Skocz do zawartości
baba34

Oprocentowanie lokat- co się dzieje?

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego oprocentowanie lokat teraz tak bardzo spadło? Najlepsze lokaty bankowe dają zarobić po 4%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4% to i tak nie jest najgorzej. Pamiętam czasy gdzie 4,2 to był sukces. Opowiem wam o ciekawym rozwiązaniu za pomocą którego można uniknąć podatku belki. Trzeba robić lokaty za max 500zł, tak aby zysk z lokaty był zbyt niski do opodatkowania, ponieważ jest coś takiego jak minimum podatkowe. Najlepiej robić lokaty jednodniowe, automatycznie odnawialne. Jednorazowa operacja założenia kilku lub kilkudziesięciu lokat, pozwoli zaoszczędzić 23% zysku z lokat. Możliwe że mbank posiada takie krótkoterminowe depozyty i możliwe że na forum mbank znajdziecie szersze informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do odpowiedzi: kapitał odpływa z banków i śmierdzi biedą. Tniemy koszty przed główną falą kryzysu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chciałbym znaleźć lokatę na kilka miesięcy z 4% w skali roku. Jak znajdziesz oprocentowanie 2-3% to będzie bardzo dobrze. Wszystko przez Tuska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa lokaty to tanieja, niestety, ale chwilówki bez krd - zwiekszaja co chwile swoje oprocentowanie...jak zyc, jak zyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jak koszt pieniądza spada wraz z inflacją to i oprocentowanie lokat jest coraz niższe. Efektem jest coraz mniej kasy w Twoim portfelu po rozwiązaniu lokaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzenie lokaty to jedna z najgłupszych rzeczy jakie może zrobić inwestor indywidualny. Wykupując lokatę właściwie nie jest się inwestorem ale frajerem.

Inna kwestią jest polisolokata (link) czyli ubezpieczona lokata, w ten sposób unika się podatku, któremu zwykła lokata się nie opiera. Istnieje pewne zagrożenie ponieważ jest to celowe obchodzenie przepisów podatkowych co jest na skraju legalności. Po latach okazać się może, że pozorni beneficjenci polisolokat będą wezwani przez urzędy skarbowe do uregulowania zaległego podatku. Nie takie rzeczy się w ojczyźnie działy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać dokładnie ile banki z nas zdzierają lokata jest na 4 góra 6 % a pożyczka gotówkowa na 17 % i wcale bym nie marudził ,jak by zarabiali na swoich pieniadzach a nie cudzych i wirtualnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku pożyczania czy lokowania pieniędzy. Mamy wolny rynek i wolność wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że nie ,ale wielu przypadkach jesteśmy nawet zmuszani do korzystania z takich instytucji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokaty tanieją co oznacza, że oprocentowanie kredytów też. Prosta zasada. Jeden traci, drugi zyskuje. Jak ktoś chcesz własnie zaoszczędzić to ma gorszy okres, jak ktoś bierze lub spłaca kredyt na mieszkanie to ma lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokata bezkarna BGŻ Optima ma 4% dla nowych klientów i do 20 000 zł na 3 miesiące... więcej na (link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dostałem propozycję bardzo korzystnej alternatywy do lokaty bankowej, więcej w temacie w co inwestować tam jest mój post nie będę kopiował.

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos inwestycji, to ja z zadowoleniem skorzystałem z ofert, które znalazłem na (link) a więc niekoniecznie muszą to być lokaty bankowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...