Skocz do zawartości
larwaszek

Jaka lokata?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję lokaty, na której mogę odłożyć środki dla mojego syna, na jego własne gospodarstwo, co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w przypadku jakichkolwiek problemów w sprawach finansowych, również rolnikom, pomocą służy Help-finanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokaty zawsze wybieram po konsultacji z doradcą. Od wielu lat korzystam z usług doradcy z open finance i nie zawsze wybrałam dobrą ofertę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lokaty zawsze wybieram po konsultacji z doradcą. Od wielu lat korzystam z usług doradcy z open finance i nie zawsze wybrałam dobrą ofertę

 

A takie doradztwo pewnie sporo kosztuje... Ile się za to płaci w Open Finance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lokaty zawsze wybieram po konsultacji z doradcą. Od wielu lat korzystam z usług doradcy z open finance i nie zawsze wybrałam dobrą ofertę

 

A takie doradztwo pewnie sporo kosztuje... Ile się za to płaci w Open Finance?

 

Współpraca z doradcą finansowym Open Finance w ramach usługi doradczej z zakresu kredytów bankowych jest bezpłatna.

 

Pozdrawiam, Piotr Szymański

Online Ekspert Open Finance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację Panie Piotrze. Skoro doradztwo jest darmowe to warto skorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ranking lokat bankowych to teraz najwięcej dają w Meritum Banku 5% w skali roku. No właśnie, ale pieniądze trzeba zamrozić aż na 15 miesiecy.

Jest jeszcze opcja w Ida Banku (lokata nazywa się Happy) z 5% oprocentowaniem (ale nie znam dokładnie warunków). O lokatach bankowych oraz innych formach inwestowania dyskutują też na tym forum (link)

Tam masz kilku kumatych użytkowników, można więc liczyć na burzę mózgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetny pomysł, oprocentowanie nie jest wysokie

Ale to wszędzie chociaż często ważne jest też. W jakim miejscu lokuje się środki

im większe ryzyko tym większy %. Ale przy długim okresie ulokowania środków można wiele zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że lokaty są lepszym rozwiązaniem niż konto oszczędnościowe. po pierwsze, przeważnie lokata ma wyższe oprocentowanie, a po drugie kwestia odpowiedzialności. Jeśli trzymamy pieniądze na koncie, to często aż nas korci, żeby wybrać część środków. Na lokacie wiemy, że nie wolno jej zerwać, ponieważ grozi to utratą całego potencjalnego dochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

teraz lokaty mają bardzo niskie oprocentowsanie i praktycznie nie opłaca się na nich oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...