Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze, że trochę śniegu i mrozu było bo coś mi się wydaje, że co niektórzy 3. dawkę już by sypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malkolm w moim przypadku nie dużo się pomyliłeś. 15 listopada rozsiałem 350kg mocznika i to koniec azotu.Jeszcze siarkę zapodam na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rechu to może być b .dobre rozwiązanie,robisz tak pierwszy raz czy może masz już w tym doświadczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz tak zrobiłem.Wicherek a jakie widzisz ryzyko w tym rozwiązaniu? Gleby dobre, wymywania się nie boję.Azot był tani i jest już dostępny dla roślin,nie mam problemów z wjazdem.Obawiam się ruszenia wegetacji,szybkiego startu roślin i powrotu mrozów,ale czy jestem w gorszej sytuacji niż sąsiedzi ? chyba nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku może to być niezłe rozwiązanie ze względu na małą wilgotność jesienią, małe opady zimą i małe przemieszczanie azotu w glebie. Mocznik potrzebuje temp. 8oC że by przejść w formę dostępną dla roślin, poniżej jest łatwo wymywany ale ze względu na wyjątkowe warunki powinien być wiosną dostępny. Na twoim miejscu zrobiłbym badanie azotu w profilu glebowym do 1,5m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rechu -- no właśnie wszystko zależy od pogody i w tym roku to może być idealne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku marca nadaja 15 na plusie.wtedy mozna myslec o azocie.mało jest wilgoci w ziemi.szybko powinno dac sie wjechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku też zima była sucha a wiosną zlikwidowałem rzepak bo wymókł,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tamtym roku też zima była sucha a wiosną zlikwidowałem rzepak bo wymókł,
u mnie nie ma szans aby wymókł .Za 2 tygodnie trzeba mysleć o azocie o ile pogoda pozwoli.Pytanie walic od razu 100 kg n czy mniej i czekac az dobrze ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nawozami szaleją, a czy położyli już pojemniki chwytne na "robaki" by spełnić wymogi integrowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj posiałem saletrosan 200kg na ha rzepak ma liscie fioletowe cos mu brakuje niewiem moze pk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z nawozami szaleją, a czy położyli już pojemniki chwytne na "robaki" by spełnić wymogi integrowanej?

 

a Ty przyjacielu kurs 16 godz juz ukończyłeś ? by te wymogi spełnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym wystarczy 8. Ja już posiałem i jakieś wiadro dla publiki będzie trzeba wyłożyć. Najlepiej przy drodze coby wszyscy widzieli. A narazie na robaka jest chwila spokoju - zimne nocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się sprawdzają butelki po Mountain Dedow te ultra żółte. robale ciągną do nich nawet z sąsiedniej wsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słychać coś o jakichś kontraktach na to czarne cudo??
Słyszałem o cenie 1400 netto że była. A teraz ma być nieco niższa ale ile to dzisiaj to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...