Skocz do zawartości
Silver

Co sądzicie o ciągnikach Farmtrac

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Farmtraca 675 DT (74KM) i w kabinie jest w miarę cicho pod warunkiem że wszystko jest pozamykane. Nawiewy działają dobrze choć np. w Zetorze jest dożo lepiej.KUpiłem do niego pług zagonowy 4*35 i ciągnie go bez najmniejszego problemu. Mam też agregat kombi 3 m ale jest trochę za mały i żałuję że nie kupiłem 3,7m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakie wyposarzenie dodatkowe oferuje farmtrac, czy ten tłumik w rogu kabiny w nowszych wersjach to już standard w tych nowszych, czy do perkinsa da się zamówić jakieś szersze oponki, czy te nowsze modele 675 mają troche poprawiony komfort w kabinie wogóle czy komfort jest porównywalny z farmerem czy zetorem jak z wyciszeniem, czy ten cichobierzny napęd dużo ciszej sprawił w kabinie? Co z podnośnikiem czy nie za słaby przy perkinsie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumnik w farmtracu jest już montowany z boku kabiny w standardzie przy ciągnikach z silnikiem Perkinsa. Kabiny w farmtrakach i farmerach robi ten sam producent więc komfort jest chyba porównywalny, choć przyznaję nigdy niesiedziałem w Farmerze. Zetor ma oczywiście dużo lepszą kabine. Jeśli chodzi opodnośnik to w producent podaje niezbyt duże udzwigi choć ja nie mam z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile pali ten perkins, na pewno malutko, z komfortem git jak w czasie orki da się słuchać radia, a jak z jakością wykonania, słyszałem opinie że są lepiej dopracowane jak farmery, bo między farmerem i farmtrackiem się wacham, ma ktoś porównanie? (na pewno farmtrac mniej pali )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam cię Silver, ale pomyliłem się , kabiny do Farmerów robi inna firma niż do Farmtraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, bo te kabiny są bardzo podobne, Janusz 102 co Cię skłoniło do kupna farmtracka a nie farmera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciągnik kupowałem na SPO, jak składałem wniosek wpisałem do niego Farmtraca a po kilku miesiącach kiedy ARiMR zajęła się moim wnioskiem nie mogłem już zmienić rodzaju ciągnika (chodziło głównie o KM, FARMTRAC ma 74 KM a nie ma Farmera o takiej mocy.) Wniosek w agencji w Łodzi składałem 30.09.2005 a dopiero tydzień temu dostałem zwrot pieniędzy.

Nie narzekam na Farmtraca, do tej pory jeżdziłem MF-255 i C-330, więc dla mnie ta przesiadka to tak jak z malucha do merca. Jednak powiem ci szczerze, że chyba teraz zastanowiłbym się nad kupnem Farmera; silniejszy, cięższy i też fajnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam c330 i mf 255 i jak farmtrac mniej pali zastępując mf robiąc to samo (np. rotacyjna 1000 obr)? Chce teraz albo na nowy prow kupić ciągnik do 100 tyś, 70-80km, jak to jest? to trzeba podać we wniosku ciągniki tej samej mocy? Ile ciagników mam wymienić we wniosku czy ceny mogą się róznić? Czy po przyjęciu wniosku moge zmienić na droższy czy tańszy lub inny model tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Farmtrac spali więcej niż MF-255 ale to normalne bo ma większy silnik i moc, ale robota idzie dwa razy szybciej.Żeby kupić ciągnik na SPO musisz złożyć 5 zapytań ofertowych do różnych firm handlujących sprzętem.Musisz dostać co najmniej 3 odpowiedzi, w zapytaniu piszesz że np. chcesz kupić ciągnik o mocy 70-80 KM. Z tego co przedstawią ci firmy wybierasz jeden według jakiegoś kryterium np. ceny i wpisujesz go do wniosku. Agencja wylicza ci kwotę dofinansowania i podpisuje z tobą umowę.TY możesz kupić tańszy ciągnik lub droższy, ale o tej samej mocy co we wniosku. Jak kupisz tańszy dostaniesz mniej pieniędzy a jak droższy oddają ci tylko tyle ile miałeś w umowie. Dużo zależy też od Agencji w której składasz wniosek i od urzędasa który się nim zajmuje. Ja składałem w Łodzi i to była droga przez męke cąigłe poprawki, papierki i duperele. Załatwiałem wszystko 1,5 roku ale w sumie się opłaciło kupiłem ciągnik i maszyny za 148 000 i dostałem 73000 zwrotu + 26 000 vatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

)jak bym zadeklarował farmera to mógł bym zmienić co najwyżej na proxime lub pronara, a na farmtraca 675 już nie. Janusz a miałeś styczność z proximą 7441 lub większą co sądzą o niej posiadacze farmtraców (tak z innej perspektywy chciał bym wiedzieć )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też ofertę na Proxime i szczerze mówiąc myślałem żeby ją kupić. Mieszkam niedaleko Kalisza i byłem w Zetorze po oferte. Cenowo proxima 7441 była trochę droższa od Farmtraca i chyba nie ma rewersu ale ogólnie szczerze mówiąc zetor ma większy udzwig podnośnika, a kabina jest dużo lepsza. nie narzekam na Farmtraca bo to też bardzo dobry ciągnik ale na razie niewiele mogę o nim powiedzieć bo zrobiłem nim dopiero 85 mtg. W Kaliszu zniechęcili mnie też do zetora bo twierdzili że na ciągnik od nich trzeba czekac 4-5 miesięcy, ale jak się póżniej okazało u innych dealerów można było dostać prawie od ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz a może pamiętasz czy dało się jakieś wyposarzenie dodtakowe do 675 zamówić, np. szersze opony bo te z przodu jak dla mnie za wąskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz masz jakieś fotki tego farmtraca głównie wnętrza (czy coś zmienili w desce rozdzielczej w porównaniu do farmtraca 80?) to wrzuć na agrofoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie mam zdjęc, ale deska w moim niewiele się zmieniła. Kiedyś były na niej okrągłe kontrolki a nad nimi naklejki z symbolami co tam która oznacza Teraz wygląda to trochę lepiej. Wiesz oni ciągle wprowadzają jakieś zmiany, 685 ma już super deskę rozdzielczą i myślę że niedługo wszystkie Farmtraki będą taką miały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w agromie i do tura bardzo polecano mi farmtraca 675 ekonomiczny, rewers w standardzie i bardzo zwrotny (tylko na szerszych radialkach 2,2 tyś), ewentualnie proxime lepsza kabina ale mniej ekonomiczna i mały skręt. Podobno z farmtracem niema problemów na gwarancji a jest 2 letnia,nie to co farmer co się na gwaracji sypią pierdułki.

Ile mniej więcejpali farmtrac z perkinsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki-dobrze wiedzieć bo mój kolega uparcie twierdzi,że jego Farmtrack 80 pali w najcięższej robocie 5 l/h -a wedle tego co piszesz wychodzi na to ,że pali tyle co mój JD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w cuda 5 litrów na godzinę to on spali jak będziesz nim jeżdził w transporcie z pustą przyczepą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę-zresztą między bajki wkładam opowieści moich znajomych,których ciągniki jeżdżą na "powietrzu"-z pewnością starsze ciągniki paliły mniej-ale nowe o podobnej mocy mogą się różnić o 1-1,5 l na godzinę.Zresztą jak ktoś zaczyna opowiadać bajki wtedy się pytam dlaczego paliwo kupuje beczkami a nie kanisterkami A jak jest z awaryjnością tego Farmtracka ?-pytam bo u kolegi parę razy przyjeżdżał serwis-jakoś tak pozaplanowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...