Skocz do zawartości
bodzio4321

Czy warto iśc do szkoły rolniczej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kończę 3 klasę gimnazjum i nie wiem czy warto iśc do technikum rolniczego? Co myślici o tych szkołach? Mam dwie szkoły do wyboru Marszew lub Przygodzice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę Ci wybór jakiegoś liceum.Będziesz miał czas na podjęcie decyzji co robić dalej w życiu.Dzisiaj masz lat 16 ,a decyzja wyboru zawodu jest nieslychanie ważna.Przez kolejne 3 lata wiele się wyjaśni,ty będziesz miał inne poglądy.Jesli uznasz ze rolnictwo to jest TO,wybierzesz jakiś instytut przyrodniczy lub coś w tym kierunku.Za mojej młodości tez miałem taki dylemat i powiem ci że z technikum do ktorego chodziłem ,z mojej klasy tylko ja działam w zawodzie.Dla reszty byla to pomyłka o której sami wspominaja.A ta reszta to 26 uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh uważam że wybor drogi zycia poprzez szkole w tym wieku to stanowczo za wczesnie . ja chodzilem do lieceum mat-inf pozniej na studia na informatyke i dopiero na koncu tych studiow uswiadomilem sobie ze chce zostac na gospodarce (oczywiscie caly czas uczac sie pracowalem w gospodarstwie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz na razie wizji czym chciałbyś się zajmować w przyszłości (i tym się nie przejmuj bo w tym wieku to jest normalne, mało jaki nastolatek w tym wieku jest zdecydowany na coś konkretnego) to proponuje Ci jak pisali przedmówcy wybrać liceum. Tam będziesz miał 3lata żeby pomyśleć i na coś się zdecydować konkretniej. Co do szkół rolniczych to Ci je odradzam bo w życiu najmniej one się przydają. Nawet mamy tu żywy przykład jak pisał kolega „roni21” że możesz skończyć studia nie rolnicze i nic później nie stanie na przeszkodzie aby objąć gospodarstwo, bo do tego nie jest wymagane żadne wykształcenie. Decyzja należy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uniwerku rolniczym nie trzeba koniecznie zakładać własne gospodarstwo:) Mam kilkoro znajomych, którzy skończyli tego typu uczelnię, każde na innym kierunku i każde zajmuje się czym innym. Jest sporo możliwości pracy po tych studiach, jednak przed wyborem kierunku studiów dobrze jest przemyśleć wcześniej, co tak naprawdę nas interesuje i czy tych kilka lat na danej uczelni nie będzie dla nas czasem zmarnowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoła średnia rolnicza nic nie daje... mozna wszystko nadrobic na studiach... hehe dobre usmialem sie. Napiszcie jeszcze, że wszytskiego chlopak nauczy sie od ojca a reszte doczyta z gazet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze warto iść dalej do szkoły, po co komu rolnik który nie ma podstawowej wiedzy, nawet dla własnej satysfakcji żeby mieć jakieś pojęcie o świecie. nie fajnie że polskie rolnictwo uważane jest za zacofane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniuje takie założenie wśród ludzi i niestety prędko ono się nie zmieni, jeżeli cohdzi o postrzeganie rolnictwa i edukacji w jej kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technikum warto skończyć, a później można zawsze iść na studia. Grunt to uczyć się bo bez tego jest naprawdę ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już się przywitałem. Warto iść do szkoły rolniczej, jeśli się będzie w tym zawodzie pracowało. Albo inaczej, jęsli się będzie mialo w tm zakresie włąsny intertes. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. Obecny rolnik to już nie ten, co widzimy w filmach. To człowiek wykształcony. Jak się ma wiedzę w danym kierunku rolnictwa, to o sukces o wiele łatwiej, niż się wiedzy nie ma. Warto się uczyć. Czasami ukończenie szkoły średniej rolniczek, zdobycie tytułu technika rolnika- to za mało. Życzę samych sukcesów przyszłym rolnikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odnieść sukces (bez względu na dziedzinę) trzeba się rozwijać w danym kierunku i być ciągle coraz lepszym. Więc jeśli zamierzasz związać się z rolnictwem to jak najbardziej warto kształcić się w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie panuje niż, ale i tak przynajmniej po 1 klasie w technikach i szkołach zawodowych powstanie. Zainteresowania nie wzbudził np. technik rolnik. Młodzi wolą mechanizację albo weterynarię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technikum to nie "wyrok", możesz po nim iść na studia albo zostać rolnikiem już coś tam wiedząc na ten temat. Na Twoim miejscu szłabym do technikum, skoro czujesz, że to jest to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jeżeli wybiera się szkołę rolniczą to trzeba liczyć się z dużą ilością nauki. Sam jestem bardzo wielkim zwolennikiem rolnika, ponieważ miałem darmowy kurs na prawo jazdy. trzeba też pamiętać, że pójście do rolnika nie oznacza, że po tej szkole musisz zostać rolnikiem :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby była związana z twoimi zainteresowaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak najbardziej. Jeśli planujesz swoje kroki zawodowe/życiowe skierować w tą stronę i nie robisz tego, bo np. nie wiesz co ze sobą zrobić, a chcesz zostac studentem... Kierunek rozwojowy, mimo, że może brzmieć nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak aktualnie wyglada sprawa z tego typu studiami? Planuje zajac sie gospodarka w przyszlosci i staram sie szukac na ten temat informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko warto ale w obecnych czasach to już konieczność i będzie ci dużo łatwiej w życiu po zdobyciu ugruntowanej edukacji. Nawet jak porzucisz rolnictwo i prace na roli to ta wiedza sie przyda na przyklad w handlu lub usługach dla rolnictwa i innych dziedzinach gospodarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wondermouse technology is top notch Windows app development company India that develops professional user friendly app at affordable price. Best Web development company in gurgaon offers all type of website development services. A group of young enthusiasts are here to cater for your achievement by offering all-round business development assistance. Hundreds of well-tested approaches are introduced after evaluating the present market for significant future growth.Our professional web developers have expertise in building best custom website, mobile app ,development solutions. we also offer services across the globe as web design dubai.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warto, ale zastanów się dobrze w czym się będziesz chciał specjalizować w przyszłości, bo całą szkołę będziesz na to pracował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...