Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:31 Sob 26 Wrz 2020

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 48, 49, 50  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gargamel

Skąd: z rejonu gdzie krowy nie uświadczysz , a świnki to morskie jedynie

PostWysłany: 18:37 Pią 21 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz102 jeśli gzies jest typowa polska mentalność to tylko w twoich postach,A co powie jak klęski nie będzie????????????.Padnie w konwulsjach .a czy o to chodzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bluss1

PostWysłany: 18:32 Pią 21 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ROBERTD ja mam też pszenice i może bym trochę sprzedał ale 500 zł to trzeba by było wziąć na dzień dzisiejszy,a za jęczmień ile byście krzyczeli?
Powrót do góry
janusz102

PostWysłany: 17:46 Pią 21 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gargamel napisał:
Dracula nie namawiam do niestosowania nawozów,na nawozy nas po prostu nie stać ,w szczegolności te NP.Brak tych nawozow wcześniej czy póżniej odbije się niekorzystnie na plonach a zbawiennie na cenie.Z susza masz rację ,mnie tez dotknęła i to na tyle mocno że otrzymałem odszkodowanie.Tylko problem w tym że dotknęła ona max 2/5 kraju a na pozostalych 2/3 plony były rekordowe.Jesli chodzi o ceny środkow do produkcji to nie są one za wysokie ,tylko płody rolne są zbyt nisko wyceniane.Sytuacja kiedyś się unormuje bo rolnik czy to polski czy np niemiecki lub rosyjski umie liczyc i musi się zbilansować.Dzisiaj nie da się ze sprzedaży płodu rolnego odtworzyć produkcji na tym samym poziomie co wrózy spadek plonów i wzrost ich ceny.Sprzymierzeńcem moze okazać się kryzys finansowy który ograniczy finansowanie rolnictwa oraz klimat który róznymi zjawiskami obniży plony ,i im zasięg klęsk będzie większy tym nasze zyski lepsze.Broń nas P. Boże przed klęską urodzaju,czego sobie i Wam życzę.

No, najlepiej żeby grad wymłócil zboże mojego sąsiada, wtedy ja sprzedam swoje zboże po 1000 zł, a on kupi paszę dla swoich tuczników po 1500 zł. Ja wyjdę na swoje a on pójdzie z torbami. Typowa polska logika im więcej klęsk tym lepiej , byleby nie u mnie. "Im zasięg klęsk będzie większy tym nasze zyski lepsze". Ciekawe co powie na to ta część Polski która zalapie się na te klęski.
Powrót do góry
ROBERTD

PostWysłany: 16:21 Pią 21 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka jest teraz cena pszenicy?? Mam klienta i boje sie powiedziec cene zeby go nie wystraszyc??
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 16:23 Czw 20 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dracula nie namawiam do niestosowania nawozów,na nawozy nas po prostu nie stać ,w szczegolności te NP.Brak tych nawozow wcześniej czy póżniej odbije się niekorzystnie na plonach a zbawiennie na cenie.Z susza masz rację ,mnie tez dotknęła i to na tyle mocno że otrzymałem odszkodowanie.Tylko problem w tym że dotknęła ona max 2/5 kraju a na pozostalych 2/3 plony były rekordowe.Jesli chodzi o ceny środkow do produkcji to nie są one za wysokie ,tylko płody rolne są zbyt nisko wyceniane.Sytuacja kiedyś się unormuje bo rolnik czy to polski czy np niemiecki lub rosyjski umie liczyc i musi się zbilansować.Dzisiaj nie da się ze sprzedaży płodu rolnego odtworzyć produkcji na tym samym poziomie co wrózy spadek plonów i wzrost ich ceny.Sprzymierzeńcem moze okazać się kryzys finansowy który ograniczy finansowanie rolnictwa oraz klimat który róznymi zjawiskami obniży plony ,i im zasięg klęsk będzie większy tym nasze zyski lepsze.Broń nas P. Boże przed klęską urodzaju,czego sobie i Wam życzę.
Powrót do góry
dracula14

PostWysłany: 22:03 Sro 19 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@gargamel

tak przeczytałem twoje posty, nakłaniasz coby nie stosować nawozów(popieram żeby nie było), mówisz że przy plonach na poziomie 3t cena będzie wyższa i rolnicy lepiej wyjdą niż na tych 6-7t i marnej cenie...moje pytanie:czy ta cena aby na pewno bedzie wyższa, w tym roku znaczna częsć kraju dotknięta suszą, ziarna mniej a cena..wiesz jaka jest Sad
Powrót do góry
bluss1

PostWysłany: 21:59 Sro 19 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargi ja choć młody wiekiem ale od chłopaka pomagałem ojcu, no i teraz to on mi pomaga choć już b.mało.o nerwach też coś wiem, masz racje mówią że raz na 7lat Very Happy .jasne póki to ciągne będe sie trzymał i wam tego życze
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 21:49 Sro 19 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bluss walczę z glebą już 24 lata i z doświadczenia, to częsciej lipa jak sukces,.Ale raz na 3-4 lata występuje rok konia i to mnie jeszcze trzyma w branży,choć nerwy moje sa kłębkiem.Wytrzymajmy!!!!!!!!
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 21:48 Sro 19 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

celem UE jest dostarczyć taniej żywności dla jej obywateli a jedynym zyskiem ma być z grubsza dopłata gdzieś to kiedyś czytałem
Powrót do góry
bluss1

PostWysłany: 21:18 Sro 19 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garguś wszystko dobrze jakoś to będzie biednie,skromnie ten rok ,następny ale ile tak można ciągnąć.tyrasz to chcesz jakoś godnie żyć jak cywilizowany człowiek.a robić i dokładać żadnych przyjemności to ile można tak.nie może być jakoś to ma być dobrze choć Smile
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 20:36 Sro 19 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życie to splot różnych wydarzeń,i to co wydaje się niemożliwe niekiedy staje się prostym faktem.Europa to mała połac ziemskiego globu i wszystko jest możliwe.Peron JA, MY to wytrzymamy ,biednie ,skromnie ale wytrzymamy,zbijemy plony jak nie w tym roku to w przyszłym i jakoś to będzie....
Powrót do góry
Peron

PostWysłany: 13:30 Wto 18 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kataklizm? Musiałby nastąpić kataklizm w całej Europie, bo jak będzie lokalny, to i tak będzie sprowadzane zboże zza granicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bluss1

PostWysłany: 13:21 Wto 18 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jak rusza sie coś?sprzedajecie?kupujecie?może ktoś wie gdzie w warmińsko mazurskim olsztyn i okolice ktoś skupuje ziarno za rozsądne pieniądze?
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 17:32 Sob 8 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja napisałem,że sprzedałem po tyle? Nie,ani grama nie sprzedałem tylko spasam zboże świniami,które są aktualnie u mnie po 4.20zł/kg.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 21:45 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boję sie ze ten sezon jest przegrany.Wygral ten co sprzedał zboże w czasie żniw.Z pewnością cena już nie spadnie ,ale jeśli wzrośnie to nie osiągnie ceny ktora nas zadowoli.Mam nadzieję że w 2009 roku nastąpi jakiś kataklizm w postaci suszy,wymarznięć i innych plag na terenach gdzie produkcja zboża jest największa i to wywinduje cenę zboża do godziwego poziomu.Jedyna nadzieja Panowie to 2t/ha .I wtedy będzie się żyło godziwie i dostatnio.
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 21:44 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Matiff ?
Powrót do góry
bluss1

PostWysłany: 20:19 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wciąż wierze że pójdzie cena w górę,i nie po to zapie........ żeby handlarzom oddać za 400, już niemyśląc niżej.niżej cena iść nie może jedynie to może wzrosnąć i na pewno tak będzie
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 17:49 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie o to chodzi... dorzuci sie do tej bandy co z ukrainy badziewie sciągają... czytaliscie w top agrarze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
maskin

PostWysłany: 17:31 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S-Piotr napisał:
To co mówią w TV to bajka cena pszenicy od 460-510zł/t a skupy w mojej okolicy dają 450zł na rękę, po 510zł to ja już bym wywoził.

.... no i wlasnie przez takich handlarze wille stawiaja... Mad

jak chcesz za darmo oddac to oddawaj a nie sie tym chwalisz... myslisz ze handlarze nie czytaja ppr-u??? po takiej wypowiedzi ktory handlarz zaplaci 600?? lub wiecej? chyba idiota

Rada... najpierw myslec pozniej pisac... Wink
Powrót do góry
bluss1

PostWysłany: 17:11 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to z kąd oni te ceny biorą że już prawie 500,ja już nic nie kumam.marcin coś u ciebie to szczególnie tanio,daj spokój.to trzymamy dalej
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 16:53 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pszenica 350,jęczmień 300 -tragedia (młyn). Jędrzejów woj. Świętokrzyskie.
Powrót do góry
bluss1

PostWysłany: 16:32 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne że ceny jak mówisz stoją o tych cenach to dopiero mówią od paru dni,to trzeba poczekać aż wszyscy się dowiedzą,nie tak od razu,musi sie rozejść to świeże informacje,jak by tak 500,do 550to też bym zaczął sprzedawać,chyba nie kłamią Smile ?z kądś muszą te ceny brać
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 14:02 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co mówią w TV to bajka cena pszenicy od 460-510zł/t a skupy w mojej okolicy dają 450zł na rękę, po 510zł to ja już bym wywoził.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bluss1

PostWysłany: 13:15 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obserwuje w prasie rolniczej i dziś w agrobiznesie mówią że ceny zbóż idą w góre,ceny już skoczyły,nareszcie coś zaczyna sie ruszać,ale ja poczekam jeszcze zobaczę co dalej,to jeszcze nie to co powinno być Wink
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 11:36 Pią 7 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak ceny na dziś w waszych skupach czy już zaczynacie sprzedawać ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 48, 49, 50  Następny
Strona 45 z 50

Skocz do: