Skocz do zawartości
lzp

Ubezpieczenia Budynków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

 

Chciałem zapytać gdzie macie ubezpieczone budynki? Dostałem ostatnio z PZU blankiecik do zapłaty. Budynki 656 zł, OC rolników 66 zł, Mienie 75 zł, NNW rolników 39 zł. W sumie 836 zł.

Niech powie ktoś jak jest w innych firmach, ma może też ktoś doświadczenia jak jest w innych firmach jeśli chodzi o ewentualne postępowanie po zaistnieniu szkody.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!!

 

Chciałem zapytać gdzie macie ubezpieczone budynki? Dostałem ostatnio z PZU blankiecik do zapłaty. Budynki 656 zł, OC rolników 66 zł, Mienie 75 zł, NNW rolników 39 zł. W sumie 836 zł.

Niech powie ktoś jak jest w innych firmach, ma może też ktoś doświadczenia jak jest w innych firmach jeśli chodzi o ewentualne postępowanie po zaistnieniu szkody.

Pozdrawiam

ja mam w uniqa dom mam ubezpieczony na300tys. płace 130zł, za budynki gospodarcze po powierzchni 300m2 wtym stodoła 100m2 drewniana i OC na 30ha płace 180zł. jezeli chodzi o odszkodowania to nie wiem bo jeszcze sie o nic nie staralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam na terenie zalewowym wiec co kilka lat biore odszkodowanie.ostatnia duza powodz byla w 2001 wtedy najlepiej i bez problemow placilo PZU z innymi firmami byl problem bo jeden z agentow wykorzystal luke w prawie i ubezpieczal w trakcie powodzi i ci co byli najbardziej zalani a" pozno'' sie ubezpieczyli nie dostali nic.

jak jest na dzien dzisiejszy na szczescie nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie PZU pomimo, że nie najtańsze jednak ma opinię najbardziej solidnej firmy jeśli chodzi o ewentualne odszkodowanie. Jednak taka kasa jak poniżej opisałem wydaje mi się duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wybór możesz wybierać z pośród wielu firm.

Za oglądanie nie płacisz a możesz wybrać ofertę odpowiednią dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!!

 

Chciałem zapytać gdzie macie ubezpieczone budynki? Dostałem ostatnio z PZU blankiecik do zapłaty. Budynki 656 zł, OC rolników 66 zł, Mienie 75 zł, NNW rolników 39 zł. W sumie 836 zł.

Niech powie ktoś jak jest w innych firmach, ma może też ktoś doświadczenia jak jest w innych firmach jeśli chodzi o ewentualne postępowanie po zaistnieniu szkody.

Pozdrawiam

 

Najważniejsze to czytać OWU zanim kupisz polisę. Ten dokument musisz dostać przed zakupem ubezpieczenia. Warto też porównywać oferty, tu jest ciekawa porównywarka ubezpieczeń budynków i dobry artykuł.

Oferty się zmieniają i czasem warto kupić PZU a czasem coś innego. Każdy kliemt jest dla towarzystwa ubezpieczeniowego inny i wiązane jest z nim inne ryzyko.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ubezpieczenia nieruchomości.

 

Ponieważ padło tutaj pytanie o to, w jakiej firmie ubezpieczać, dodam co nieco od siebie. Na temat firm nie będę się wypowiadał, natomiast zwrócę uwagę na zakres świadczeń ubezpieczeniowych. Najprostsze ubezpieczenia nieruchomości) np. takie jakie wymagane są przy zaciąganiu kredytu hipotecznego) mają bardzo ograniczony zakres - płaci się rocznie około 0,1% wartości nieruchomości ale w zamian za to ubezpieczyciel gwarantuje ochronę przed ryzykiem pożaru, zalania, powodzi wichury czy upadku samoloty tylko w stopniu symbolicznym (np. opłacenie akcji ratunkowej, zabezpieczenie uszkodzonego budynku, czy posprzątanie gruzu,). W żadnym wypadku akie ubezpieczenie nie jest pomocne w naprawie szkód.

 

Zwracajcie więc uwagę na zakres ubezpieczeń a zwłaszcza na to czy ubezpieczyciel gwarantuje likwidację szkody w takim zakresie, aby nieruchomość została przywrócona do pierwotnego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...