Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A CZY to mozliwe ze słyszałem o propozycji aby rolnicy ktorzy mieli wniosek w tym budzecie przez dwa lata nie mogli korzystać z nowego PROWu ????

 

czy mi sie przysniło................??????????

 

też tak słyszałem

powinny obowiązywać stare zasady

 

Płyta obornikowa z chwilą pisania wniosku o płatność

 

Przejdą głównie wnioski bez produkcji zwierzęcej je pisze się bardzo prosto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdą głównie wnioski bez produkcji zwierzęcej je pisze się bardzo prosto

 

A leper chce nagradzać rolników któży mają zwieżęta (płatność PZ )

Nie mając płyty nie można skożystać z pomocy na modernizacie. Gdzie tu sprawiedliwość?? Im więcej się robi tym mniei się dostane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja składam, ale szanse znikome, dostanie ten kto ma dostać, a głupie chłopki tyko robią sobie nadzieję, przykład z mojego Urzędu Skarbowego w jednym mieście poiatowym, na całe województzwo ma być pozytywnie rozpatrzonych około 200 wniosków, a w tym Urzędzie złożono ponad 180 wnioskow o wydanie zaświadczeń do wniosków. Czyli na województwo zostanie złożonych coć około 2000 wniosków (tak wychodzi jeśli pomnoży się liczbę powiatów przez to 180) czyli szanse znikome, ale spróbować trrzeba. Wydas się około 100 na wszystkie zaświadczenia, dobrze jeszcze że wniosek sie potrafi wypełnić samemu, bo jescze płacoć 300-500 PLN z awypełnienie to już by było za dużo :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie zaświatczenia są potrzebne do wniosku na stare spo? Sam już nie wiem czy warto składać (produkuje mleko) chyba poczekam na nowy prow podobno już od czerwca, lipca będzie można składać wniosek. Bo jeśli nawet bym dostał spo w co bardzo wątpie to przez 2 następne lata nie będe mógl skożystać z nowego prow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. zastanawiam się nad złożeniem wniosku na zakup naowych maszyn. .warto się w to pakować.. za pół roku będę miał przepisane gospodarstwo i przydało by się złożyć wniosek na mr... gdyby ppow weszło szybko to bym się w to nie pchał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki janusz, a zaswiadczenie o dobrostanie zwierząt, za wywóz śmieci atest opryskiwacza, o wykształceniu rolniczym itd, itd to dopiero po przyjęciu wniosku tak? Pytam o te niezbędne, które wystarczy wysłać 16 kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na nowe jesli nawet poczekam do lipca nic sie neistanie a bende mugl znow wziasc a nie tak... szybko trzeba sie decydowac "co nagle to po diabale"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Chochlik ja jestem ubezpieczony w ZUS więc musiałem do wniosku dołączyć jakiś papierek o tym że mam kwalifikacje rolnicze. W moim przypadku nie było problemu bo skończyłem Tech. Rolnicze. Zaświadczenie o dobrostanie zwierząt oczywiście musisz mieć, ja brałem maszyny tylko na produkcje roślinną, jak masz opryskiwacz to oczywiście musisz dołączyć atest i swoje zaświadczenie że masz uprawnienia do wykonywania oprysków. Lepiej te wszystkie papierki złożyć od razu bo i tak będą ci przysyłać poprawki i sprawa się mocno przeciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie niema opryskiwacza? tylko sie go we wnisku pisze o dofinansownie na opryskiwacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 13ha nie masz szans, odrzuca wniosek. Maja przeliczniki ile trzeba miec ha zeby wg. nich sie oplacalo w ogole kupowac taki sprzet.

Takze idz bezposrednio do arimr i Tobie powiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie moze wzor zapytania ofertowego lub jaki wy wysylaliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszeliście, ze wnioski osób, które już korzystały z SPO 2004-2006 mają być nierozpatrywane?

 

moze jeszcze zakazać rolnikom z wielkopolski .......... - rolnictwo na tle kraju dobrze tu wypada

 

i tym co maja wiecej jak 10 hektarów , i tym którzy maja w domu emerytow lub rencistów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest potrzebne przy używanych maszynach? Jakaś umowa przedwstępna, czy oferty, a może nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcioałbym złożyć wniosek na spo.. teraz.. masz wszytkiewymogi i standardy unijne spełnione (posiadam bydło mleczne i dostaję certyfikat za odpowiednie warunki u trzymania n higieny w gospodarstwie) posiadam 12ha 24 sztuki bydła.. we wniosku chciałbym złożyć na nowe maszyny i używany ciągnik (1994r ) czy na ciagnbik będę mógł dostać zwrot.. i jeżeli dostanę spo a za rok ojciec przepisze na mnie gospodarstwo to będę mógł starać się o premie mr.. jeśli ktoś wie to niech opdpisz etu lub na gg 6339008... z góry dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek- Rozumiem że ojciec weźnie spo na siebie i dopiero przepisze gospodarstwo?

 

Jak już się skożysta z spo (mam zamiar), czy jak już kożystałem ze starego prow, to czy można zmniejszyć powierzchnie gospodarstwa-np.ojciec odpisał by mi z 10 ha, czy mam działke budowlaną do sprzedania a biore na nią dopłaty, w czasie tych 5 lat karencji? Jak to się ma do renty strukturalnej bo tu chyba przez jakiś czas przed zejściem na strukturalną nie można zmniejszyć powierzchni gospodarstwa>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ojciec weźmie teraz spo na siebie a za pół roku planujemy przepisać... więc warto składać wniosek.... planujemy zakup maszyn za około 300tyś zł..... i jest kilka rzeczy używanych m.in. ciągnik 80km 1994r i prasa rolująca 1990r.. czy uda to się wpisać we wniosek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli zamierzacie korzystać z SPO to obowiązuje pięcioletni okres w którym nie wolno sprzedać ani przepisać gospodarstwa, bo w przeciwnym razie trzeba będzie zwrócić z powrotem całe dofinansowanie. Co do zakupu używanych maszyn na SPO 2004 - 2006, to do samego wniosku nie potrzebne są żadne umowy przedwstępne deklarujecie tylko jaka to ma być maszyna jej rok, typ, wydajność, marka producenta nawet nazwę dostawcy. Dopiero po podpisaniu umowy potrzebna będzie umowa kupna - sprzedaży czy inny dokument zakupu, opinia rzeczoznawcy czy wartość zakupionego sprzętu nie przekracza ceny rynkowej oraz czy stan tej maszyny pozwala na realizację inwestycji. Do tego dochodzą oświadczenia sprzedającego, opłata skarbowa. Ponadto warto było by się dowiedzieć przy zakupie konkretnej maszyny jakie są progi powierzchni danej uprawy, np. zakup prasy zwijającej jest uzasadniony ekonomicznie przy powierzchni upraw zbożowych powyżej 7 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do spo może ubieghać się osoba z zasadniczym wykształceniem i duży,m stażem w rolnictwie.. (mój ojciec) jeśli nie to czy można jakoś dopiąć do tego wniosku syna czyli mnie któy studiuje agrobiznes na 1 roku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY JESTEŚ W STANIE WSKAZAĆ DOKŁADNY PRZEPIS KTÓRY MÓWI, ŻE OSOBA KTÓRA PRZEPISZE GOSPODARSTWO NA NASTEPCE BĘDZIE MUSIAŁA ZWRÓCIĆ SPO?

 

 

 

Panowie jeżeli zamierzacie korzystać z SPO to obowiązuje pięcioletni okres w którym nie wolno sprzedać ani przepisać gospodarstwa, bo w przeciwnym razie trzeba będzie zwrócić z powrotem całe dofinansowanie. Co do zakupu używanych maszyn na SPO 2004 - 2006, to do samego wniosku nie potrzebne są żadne umowy przedwstępne deklarujecie tylko jaka to ma być maszyna jej rok, typ, wydajność, marka producenta nawet nazwę dostawcy. Dopiero po podpisaniu umowy potrzebna będzie umowa kupna - sprzedaży czy inny dokument zakupu, opinia rzeczoznawcy czy wartość zakupionego sprzętu nie przekracza ceny rynkowej oraz czy stan tej maszyny pozwala na realizację inwestycji. Do tego dochodzą oświadczenia sprzedającego, opłata skarbowa. Ponadto warto było by się dowiedzieć przy zakupie konkretnej maszyny jakie są progi powierzchni danej uprawy, np. zakup prasy zwijającej jest uzasadniony ekonomicznie przy powierzchni upraw zbożowych powyżej 7 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli ojciec ubiega się o pomoc w ramach spo na zakup prasy do siana, a za pół roku przeniesie na mnie gospodarstwo w ramach rent strukturalnych to może chyba sobie zatrzymać tę prasę nie musi mi jej przenoswić, czy dobrze mówię

 

 

MASZ TO NAPISANE W UMOWIE KTÓRĄ PODPISUJESZ Z AGENCJĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...