Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ponownie kupowałam jajko w niezmienionych cenach:

M - 0,20

L - 0,24

XL - 0,28

Ceny brutto.

Zejście w sklepach do dzisiaj było kiepskie, dzisiaj trochę lepiej, na jutro sporo zamówień, ale to nadal nie to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przetworstwo to niby co ? Skupują jaja tanio od tych, co nie mają co z towarem zrobić, żeby później tanią masą i proszkiem ceny jaj na rynku (cukiernie, piekarnie) zaniżać.

 

Boskie uczucie kiedy ktoś ci wciska kit prosto w oczy i myśli, ze ty o tym nie wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny jakiś Fetor kit wciska o braku zejścia , na co liczysz na opuszczenie ceny ? i dalej będziesz pisał brak zejścia a na koncie będzie ci rosło , przestańcie wciskać ciemnotę handlarzyki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przetworstwo to niby co ? Skupują jaja tanio od tych, co nie mają co z towarem zrobić, żeby później tanią masą i proszkiem ceny jaj na rynku (cukiernie, piekarnie) zaniżać.

 

Boskie uczucie kiedy ktoś ci wciska kit prosto w oczy i myśli, ze ty o tym nie wiesz

Hehe. Pomyśl przez chwilę geniuszu.

A co niby przetwórstwo robi z jajami, które skupuje od hodowców ? Konsumuje je ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejście w tym tygodni z.a.je.bi.ste. Żeby nie było, że handlarze ciągle tylko na brak zejścia narzekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe. Pomyśl przez chwilę geniuszu.

A co niby przetwórstwo robi z jajami, które skupuje od hodowców ? Konsumuje je ?

 

Nie jesteś w temacie...

Ps.

Mam gdzieś w magazynie koszyki wiklinowe, mogę ci odsprzedać, byłbyś zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe. Pomyśl przez chwilę geniuszu.

A co niby przetwórstwo robi z jajami, które skupuje od hodowców ? Konsumuje je ?

 

Nie jesteś w temacie...

Ps.

Mam gdzieś w magazynie koszyki wiklinowe, mogę ci odsprzedać, byłbyś zainteresowany

Przypatruje się tej dyskusji i z przykrością muszę stwierdzić, że jestem z lekka zażenowany. Taki potentat rynku drobiarskiego jakim jest Jajczarek nie wie, co przetwórnie robią z jajami, które on wozi do nich całymi tirami ????

Tak się składa, że ja jestem trochę w temacie.

Wolę zlikwidować stado niż wozić na wybijalnie. Przetwórstwo to na prawdę jest ostateczność. Wybijalnia to ostatnia deska ratunku i tylko wtedy gdy na magazynie zaczyna się "gotować". Mam świadomość tego, że to jajko, które ja dziś daję na wybijalnie, wkrótce wróci na rynek (przetworzone) zaniżając cenę świeżego nieprzetworzonego towaru.

Poza tym zwróć uwagę drogi Jajczarku, że wybijalnie bardzo szybko podnoszą ceny wtedy, gdy zaczyna brakować jajka. No i znowu pojawia się wzór:

mało jajka = wysoka cena

A jak Ty myślisz drogi Jajczarku, co się dzieje z tymi jajami, które Ty oddajesz na przetwórstwo ??? Zakopują je w dołach w ziemi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wybijalnie dziś podniosły ceny i dlatego jajo jest ok.,20 gr+ gdyby nie one to jajo kosztowałoby 0,15 gr.

jajczarku gdzie na wakacje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi !!! a jak myślisz, gdzie poważni h..... jaja wywożą gdy hodowca nie może sobie z nimi poradzić, tylko wybijania

- koszyki dziś to pikus, liczą się duże sieci i przetwórstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yogi !!! a jak myślisz, gdzie poważni h..... jaja wywożą gdy hodowca nie może sobie z nimi poradzić, tylko wybijania

- koszyki dziś to pikus, liczą się duże sieci i przetwórstwo

Biedny jajczarek. Widzę, że czujesz się lekko zdezorientowany. Jeśli ktoś Ci wmówił, że wybijalnie robią z jajek czipsy ziemniaczane, to Cię oszukał !

 

Bardzo mądre, to co napisałeś w pierwszym zdaniu. Tak faktycznie jest. I to jest jakby zupełnie oczywiste. Ale widzę, że, że Ty w ogóle nie zastanawiasz się nad tym, co później przetwórstwo robi z tym jajkiem. Myślisz, że wystarczy oddać jaja do wybijalni i już problem z głowy ? Jajko w cudowny sposób zniknęło, wyparowało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yogi !!! a jak myślisz, gdzie poważni h..... jaja wywożą gdy hodowca nie może sobie z nimi poradzić, tylko wybijania

Hahaha !

Jajczarku, właśnie ujawniłeś nam prawdę objawioną. Bez Ciebie dalej żylibyśmy w niewiedzy ! Hehehe.

No to się popisałeś wiedzą ogólnie dostępną. Tylko, że to kompletnie nie o to tutaj chodzi. Wybijalnie nie są KONSUMENTEM, a jajko które trafia na przetwórstwo nie znika z rynku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż 0 - 0,70-0,75gram i S- dużą pow. 75gram, ilości paletowe

cena do uzgodnienia

tel.507-149-263

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biedny jajczarek. Widzę, że czujesz się lekko zdezorientowany. Jeśli ktoś Ci wmówił, że wybijalnie robią z jajek czipsy ziemniaczane

 

Biedny jesteś ty, stoisz w miejscu, nic się nie rozwijasz myśląc ze przy paru kurkach się utrzymasz

Ps,

Biedronko !!!! Yogi na płemniera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...