Skocz do zawartości
jarmer

Dopłaty bezpośrednie 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec kwietnia 2013 na terenie 0,92 ha posiałem koniczyne czerwoną. Na początku maja złożyłem wniosek o dopłaty , na tą działkę ubiegając się o UPO oraz ST (uprawa drobnonasienna). Ze względu na późną wiosnę a także obfite deszcze koniczyna wzeszła bardzo słabo ,z czasem nawet te wątłe rzadkie roślinki zdechły (było tylko troszke koniczyny na dołku ) Okazało się że 26 lipca miałem kontrole o której nic nie wiedziałem i wspomnianą działkę zakwalifikowano jako ugór. 28 stycznia 2014 dostałem decyzje-zabrano mi dotacje ST i UPO na wymienioną działkę a także zabrano UPO na pozostałe pole 4,55 ha a także nałożono sankcje 660zł płatne przez następne 3 lata. Czy jest sens się odwoływać? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod koniec kwietnia 2013 na terenie 0,92 ha posiałem koniczyne czerwoną. Na początku maja złożyłem wniosek o dopłaty , na tą działkę ubiegając się o UPO oraz ST (uprawa drobnonasienna). Ze względu na późną wiosnę a także obfite deszcze koniczyna wzeszła bardzo słabo ,z czasem nawet te wątłe rzadkie roślinki zdechły (było tylko troszke koniczyny na dołku ) Okazało się że 26 lipca miałem kontrole o której nic nie wiedziałem i wspomnianą działkę zakwalifikowano jako ugór. 28 stycznia 2014 dostałem decyzje-zabrano mi dotacje ST i UPO na wymienioną działkę a także zabrano UPO na pozostałe pole 4,55 ha a także nałożono sankcje 660zł płatne przez następne 3 lata. Czy jest sens się odwoływać? Proszę o pomoc[/quot

Możesz spróbować za wyjątkiem kilku znaczków pocztowych nic cięto nie kosztuje

szanse mogą się zwiększyć gdybyś posiadał jakąś dokumentacje np: fakture za zakup nasion,protoków szkód,protokoły z innych kontroli zaświadczające że wszystko było ok itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należało do 14 dni po zistnieniu okoliczności złożyć wniosek do BP ARiMR o niemożności wywiązania się z tego co napisałeś we wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dostajecie pieniadze decyzja z 23 stycznia a przelewu nie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie decyzja była jeszcze w grudniu,a pieniądze przelali na początku lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod koniec kwietnia 2013 na terenie 0,92 ha posiałem koniczyne czerwoną. Na początku maja złożyłem wniosek o dopłaty , na tą działkę ubiegając się o UPO oraz ST (uprawa drobnonasienna). Ze względu na późną wiosnę a także obfite deszcze koniczyna wzeszła bardzo słabo ,z czasem nawet te wątłe rzadkie roślinki zdechły (było tylko troszke koniczyny na dołku ) Okazało się że 26 lipca miałem kontrole o której nic nie wiedziałem i wspomnianą działkę zakwalifikowano jako ugór. 28 stycznia 2014 dostałem decyzje-zabrano mi dotacje ST i UPO na wymienioną działkę a także zabrano UPO na pozostałe pole 4,55 ha a także nałożono sankcje 660zł płatne przez następne 3 lata. Czy jest sens się odwoływać? Proszę o pomoc

 

sens jest jak nie za późno to ze nie wzeszło wcale nie oznacza ze jest to ugór

wnioskuj o powołanie świadków co widzieli ze siejesz

 

skoro byla kontrola to wnioskuj o informacje publiczna kto zrobił może nikogo nie było z kontroli masz dostać protokół i masz prawo sie od wyników odwołać

jak chcesz wiedziec cos to pisz na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak swoja droga ciekawe kiedy w Polsce będzie kilka instytucji wypłacających płatności w Austrii podobno jest kolo 20

 

 

Ja już tyle sie na oglądałem ich działań ze mam ich dość

 

taki pierwszy z brzegu jak w 2005 mieli juz załączniki graficzne ale jeszcze ich nie wysyłali to brali na kontrole jak byl rożny obraz .Pytają co tam było ze sa rożne odcienie babka kolo 60 ze 1,5 kukurydzy i 3,5 jęczmienia

Wniosek miala na 2,5 kukurydzy i 2,5 jęczmienia naliczyli dopłaty do 2,5 jęczmienia i 1,5 kukurydzy 1 ha jeczmnienia nie wpisała do dopłat i 1 ha zawyżyła działke

 

i nic by nie bylo nadzwyczajnego gdyby nie to ze zdjecia mieli nie z 2004 r ale z 2002 i 2003 ale tego juz nikt nie powiedział

Po takiej akcji napewno staruszka by u nich została

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwołałem się ' lecz odwołanie moje odrzucono. Uzasadniono że gdy występuje siła wyższa ' należy to zgłosić w ciągu 10 dni od wystąpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odwołałem się ' lecz odwołanie moje odrzucono. Uzasadniono że gdy występuje siła wyższa ' należy to zgłosić w ciągu 10 dni od wystąpienia.

 

podaj przepis na jaki się powołali ze masz ich informować o wystąpieniu siły wyższej

 

tak jak mówilem jak by bylo kilka instytucji bys juz miał 5 wizytówek od innych instytucji płatnich i pewnie ta byś poinformował ze masz ich w ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w instrukcji wypełniania wniosków nie ma o tym mowy. Agencja uzasadniła to "art. 75 ust.1 rozporządzenia Komisji (WE) nr 1122/2009" oraz art.75 ust.2 ww rozporządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie w instrukcji wypełniania wniosków nie ma o tym mowy. Agencja uzasadniła to "art. 75 ust.1 rozporządzenia Komisji (WE) nr 1122/2009" oraz art.75 ust.2 ww rozporządzenia.

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/pb_2011/podmiana/1122_2009pl-skonsolidow.pdf

 

wez to wydrukuj poczytaj popij i znowu poczytaj

 

umów sie z waszym prawnikiem z izby rolniczej pewnie coś wymyślicie razem

Jest bez płatny ale wiesz jak to jest z bezpłatnością zresza w Izbie napewno tez jest ktoś kto juz takie wnioski robił i coś Ci wiecej doradzi odemnie

 

 

Polska ma uproszczony system wypłaty płatnosci ale o tym Ciebie ani mnie nikt nie informuje

w tym roku na siebie nie skladaj wniosku bo masz nazwisko spalone tz nr gospodarstwa na 3 lata nic nie dostaniesz

 

ja kiedyś mialem kontrole ale u mnie wypadają korzystnie dla mnie to 3 lata rozpatrywali jeden wniosek 2 kolejne o płatnosc czekały

i skonczylo sie tym ze wynik kontroli unieważnili bez wydania decyzji o unieważnieniu kontroli a wielkosc działek podnosza do teraz juz 8 lat bo nie maja pełnych wyników

 

Tak na ich nie korzysc 2 razy geodeci z uprawnieniami mierzyli działki te same działki i pomiary maksymalnie o 1 ar róznicy miedzy sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...