Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

kilka razy spotkałem sie już z czyms takim...poogladaj sworznie obrotu...być może sa za mocno spasowane...jednym ciągnikiem podnos hydraulicznie, a drugim z turem spróbuj mu pomóc ..w wiekszości przypadków pomagało..raz tylko się spotkałem ,że były zle połączone siłowniki, ale w tym przypadku to odpada bo masz tylko jeden..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, niedawno kupiłem nowy agregat talerzowy z hydropakiem (jeden siłownik, 2 węże). Jednak pojawił się taki problem że siłownik z hydropakiem nie chce się podnieść. podczepiałem dwa traktory bo możliwe że w jednym jest już coś nie tak z pompą ale i tak siłownik ani drgnie. Wkręcałem kilka różnych końcówek w węże ale i tak lipa. Gdy ruszę dźwignią to widać że w wężach idzie ciśnienie, w siłowniku też jest olej bo odkręcałem węże i sprawdzałem. Rozwierciłem trochę większym wiertłem otwory na nakrętce w siłowniku bo może te miały za małą średnice ale i to nic nie dało. Pewnie wkrótce zadzwonię do producenta i to zgłoszę ale wcześniej chciałbym mieć pewność że wszystko sprawdziłem i winą jest wadliwy siłownik. Macie jakieś pomysły czego mógłbym jeszcze spróbować? Jeśli to będzie miało dla Was jakieś znaczenie to olej jaki leje do skrzyni w ciągniku to orlen agro utto 10w30. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

A jakim ciągnik masz podłączony..bo jeśli polskiego dużego ursusa to słyszałem że tam trzeba dwie wajchy jednocześnie wychylić bo druga wtedy otwiera spust oleju z siłownika dwustronnego działania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam w planie zakup agregatu talerzowego f-my agromasz czy ma ktoś coś takiego i może jakieś opinie na jego temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam agregat uprawowo-siewny agromasz lecz nie jest on talerzowy. ogolnie zadowolony jestem dobrze uprawia, ugniata glebę. nie mam zastrzeżeń no może mogłby byc trochę lżejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wymieniał ktoś uszczelniacze w tej bronie ,czy da się je wymienić bez roskręcania skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam agregat uprawowy RAU z ciężkiej brony na zęby. Nie wiem czy zastosować zęby jak w kultywatorze czy typu "s" jak w agregatach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić agregat uprawowy lub uprawowo-siewny talerzowy.Jaką firmę polską polecacie,na jakich talerzach z jakim wałem ma być do siewu zboża i do uprawy pod kukurydzę .Dysponuję ciągnikiem 120KM i 180KM Zastanawiam się nad Grano ale niewiem czy to dobra marka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę tak dyski 56 cm i wał pekera ale o srednicy ponad 50cm by się kręcił na piasku szerokość 3m z hydropakiem do siewnika lub bronki będzie uniwersalny choć ciągnik pociągnął by i 4m ale musiał bym zmienić siewnik a i po drodze z uwagi na szerokość trudno jeżdzić.Na chwilę obecną najpierw staltech potem Grano .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o bronie wirnikowej Rabewerk PKE300.Ile kosztują zęby.Proszę o opinie użytkowników a nie teoretyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realizujemy zamówienia na części zamienne do maszyn rolniczych;

 

Oryginały i zamienniki.

Dostawy części zamiennych bezpośrednio z Niemiec !

Szybkie terminy realizacji

Przystępne ceny

Pomoc w wyszukiwaniu części zamiennych

 

Case

New Holland

McCormick

Mengele

JCB

Strautmann

Fella

Kuhn

Lemken

Deutz-Fahr

Same

Lamborghini

Welger

Amazone

Sampo

Dubex

Trioliet

Kverneland

Vicon

Taarup

Pottinger

Accord

Rau Kleine

Gallignani

Krone

Zadzwoń lub napisz !

 

 

 

 

EPART Jakub Budzianowski

Plac Górnika 2/20

62-510 Konin

NIP 5992388148

Tel +48 698 145 380

@-mail katalogi_maszyn@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o zębach i wogóle wyrobach firmy Tabo?

Bo kupiłem używany agregat uprawowy 2,2m na zębach sprężynowych z podwójnymi wałkami firmy "BURY" i 3 zęby są urwane i musze dokupić i zastanawiam się czy niekupić od firmy Tabo bo jest kilka tej firmy w agregacie.

I niewiem czy są dobrej jakości bo w pole ruszę dopiero wiosną ale może ktoś z forumowiczów miał styczność z zębami tej firmy?

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zębach nic nie mogę powiedzieć ale użytkuję talerze co prawda jeden sezon. Na razie powiem, że nic złego się nie stało chociaż przejechałem solidnie po kamieniach. Zęby powinny być także dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

Byłem dzisiaj w agromie i oni też mają z tej firmy Tabo zęby tyle że z redliczkami a u mnie są bez i zamówiłem dzisiaj bezpośrednio od producenta. I chociaż jest to firma realizująca zamówienia hurtowe to

bardzo przyjemnie podchodzą do klijenta nawet detalicznego i powiem że jestem zadowolony i polecam tą firme. Odział Otmuchów dokładnie.

Jutro albo w czwartek kurier powinien je przywieźć. Myślę że się za szybko nieurwią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

Byłem dzisiaj w agromie i oni też mają z tej firmy Tabo zęby tyle że z redliczkami a u mnie są bez i zamówiłem dzisiaj bezpośrednio od producenta. I chociaż jest to firma realizująca zamówienia hurtowe to

bardzo przyjemnie podchodzą do klijenta nawet detalicznego i powiem że jestem zadowolony i polecam tą firme. Odział Otmuchów dokładnie.

Jutro albo w czwartek kurier powinien je przywieźć. Myślę że się za szybko nieurwią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły te zęby na drugi dzień i już je założyłem i nawet agregat w polu wypróbowałem bo temp. na plusie i widze że zęby wydają się być dobrej jakości ale czas pokarze

Ale nikt się niewypowiada na temat jakości tej firmy a na pewno mnóstwo ludzi użytkuje sprzęt z wyrobami tej firmy tylko nikt niechce się podzielić swoimi spostrzeżeniami bądź też nikomu się niechce bo najlepiej czekać jak ktoś coś napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba tak

Ale to dopiero na wiosne jak agregat pójdzie w robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie już bez problemu można by go przetestować w polu ale niechce mi sie teraz.

Poczekam do siewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...