Skocz do zawartości
ankatell

Internet na wsi

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was internet z neti ja teraz mam 1 mega z neostrady ale zastanawiam sie nad przejściem do neti piszą że dużo szybszy i troche tańszy tylko ciekawi mnie czy tam są jakies skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też na początku miałem neo ale teraz od 2 lat mam netię i nie mam problemów nawet jak w marcu ukradli kable i netii nie było jeden dzień to w następnym miesiacu rachunek był niższy, czyli zamiast 59 to było 57zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange na "głębokiej wsi" to porażka, tak samo Iplus i BluKonekt - miałem każda opcję. EDGE ledwo, ledwo. Połączenia się zrywają, trzeba poszukać dobrego miejsca w domu, by sygnał był stabilny. Jeśli modem w formie pendrivu - to z dobrym przedłużaczem USB. Jeśli modem zewnętrzny - to już lepiej, lepiej, ale wszystko zależy od jakości kabelka USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem PLAY i mogę powiedzieć, że na wsi z zasięgiem jest kiepsko. Mieszkam 40 km od warszawy i sygnał łapię tylko na piętrze domu. Na parterze nie ma szans. A szkoda bo to całkiem wygodne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam netie i z 2-3 KM odemnie jest wieża z tym internetem i nie narzekam chciałem z innego ale wszędzie na około drzewa i tylko tam był przesmyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z internetem "komórkowym na kartę" to niestety z naszego punktu widzenia (mieszkanie poza miastem) niezła lipa. Miałem różne doświadczenia z kilkoma modemami i sieciami dostępnymi u nas w kraju i powiem, że dobrze to wszystko chodziło tylko w mieście. Oczywiście czasem również i na wsi wszystko działało... problem polega na tym, że nie sposób przewidzieć, gdzie zasięg jest, a gdzie go nie ma. Dość sensowną mapkę zasięgu ma na swojej stronie Play. Niestety można się z niej dowiedzieć, że rewelacji nie ma :/.

 

Trzeba czekać czasów, aż internet satelitarny będzie tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mieszkam w podlaskiej gminie która wygrała konkurs na budowę sieci światłowodowej (połowa kasy z unii, a połowa gminy) zaczęła w ubiegłym roku budowę światłowodów (2,4Gb/s pobieranie 1,2gb/s wysyłanie). Pracę na chwilę obecną są wstrzymane z powody zimy lecz do końca 2011 nett ma być w całej gminie. Od razu biorę 120mb z UPC:D Na chwilę obecna mam radiówkę 1mb/s najgorsze że są limity i duży ping.

 

Mam do Was pytanie czy ktoś ma takie cuś?:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na swiatłowodzie neostradę 20 MB za 69pln na miesiąc pierwsze 2 miesiące gratis umowa na 2 lata chodzi jak szalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie anteny kierunkowej typu ATK-10 / 15 / 20 rozwiązuje problem zasięgu na wsi i można przebierać w wyborze operatorów. Mam zarówno aero2 jak i plusa na drugim modemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światłowody to chyba najlepsze połączenie. Szybkie, bezawaryjne, a jak gmina dostanie jeszcze dofinansowanie na to, to jeszcze tanie. Jeśli masz możliwość skorzystania z takiej oferty, to bierz, nie wahaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WJACEK - ty ambitny jesteś. Na mojej wiosce to jest 5 (słownie: pięć) komputerów. Ja mam momputra klasy Celeron 400, sasiad kupił bo mu córka życ nie dawała maszyne "ful wypas" za 4.000,- złociszy. No ale cóz, sztuka jest sztuka. I z czym do ludu, skoro tak naprawde centarlke na wiosce załozono 5-6 lat temu. I jest to Wielkopolska. Ale gdziekolwiek bym nie mieszkał - TPSA - górą

 

Niesamowicie się czyta takie stare tematy...

Mój pierwszy komputer też kosztował jakieś 4 tys. zł. Teraz za tyle kasy można kupić sobie całkiem niezłego laptopa.

Jak z waszym internetem na wsi? U mnie niestety rządzi nerwostrada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem możliwość trochę się "pobawić" z testem Internetu.I jak na obecną chwilę zostaję z Neostradą (chyba najdroższa 49+ ok.35 utrzymanie numeru).Otrzymałem takie wyniki jakie zamieszczam niżej .Testowałem sieć GSM T-Mobile i Neostradę Plus (po kablu) i tak z modemem MF 195 bez anteny zewnętrznej nie ma co marzyć o Internecie.Z telefonem jako modem już coś tam trochę można sprawdzić , ale szału nie ma. Najstabilniejsza na obecną chwilę jest Neostrada .

Telefon był połączony przez port USB 2.0 jako Modem

Test w Koszalinie - odległość do nadajnika nie znana.Telefonu nie miałem przestawionego

na UMTS. Test wykonany - Acer z Windows 7 (ocena 3,2 )

Telefon S5610 po GPS PING 546 ms , pobieranie 0,12Mbps , wysyłanie 0,03 Mbps

PING 491 ms , pobieranie 0,24 Mbps , wysyłanie 0,03 Mbps

Modem MF195 PING 117 ms , pobieranie 0,34 Mbps , wysyłanie 0,42Mbps

Modem MF 195 PING 152 pobieranie 3,37 Mbps wysyłanie 0,29 Mbps

 

Komputer stacjonarny z Windows 8,1 (na Acer wyniki były zbliżone)

Odległość do nadajnika ok. 6 km. Modem MF195 niby nawiązywał połączenie , ale

połączenie nie było stabilna a nawet nie można było otworzyć strony

Telefon S5610 po GPS PING 525ms , pobieranie 0,12 Mbps , wysyłanie 0,02 Mbps

Telefon S5610 po przełączeniu na UMTS już można było przeglądać str.

PING 134 ms pobieranie 0,37 Mbps wysyłanie 0.14 Mbks

PING 225 ms pobieranie 0,63 Mbps wysyłanie 0,01 Mbps

 

Neostrada PLUS Przez Router TP-Link oraz WiFi

ping 44 ms pobieranie 9556 kbps(9,33 Mbps)

wysyłanie 880 kbps (0,86 Mbps)

Strony testowe Speed Test (Komputer Świat ) i (T-Mobile USA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd w moim opisie zamiast GPS powinno być GSM(tryb pracy sieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu ze względu na to, że mieszkamy blisko lasu i daleko jest wieża nadająca sygnał mamy internet z modemem sieci Plus, tylko od nich mieliśmy sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nawet i na wsi jest zasięg telefonii komórkowej, więc analogicznie i internet mobilny na wsi da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...