Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest, to wszystko wina handlarzy!

gdyby nie oni byłby zbyt bezpośredni i cena.

Fermiarze tez są niektórzy bezmyślnie.

Zamiast trzymać cenę to je opuszczają. Podniosłem cenę 1b na 26gr i co....?

Inni sprzedali handlarzowi po 23gr bo wymiekli... Opanujcie się!

Ja nie będę odkładał do interesu ciagle a wy sami się dajecie doić handlarzom bo gumka w majtkach wam pęka... Ja z cen nie zajdę. Koniec kropka, kto tanio sprzedaje ten trąba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie schodźcie z cen, bo spotka Was los Pana B. A wierzcie mi nie chcielibyście być teraz w jego skórze. To co stało się u Niego powinno być przestrogą dla wszystkich. I tak wszyscy mówili , że ma za duże długi i nic mu nie zrobią, a jednak stało się, aż przykro ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia wpis z 23 lis. 2013 r.

potentat w branży wali kolejne dwie hale i na tym nie chce zakończyć........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia wpis z 23 lis. 2013 r.

potentat w branży wali kolejne dwie hale i na tym nie chce zakończyć........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się nie wkleiło. Chodziło mi o dyskusję z tamtego okresu, gdzie biedronka i obserwator jaj przekonywali nas, że tylko tacy jak Pan B. mają rację bytu. Że tylko inwestując i stawiając nowe kurniki się liczymy na rynku a mali i średni nie mają żadnych szans. I co Panie Biedronek i Obserwator jaj ?

Poza tym, mówiłem w tamtym czasie o tym, że wytwórnie przymierzają się do złożenia wniosku o upadłość jednego z największych producentów. Jak widać, informacje były sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci najwięksi dalej inwestują , budują, modernizują, kupują nieruchomości i samochody,i śmieją się z tych mniejszych że już idze ich czas......

Hehehe. Widać niewiele wiesz.

Ok. 2 tygodnie temu był u mnie przedstawiciel wytwórni (nie będę mowił jakiej), który skarżył się, że jeden z większych producentów winien jest za samą paszę ok. 20 mln zł. Jako, że mają nikłe perspektywy odzyskania pieniędzy, zastanawiają się nad zlożeniem do sądu wniosku o jego upadlość. Podobno wierzycieli jest znacznie więcej.

Tak, tak, wiem. Ten hodowca ma 3 wypasione fury i fajną chatę. I zaczął kolejny kurnik stawiać. Ale co z tego ?

Biedronka, oceniasz sytuację po pozorach a nie znasz rzeczywistych problemów.

 

Pamiętacie mądrości głoszone przez eksperta branży pana Biedronka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest kuźwa nie tak, bo cytaty się nie wklejają

Wkleję ręcznie:

 

biedronka napisał:

Ci najwięksi dalej inwestują , budują, modernizują, kupują nieruchomości i samochody,i śmieją się z tych mniejszych że już idze ich czas......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś producenci cieszyli się,że koniec z panemW ,że to chodzący bankrutem i was zaskoczył. A z tą jazdą na handlarzy to skończyżebyście.,,sami sracie w swoje gniazda,,a obwiniacie innych.jednoczycie się kiedy wzrasta podaż a tym samym cena.kiedy nie ma zejścia sami wydzwaniaciei proponujecie niższe ceny, znam takich co przejęli hurtownie i sklepy i dostarczają jaja w cenach dużego hurtu fermy -więc gdzie logika.(podają kilka kratek,bo taki jest dziś hurt na małych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań chrzanic! To wszystko wina handlarzy! Sqrwysyny! Oni jeżdżą i zbijają ceny na fermach a pózniej wpychają się gdzie się da i na początek wstawiają towar po cenie zakupu a czasami i grosz taniej żeby gdzieś się wcisnąć na rynek. on i winach tych kretynow co nie trzymają ceny tylko ulegają im i sprzedają tanio bo sraja się ze już ma kilka palet jajka na magazynie lub na pasze niema. To trzeba było oszczędzać debile!

Po prostu kretyni! Ja wole wywieźć jajka w pole niż handlazowi z ceny zejść! Już nie raz tak robiłem.

A wy jak jesteście debilami to dalej wchodzicie im w dupę i nabijajcie im kabze.

Ja tez od dziś mogę tak handlować hahaha 20gr IIa i 22gr 1b kupie każda ilośc hahaha debile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wydzierżawię tanio kurnik 1200m2 w Busko Zdroju woj.Świetokrzyskie ,interesuje mnie tylko długa dzierżawa minimum 2-3 lata. Darek 663-950-192.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Załadowałem dwa tiry 32 palety M po 10800 na palecie po 0.27 i 28 palet L po 0.29 za gotówkę . Słyszałem że wszystko na Iran.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem parę telefonów po kol. Hodowcach .....

Ceny netto:

 

L 25/27

M 23/24

 

- na dal braki w każdym sorcie, wybijanie zaczynają dzwonić.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestań chrzanic! To wszystko wina handlarzy! Sqrwysyny! Oni jeżdżą i zbijają ceny na fermach a pózniej wpychają się gdzie się da i na początek wstawiają towar po cenie zakupu a czasami i grosz taniej żeby gdzieś się wcisnąć na rynek. on i winach tych kretynow co nie trzymają ceny tylko ulegają im i sprzedają tanio bo sraja się ze już ma kilka palet jajka na magazynie lub na pasze niema. To trzeba było oszczędzać debile!

Po prostu kretyni! Ja wole wywieźć jajka w pole niż handlazowi z ceny zejść! Już nie raz tak robiłem.

A wy jak jesteście debilami to dalej wchodzicie im w dupę i nabijajcie im kabze.

Ja tez od dziś mogę tak handlować hahaha 20gr IIa i 22gr 1b kupie każda ilośc hahaha debile...

"Przestań chrzanic!" Więcej kurników i kurczaków Jak się ktoś nastawia na samą produkcje to nic dziwnego, że później handlarz ciśnie hodowce. Zrób zdjęcie jak wywozisz te jajca chętnie popatrzę

btw. Trochę kultury.... małolacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obrażać i opluwać nawzajem. Prawda jest taka, że jak szybko cena jaja nie wzrośnie, to niedługo nie będzie komu tych jaj produkować. Czy się komuś to podoba czy też nie, cena jaj jest dużo za niska, żeby utrzymać produkcję. Takich cen nie wytrzymają ani duzi ani mali. Z tym, że duzi padną pierwsi. A u małych producentów duzi hurtownicy się nie zaopatrzą (i też padną albo będą musieli przerzucić się na "pietruszkę").

 

P.S.

Czy u Was też się nie wyświetlają cytaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy u Was też ta strona taka rozciągnięta ?? mowa o forum..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie Panie nie z powodu ceny bo ta w moim przypadku mało uległa zmianie, ale skoczków zapewne boli moi stali trzymają poziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...