Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:44 Sob 24 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1515, 1516, 1517 ... 2192, 2193, 2194  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam kurak

PostWysłany: 19:02 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Janek1"]Witam kolegów hodowców. Szlak mnie trafia jak słyszę, że cena jaką proponuje Łosiowski na poniedziałekto 2.8 netto, czy hodowcy już nie mają rozumu,że mu oddają? To jest zmowa cenowa ubojni , tych sk....... powinno się omijać szerokim łukiem. Dziękuję.
ps. poda mi ktoś cenę gr2 ja mam po 1310net
:?:[/quote]

Szanowny Pan Łosiowski może proponować nawet 1,30 ale u mnie w poniedziałek kurczak kosztuje 3,50 netto i bardzo chętnie Panu Łosiowskiemu sprzedam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Janek1

PostWysłany: 18:43 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów hodowców. Szlak mnie trafia jak słyszę, że cena jaką proponuje Łosiowski na poniedziałekto 2.8 netto, czy hodowcy już nie mają rozumu,że mu oddają? To jest zmowa cenowa ubojni , tych sk....... powinno się omijać szerokim łukiem. Dziękuję.
ps. poda mi ktoś cenę gr2 ja mam po 1310net
Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daniel 7791

PostWysłany: 18:26 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sobie na to wszystko czytam z boku to śmiech ogarnia co nas czeka w przyszłosci jak dalekiej nie wiem.
Kto ma małą produkcję to i tak kiedyś podanie bo już z jednego obiektu nie da się tyle zrobić co kiedyś, a co będzie kiedyś??
Na przykładzie hodowli z USA przeciętny hodowca mający 2-3 kurniki jest robolem u siebie na podwórku i zarabia około 2-3 tys dolarów co jest normalną pensją w stanach. Przeważają fermy większe od 100.000 w górę, a i one nie są w stanie podskoczyć korporacjom: Tyson Foods Inc., Pilgrim's Pride Corp., Anderson Farms Inc. i itd.
Niestety przyszłość wygląda tak, że za kilkanaście kilkadziesiąt lat będziemy zmuszeni podpisywać umowy z zakładami drobiarskimi które to będą rozdawać karty. Skoro Cedrob, Animex itd, aż tyle budują to co będzie z nami???
Nawet jeśli nie będzie importu to i tak nasza nadprodukcja rosnących molochów nas małych hodowców wykończy.

Pomimo tego że jak na razie dobrze żyję z hodowli to myślę o przebranżowieniu się lub dywersyfikacji zarobku bo przyszłość nie będzie kolorowa jak się nic nie zmieni.

Pomimo tego że Pani Jola1 próbuje stworzyć silną grupę hodowców, która miała by coś do powiedzenia to przez te parę lat niewiele zrobiła, ale to wina leży w nas hodowcach.

I MIMO TYCH WSZYSTKICH CIEKAWYCH POMYSŁÓW NIC Z TEGO NIE WYCHODZI CENA LICHA .

TO CO MEDOX JAK CIĘ TAK SŁUCHAJĄ TO MOŻE BYĆ COŚ PRZEDSIĘWZIĄŁ ??
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 17:51 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
czy ktoś mógł by mi podac cene netto finiszeru z dziśiejszego tygodnia od wytwórni piast

1213 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
teken

PostWysłany: 17:09 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś mógł by mi podac cene netto finiszeru z dziśiejszego tygodnia od wytwórni piast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenest

PostWysłany: 15:27 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
Żywiec będzie po 4,5 min.a tuszka powyżej 10 zł.Teraz to już kładę łeb na pniu.Jak nie trafię to więcej nie odezwę się na forum.Jednego kosmitę będziecie mieli mniej w tym chorym kraju.

Zgadzam się całkowicie ,z ceną za żywiec 4,5pln ,tylko co z tego skoro pasza wzrośnie do 2000pln a pisklak do 2,5

I się nie obraź ale kogo to obchodzi czy Ty albo Ja odezwiemy się na forum.

Żeby coś się zaczęło dziać w dobrym kierunku muszą tego chcieć nie tylko hodowcy,ale też wytwórnie pasz ,wylęgarnie ,i wszyscy powiązani z tą branżą , a na razie wszyscy oprócz nas( hodowców) ,ZARABIAJĄ ,i reszte mają w dup ce
sorki jeżeli kogoś obraziłem ale taka jest prawda ,ktoś we wcześniejszym poście napisał : ciekawe jak sie sytuacja rozwinie jak cena podskoczy o pare groszy
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 13:17 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH Z TAKICH CEIKAWOSTEK PROSZE OBEJRZYJCIE KAWAŁEK AGROBIZNESU Z 19 STYCZNIA 2011 OD 10 MINUTY:
http://tvp.info/agrobiznes/wideo/19012011-1210/3704180
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 13:17 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Trzeba zbadać,to jasne.Oprócz tego sprawdzić czy i jakie są warunki dla importu takiego towaru.
nie znam Cię ale popieram BES EMOTOw
Powrót do góry
Mav3ric

PostWysłany: 12:25 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,7 nie sprzedajemy taniej kuraka znowu mało na rynku. Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym pracownikiem ubojni. Ubojnie szukają głupów którzy w panice sprzedadzą poniżej 3. A znajda bo jeszcze wszyscy się nie skrzyknęliśmy. My w swoim rejonie dzwonimy do siebie i przekazujemy info oraz kierujemy na forum. Taniej jak 3,70zł netto nie puszczamy niech szukają debili. Na ich nieszczęście ich coraz mniej. Forum działa.

Niedługo ruszamy na markety w poszukiwaniu kuraka z Rio i na sekcje Smile
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:08 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto jest zainteresowany by to zmienić?My.Nikt inny.Dlatego jeśli nie nagłośnimy pewnych spraw,nie zaczniemy z nimi walczyć tylko nadal będziemy siedzieć w kurniku to zdechniemy,tak ja właśnie teraz ma to miejsce.Nikt za nas tego nie zrobi bo nikt inny nie ma w tym interseu
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 11:53 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruscy jak chcą to zaraz zamykają granice czy to polski ,brazylijski czy amerykancki drób bo albo chlorowany albo trochę brudny albo źle komuś z oczu patrzy tylko w UE można przemycić wszystko a ślimak to ryba!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:08 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba zbadać,to jasne.Oprócz tego sprawdzić czy i jakie są warunki dla importu takiego towaru.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 11:05 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie jeszcze myślę stawiając się w osobie prawnika występującego z pozwem: jaki mamy dowód że towar "brazylijski" jest nie zgodny z normami UE oprócz tego że to po prostu wiemy i że nasze psy nawet tego nie chcą bo śmierdzi rybą ,ma żółty kolor i dziwnie się świeci? Mamy jakieś wiarygodne wyniki z badań pod tym kontem żeby ten argument podnieść ?
3,5 dla umówionych do 3,6 netto dla partyzantów
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:18 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
medox napisał:
Coś co można zrobić natychmiast
1.znaczne ograniczenie wstawień (np letnie obsady minus 10%)
2.nauczenie paru gnoi (sorry,ale tak to trzeba nazwać) ,którzy za wszelką cenę chcą doprowadzić uczciwych ludzi do bankructwa płacąc np 2.80 , mimo ,że inni płacą 3-3.10 ,czyli da się tyle płacić.Porównuję ubojnie w obrębie jednego województwa
3.Parę zakupów i oddanie do badania kurczaka z dziwnych promocji
4.To co proponował brojler - wysłanie umów z wielkimi do UOKIK
5.Próby ustalenia,wywarcia nacisku, jakąkolwiek drogą i w każdy dowolny sposób jaki komu przyjdzie do głowy, na wszystkie możliwe organa ,które mają możlwość kontroli co i którędy do nas się importuje.
6.Próbę stworzenia silnego związku,zjednoczenia wszystko jedno ,zwał jak zwał -silnego lobby drobiarskiego
Pkt 6 celowo jako ostatni ,bo zajmie długie miesiące w optymistycznej wersji a trzeba działać natychmiast (a w zasadzie trzeba było parę m-cy temu).

Dodaje punkt 7 -walczyć o wprowadzenie mączek ,co znacznie obniży koszt paszy

Dodaje punkt 8 -walczyć o to, by wchodzący do nas towar w drodze importu spełniał te same normy ,nazwane przecież przez ustawodawce NORMAMI MAJĄCYMI ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚĆI ,które musi spełniać nasz towar.Inaczej jest to nie równe traktowanie,być może sprzeczne z wieloma zasadniczymi ustawami-robota dla prawników.Na pewno jest to wprowadzanie w błąd konsumenta ,który słyszy o bezpieczeństwie,normach unijnych ,dobrostanie i tym podobnych, a nie ma pojęcia ,że je syf nie spełniający żadnej z tych norm.
Dodaje punt 9 - walczyć o oznakowanie na półce sklepowej wyrobu produkcji rodzimej i z importu
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 10:16 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daniel7791 zapytał;
Protest dopiero by coś zmienił. Ale kto pojedzie????
Jak to kto?-KTOŚ- hodowcy zamiast sami działać - zrzeszać się w związkach w regionach - tworzyć strukturę żeby nawet dziś taki protest zorganizować było łatwiej i szybciej liczą od 20 lat na niewidzialnego KTOSIA CO ZA NICH WSZYSTKO ZROBI I ZAŁATWI I PRZYNIESIE NA SREBRNEJ TACY Jak trwoga do do Boga - żal wam straconych pieniędzy za kurczaki , żal wam było przez 20 lat parę groszy na skladkę na związki - ciekawa jestem który żal dotkliwszy,dziś jest jak jest . Ci działali w związkach od kilkunastu lat apelowali do hodowców o zrzeszanie się bo w jedności siła ALE TO BYŁ GŁOS WOŁAJĄCEGO NA PUSZCZY- odzewu ZERO , a dziś płacz i lament i pytanie co robić? - organizować się -to jedyna droga - tylko kto podejmie się takiego wyczynu graniczącego z cudem ? Ale cuda sie zdarzają - do dzieła koledzy na nawrócenie się nigdy nie jest za późno.
Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 10:13 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam medox tak masz racje i zgadzam się z Tobą sledze twoje wypowiedzi od 2006 roku i powiem że się zgadzam z nimi .
Ja jak chyba nikt inny nie uprawiam demagogi tylko działam . I myślę że niedługo się przekonasz o moich próbach a nawet jak będzie dobrze osiągnięciach czego sobie i pozostałym życzę . Tylko czy to pospolite ruszenie będzie trwało ,jak cena wzrośnie na miesiąc albo dwa??????
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:01 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coco -taki postulat jak opisujesz był w moim dekalogu ,najpierw brojler rozmawiał z UKOIK i miał obietnicę rozpatrzenia umów ,prosił o skany takich umów.
Problem polega na tym ,że ja o potrzebie działań mówię od dawien dawna,mówiłem i wołałem ,że idziecie w kierunku zagłady , a tu było jedynie "a jaka dziś cena" i nic nikogo nie interesowało.Teraz miliony propozycji,pomysłów,działań.Tyle ,że teraz jesteśmy po 6 miesiącach strat a można było mieć już gotowe i przygotowane rozwiązania na taką sytuację,lub taka sytuacja w ogóle by nie zaistniała.
Nie zapomnijcie o tym przy następnym dobrym czasie ,jeśli taki w ogóle nadejdzie i jeśli go doczekacie
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 09:57 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Re: ABC sprzedaży żywca Odpowiedz z cytatem

Chikara napisał:
Podpisując się pod walką o przyszłość, na razie podsuwam kilka uwag do bieżących działań, które od zaraz mogą przynieść jakąś poprawę sytuacji.
Może stwórzmy jakiś DEKALOG PRODUCENTA DROBIU
ps. wiem że wielu z Nas to stosuje i zabrzmi to banalnie, ale ....

1. ZANIM ZADZWONISZ W SPRAWIE SPRZEDAŻY KUR - zadzwoń do KILKU znajomych, świadomych Hodowców oraz do kilku przedstawicieli z branży. SPRAWDŹ co się dzieje na rynku.

2. ZAWSZE NEGOCJUJ CENĘ PRZED SPRZEDAŻĄ!
nigdy nie zgadzaj się na "zdzwonimy sie rano" - bo będzie już za późno na negocjacje. dostaniesz to co Ci dadzą i jesteś przegrany.
nigdy nie umawiaj się na cenę dnia czy jak to zwał !!! wtedy ubojnia wie że ma kuraka za bezcen i dzwoniąc do kolejnego hodowcy mówi że ten i ten oddaje po tyle (i tu ubojnia wymienia swoją niską cenę) i w ten sposób od Ciebie też kupi taniej !!! tak właśnie spadają ceny kur !!!

3. NIE ZGŁASZAJ KUR I NIE UMAWIAJ SIĘ NA SPRZEDAŻ WCZEŚNIEJ NIŻ 7 DNI PRZED.
Zgłaszanie hodowli do notesów ubojni to strzał do własnej bramki. Gdy ubojnia ma notes z kurami od Hodowców zapełniony na 2-4 tygodnie w przód, to NIC nie zmusi jej do podwyższenia ceny. Gdy zadzwonię wtedy ja chcąc negocjować i podnosić ceny - usłyszę: "kur jest w dużo i cena na pewno spadnie". Poza tym, gdy inna ubojnia zadzwoni do nich że nie ma żywca i że trzeba podnieść cenę, to ta ubojnia powie NIE - ja mam pełno kur, nie podnosimy ceny.
A gdy obawiasz się że tydzień to za mało, to przecież jest kilka ubojni, są koledzy Hodowcy którzy podpowiedzą a jak nie to zadzwoń do mnie, a ja Ci załatwię sprzedaż w dwa dni.

4. NIGDY NIE PAPLAJ ŻE ZAROBIŁEŚ -często pomijając część kosztów i nie mając pojęcia co to zysk netto czy wartość dodana !!!
w wolnej chwili przybliżę formularz do wyliczania kosztów produkcji obejmujący amortyzację, koszty pracy, kredytów, wartości przyszłej pieniądza.
Hodowcy nauczmy wspólnie się liczyć !!! Nie bójmy się pytać!!!
Mająć większą świadomość o poniesionych stratach będziemy lepiej motywowani do walki o każdy grosz, o swoje.
podczas gdy tkwiąc w błędnie wyliczonym "zysku" odpuścimy mocniejsze negocjacje fundując wczasy i kolejne samochody ubojniom, pośrednikom itd.

chcecie więcej ? w kolejnej wolnej chwili ...

Nie wierzę , że to mógł napisać rozsądny , realnie myslący hodowca!!!~ Shocked
Szczególnie punkt 3 - proponuję więc dzwonić do ubojni nie na 7 , ale 2 dni przed planowana sp[rzedażą . Kolego rozumiem , że np. wylęgarnia ma mieć codziennie wylęgi , ale nie pod zamówienia hodowców tylko ot tak - mieć . A może jakiś hodowca łaskawie się namyśli i jutro wstawi???
Rozumiesz co to jest -PLANOWANIE ???

Istotą problemu drobiarzy jest zmiana sposobu ich myslenia . Całe zło to ubojnie i paszarnie . Co do ubojni to może i się zgodzę , ale mam na mysli molochy typu Cedrob . Animex , Indykpol..... Ubojnie bijące nawet 60 tys. na dobę , ale bez zaplecza przetwórczego biją na dziś i jutro . Jak rynek przystopuje , a bardzo często powodem są baaardzo duże ubojnie i wporwadzanie do obrotu towaru po smiesznie niskich cenach / np. importowanego / , mają alternatywę:
bijemy , ale musimy obnizyć cenę bo nie jestesmy w stanie sprzedać drożej - oczywiście skutkuje to opluwaniem , wyzwiskami etc.
albo przepraszamy naszych hodowców i mówimy- szanujemy waszą pracę , niestety nie jestesmy w stanie utrzymać ceny , a ponieważ jest ona poniżej Waszych kosztów więc nie możemy płacić ceny , która Was zdołuje . Zatrzymujemy uboje i wznowimy jak będziemy mogli dać ceną Was satysfakcjonującą .
Tymczasem może wzorem propozycji Chikary zgłoście , że akurat macie ptaki do innych ubojni .
Przecież mamy "wolny rynek" i nie ma przymusu sprzedazy do konkretnej ubojni .

Oczywiście to tylko taki dywagacje , ale ........

Nie ma innej drogi jak zrzeszyć się w jedną , dużą , silną ogranizację ogólnopolską , która spowoduje , że w koncu produkcja zostanie wzieta w jakieś ramy , a przede wszystkim ryzy i raz na zawsze skonczy się sobiepaństwo , które w efekcie przynosi takie sytuacje , które mamy dzisiaj .
Nie ubojnie tak na prawdę są winne tylko my sami . Brak zgody , jedności , wspólnej polityki drobiarskiej doprowadził do tego , że to POLITYCY naszą produkcją rządzą . Mają w dopie nas, nasze rodziny , nas gowniany biznes . Dla nich liczy się kasa i tyle . Że doprowadzają do bankructw? A kogo to ? I co z tego , że ktoś zbankrutuje ? Ktoś czyli głupi chłop , babrzący się w gnoju . Jaki on dla na s partner? Żaden bo taki gnojorób sam nic nie znaczy , a oni wszyscy widzą tylko czubek własnego nosa więc mozemy z nimi robić co chcemy .
Kolego Chikra szybko zrewiduj swoje podejście do produkcji . Nie tędy droga!!!
Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 09:56 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena 3.70 pozdrawiam nie puszczać taniej Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Razz
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 09:46 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisała Chikara to racja tylko jest wiele "ale":
1. może handel nie jest dla niektórych żadnym problemem, ale handluje się zazwyczaj z zaufanymi, wypłacalnymi ubojniami, a nie wszystkie takie są
2. targowanie nie zawsze się opłaca bo rodzi to wiele problemów, są przesunięcia bo ubojniom się nie opłaca ( pomimo tego że wstawienia mam co 9 tygodni to i tak z tego powodu ledwo co zdążyłem z czyszczeniem obiektu)
3. Fajnie by było trzymać ubojnie w niepewności ze względu na późne powiadomienie, ale to się nie sprawdza w szczególności w czasie nadprodukcji.
(osobiście wolę mieć minimalną pewność i wpisuję się 2 tyg. przed.)
Z resztą czy wpiszesz się 2 tyg. czy tydzień przed to i tak nic to nie zmieni. A nikt sobie nie pozwoli na to żeby umawiać się z dnia na dzień pomimo,że to może by pomogło.
Jedyne czym możemy się wspomóc to zdzwanianie się tak jak to robią ubojnie.
Zaakcentowanie w Wawie że jest nam źle.

Moim zdaniem nasz ...... rząd już powinien się nami zająć na poważnie bo Vatu z paszy po tych podwyżkach odprowadzamy 3 razy tyle co w zeszłym roku.

Walcząc dopiero coś zyskamy, a nie gadaniem.

Protest dopiero by coś zmienił. Ale kto pojedzie????

GADAJCIE DALEJ I NIC Z TEGO NIE BĘDZIE.
Confused
Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 09:24 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast pisać te swoje DEKALOGI może zróbmy jak producenci trzody chlewnej, którzy potrafią.
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Prezesa Urzędu Konkurencji i Konsumentów o sprawdzenie czy na rynku trzody chlewnej nie doszło do zmowy cenowej przez zakłady skupujące i przetwarzające żywiec.
Działanie samorządu rolniczego podyktowane jest nagłym spadkiem w naszym kraju cen skupu trzody chlewnej oraz wstrzymaniem odbioru polskiego żywca przez nasze zakłady przetwórcze przy jednoczesnym lawinowym napływie do Polski po cenach dumpingowych półtusz wieprzowych z Niemiec.

Drastyczny spadek cen żywca ( do 2,90 -3,00 złotych ) oraz drożejące pasze spowodowały, że obecnie hodowla trzody chlewnej stała się mało opłacalna dla polskich rolników.

Dlatego zdaniem samorządu rolniczego polski rząd powinien pilnie podjąć działania zabezpieczające opłacalność produkcji, poprzez eliminację nieuczciwych praktyk rynkowych.
Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 09:16 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chikara

Wysłany: Sob Sty 22 0:54 GMT 2011 Temat postu: ABC sprzedaży żywca
Podpisując się pod walką o przyszłość, na razie podsuwam kilka uwag do bieżących działań, które od zaraz mogą przynieść jakąś poprawę sytuacji.
Może stwórzmy jakiś DEKALOG PRODUCENTA DROBIU
ps. wiem że wielu z Nas to stosuje i zabrzmi to banalnie, ale ....

1. ZANIM ZADZWONISZ W SPRAWIE SPRZEDAŻY KUR - zadzwoń do KILKU znajomych, świadomych Hodowców oraz do kilku przedstawicieli z branży. SPRAWDŹ co się dzieje na rynku.

2. ZAWSZE NEGOCJUJ CENĘ PRZED SPRZEDAŻĄ!
nigdy nie zgadzaj się na "zdzwonimy sie rano" - bo będzie już za późno na negocjacje. dostaniesz to co Ci dadzą i jesteś przegrany.
nigdy nie umawiaj się na cenę dnia czy jak to zwał !!! wtedy ubojnia wie że ma kuraka za bezcen i dzwoniąc do kolejnego hodowcy mówi że ten i ten oddaje po tyle (i tu ubojnia wymienia swoją niską cenę) i w ten sposób od Ciebie też kupi taniej !!! tak właśnie spadają ceny kur !!!

3. NIE ZGŁASZAJ KUR I NIE UMAWIAJ SIĘ NA SPRZEDAŻ WCZEŚNIEJ NIŻ 7 DNI PRZED.
Zgłaszanie hodowli do notesów ubojni to strzał do własnej bramki. Gdy ubojnia ma notes z kurami od Hodowców zapełniony na 2-4 tygodnie w przód, to NIC nie zmusi jej do podwyższenia ceny. Gdy zadzwonię wtedy ja chcąc negocjować i podnosić ceny - usłyszę: "kur jest w dużo i cena na pewno spadnie". Poza tym, gdy inna ubojnia zadzwoni do nich że nie ma żywca i że trzeba podnieść cenę, to ta ubojnia powie NIE - ja mam pełno kur, nie podnosimy ceny.
A gdy obawiasz się że tydzień to za mało, to przecież jest kilka ubojni, są koledzy Hodowcy którzy podpowiedzą a jak nie to zadzwoń do mnie, a ja Ci załatwię sprzedaż w dwa dni.

4. NIGDY NIE PAPLAJ ŻE ZAROBIŁEŚ -często pomijając część kosztów i nie mając pojęcia co to zysk netto czy wartość dodana !!!
w wolnej chwili przybliżę formularz do wyliczania kosztów produkcji obejmujący amortyzację, koszty pracy, kredytów, wartości przyszłej pieniądza.
Hodowcy nauczmy wspólnie się liczyć !!! Nie bójmy się pytać!!!
Mająć większą świadomość o poniesionych stratach będziemy lepiej motywowani do walki o każdy grosz, o swoje.
podczas gdy tkwiąc w błędnie wyliczonym "zysku" odpuścimy mocniejsze negocjacje fundując wczasy i kolejne samochody ubojniom, pośrednikom itd.
chcecie więcej ? w kolejnej wolnej chwili ...

NAJLEPIEJ WYSTAWIĆ TE KURY NA ALLEGRO MOŻE TRAFI SIĘ JAKIŚ CHĘTNY...... Shocked
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:12 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dobry kierunek CHIKARA - do tego dekalogu proponowałabym wprowadzić kolejne przykazanie :
zawsze opierać proponowaną przez was cenę na wyliczonych kosztach produkcji - wprowadzić współczynnika wyliczanych kosztów - to jest merytoryczny argument na pytanie ze strony ubojni dlaczego taka a nie inna cena ?- odpowiedź wasza - bo takie są koszty produkcji mojego towaru?- pewnie ubojnia odpowie ale nikt tyle nie płaci ?- odpowiedź- na razie nie prowadzę działalności charytatywnej , jak zacznę sprzedam taniej ?
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 09:12 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ !! nie zgadzajcie się dziś na niedzielę po 3,20 bo na poniedziałek będzie dużo wyżej .Niech was nierucha BRADO2 I EKOSYSTEM BO TO NAJWIĘKSI KRWIOPIJCY kto ma kure żądać spokojnie 3,50 bo jak nie zapłacą jutro to za 3dni na100% małopolska
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 09:06 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał .To jaki będzie koszt produkcji żywca 4,50?, warto wstawiać i ryzykować że się zwróci ???? a niektórzy podpisują umowy na 3,20 ??????? Nie sadze by ktos podpisywał umowę kontraktacyjną na 3.20 ,bo to rozbój w biały dzień .chyba że idzie w tej umowie o przekręt dla zmyłki innych nie wtajemniczonych hodowców Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1515, 1516, 1517 ... 2192, 2193, 2194  Następny
Strona 1516 z 2194

Skocz do: