Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:46 Nie 18 Lis 2018

Agrolok
Płyty obornikowe i zbiorniki na gnojowice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liberacki

PostWysłany: 20:46 Wto 7 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to witam sąsiada Very Happy Very Happy Very Happy
,,Piekarzew City" Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wjacek

PostWysłany: 20:31 Wto 7 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z Macewa gm.Gołuchów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Liberacki

PostWysłany: 20:27 Wto 7 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje z pleszewskiego a Ty z kąd Question
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 18:47 Wto 7 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liberacki zadzwoń do betoniarni w Krzywosądowie oni robią zbiorniki betonowe ale nie wiem czy mają atest.
Jak dobrze się zoriętowałem jesteś z pow.pleszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Liberacki

PostWysłany: 18:40 Wto 7 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,,Grzesio" jeśli możesz to podaj namiary na producenta tych zbiorników Smile
A co do rysunku na płyte to musisz mięć taki z opisem gdzie ta płyta będzie usytułowana w terenie i z opisem z jakich warstw sie składa.
Wiem bo osobiscie miałem robiony taki projekt przez budowlańca z ODR
który miał uprawnienia do wykonania takiego projektu.
Ja złożyłem już wczesniej zgłoszenie ale teraz muszę jeszcze raz ponieważ będe budował w innym miejscu.
Powrót do góry
Liberacki

PostWysłany: 18:30 Wto 7 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie spokojnie. Ja właśnie dzisiaj dostałem decyzje.
Pewnie że nie jest to szybko ale w końcu coś się dzieje Razz
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 15:02 Wto 7 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wjacek napisał:
Chłopaki nie wiem czy coś wogóle dostaniemy ja dostałem już drugie przesunięcie terminu na wydanie decyzji agencja ponoć się nie wyrabia.

dostać decyzje dostaniemy tylo ze to bedzie moze w marcu, pózniej do gminy o warunki zabudowy, projekt ,wniosek o pozwolenie i czekamy na wydanie decyzji...............ciekawe jak długo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wjacek

PostWysłany: 14:55 Wto 7 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopaki nie wiem czy coś wogóle dostaniemy ja dostałem już drugie przesunięcie terminu na wydanie decyzji agencja ponoć się nie wyrabia.
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 07:19 Wto 7 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Grzesio napisał:
witaj Hans, ja według wniosku mam do wybudowania zbiornik 38m3 i płyte coś ponad 60m2 na ten cel jest 36tyś.zł.Natomiast kupuje dwa mniejsze zbiorniki każdy po 24m3 po 3800zł +Vat płyte robie sam na ok.100m2(po co Ci projekt na płyte skoro nie potrzeba na nią pozwolenia na budowę tylko zgłoszenie Question )Na płyte przeznaczam ok 5tyś. (1m3 betonu b25 kosztuje 280zł).Wiec z wstępnych wyliczeń powinno mi zostać ok 50%, a zbiornik i płytę bedę miał wieksze..Pozdrawiam.

jak zaczniesz inwestycję to przekonasz się o ile się pomyliłeś być może gotowe plastykowe zbiorniki wychodzą taniej niż lane z betonu ale na płycie nie zaoszczędzisz pod koniec 2000 roku płyta 168m2 kosztowała mnie ok 26000 zł a zbiornik podziemny z betonu o poj 90 m3 ponad 40 tys fakt że jest solidny bo obliczany na obcią zenie tirem aha i musisz pamiętać że te 60 m2 to powierzchnia użytkowa

Drogi Gościu zbiorniki kupuje żelbetonowe, z atestem PZH na szczelność, a nie plastikowe.Roboty ziemne wykonam sam ponieważ posiadam koparke.Co do płyty to byc może wyjdzie troche wiecej...U mnie wyglada to tak, że mam juz starą płytę(robione były podkłady pod pieczarki) o grubości 15cm i teraz idzie tylko na to folia, 10cm betonu b25 i ewentualnie jakies zbrojenie.Liberackipozwolenie jest potrzebne, ale na zbiornik o powieszchni ponad 25m3, a płyty to kazdej wielkości tylko zgłoszenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Liberacki

PostWysłany: 20:40 Pon 6 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co powiedzieli mi dzisiaj w arimr wynika że nastąpiła zmiana przepisów i na płyte większą niż 25 m2 trzeba się starać o pozwolenie.
A cała budowa płyty jest traktowana tak samo jak budowa np. mieszkania( wszystko w myśl prawa budowlanego) więc nie dokońca można budować samemu lecz pod nadzorem osoby uprawnionej pod okiem której zaczynasz budowe i kończysz.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 17:33 Pon 6 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesio napisał:
witaj Hans, ja według wniosku mam do wybudowania zbiornik 38m3 i płyte coś ponad 60m2 na ten cel jest 36tyś.zł.Natomiast kupuje dwa mniejsze zbiorniki każdy po 24m3 po 3800zł +Vat płyte robie sam na ok.100m2(po co Ci projekt na płyte skoro nie potrzeba na nią pozwolenia na budowę tylko zgłoszenie Question )Na płyte przeznaczam ok 5tyś. (1m3 betonu b25 kosztuje 280zł).Wiec z wstępnych wyliczeń powinno mi zostać ok 50%, a zbiornik i płytę bedę miał wieksze..Pozdrawiam.

jak zaczniesz inwestycję to przekonasz się o ile się pomyliłeś być może gotowe plastykowe zbiorniki wychodzą taniej niż lane z betonu ale na płycie nie zaoszczędzisz pod koniec 2000 roku płyta 168m2 kosztowała mnie ok 26000 zł a zbiornik podziemny z betonu o poj 90 m3 ponad 40 tys fakt że jest solidny bo obliczany na obcią zenie tirem aha i musisz pamiętać że te 60 m2 to powierzchnia użytkowa
Powrót do góry
Mieczysłaf P. z Jaczna
Gość

PostWysłany: 16:55 Pon 6 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tam nie kambinujcia to prosto wziou rów kopau to nie wyszło, zapierdolio niebieskie pało i pa sprawie........'
ja pijanyj to ide
Powrót do góry
ODRzyk

PostWysłany: 12:58 Pon 6 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja troche inaczej. Autentyczna rozmowa z firma budowlana co to specjalizyje sie w wielkopowierzcniowym betonowaniu: "Panie - zbiornik i płyte zrobimy, mamy sporzet i ludzi do tego. A ta płyta to jak wielka ma być?" - Około 80 m2 płyty i ..." -Ile - Eeee -80 metrów to mnie pan gowy nie zawracaj, nie bede obciązał sprzetu takimi maluchami jak pan. Zbierzcie sie w 4-5 na wioscei wtedy może ogadamy".

Wszystko w temacie.
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 12:15 Pon 6 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hans

PostWysłany: 21:54 Nie 5 Lut 2006    Temat postu: Płyty obornikowe i zbiorniki na gnojowice Odpowiedz z cytatem

witam

Jak wiadomo wielu rolników już dostało decyzje i pieniądze z agencji na ten cel.......i firmy budowlane zweszyły interes - jezeli pytam za ile zrobią zbiornik odpowiedz pada- tych pieniedzy z agencji pewnie wystarczy, a mi wydaje sie ze jeszcze zostanie ( nie chodzi o to zebym kupił sobie plazme za te pieniadze- chce zrobić wiekszy zbiornik) Laughing

np. projekt płyty kosztuje 300 zł, zbiornika 600 zł,

moze podzielicie sie własnymi doświadczeniami, czy macie już jakieś oferty itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strona 12 z 12

Skocz do: