Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

MarcinC-360 - Na metalowych czyli jeszcze ten konny?? Jeśli tak to czasem można kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest siewnik o szer. 2.20m.W sumie to nie wiem czy przerobiony z konnego,bo konne są węższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten co ma opony ( bo takie też były ) to myślę, że większosc częsci będzie pasowac z wersji co mają mniejsze koła.Widziałem na rynku, że mają np. rurki itp. Takie drobiazgi, bo co mogli zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowny kupnem jakiegos uzywanego siewnika pneumatycznego. Czy moze mi ktos powiedziec na co trzba zwrocic uwagę kupując taki siewnik i czy warto sobie takim uzywanym głowe zawracac. Prosze o opinie na ten temat!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko otóż użytkuje ktoś może siewnik do warzyw pneumatyczny GASPARDO V20? Pytam gdyż kilka dni temu zakupiłem taki siewnik. I mam zamiar siac nim głównie cebul!! Jesli ma ktoś coś takiego to byłbym wdzieczny za odpowiedz: jakim biegiem sie tym jeżdzi i jakie obroty trzeba miec na wom. Bo z instrukcji za wiele sie nie dowiedziałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam prośbę czy ktoś mógłby mi podac jak ustawic siewnik poznaniak 2,70 do siewu mieszanki kupiłem siewnik i bez tabeli, a nie bardzo się orientuję. Może ktoś ma taką tabelę lub mógłby mi podac jakie sam stosuje ustawienia. Dziekuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal26 najlepiej wykonaj próbę kręconą , ja tak robię co roku , a tabela jest tu gdzieś na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam prośbę czy ktoś mógłby mi podac jak ustawic siewnik poznaniak 2,70 do siewu mieszanki kupiłem siewnik i bez tabeli, a nie bardzo się orientuję. Może ktoś ma taką tabelę lub mógłby mi podac jakie sam stosuje ustawienia. Dziekuję i pozdrawiam

Ale podaja typ siewnika bo poznaniaków jest kilka. Ja mam "poznaniak 6" i jest ze skrzynio bezstopniowo. starsze modele miały stopniowo więc jnne jest ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi juz wiem jak ustawić poznaniaka pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje jak ustawić dźwignię den kółeczek w siewniku Amazone D-4 - 25. Zasada jest jak w Poznaniaku. Do czego konkretnie służy ta dźwignia den, które są na dole kółeczek i z nich spada juz ziarno do lejków wypchnięte przez kółeczka ? Może ktoś się oriętuje choziaż dla Poznaniaka albo ma zdjęcie strony z instrukcji obsługi, na którek jest mowa o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam siewnik Amazone 3m-25 lejek. Powiedzcie które zamykać lejki żeby pasowały ścierzki do opryskiwacza- 12m. tylko proszę o konkretną odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilem niedawno siewnik SAXONIA A200 i potrzebuję do niego instrukcji obsługi chodzi mi o tabele wysiewu do tego siewnika i jak ustawić gałki na skrzyni. Mam trzy gałki. pierwsza od 1 do 4, druga od 10 do 30 trzecia od 100 do 600. Prosze o pomoc. mój mail: michalkapys@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam siewnik Amazone 3m-25 lejek. Powiedzcie które zamykać lejki żeby pasowały ścierzki do opryskiwacza- 12m. tylko proszę o konkretną odpowiedż.

 

pierwszy przejazd musisz zrobić na pół siewnika a póżniej na całą szerokość a w trzecim przejeżdze zamykasz lejki za kołami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie dlaczego wtabeli wysiewu dla siewnika Amazone są dwie rawwartości wysiewu dla np. pszenicy to znaczy bejcowana lub niebejcowana dlaczego taka rozbierzność ,której trzymać się tabeli wysiewu[która blisza prawdzie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie dlaczego wtabeli wysiewu dla siewnika Amazone są dwie rawwartości wysiewu dla np. pszenicy to znaczy bejcowana lub niebejcowana dlaczego taka rozbierzność ,której trzymać się tabeli wysiewu[która blisza prawdzie]

ustaw na jedną i wykręc siewnik potem na drugą i bedziesz wiedział czego się trzymać. a poza tym nigdy nie ustawisz dokładnie siewnika z tabeli i zawsze powinno sięsiewnik wykrecic. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam siewnik Amazone 3m-25 lejek. Powiedzcie które zamykać lejki żeby pasowały ścierzki do opryskiwacza- 12m. tylko proszę o konkretną odpowiedż.

 

pierwszy przejazd musisz zrobić na pół siewnika a póżniej na całą szerokość a w trzecim przejeżdze zamykasz lejki za kołami

 

Jest jeszcze inna metoda. Zamykasz tylko ścieżki na 1 ślad (2 lud 3 sztuki). Robisz to podczas drugiedo przejazdu. Trzeci przejazd wykonujesz z tak samo zamkniętymi ścieżkami. Gdy jedziesz ze znacznikiem, wszystko powinno być OK. Następnie robisz 2 przejazdy z otwartymi, 2 z zamkniętymi i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś sie orientuje jak ustawić dźwignię den kółeczek w siewniku Amazone D-4 - 25. Zasada jest jak w Poznaniaku. Do czego konkretnie służy ta dźwignia den, które są na dole kółeczek i z nich spada juz ziarno do lejków wypchnięte przez kółeczka ? Może ktoś się oriętuje choziaż dla Poznaniaka albo ma zdjęcie strony z instrukcji obsługi, na którek jest mowa o tym ?

U mnie w poznaniku dzwignie den np dla żyta ustawia się na ząbku 1 a np dla jęczmienia na ząbku 2. Chyba chodzi tu o grubość ziarna. Musi się ono mieścić między dnem a rolką wysiewjącą, nie może być tam ściskane, nie może też swobodnie przelatywać przez zbyt dużą szczelinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego siewniki z niemiec mają tak szeroko rozstawione leje!?!??!? przecierz to parodia ! 2x dalej jedna od drugiej niz w poznaniakach!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! To, że leje są tak rozstawione jest najlepszym udogodnieniem. Ja mam poznaniaka i leje są tak blisko siebie, że jak przyjdzie siać w polu po kukurydzy to krew człowieka zalewa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek ma amazone i nigdy nie wspominał, ze ma zboże żadkie. Później powinno się ładnie rozkrzewić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...