Skocz do zawartości
danek

Kredyt na kupno ziemi .

Rekomendowane odpowiedzi

Oj wiem cos o tym bo juz kilka bankow w mojej okolicy i BGZ i Spółdzielcze odwiedziłem i ciagle decyzja odmowna - a ja chce tylko 80 tys kredytu na 5 ha ziemi . Normalnie wszystkie banki co odwiedziłem i chcialem wziasc kredyt z lini KZ to tlumaczyli sie ze jak nie za mala kwota bo przyjamniej od 100 tys wnioski rozpatryja to ze za duze ryzyko i badz tu madry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek:

Coś tym bankom chyba zalazłeś za skóre, albo masz jakieś inne spore kredyty. U mnie w centralnej Polsce nie ma żadnego problemu z kredytami z tej linii - raczej w większości to jest BS. A że kwota niby mała te 80 tys. to też jakaś ściema. I generalnie proponuje się sprężyć z tym kredytem bo jest tylko do końca tego roku - od 2010 nie będzie można kupować ziemi na kredyt z dofinansowaniem ARiMR - czyli i MR i KZ.

Pozdrawiam. Gdybyś potrzebował Biznes-plan - daj znać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze mam jak narazie czyste konto z kredytami i bo 4 lata temu przejołem gospodarstwo po rodzicach i teraz chce je troszke powiekszyc i zmodernizowac ale normalnie ciagle pod gorke .BGZ juz całkiem sobie odpuscilem bo odwiedzilem juz kilka oddzialow w moim regionie i wszedzie mam decyzje odmowna-a to za mala kwota bo rozpatrują od 100 w góre albo zaduze ryzyko kredytowe .Dodam ze głownie uprawiam zioła i mam 14 ha ziemi.

 

Biznes plan mi zrobili w ODRze ale tam bylo robione typowo pod BGZ(na KZ i agroekspres) ale jak wypali mi w BS to bede mosial robic nowy biznesplanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz musiał robić nowego biznesplany - w BS-ie powinni Ci przyjąć ten sam co robiłeś do BGŻ-tu, nie ma znaczenia do jakiego banku robisz biznesplan, istotna jest jego treść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze jest to ze mam jak narazie czyste konto z kredytami i bo 4 lata temu przejołem gospodarstwo po rodzicach i teraz chce je troszke powiekszyc i zmodernizowac ale normalnie ciagle pod gorke .BGZ juz całkiem sobie odpuscilem bo odwiedzilem juz kilka oddzialow w moim regionie i wszedzie mam decyzje odmowna-a to za mala kwota bo rozpatrują od 100 w góre albo zaduze ryzyko kredytowe .Dodam ze głownie uprawiam zioła i mam 14 ha ziemi.

 

Biznes plan mi zrobili w ODRze ale tam bylo robione typowo pod BGZ(na KZ i agroekspres) ale jak wypali mi w BS to bede mosial robic nowy biznesplanik.

 

Zgadza się. Najważniejszy jest sam biznesplan czyli to co naprawdę się zaplanowało i wyliczyło. Można przy takiej okazji korzystać z doradztwa. Założę się, że takie firmy jak Expander, Open Finance czy chociażby lodr mają pełne doświadczenie w tej kwestii biznesplanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jeśli mamy w planach przeprowadzenie jakiejkolwiek inwestycji, to potrzebny jest ów biznesplan i dobry bank, który nam pomoże i nas nie zrujnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało dostać ostatnio kredyt poprzez firmę Agro Bankier, mogę ich doradzić jak coś. Jest duża rozpiętość, jeśli chodzi o raty, można spłacać do 10 lat, no i sama decyzja kredytowa jest podejmowana prawie od ręki, a mi akurat na czasie zależało. Próbuj u nich może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w kwestii zakupu ziemi pojawiła się nowa, bardzo ciekawa pożyczka na ziemię na okres nawet 30 lat.

 

Szczegóły znajdziecie na pewno w Internecie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Sądej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przypomnę, że w dalszy ciągu można można uzyskać dofinansowanie do kredytu na zakup ziemi z ARiMR.

 

Kredyty preferencyjne z dopłatą z budżetu państwa można dostać w następujących bankach:

 

  • B P S S.A.
    SGB Bank S.A.
    BGŻ S.A.
    BZ WBK S.A.
    ING Bank Śląski S.A.
    Pekao S.A.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś w banku spółdzielczym? Dla kogoś kogo dobrze znają i wiedzą, że ryzyko niespłacenia kredytu jest niskie są w stanie zaproponować bardzo dobrą ofertę.

Tak było w przypadku mojego ojca. Normalnie oprocentowanie wynosiło 11 % a ostatecznie zeszli do 6,5% w skali roku. Warto też popytać w innych bankach i może na forum branżowym. Tam Ci szczegółowo odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje sprawdzić pod tyn nr 516-818-896 znajdują najlepsze rozwiązania i porównują oferty wielu banków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...