Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt. Znając jakość nowo produkowanych części to czujnik może wysiąść po pierwszej godzinie pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy max tem otwarcia (ok 90stC) termostat zamyka mały obieg a otwiera duży (jeden z kolegów już o tym wspomniał). Tak więc w ciężkiej pracy i w upalny dzień 360 bez termostatu będzie się bardziej grzała niż ta z termostatem. Jak ktoś chce jeździć bez termostatu powinien zablokować mały obieg (oczywiście jeżeli myśli tylko o obniżeniu temperatury a zużycie silnika go nie obchodzi). A jeżeli komuś ze sprawny termostatem przegrzewa się silnik 360 to wina nie leży po stronie termostatu ale niedrożny może być przepływ powietrza przez chłodnicę, ta może być zakamieniona no i jeszcze jedno. Jak silnik był kiedyś przegrzany to opory tarcia między tłokamii cylindrami powodują powstawanie tam wyższej temperatury i grzanie się płynu chłodzącego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.Dzięki za rady.

W takim razie sprwdzę czujnik i założę nowy termostat.

Przegrzanie silnika odpada bo zawsze, kiedy temperatura podskakuje to przerywam pracę. A chłodnica też jest czysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc w ciężkiej pracy i w upalny dzień 360 bez termostatu będzie się bardziej grzała niż ta z termostatem.

 

Tego to nie wiedziałem.To w końcu ciągnik z termostatem nie grzeje sie tak jak bez termostatu??W końcu to chyba prawda,bo jak orałem koło 17 godz.(sierpień) bo nie było już tak gorąco,ciągnik nie był mocno obciązony,a temp. podskoczyła pod czerwone.Dodam,że układ chłodniczy odkamieniony,chłodnica przedmychana.Wie ktoś ile termostat do 360 kosztuje??U ,mnie nie ma od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiast termostatu blache, ktora ma przewiercone kilka otwory i jesttemp. bardzo dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyjmiemy termostat a nie zamkniemy małego obiegu wody(lub płynu) , to pompa głównie wymusza obieg cieczy w bloku z pominięciem chłodnicy i wtedy przy dużym obciążeniu silnik sę przegrzewa choć w chłodnicy woda nie jest zbyt gorąca .Ja kiedyś wyjąłem z C-360 termostat i zatkałem w obudowie termostatu mały obieg , to przy maksymalnych obrotach woda aż przelewa się z chłodnicy ,poprostu pompa wszystko tłoczy na chłodnicę i jeśli chłodnica jest tylko trochę przytkana kamieniem to niemoże tej wody oDebra1ć.

Jeśli jest sprawny termostat to przy zimnym silniku woda krąży tylko w bloku , możemy to sprawdzić po odkręceniu korka do chłodnicy, widać tylko minimalny ruch wody. Po rozgrzaniu silnika do 90 st. termostat przymyka mały obieg a otwiera duży na chłodnicę i przy odkręconym korku widać silny strumień cieczy w chłodnicy. I wszystko na ten temat. A poza tym gdyby termostaty były niepotrzebne to fabryki by ich nie montowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was wie ile kosztuje koło talerzowe i tryb ataku do c-360 (oryginalne Ursusa)? Za odp. z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrz nie wiem ile ten zestaw kosztuje ale radzę ci kup od zetora , jest około 2-razy droższe ale będziesz miał cicho jeśli dobrze ustawisz. Ja robiłem to kilka lat temu i mierzyłem od zetora i pasowało tylko cena mnie przeraziła , ale póżniej żałowałem.Wtedy ursusowski zestaw atak+koło talerzowe bez kosza 260 zł ,a zetorowski 540 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wyjmiemy termostat a nie zamkniemy małego obiegu wody(lub płynu) , to pompa głównie wymusza obieg cieczy w bloku z pominięciem chłodnicy i wtedy przy dużym obciążeniu silnik sę przegrzewa choć w chłodnicy woda nie jest zbyt gorąca .Ja kiedyś wyjąłem z C-360 termostat i zatkałem w obudowie termostatu mały obieg , to przy maksymalnych obrotach woda aż przelewa się z chłodnicy ,poprostu pompa wszystko tłoczy na chłodnicę i jeśli chłodnica jest tylko trochę przytkana kamieniem to niemoże tej wody oDebra1ć.

Jeśli jest sprawny termostat to przy zimnym silniku woda krąży tylko w bloku , możemy to sprawdzić po odkręceniu korka do chłodnicy, widać tylko minimalny ruch wody. Po rozgrzaniu silnika do 90 st. termostat przymyka mały obieg a otwiera duży na chłodnicę i przy odkręconym korku widać silny strumień cieczy w chłodnicy. I wszystko na ten temat. A poza tym gdyby termostaty były niepotrzebne to fabryki by ich nie montowały.

Dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ja myślałem, że z tym termostatem chodzi tylko o to, że kiedy jest niska temperatura to nie ma wymiany wody między blokiem a chłodnicą, a teraz widzę, że tu chdzi o to, że termostat blkouje obieg wody w samym bloku, jeśli jej temperatura wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha, ja myślałem, że z tym termostatem chodzi tylko o to, że kiedy jest niska temperatura to nie ma wymiany wody między blokiem a chłodnicą, a teraz widzę, że tu chdzi o to, że termostat blkouje obieg wody w samym bloku, jeśli jej temperatura wzrośnie.

Termostat nigdy nie może blokować obiegu wody w bloku. Jest on założony w 360 na tłoczeniu pompy wodnej. Pompa pobiera wodę z bloku i tłoczy ją do głowic przez obudowę termostatu i dalej przez kolektor wodny, przepływ przez chłodnicę jest zamknięty. Przy lekkim otwarciu termostatu otwiera on obieg przez chłodnię, obieg mały (przez głowice i blok) też jest otwarty. Przy max otwarciu termostatu zamyka on mały obieg a cała woda przechodzi przez chłodnicę a potem silnik. Tak więc obieg wody w samym bloku zawsze jest obecny i nic go nie może blokować.

Termostat to niewielki wydatek i warto go czasem wymienić (przynajmniej sprawdzić działanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już się pogubiłem

Skoro jest tak jak mówi bogdan28 to bez termostatu ciągnik nie powinien się grzać. Co najwyżej może być zbyt schłodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłem to kilka lat temu i mierzyłem od zetora i pasowało tylko cena mnie przeraziła , ale póżniej żałowałem..

Szkoda, że tego nie skończyłeś. Chciałbym to zobaczyc, w zetorku jest inny atak. Do 360 nie,, pasi''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz za problem. Z termostatem całkowice otrwartym cała woda musi przepłynąć przez chłodnicę a potem przez silnik. W chłodnicy się ochładza a z silnika odbiera ciepło. Gdy nie masz termostatu to część wody, która wraca z bloku jest zpowrotem do niego wtłaczana, reszta jest podawana do chłodnicy. Tak więc w skrajnie trudnych warunkach temperaturowych tylko część wody jest chłodzona w chłodnicy, pozostała wraca do silnika a w efekcie tego temp. wody w silniku rośnie. Do chłodzenia silnika nie wykorzystujesz całej wody z układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pokrywą przykręconą na 4 śruby M6, z niej przewód gumowy idzie do chłodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz maskę, to zobaczysz ją między korkiem chłodnicy a pierwszą głowicą, nad pompą wodną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek44 a czemu twierdzisz że atak od zetora nie pasuje do c 360 , z tego co pamiętam jest szerszy ,ale do ciągnika nie wkładałem . Koło talerzowe pasuje na bank , jeśli to próbowałeś założyć to opisz to szerzej .

A czy ktoś z was ma sprawną blokadę w c 360 bo moja działa tak jak w c 330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprawną blokadę, i działa tak jak pisze w instrukcji, tylko musiałem ją podciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Koło talerzowe pasuje na bank ,

Właśnie z atakiem jest problem. Nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z atakiem jest problem. Nie pasuje.

Trzeba dotoczyć jakąś podkładkę ale konkretnie co i jak nie wiem - była na forum o tym mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś z was ma sprawną blokadę w c 360 bo moja działa tak jak w c 330.

Z góry zakładasz, że w większości 60 blokada nie dziala. A ja mam dobre doświadczenia jeśli chodzi o blokadę w sześćdziesiątkach, cóż może jestem wyjątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...