Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:33 Pon 30 Mar 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1684, 1685, 1686 ... 2295, 2296, 2297  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 10:43 Sob 18 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co bedą biły ubojnie działajace na wolnym rynku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2

PostWysłany: 10:37 Sob 18 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wtedy ci którzy będą mieli ochotę przejść na kontraktację dostaną grafik wstawień plan urlopów i zarobione grosze (bo przecież wartości budynków nie będą liczyć jako koszt) będą mogli w spokoju wydawać i wypoczywać w przerwach produkcyjnych aż do emerytury Cool Cool Cool
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:54 Sob 18 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piast z tego co wiem już podniósł o 25 , Schaap-Pol dokładnie jak napisał Medox od poniedziałku o 50!!!!!!!!!!!!!!!! złotych . Inne wytwórnie wiem , że też już zrobiły podwyżki albo od poniedziałku robią .
Tak więc poziom 1200 netto już został znacznie przekroczony .
Ponoć to nie koniec podwyżek . i nie piszę tu o podatku vat bo już wiadomo , że od nowego roku do tony będzie to 55-60 złotych . Piszę o zapowiedziach kolejnych podwyżek z uwagi na koszt surowcowy!
Tak więc poziom cenowy 1400 od nowego roku całkiem mozliwy .
Zakładając , że ptaszek zje średnio 1,90 sam koszt paszy może wynosić 2,60 - 2,70 !!!
Koszt zerowy może wynieść około 3,80-3,90 .
Z E R O W Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tylko , że nawet przy takiej cenie zywca to tuszka z ubojni nie powinna wyjść drożej niż hm... 5,40???
Detal wg mnie to poziom 7 złotych . Ale jak dojdzie już do takich sytuacji cenowych to detal i hurtownicy przyzwyczajeni do 40-50 % przebitek wywindują ptaka w sklepie na 10 złotych pier.doląc przy tym , że to hodowcy mają kolosalne zyski .
Zastanówmy się jednak czy cena za żywiec osiągnie taki pułap? 3,80 to koszt , a z zyskiem chociaż 4-4,10 .
Wszystko jest możliwe tylko KIEDY? Jak 50 % zbankrutuje ? Chyba o to chodzi .
Wtedy śmieci Cedroby i inni zaczną zarabiać krocie bo jak na razie to tak samo generują olbrzymie straty . Wg mnie działanie planowane . Wykrwawić konkurencję!!!
Powrót do góry
2.70netto

PostWysłany: 09:27 Sob 18 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox ma rację łańcuszek szczęścia pomija hodowców ,system pasożytów który zabija nosiciela. Gnój na przyczepy i do warszawy. :D
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 00:10 Sob 18 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwońcie w poniedz do paszarni czy to było 25zł.Zapytajcie o ostatnie 14dni i zapytajcie co myślą do przodu.Nawet wam nie mówią ,tylko pocztą pewnie przychodzi wyższa faktura a jak zadzwonicie czemu to usłyszycie - podwyżka była.To jest k.urwa komfort.
Nawiasem mówiąc,ja wtedy mówię - g.owno mnie wasza podwyżka obchodzi, gdzie pisze ,że ja musze kupić u was po waszej podwyżce?Jak jest podwyżka mam wiedzieć wcześniej ,bo wtedy mogę zdecydować czy nie zmienić paszy.Co to ma być ,że je dostaję fakturę z inną ceną niż umówiona i czemu o 30zł na tonie.A wpiszcie k.urwa 130 jeden h.. jak nikt nie informuje tylko sobie zmienia cenę
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 23:46 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No miło że wreszcie poza wyzwiskami są słowa pochwały dla medoxa Cool Cool Cool DRUGA FLASZKA dla Ciebie, celny strzał !!! Szkoda że okupiony takimi stratami hodowców częściowo na własne życzenie. Wydaje się że faktycznie część nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji podejmowanych przez siebie decyzji i skali własnej produkcji, było jechać na wczasy i dać odpocząć budom. Było pisane że ubojnie nie przyjmują zapisów na zdejmowanie kurczaka przed świętami i jestem ciekaw ilu hodowców zagląda na to forum którzy mają kury bez jakiejkolwiek umowy choćby na gębę o terminie zdania. Ruletka ,rosyjska ruletka tylko tym razem coś sporo kul w magazynku się znalazło. A pasza jeszcze zdrożeje. Ekonomia jest ślepa i działa z bezwzględną siłą gilotyny ,kurczak w sklepie nawet 4,89 za kg a wołowinka 59 zł. Cool Cool Cool
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 23:06 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, wszystko prawda. Nic dodać nic ująć. Szkoda tylko, że jedności i solidarności w naszej grupie zawodowej nie ma zbyt wiele, ale może się to zmieni szybciej niż myślimy. W obliczu takiej parszywej sytuacji w branży nie sposób przecież przyjmować spokojnie tego co przynosi nam kolejny dzień w którym handel sprzedaje w najlepsze kurczaki "dotowane" z naszych pieniędzy.
Do protestu i zaprzestania hodowli przyłączam się bardzo chętnie, innego wyjścia nie widzę...
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:05 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

la muerte napisał:
Ale wtopiłem.
Jeżeli info o Cedrobie jest prawdziwe, to wyglada na celową robotę dużych ubojni. Dla kontraktacji im gorzej tym dla nich lepiej. Masa ludzi potulnie z podkulonymi ogonami przejdzie do nich i podpisze roczne kontrakty. Mi proponowali 2% do ceny za umowę na rok. Co zrobią ludzie po dwóch , trzech dokłakach pójdą do nich.
Co do cen pasz ,jeszcze nie słyszałem aby ktoś podwyższył o 50 zł jak pisze Medox ( po co tyle bluzgów z twojej strony, co zmieni -- jedyne określenie jakie przychodzi na myśl to flustrat, a więc ubojnista zaciera rączki i myśli mamy Cię). Chyba odstrasza ich niska cena brojlera. Liczę swoje koszty i poszły ogromnie do góry, tak więc wychodzi mi że paszarnie jeszcze nieźle nas zaskoczą.

50 to nie ale 25 już jest.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:03 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po raz pierwszy w 100% się z Tobą zgadzam. Wcześniej było różnie. My jesteśmy jednym z ogniw zależności. Pęknie to ogniwo to rozsypuje się cały łańcuch. Mówisz-jeden cykl wywalić? A ja mówię chociaż pół roku. Niech wszyscy odczują jak to jest. Ja w 20 tysięczniku kurkę na jajeczka uchowam, świnkę na szyneczkę, krówkę na łąkę obok puszczę-będzie mleczko, śmietanka, masełko. Niech bujają się ci co nastawiali bud i nie mają pojęcia o ekonomii-zależność ceny zbytu towaru od podaży i popytu (pomijam przekręty decydentów i polityki zagranicznych właścicieli koncernów drobiarskich typu Cedrob. PO nic nie robi w zakresie poprawy naszej sytuacji, związki też. Mamy jeszcze trochę kapitału więc może faktycznie jakaś kampania przeciw tej bzdurnej polityce gospodarczej. Gdy tak zrobimy to producent zboża będzie błagał o kupno jego zboża a nie trzymał i zcierał ręce bo paszówka 100 w górę. Jeżeli nic się nie zmieni to my pierdykniemy ale pociągniemy za sobą znaczącą część gospodarki. Brak wpływów z VAT a dodatkowe koszty z pomocy społecznej. Ja kilka lat wytrzymam a potem...?
Powrót do góry
la muerte

PostWysłany: 22:50 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wtopiłem.
Jeżeli info o Cedrobie jest prawdziwe, to wyglada na celową robotę dużych ubojni. Dla kontraktacji im gorzej tym dla nich lepiej. Masa ludzi potulnie z podkulonymi ogonami przejdzie do nich i podpisze roczne kontrakty. Mi proponowali 2% do ceny za umowę na rok. Co zrobią ludzie po dwóch , trzech dokłakach pójdą do nich.
Co do cen pasz ,jeszcze nie słyszałem aby ktoś podwyższył o 50 zł jak pisze Medox ( po co tyle bluzgów z twojej strony, co zmieni -- jedyne określenie jakie przychodzi na myśl to flustrat, a więc ubojnista zaciera rączki i myśli mamy Cię). Chyba odstrasza ich niska cena brojlera. Liczę swoje koszty i poszły ogromnie do góry, tak więc wychodzi mi że paszarnie jeszcze nieźle nas zaskoczą.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:12 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś chyba chce nas wyrżnąć.Po jaką ku.rwę ja płacę na fundusz promocji mięsa ,jak z drugiej strony podnoszą nam koszty (vat na pisklę i paszę)tym samym zmniejszając naszą konkurencyjność !! Lepiej k.urwa wpuścić syf z Brazylii bez żadnych norm i na tym zarobić a nas zaje.bać dodatkowymi kosztami ,żeby nasz towar był jak najdroższy i jak najmniej konkurencyjny.Mamy określoną liczbę poidełek,karmidełek,hałasu,normy środowiskowe,salomonellę,określoną obsadę na metr,podatek na fundusz promocji , vat z 3 na 8 proc na paszę i pisklę , zakaz mączek.Co k.u.r.w.a mać jeszcze.Które z tych parametrów ma Brazylia????????Dlaczego tam kurczaki wpie.r.dalają mączke i mogę sobie przypływać do nas? A nam jeszcze dowali się vat 8proc ,żeby ku,rwa jeszcze trudniej było.O co tu chodzi.Ludzie pasza podrożała 50zł w tydzień z pułapu 1200zł.Po Nowym Roku ma zdrożeć jeszcze.Do tego dojdzie 60zł na tonie z tytułu vatu.Gnój na przyczepę i do Warszawy.Ktoś zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji?Czy mózgi 99procent hodowców posiadają tylko 2 komórki.Jedna wie ,że trzeba pytać o cenę w momencie sprzedaży ,druga ma zastanawiać się jak zrobić ,żeby mieć więcej kur?Marzy mi się jedno - wstrzymać całą produkcję na jeden rzut,niech zagotuje się k.urwa w całym tym łańcuszku.Zesrali by się wszyscy od jajka po hurtownie ,żeby następnym razem nie dopuścić do takiej sytuacji.Inaczej nikt nie zda sobie sprawy ,że cały ten łańcuszek zarabia na nas miliardy.A my mamy potężne straty.Bezpośrednio i pośrednio dajemy zatrudnienie setkom tysięcy ludzi.Pośrednio Państwo zarabia miliardy -ile podatków pośrednich i bezpośrednich płacą paszarnie ,hurtownie ,ubojnie ,ile paliwa tankują ich auta wożąc nam paszę czy odbierając żywiec ,ilu ludzi zatrudniają, ile towarów zbierają z rynku.Nie ma nas i wielka bomba wy.pierdala w kosmos cały ten łańcuszek.Od producenta zboża po hurtownie.Tak więc moje marzenie nie do spełnienia, to stanąć na jeden rzut,wszyscy naraz.2 miesiące bez jednej polskiej kury.Od tego momentu wszyscy w całym tym łańcuszku nigdy już ze strachu nie dopuściliby by ktokolwiek sprzedał jedną kurę poniżej kosztów wytworzenia.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:49 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
sprzedajta bo bedzie jeszcze troche taniej na kazde przytrzymanie kury rynek róznie reaguje teraz sie utworzyła delikatna górkas. niektórzy ekonomisci mysleli ze podskoczy to przytrzyma a tu - zonk - sprzedajta co mata do swiat po 2,7 i dajta se narazie spokuj bo za 8 tygodni mata gwarantowane to samo czyli połowa lutego 2011r.

Jaja sobie robisz? Nie wierzę, żebyś takim słownictwem operował na co dzień. Troszkę więcej kultury wobec innych użytkowników tego forum, proszę.
Powrót do góry
forest.kur

PostWysłany: 21:27 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE wstawiajcie , a popatrz tylko na cenę pisklęcia NIC nie spapoda, dopuki nie będzie po 1 zł to na nic wasze wołania! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Janek1

PostWysłany: 20:45 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie racje Panowiie , jakbyśmy się zjednoczyli a nie kłucili tobyśmy coś mieli, a tak tu piszecie coś innego a jak co to dzwonicie do ubojni i sami obniżacie żeby tylko wzieli, nikt nie chce na następny tydzień kuraka, ale jak ruszy to będa dzwonić, zobaczymy jak będzie po nowym roku, bo cena paszy wzrośnie średni o 70-80 zł na tonie, nie wsawiać? Wszyscy mają na nas kase, tylko my w dupe kopani jesteśmy. pozdrowienia dla zdrowo myśłących. Koszt 3.5 zł a my po 2.9 sprzedajemy, i kto tu jest jeb.....
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 20:16 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BROJLER KURZY masz rację trzeba działać tylko w jaki sposób mamy się zjednoczyć nie wiem na forum wymienić się telefonami i dogadać się Question Question Question Question Question Question Question Question Question Niech się wypowiedzą tym co zależy by coś się zmieniło na lepsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
filuś

PostWysłany: 18:46 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzedajta bo bedzie jeszcze troche taniej na kazde przytrzymanie kury rynek róznie reaguje teraz sie utworzyła delikatna górkas. niektórzy ekonomisci mysleli ze podskoczy to przytrzyma a tu - zonk - sprzedajta co mata do swiat po 2,7 i dajta se narazie spokuj bo za 8 tygodni mata gwarantowane to samo czyli połowa lutego 2011r.
Powrót do góry
farmer

PostWysłany: 18:44 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak sądzę , ze na razie dać sobie wolne..... niech na Ubojniach rolki ostygną.......bo biją na potęgę .
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:41 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cedrob i jeszcze 2-3 inne duże zakłady postawiły sobie za punkt honoru opanować polski rynek drobiarski i z premedytacją , dosłownie już po trupach do tego dążą .
Że tysiące ludzi w Polsce zbankrutuje , straci dorobek całego życia to ich gów.no obchodzi . Tak samo jak polski rząd .
Cena Saszo nie pasuje , a HODUJE pisze się przez H !!!!!!!!!!!!!!!!
Nie pier.,dol przy tym żeby nie wstawiać bo doskonale wiesz , że to nie takie proste . Ja osobiście od 10 lat nie zwiększyłem produkcji , a wręcz ją zmniejszyłem . Mam fajne zmodernizowane obiekty i jak większość / raczej prawie wszyscy / kredyty w banku . To , że jakieś gnoje chcą zawładnąć polskim rynkiem drobiarskim jest normalne? Dorobek wielu lat mam co spalić??? A może obiekty warte ki9lkaset tysięcy sprzedać za 50tys . bo w takiej sytuacji nikt więcej nie da?
Nie po to zap.ierdalam tyle lat żeby jakieś cwaniaki zrobiły ze mnie żebraka i bankruta . Myslę ,m że już czas najwyższy ruszyć z protestami . Jest nas tysiące proponuję zacząć się o tym myśleć . I to szybko póki jeszcze dychamy!!!
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 17:46 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUDZIE Exclamation Exclamation Exclamation CENA LECI W DÓŁ ZRÓBMY COŚ ALBO NAJLEPIEJ NIC NIE RÓBMY TO ZNACZY NIE WSTAWIAĆ DO MOMENTU AŻ SIĘ SYTUACJA NIE WYKLARUJE Question JAK TO WIDZICIE CZY JEST KTOŚ CO MYŚLI PODOBNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
farmer

PostWysłany: 16:48 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, czy ktoś wie jaka cena na kaszubach.....bo coś się mówi o spadku ceny.......Pozdrawiam i Życzę wytrwałości... Sad
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 16:20 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę,że do pozwolenia na budowę należało by podpinać zaświadczenie o znajomości matematyki chociaż w zakresie szkoły podstawowej no i jakiś teścik na inteligencję dla powiedzmy sześciolatków.Nie potrzeba by go było w całości rozwalić,wystarczy zaliczyć.Delikwent miałby wtedy mniejsze problemy ze zrozumieniem dlaczego nie może sprzedać kurczaka mimo sporej straty i od czego to zależy.
Powrót do góry
gama

PostWysłany: 15:08 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie bardzo rozumiem zarzuty ,że za dużo hodujemy , za dużo wstawiamy, kto to pisze ? To przecież nasza praca , nasze źródło utrzymania . To tak jakby urzędnikowi czy lekarzowi powiedzieć żeby pracował dwa razy w tygodniu bo ma za dużo. Jakaś paranoja na tym forum.
A tak przy okazji to faktycznie na przyszły tydzień nikt ode mnie nie chce kupić , choć mam do sprzedania małego kurczaka bo tylko 2,20 ( ubiórka).
I tak ogólnie to drodzy hodowcy zacznijmy się na wzajem trochę bardziej szanować , chociaż myślę, ze te kalumnie to na pewno piszę ludzie nie z naszej branży.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:41 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakby ci hodowca zadzwonił i powiedział albo 3,5 net albo nie bij daj rolką ostygnac i kogo bedzie badziej skrecac? jakos na hurtowi nie widac mega duzego kurczaka jak to miało jakis czas temu jak go cos jest to ma ładna cene (a tak to wszystko w tuszce około z małymi odchyleniami 2kg.). wieta co tak slabo na MK bo uboje ida cała para i cza cos zarobic na swieta Cool
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 12:17 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak komus cena niepasuje to niech nie choduje nikt was nie zmusza, tylko wasza zachłannośc, nie widzicie jaka jest nadprodukcja , wszyscy wstawiacie tylko nakręcacie cene pasz i piskląt
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 11:54 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox,a kto by tam czytał faktury.Po co?To zajęcie dla księgowej.Ona poczyta.policzy i wyśle maila po rzucie.Poczta elektroniczna działa od Seszeli po Dawos.Ty wyluzuj,nie masz kur od conajmniej pół roku to czym się przejmujesz?Jeszcze ci się hormony rozregulują i sie nam rozchorujesz,Kto nas będzie wtedy ostrzegał,no kto? Cool Cool Cool
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1684, 1685, 1686 ... 2295, 2296, 2297  Następny
Strona 1685 z 2297

Skocz do: