Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:56 Pon 30 Mar 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1682, 1683, 1684 ... 2295, 2296, 2297  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tadek

PostWysłany: 21:38 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najserdeczniejsze życzenia
z okazji nadchodzących
świąt Bożego Narodzenia.
Wiele ciepła i radości
przy wigilijnym stole
życzy
tadeusz goryszewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
sasza307

PostWysłany: 21:29 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie 3 zł netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filuś

PostWysłany: 19:32 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po ile ten zywiec bo dzis w wielunastu sklepach juz w południe kuraka ani pochodnych nie było. a sprzedawał sie od 5,9 w góre
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:13 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

buba76 napisał:
Hodowcy to nizwykle solidarna grupa,wszyscy solidarnie wstawiają ale przynajmniej mogli by solidarnie zrobić co najmniej 3 tygodniowe przerwy.
Zapowida nam się ciekawy rok,pasze w niedługim czasie 1400 za tonę więc bądżmy realistami jak cena nie bedzie oscylować w granicach 4 zł. można zacząć szukać pracy w ubojiach .Przepraszam za sarkazm!
Wesołych Świąt Bożego Narodzeia i Szczęśliwego Nowego Roku i mam "malutką" nadzieję lepszego przyszłego roku tego życzę wszystkim Hodowcą

Koszt od nowego roku będzie o 1zł na kilogramie wyższy niż przeciętnie do tej pory.Tak więc radzę zmienić swą swiadomość i wiedzieć ,że 3zł to będzie to samo co 2zł , 4zł to samo co 3zł a 5zł to samo co 4zł.Zwyczajnie prosto matematycznie.Radzę dokonać takiego przestawienia w swej świadomości ,bo może to być na początku trudne ,ponieważ nigdy dotąd w historii koszt wyprodukowania kilograma kurczaka nie był tak wysoki.Trochę czasu upłynie zanim wielu zda sobie sprawę ,że 4zł za żywiec to to samo co rok temu 3zł
Powrót do góry
Mazurek

PostWysłany: 18:25 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Dokładnie,nie było wstawień po 15 listopada.Mówiłem ,już parę razy.Więcej, dużo więcej już w grudniu a maks totalny to jak już mowiłem - od teraz czyli 20grudnia do 3-5styczeń.

Przepraszam, nie tu wkleiłem.

Wszystkim hodowcom życzę Wesołych Świąt i dużo sukcesów, dobrej ceny i jak najwięcej powodów do radości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Mazurek

PostWysłany: 18:18 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Re: cena w styczniu Odpowiedz z cytatem

Janek R. napisał:
filuś napisał:
te 9-tygodniowe i tak oddadza po tej samej cenie a moze i nizszej co by sprzedali w 6tygodniu. ale jak to sa ich moze ostatnie zestawy przed dłuzsza przerwa to ich sprawa - marni ekonomisci w terenowych limuzynach . Janek R co tak dopiero po 15 stycz cena bedzie jak ty to znowu obliczyłes ??

Drogi Filusiu !

Obliczyłem to tak: na kurczakach mówią, że gwałtowny spadek wstawień miał miejsce od połowy listopada. Dodaje 2 miesiące i wychodzi mi, że w połowie stycznia ubojnie nie będą miały co bić !

Pozdrawiam

Medox, Ty jesteś jak ten kurczak- bezcenny!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
buba76

PostWysłany: 17:31 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowcy to nizwykle solidarna grupa,wszyscy solidarnie wstawiają ale przynajmniej mogli by solidarnie zrobić co najmniej 3 tygodniowe przerwy.
Zapowida nam się ciekawy rok,pasze w niedługim czasie 1400 za tonę więc bądżmy realistami jak cena nie bedzie oscylować w granicach 4 zł. można zacząć szukać pracy w ubojiach .Przepraszam za sarkazm!
Wesołych Świąt Bożego Narodzeia i Szczęśliwego Nowego Roku i mam "malutką" nadzieję lepszego przyszłego roku tego życzę wszystkim Hodowcą
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:00 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie,nie było wstawień po 15 listopada.Mówiłem ,już parę razy.Więcej, dużo więcej już w grudniu a maks totalny to jak już mowiłem - od teraz czyli 20grudnia do 3-5styczeń.
Powrót do góry
Janek R.

PostWysłany: 14:37 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: cena w styczniu Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
te 9-tygodniowe i tak oddadza po tej samej cenie a moze i nizszej co by sprzedali w 6tygodniu. ale jak to sa ich moze ostatnie zestawy przed dłuzsza przerwa to ich sprawa - marni ekonomisci w terenowych limuzynach . Janek R co tak dopiero po 15 stycz cena bedzie jak ty to znowu obliczyłes ??

Drogi Filusiu !

Obliczyłem to tak: na kurczakach mówią, że gwałtowny spadek wstawień miał miejsce od połowy listopada. Dodaje 2 miesiące i wychodzi mi, że w połowie stycznia ubojnie nie będą miały co bić !

Pozdrawiam
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:13 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ zafundowaliśmy tanią wyżerkę społeczeństwu i godziwy zarobek ubojniom na święta i prawie cały IV kwartał 2010, jednocześnie nadprodukcją przyczyniliśmy się do osłabienia kondycji finansowej przemysłu drobiarskiego w Brazylii Laughing Laughing Laughing życzę wszystkiego najlepszego hodowcom na Święta BN i totalego braku żywca wieprzowego i wielkiego zapotrzebowania na drób z Polski w roku 2011. Wzrostu w najbliższym czasie cen o min 1 zł. bo pasze podrożeją jeszcze ok 80 zł. na tonie.
R2 Cool Cool Cool
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 13:27 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Toś wymyślił.Kto Ci to powiedział ?

A Tobie kto??? Z jakich źródeł te wszystkie informacje?
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 12:58 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miszka01 napisał:
medox napisał:
Głebokie wyrazy współczucia tym wszystkim ,którzy wkładają od 20grudnia tak do 3-5 może 7styczeń.Asolutnie totalny szczyt wstawień na przełomie tego 2 tygodniowego okresu.I to szczyt od dawna nie notowany.Ale ,że kurki w aparatach to już nic zrobić nie można.I gut.Może dzięki nim (jak wypadną z rynku) inni zarobią Laughing Cóż, taka kolej rzeczy gospodarki wolnorynkowej -głupsi wypadają by mądrzejsi mogli zarabiać.Wszyscy zarabiać przecież nie mogą,nie ma ekonomicznego perpetum-mobile

To dziwne, z tego co wiem to w tym okresie nikt nie chciał wstawiac. Duze ubojnie beda miały problem z brakiem żywca na koniec stycznia. Wylęgarnie lęgna na styczeń 50 % swojej produkcji.

Hehe miszka01 "duże ubojnie Wink " co roku mają ten sam problem. Znam to z autopsji. Ciekawe tylko czy jak zwykle co roku przekabacą "te duże ubojnie" jak zwykle wszystkich......... Very Happy
Ja w tym roku się nie dałem
Natomiast odnośnie wylęgarni to zastanawające, bo "ile chcesz, kiedy chcesz, ross cobb, hubbard i cenka i termin płatności (myślę że też)" a to już pozytywnie daje do myślenia......
Ogólnie z informacji mieszalni 20% mniej wstawień.
Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt.
Powrót do góry
fakty

PostWysłany: 12:37 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Re: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

tolek napisał:
Wygląda na to ,że jedna osoba czuje temat ,chciałbym powiedzieć że to co robicie na forum nikomu nie służy wręcz przeciwnie obnaża naszą słabość , zacznijcie rozsądnie przekazywać problemy i nie popisywać się tym kto w jednym zdaniu użyje więcej wulgaryzmów.A więc piszcie rzeczowo i zacznijmy walczyć nie między sobą ale z tymi którzy nas gnębią .Może ktoś gdzieś zaproponuje jakieś spotkanie elit i wtedy można byłoby podjąć rzeczową dyskusje.
Pozdrawiam.

zgadzam się w zupełności!!! dzis cena powinna isc w gore ale jakos nic nie widac swieta tuż tuż a my zamiast zarobic dokladamy i to krocie... nie mam takiego doswiadczenia jak starzy hodowcy na kaszubach ale kiedys jak sie czlowiek targowal o cene to zawsze cos sie ruszylo a teraz oni nami dyrygują albo dajesz kure albo ja oddaj komus innemu bo ja jej nie potrzebuje Exclamation
i co z takim czyms zrobic??? du.. zimna
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 10:31 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:

kurde myślałem że to o mnie (to auto) ale widzę że jesteś z małopolski ,co za szczęście
Powrót do góry
tolek

PostWysłany: 09:25 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to ,że jedna osoba czuje temat ,chciałbym powiedzieć że to co robicie na forum nikomu nie służy wręcz przeciwnie obnaża naszą słabość , zacznijcie rozsądnie przekazywać problemy i nie popisywać się tym kto w jednym zdaniu użyje więcej wulgaryzmów.A więc piszcie rzeczowo i zacznijmy walczyć nie między sobą ale z tymi którzy nas gnębią .Może ktoś gdzieś zaproponuje jakieś spotkanie elit i wtedy można byłoby podjąć rzeczową dyskusje.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 09:14 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Medoksie w lutym kurczak będzie na przedpłaty jak onegdaj mały fiat.A cene ustalał bedzie hodowca metodą sufitową.A jak wiadomo z sufitu biorą się najlepsze ceny.Nie czwórka ale pniątka z przodu.Zalewaj centralne i nie obijaj się.Bedziesz miał zajęcie a my trochę spokoju.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:42 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będxziesz produkował po 2,80 bo jeżeli jeszcze nie jesteś to za chwilę będziesz w ogromnej dziurze finansowej . Myslę , że w tej dziurze na dzisiaj tkwi już ponad 50% hodowców .
Zadłużenia w paszarniach i wylęgarniach stały się faktem więc nie licz , że oni będą dawać paszę do bólu bez względu na zadłużenia . Już są przypadki odmowy dowozu paszy bo hodowca ma dług i nie jest ważne , że na kurniku czekają na papu 2 czy 4 tygodniowe ptaki . Nie potrafiliśmy się do tej pory zorganizować i wywalczyć pewnych rzeczy to teraz inni sprawiają , że stajemy się bankrutami .
Selekcja kapitalistyczna!!!
Powrót do góry
tolek

PostWysłany: 00:21 Wto 21 Gru 2010    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Nie wiem komu zależy na tym aby hodowcy ''skakali sobie do gardła''tylko dlatego by nie widzieć całego zła jakie fundują nam ubojnie hurtownie mieszalnie itp.Ja nie czuje się mocny by organizować jakieś związki ale coś z tym trzeba zrobić bo doszliśmy już do ściany.Na początek proponował bym by postów anonimowych nie czytać bo większość z nich są to redagowane przez ubojnie by wprowadzać chaos w dezinformacje wśród hodowców.Dziwie się Fermiarzom do których ja też się zaliczam że nie mogą się zorganizować tak to zrobił prosty chłop Andrzej Leper i dzięki niemu w tamtych czasach z rolnikami zaczeli rozmawiać dużo np.ja jemu zawdzięczam między innymi oddłużenie.
Na obecny czas najpilniejszą sprawą jest import jak również cena minimalna ,jeśli sami sobie tego nie wywalczymi to nikt inny za nas tego nie zrobi.
Trzeba zrobić tak jak górnicy, jechać pod sejm i zrobić niezłą zadymę albo nadał produkować po 2.8 .
Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:48 Pon 20 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toś wymyślił.Kto Ci to powiedział ?
Powrót do góry
miszka01

PostWysłany: 20:30 Pon 20 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Głebokie wyrazy współczucia tym wszystkim ,którzy wkładają od 20grudnia tak do 3-5 może 7styczeń.Asolutnie totalny szczyt wstawień na przełomie tego 2 tygodniowego okresu.I to szczyt od dawna nie notowany.Ale ,że kurki w aparatach to już nic zrobić nie można.I gut.Może dzięki nim (jak wypadną z rynku) inni zarobią Laughing Cóż, taka kolej rzeczy gospodarki wolnorynkowej -głupsi wypadają by mądrzejsi mogli zarabiać.Wszyscy zarabiać przecież nie mogą,nie ma ekonomicznego perpetum-mobile

To dziwne, z tego co wiem to w tym okresie nikt nie chciał wstawiac. Duze ubojnie beda miały problem z brakiem żywca na koniec stycznia. Wylęgarnie lęgna na styczeń 50 % swojej produkcji.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:16 Pon 20 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
pool

PostWysłany: 19:30 Pon 20 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Kaszubach żywca faktycznie mało i cena mogłaby pewnie wzrosnąć ,gdyby nie duże zakłady, które robią promocję na tuszkę i pieprzą rynek.Mogą sobie na to pozwolić ,bo mają na umowach całorocznych, dawców taniego żywca.Tylko dlaczego wolnorynkowcy mają przez to cierpieć.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 18:47 Pon 20 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 18:35 Pon 20 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie wystarczy na karpia to na stół wjedzie kurczak. Z głodu nie padniemy.
Powrót do góry
fakty

PostWysłany: 18:29 Pon 20 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno malo i to bardzo malo kurczaka na kaszubach wiec ciagnijcie ich za te kieszenie bo musza kupic na swieta ta tuszkie i koniec taka jest kolej losu ze kazdy na swita kupi choc jednego kurczaka
aha... do tych co przetrzymuja nawet do 9 tygodni!!! - robicie sobie i innym pod górkie blokujac sprzedaz normalnej tuszki o normalnej wadze!!!! zastanówcie się Rolling Eyes nie wychodzi to nikomu na reke a zyskuje tylko ubojnia!!!!! Twisted Evil
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1682, 1683, 1684 ... 2295, 2296, 2297  Następny
Strona 1683 z 2297

Skocz do: