Skocz do zawartości
Silver

Co sądzicie o ciągnikach Farmtrac

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety o awaryjności tego ciągnika nic na razie (na szczęście) niemogę powiedzieć bo mam nim zrobione dopiero 80 mtg i jak narazie wszystko jest w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia w eksploatacji-a jakie ten model posiada zalety i wady ?Tzn Twoim zdaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja przesiadłem się do tego ciągnika z MF-255 więc dla mnie prawie wszystko jest w nim zaletą, wspomaganie, zwrotność, przedni napęd, ale to są sprawy które ma każdy nowy ciągnik. Głównymi wadami sa nieduży udzwig podnośnika ( jak podaje producent) choć ja z maszynami które do niego zapinam nie mam problemów, druga wada to zbyt małe opony, zarówno z przodu jak i z tyłu. Wadą tego ciągnika jest tez według mnie jego zbyt mała waga, zastanawiam się nad dokupieniem dodatkowych obciążników na przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu gdzieś pisałem,że podczepialiśmy mój pług Unii 4*35 na resorze (960 kg) do Farmtracka i nie miał najmniejszych problemów z podnoszeniem.Kolega z tyłu ma 480/70R30-dosyć szerokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz czy twój farmtrac jest równie zwrotny jak mf 255?

Czy farmtracu do wałek 1000 obrotów nie trzeba obracać wałka na 21 frezów?

Ile mniej więcej może wynosić różnica w spalaniu pomiędzy farmtrac a proxima 7441 w tych samych pracach jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmtrac jest bardzo zwrotny, mam MF-255 i farmtrakiem pracuje się naprawdę lepiej.Co do wałka to tylko przełączasz na 540 bądz 1000 obrotów. Jeśli chodzi o spalanie to wszyscy mówią że zetory dużo palą ale czy tak rzeczywiście jest tego nie wiem bo nigdy zetora nie miałem. Nawet jeśli tak jest to komfort pracy w zetorze jest większy niz w Farmtracu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz pracujesz na 1000 obr z czymś np. z rotacyjną? Zamówie na szerszych radialkach (ma ktoś takie?)mam nadzieje że będzie na takich szybszy, jak będe miał tura to chyba nie ma sensu obciążników na przód brać? Szkoda że nia da się wziąść większych kół jak w proximie.

Janusz jaki jest poziom chałasu w 675dt, głośniej jak w 126p? da się normalnie słuchać radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Chochlik że chcesz kupić ciągnik tylko nie możesz się zdecydować czy to ma byc Farmtrac czy Zetor, też tak miałem. Zetor to sprawdzona firma a Farmtrac nowizna. Ja zdecydowałem się na Farmtraca i myślę że będzie dobrze.Co do wałka to jeszcze go wogóle nie używałem a hałas w kabinie jest mniejszy niż w maluchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie moge się zdecydować , wezme na nowy prow, ale jak znowu zetor nie będzie się wyrabiał z zamówieniami, jak w starym spo, znowu narobi jakiegoś syfu, za często słysze i czytam w gazetach o wadach fabrycznych z zetorach i jak to rozwiązuje a dokładniej niewiele z tym robi zetor polska.

Silnik perkinsa bardziej mi się podoba jak ten w proximie, tylko Vhydraulika słaba.

Ma ktoś tura na farmtracu- Szybko podnosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w Zetorze w Kaliszu to powiedzieli mi że na ich ciągnik trzeba czekać nawet 4 miesiące od momentu zamówienia, a gdzie indziej (u innych sprzedawców maszyn) mówili że mogą załatwić Zetora praktycznie od ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest tak ze niektórzy dealerzy zamawiaja ciagniki na wyrost i pózniej długo sie nie czeka. ja na swojego czasy wariacji przed wejsciem Vat-u czekałem 2 miesiace a moze i dłużej a ciagnik byl zamówiony jescze 2 miechy wczesniej czyli w sumie 4 miechy było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wczoraj oDebra1łem Farmtraca 80 4 WD od dilera:)!!!!!

i jak sie tym pracuje jak docierali.ści czy po 5 mtg mozna orać 3 skibowym uni 3*30?? i na jakim biegu?

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 675 dt i w książce obsługi piszą że ciągnik od początku powinien pracować obciązony prawie maksymalnie żeby póżniej miał dobre osiągi. Zapiąłem więc do niego po 10 mtg pług 4*35 i orałem na 4 przy średnim przełożeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy farmtrac 80 podoła z zagonowym 5X30 na lekkich ziemiach? Bo mniejszy farmtrac z 4x30 to chyba da rade. Siewnik zbozowy 4 m czy to nie za wiele do f80?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz pisałem w innym temacie ze do tego typu ciagnika 70 pare kucyków to 4 skiby 30cm to maks !!! wiem to z własnego doswiadczenia mam 7341 78KM i ciagam 4x30 orze bardzo głeboko i ma co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały u mnie gleby są bardzo lekkie ale w sumie nie ma co przeciążać.

Biały tak obiektywnie (oczywiście jeśli miałeś styczność z farmtracem) co bys pochwalił a co zganił w farmtracu a co w proximie 7441?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie maiałem blizszego spotkania z farmtrackiem, jedynie ogladałem go na wystawach. nikt w okolicy nie ma takiego wiec nie moge porównanc. ale ja jestem fanem zetorów i dla mnie sa góra nad ursusem, farmtrackiem, mtz i tyle !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym 675dt jest zaczep szynowy?

 

Janusz102 czy obciążniki z mf nadadzą sie do farmtraca? Dostałeś jakieś w standardzie bo odemnie chcieli chyba 700zł za przód i drugie tyle za tył, w sumie to dużo za kupe żelastwa. Znajomy jak brał 7341 kupił komplet obciążników i po miesiącu wszystko zrzucił (chodzi z turem) żałuje że zamiast żelastwa nie wzioł większych kół.

Chociaż na 74km 3070kg to o pół tony za mało, ale zachodnie maszyny też więcej nie ważą np. lampo, NH 80dt,

Ja napewno jak wezme to z szerszymi radialkami i turem, tylko czy te obciążniki to mi będą potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 7341 PŁACIŁAO SIE TYLKO ZA DODATKOWE 10SZT OBCIAZNIKÓW PRZED MASKA 210KG I NIC DZIWNEGO ZE PRZY TURZE SA NIE POTRZEBNE, ALE W TYLNEKOŁA JAK NAJBARDZIEJ. WIEC JESLI BEDZIESZ BRAŁ Z TUREM TO Z PRZODU NIE DOKUPUJ ALE NA TYŁ DOKUP NAWET WIECEJ

 

sorki za duze litery ale miałem wcisniety caps lock i nie chce mi sie pisac jescze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Białego. Jeśli kupujesz tura to obciążniki z przodu są zupełnie zbędne ale z tyłu powinny być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem farmtrac czy farmer farmtrac podobno mniej problemów na gwarancjia ale farmer lepsze parametry i z agregatem uprawowo siewnym pujdzie, a jeszcze po głowie chodzi proxima co tu wybrac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...