Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Pod dwa oczka to można jedynie dostać 😀😀😀

- nie ma takiej opcji, ci co im trochę zalega na magazynie w niedługim czasie podążą do peletonu, a tacy biedronko jak ty w tym pomożesz 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy od poniedziałku 2 oczka do dołu...? czy utrzyma się cena...? to jest pytanie

 

 

Dołujcie nas dalej, a cena znowu pier……… do góry, i będzie płacz i lament, że tak drogo.

 

 

Sami sobie psujecie rynek, ale co można wymagać od handlarza……. zawsze mu mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę zrozumieć tych, co tak się cieszą ze spadków (?) cen na fermach. Ściągnijcie ceny jeszcze kilka groszy w dół, a za chwilę hodowcy znowu zaczną szukać zbytu na rynku na wlasną rękę i zaczną omijać pośredników (czyli nas). Póki co, na punktach od świąt Bożego Narodzenia nie opuściłem ceny ani o grosz. Za chwilę, jak hodowcy zaczną szukać zbytu poza pośrednikami, zaczną się podjazdy, obniżki, promocje itp. I znowu zacznie się nerwówka, szarpanina i ogólna destabilizacja rynku...

 

Chciałbym się z tobą zgodzić, ale ja doświadczam zupełnie czegoś odwrotnego. Właśnie jak cena rośnie to wówczas muszę konkurować z własnymi dostawcami i hodowcami i na ogół trudno jest jajko wyrwać w dobrej cenie. Natomiast gdy jest taka sytuacja jak teraz, to przynajmniej nie ma problemu z jajkiem, a i można nadrobić przedświąteczne straty. Ja osobiście to mogę nawet kupować jajko na chwilę obecną po 0,50gr ale tylko wtedy gdy kurnik nie wjedzie do moich odbiorców z tańszym jajkiem. Taka to jest moja skromna opinia. Moim niespełnionym życzeniem byłoby, żeby pewna grupa zajęła się tylko produkcją, inna sprzedażą, a wszyscy konsumpcją I pewnie byłoby to zdrowe podejście dla wszystkich, no ale cóż, w naszym kraju niewykonalne. I tak kończąc tę myśl... Szkoda, że górnikiem nie zostałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę zrozumieć tych, co tak się cieszą ze spadków (?) cen na fermach. Ściągnijcie ceny jeszcze kilka groszy w dół, a za chwilę hodowcy znowu zaczną szukać zbytu na rynku na wlasną rękę i zaczną omijać pośredników (czyli nas). Póki co, na punktach od świąt Bożego Narodzenia nie opuściłem ceny ani o grosz. Za chwilę, jak hodowcy zaczną szukać zbytu poza pośrednikami, zaczną się podjazdy, obniżki, promocje itp. I znowu zacznie się nerwówka, szarpanina i ogólna destabilizacja rynku...

 

Chciałbym się z tobą zgodzić, ale ja doświadczam zupełnie czegoś odwrotnego. Właśnie jak cena rośnie to wówczas muszę konkurować z własnymi dostawcami i hodowcami i na ogół trudno jest jajko wyrwać w dobrej cenie. Natomiast gdy jest taka sytuacja jak teraz, to przynajmniej nie ma problemu z jajkiem, a i można nadrobić przedświąteczne straty. Ja osobiście to mogę nawet kupować jajko na chwilę obecną po 0,50gr ale tylko wtedy gdy kurnik nie wjedzie do moich odbiorców z tańszym jajkiem. Taka to jest moja skromna opinia. Moim niespełnionym życzeniem byłoby, żeby pewna grupa zajęła się tylko produkcją, inna sprzedażą, a wszyscy konsumpcją I pewnie byłoby to zdrowe podejście dla wszystkich, no ale cóż, w naszym kraju niewykonalne. I tak kończąc tę myśl... Szkoda, że górnikiem nie zostałem

Odrabiasz "straty" ???? A co to były za straty ? Może po prostu mniej zarobiłeś ?

Gdyby handel (czyli Wy) płacił fermom normalne ceny, to nikt z producentów nie myślałby o tym, żeby samemu wychodzić na rynek. Niestety, jest, tak jak jest, więc producenci muszą się ratować (przed prawdziwymi stratami) wchodząc samemu na punkty.

Gdyby wszyscy myśleli, tak jak BIX, to faktycznie wielu producentów zrezygnowało by ze swoich punktów. Po co się męczyć z punktami, skoro można na fermie sprzedać uczciwemu handlarzowi, po uczciwej cenie. Niestety, niewielu jest takich jak BIX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo ależ dokładnie o tym piszę. Pozwolę sobie poniżej powtórzyć:

 

...osobiście to mogę nawet kupować jajko na chwilę obecną po 0,50gr...

...Gdyby handel (czyli Wy) płacił fermom normalne ceny, to nikt z producentów nie myślałby o tym, żeby samemu wychodzić na rynek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie kopnijcie handlarza w dup.e i sami zacznijcie sprzedawać jaja i będzie dobrze .

 

albo zmieńcie handlarza, przecież nikt nikomu nie każe handlować z osobami które Was łupią. Dyskusja o wszystkim i o niczym...

 

Ceny super, zejście rewelacja i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uważam ze na tą chwile jest rewelka da obu stron...

 

Zakup od hodowcy

L 0,24 / 0,25

M 0,22 / 0,23

 

Sprzedaż własne i hod....

L 0,28 / 029

M 0,26 / 0,27

 

Ceny netto duży hurt

Pozdrawiam 🐥🐤🐔😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej łupie podobno przetwórstwo z łódzkiego ?

 

😀😀😀😀😀

😜😜😛😛

😝😝😝

😂😂

😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że zbyt jest b.dobry. Myślę, że te "gapy" co sprzedają teraz za bzdurne ceny, zaraz wyczyszczą magazyny i dołączą do tych, co mają jajko w normalnych cenach.

Jajo schodzi jak ciepłe bułeczki

 

P.S.

Tym, co narzekają na detal przypomnę, że mamy TŁUSTY CZWARTEK )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziękuję wyślę 30 palet a za 28 zapłacą

Ps . zejście jest bardzo dobre i cena też ale jak samemu się sprzeda bo handlarz to zawsze będzie zaniżał cenę i zejście by nachapać się jak najwięcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś by tylko zechciał podpisać ze mną kontrak na odbiór jaj po niżej podanych cenach (netto), kontrakt na pare tirów tygodniowo do końca roku, nawet chwili bym się nie zastanawiał. 🙏

L - 0,25

M - 0,23

Pozdrawiam 👄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zmieńcie handlarza, przecież nikt nikomu nie każe handlować z osobami które Was łupią. Dyskusja o wszystkim i o niczym...

 

I bardzo mądrze prawisz. Nikt nikomu nic nie każe w jakiej cenie, komu i ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Obrokach spadek L i M o 0,03zł/szt., XL o 0,06zł/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Obrokach spadek L i M o 0,03zł/szt., XL o 0,06zł/szt.

?????

No to chyba masz jakieś nieaktualne dane.

W tabeli notowań na dzień 06.02.2015 podają wzrost L o 1 gr., a M i XL o 4 gr. !!!

http://www.obroki.pl/idm,28,Notowania_cen.html

 

Ceny stabilne

L 0.26/0.27 netto

 

Zejście bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...