Skocz do zawartości
Gość desperat

co powiecie o sprzedazy tucznikow na wage wbc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Na WBC zdaję od paru ładnych lat.

Kiedyś był to tucznik z prosiąt z zakupu na rynku mięsnośc od 42 do 62%

Od poparu lat Naima x P76 na początku miałem mięsność 55-56% ale od ponad roku to jak popadnie od 53 do ok 55% ale nic powyżej. Zywienie te same tzn. ta sama firma, zboża przeważnie z zakupu. Prosięta i warchlak premix + soja, tucznik koncentrat. Muszę tylko dodać że zdaję do PMB Białystok i mięsność jakoś chyba spadła z momentem przejęcia zakładu przez inną firmę(BOS).

szkoda gadać jest ptasia grypa to ceny powinny iść do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Gościa:jakiej rasy jest każde z rodziców aby otrzymać prosie rasy Naima x P76.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma wspulnego ptaśia grypa do ceny tucznika . Na wschód towar nie idzie i przesto te załamanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oddaje na wbc i jestem zadowolony oddaje do wr_Łopuszno i miesnoś mam na poziomie 56-59% nizej nigdy i nie mam zadnej naimy mam nasze lochy pbzXwbp a knur durocXpietrain najlepsza sztuka do tej pory miala miesnosc 66%!!!srednio do kg zywca dochodzi mi okolo 60-70groszy mysle ze to dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc uwaza ze miesnosc zalezy od rasy to ja sie wyłamie i powiem ze od zywienia.

A Jeszcze jak powiem ze na prosietach z rynku z wielu miejsc robie ostatnio ponad 58% i dodam ze nie miałem w poprzednim roku ponizej 57% sredniej miesnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja ci powiem ze czysty przypadek rasa swin to podstawa ale zgadzam sie z toba ze zywienie jest bardzo wazne ale moim zdaniem za rasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zpewnych prosiąt miesnego tucznika nie zrobisz bo

Spotkałem takich którzy na targu szukali sobie knurka Kiedyś jeden gosciu do mnie przyszedł gdy sprowadziłem prosie z dani ze chce kilka na loszki

 

A ogólnie prawie wszystkie dostepne na rynku rasy naleza do typu miesnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaż tuczników na WBC to jedyny uczciwy sposób sprzedaży i inaczej by wyglądała nasza branża gdyby wtedy jak chciał to wprowadzić min. Jagieliński zrobiono to do końca . Nie będzie porządku ze świniami dopóki nie będzie wymogu sprzedaży na WBC i bezwzględnego posiadania umów kontraktacyjnych

żeby móc produkować tuczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...