Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie sieję mieszankę zbożową 40 pszenica 30 jęczmień 30 owies. Moje pytanie czy mogę to skrócić na 1 kolanku bo nigdzie nie znalazłem czy można skracać jęczmień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można , do wyboru masz ccc, modus albo cerone, choć to ostatnie nie ma rejestracji w owsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a czy istnieje jakiś antywylegacz który można zastosować w jęczmieniu jarym ? - a jeśli tak to w jakiej fazie rozwojowej jęczmienia można go stosować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post niżej kolego masz odpowiedz - czytaj.

 

Ja stosuje Cerone przed pierwszymi ośćmi.

 

Z innej beczki:

Stosował ktoś Mustang Forte 195 SE w jarych pszenicy/jęczmieniu?

Po zastosowaniu go jęczmień zbladł, więc pewnie swoje odchoruje. Widać różnice między opryskanym a nie opryskanym - pierwszy i ostatni raz to stosowałem.

Resztę opryskamy Godem.

Cały czas szukam złotego środka na ostrożnia i chabra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszę - tak jest, opryskiwacz oczywiście umyty, bo ostatnio szła odżywka.

Jeśli gdzieś masz niedopryskane i wiesz o tym to obserwuj to, porównamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie sprzedawca odradzał mustanga forte na jare, i wziąłem lintur

 

odkąd wszedł do sprzedaży mustang forte to go stosuje w zbożach jarych i nigdy negatywnych skutków nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy siany, mój w marcu i jucz dawno nie ma chwastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj siany 13 marca i opryskany już ok 3 tyg temu, mustangiem forte. Powiem tak ok 7dni po oprysku niewielkie przebarwienia rzeczywiscie byly, ale to nic wielkiego szybko przeminelo i dzis juz powoli mysli o strzelaniu w zdźbło.

ten siany koncem marca jutro bedzie opryskany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jednak nie zastosuje Forte. Na ostrożnia kiepsko podziałał.

U mnie pełnia strzelania w źdźbło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to forum ogranicza się tylko do kilku osób. Szkoda że taka idea tu panuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to forum otwarte,a nie prywatne, więc większa grupa ludzi pozwala na większą wymianę informacji i tak tu kiedyś było. Wynika to z definicji forum. Jeśli byłoby to forum prywatne to twoja wypowiedź byłaby uzasadniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wystarcza te kilka osób, jeśli chcesz więcej to jest na przykład agrofoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ilość nie zawsze idzie za jakością. Co z tego że masz 100 odpowiedzi jak żadna sensowna nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ilość nie zawsze idzie za jakością. Co z tego że masz 100 odpowiedzi jak żadna sensowna nie jest.

Sorki kolego że się wtrącę w wasze dywagacje, ale tu na forum też daje się zauważyć pewne niekompetencje i całkowicie pozbawione sensu "porady"... chociażby porady co do stosowania ŚOR :-/ niektóre kombinacje oraz zastosowanie środka ma się nijak do aktualnego stanu rozwojowego rośliny lub do występującego na roślinie patogenu. Teraz pewnie zostanę objechany za to ale niestety tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt o zdrowych zmysłach nie traktuje wpisów na forum jako panaceum na brak gruntownej wiedzy rolniczej . Owszem można uzyskać wiele cennych wskazówek , ale by były one rzeczywiście cenne . muszą zostać zweryfikowane przez szare komórki i mieć oparcie w praktyce rolniczej, powielanej szeregiem doświadczeń.

W przeciwnym wypadku najlepszą radą jest taka, by nigdy nie słuchać czyiichś rad.

Co do PPR to największym jego atutem jest brak gimbazy , rozplenionej do bólu na AF , stąd wpisy na nim, bliższe rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś czytałem na AF ile sypią nawozy na qq to wpadłem w zakłopotanie - jeden fanatyk przeskakiwał drugiego. Nie mogłem jednak zanaleść potem tych samych wpisów fanatyków jak to qq wykosili. Pewno zapomnieli się pochwalić albo zrobili to w innym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim rejonie juz w czwartek ruszyli w jeczmienie zimowe . ja mam zamiar pod koniec tygodnia ruszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...