Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy pęknie .... nigdy bo Polak to egoista i nigdy drugiemu nie pozwoli aby miał więcej od siebie...

po ile masz tą S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy to pęknie ? od kilku dużych ferm wytwórnie sądownie zaczynają odbierać kasę a wszyscy myśleli że to te małe będą mieć problemy .

To zadziwiające, że mówiąc efekcie skali mało kto się zastanawia, jak ten efekt działa w sytuacji gdy cena jest niższa od kosztów produkcji.

Zgadza się. Ci, ktorzy szli w ilość mają w tej chwili potężne problemy. I dotyczy to również tych, co mają stada zarodowe, wylęgarnie i odchowalnie. O producentach jaj nie wspomnę. Pan B. to dopiero początek. Jest jeszcze kilku takich (wcale nie małych), którzy mają nóż na gardle i widmo komornika przy bramie.

Ale jak dla mnie to taka sytuacja mogłaby potrwać jeszcze trochę. Może wtedy rynek "oczyściłby" się z tych d.e.bili co nastawiali kurników i teraz nie wiedzą co z jajkiem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy pęknie .... nigdy bo Polak to egoista i nigdy drugiemu nie pozwoli aby miał więcej od siebie...

po ile masz tą S

np. więcej kur lub więcej długów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

W tym tygodniu cena i zejście - nic nowego.

 

L 22 / 24

M 18 / 20

 

Hmm..... jak na czerwiec - super cena

 

Ps.

P. Yogi....

- komornik za małe czy za duże długi jednakowo licytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak dla mnie to taka sytuacja mogłaby potrwać jeszcze trochę. Może wtedy rynek "oczyściłby" się z tych d.e.bili co nastawiali kurników i teraz nie wiedzą co z jajkiem zrobić.

 

Nawet nie muszę się slinić na twój złośliwy komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaka cena na ubojniach ? , zejście bardzo dobre cena do du... trzeba położyć jedno ze stad .

 

 

Mało kto ubija, hodowcy którzy są w trudnej sytuacji ratują się przepiezaniem kur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol.cena ubij wszystkie kury i handluj ... masz przecież busy to sobie poradzisz ba na jaju w tym roku nie zarobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepierzanie tez kosztuje a gwarancji nie ma że się cena odbije, także jest nie wesoło, ale miejmy nadzieje, przecież taka sytuacja nie może trwać wiecznie.Największy kłopot mają Ci co przeinwestowali.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kol.cena ubij wszystkie kury i handluj ... masz przecież busy to sobie poradzisz ba na jaju w tym roku nie zarobisz...

 

 

Dużej kasy może nie, ale na przeżycie jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepierzanie tez kosztuje a gwarancji nie ma że się cena odbije, także jest nie wesoło, ale miejmy nadzieje, przecież taka sytuacja nie może trwać wiecznie.Największy kłopot mają Ci co przeinwestowali.

pzdr

 

 

Tym bardziej ze na b. duze jaja jest coraz mniejszy zbyt

 

Ps.

Aby do września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sprzedajesz średnio po 0,35 gr. bo jak słyszę 0,25 to są koszta w przeciwnym razie nie zarabiasz...oślico jeszcze nikt tak pieszczotliwie do mnie nie mówił....

p.s.

producent wstawia na cukiernię 0,24 netto za L tacy jesteście mocni byle tylko pośrednika omijać a i tak sami się pogrążacie...

bolki na dziś 0,28 bez problemu ... porównując do ceny L to za darmo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Yogi....

- komornik za małe czy za duże długi jednakowo licytuje

Mały producent zrobi 300 tys. długu za paszę, duży 5 mln. Mały sprzeda samochód, kredyt weźmie pod zastaw domu i jakoś przetrwa. Duży niestety, zostanie zlicytowany.

Tak to jest Panie Zbuczarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli sprzedajesz średnio po 0,35 gr. bo jak słyszę 0,25 to są koszta w przeciwnym razie nie zarabiasz...oślico jeszcze nikt tak pieszczotliwie do mnie nie mówił....

p.s.

producent wstawia na cukiernię 0,24 netto za L tacy jesteście mocni byle tylko pośrednika omijać a i tak sami się pogrążacie...

bolki na dziś 0,28 bez problemu ... porównując do ceny L to za darmo....

Ja na cukiernie wożę 1b po 29 gr. netto.

Bolków nie mam bo zamiast przepierzać wyciąłem starsze stado.

Ale masz rację. Wkurzają mnie Ci, co nastawiali kurników i teraz puszczają na rynek jaja po bzdurnych cenach. Próbują wciskać swoje zbuki zaniżając wszędzie ceny. Na jednej piekarni nawet udało się niedawno komuś mnie wygryźć. Ale na szczęście dał towar takiej jakości, że piekarnia po 2 tygodniach znowu sama do mnie zadzwoniła. Nawet ceny nie musiałam opuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy dobrej cenie duży odrobi w 2 miechy a mały w dwa lata..... pojmujesz

A to ciekawe ... Rozejrzyj się dookoła. Panu B. w 2012r. nawet przy bardzo wysokiej cenie jakoś nie udało się odrobić strat.

Widzę Biedronek, że jesteś "ekspertem" od finansów drobiarzy ...

 

Ja wiem, że Wam na rękę jest to, żebyśmy produkowali tych jaj jak najwięcej. To Wasza stara śpiewka, że tylko duże fermy mają szanse itp, itd. A prawda jest taka, że chodzi Wam o to, żeby mieć dostęp do taniego jajka. Gdyby nie te tanie jajko, to już dawno musielibyście zmienić zawód. Ograniczenia produkcji boicie się jak ognia.

Na bezmyślnym zwiększaniu produkcji dorabiają się handlarze a nie producenci !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabze bije się na małych fermach a z dużymi się handluje dla ilości towaru no i żeby im POMÓC z towarem a jak się da to swoje zarobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...