Skocz do zawartości
Gees

Młody rolnik nowe zasady

Rekomendowane odpowiedzi

Do thung:

Byłeś posiadaczem zwierząt gospodarskich objętych obowiązkiem zgłoszenia do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt.

ARiMR traktuje ten fakt jako rozpoczęcie działalności. Według obecnego naboru mogłeś prowadzić działalność do 12 m-cy wstecz na dzień składania wniosku.

Niestety się nie kwalifikujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do betonix:

W przypadku Młodego rolnika ARiMR liczy kwotę brutto (netto +VAT)

Musisz okazać się wydatkowaniem kwoty 52,5 tyś zł (70%) brutto (netto z VAT)

KRUS jest liczony 3 lata od wypłaty pieniążków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc.A więc jestem młodym rolnikiem od dnia 13.10.2010r.Dnia 21.3.2011 otrzymałem pieniążki na konto.

31.10/2011r. dostałem zawiadomnienie że weszło nowe rozporządzenie co do okresu ubezpieczenia z 3 lat do jednego i w zwiazku czym musiałem przedstawic do arimr zaświadczenia o podleganiu ubezpieczeniu rolników do dnia 22.3.1012 +60 dni czyli max do 20.5.2012r. I teraz zaczyna się problem bo źle zrozumiałem pismo i zaswiadczenie wysłałem 25.11.2011r. czyli przed 22.3.2012r i teraz muszę zwrócić cała premię mimo to że cały czas jestem ubezpieczony w KRUS.z tego co wiem to jest takich przypadków sporo;(Czy coś można zrobić żeby nie zwracać tej premii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. jak rozwiązaliście problem zwrotu tych 15 % do agencji?czy ktoś miał podobny problem? ja zaświadczenie z KRUSu złożyłem miesiąc za wcześnie a jak dostałem tel z agencji ze nie złożyłem tego papierka 11 września następnego dnia im zawiozłem. 3 dni temu dostałem pismo ze się nie wywiązałem i ze mam oddać 15 %. co zrobiliście i czy udało Ci się wybrnąć z zapłacenia kary? czy pisaliście jakieś odwołanie czy coś podobnego? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. jak rozwiązaliście problem zwrotu tych 15 % do agencji?czy ktoś miał podobny problem? ja zaświadczenie z KRUSu złożyłem miesiąc za wcześnie a jak dostałem tel z agencji ze nie złożyłem tego papierka 11 września następnego dnia im zawiozłem. 3 dni temu dostałem pismo ze się nie wywiązałem i ze mam oddać 15 %. co zrobiliście i czy udało Ci się wybrnąć z zapłacenia kary? czy pisaliście jakieś odwołanie czy coś podobnego? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z zaświadczeniem z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu dodałem pismo z prośbą o wycofaniu tej kary.termin zapłaty minął 29 listopada,dzwoniąc do Agencji 28 usłyszałem taką odpowiedz żeby na razie nic nie wpłacać i czekać na jeszcze jedno pismo informacyjne po którym też nie wpłacać,dopiero następne pismo z decyzją o należnej wpłacie tych 15%,trzeba bedzie uregulować tą należność.nie wpłacenie tej kwoty będzie egzekwowane przez firmę windykacyjną.Tak więc czekać,może coś agencja w Gdyni coś wskóra bo to zależy od głównej siedziby Agencji.W pomorskim takich przypadków jest 80;)

Zlitujcie się nad nami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to szukam finansowania na planowane gospodarstwo agroturystyczne i widzę tutaj też alternatywę.

Czy Unia daje jakieś pieniądze młodym rolnikom ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam konkretne pytanie, byłaby wdzięczna za odpowiedź jesli ktoś sie orientuje w temacie albo był w podobnej sytuacji. Mój przyszły maż posiada gospodarstwo rolne od 6 lat (ojciec odpisał mu w zamian za rente strukturalną) niestety mąż nie skorzystał z młodego rolnika (w chwili przejęcia włądzy przez PiS lata 2005 - 2007 wstrzymano wypłacanie młodego rolnika) Potem wznowiono wypłacanie pieniędzy i cofnięto je o jakiś czas, ale brakło kilku miesięcy żeby mógł sie na nie załapać mąż. Zastanawiamy się czy po ślubie jest możliwość skorzystania z pieniędzy przeze mnie jeśli powstanie małżeńska wspólnota majątkowa? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam konkretne pytanie, byłaby wdzięczna za odpowiedź jesli ktoś sie orientuje w temacie albo był w podobnej sytuacji. Mój przyszły maż posiada gospodarstwo rolne od 6 lat (ojciec odpisał mu w zamian za rente strukturalną) niestety mąż nie skorzystał z młodego rolnika (w chwili przejęcia włądzy przez PiS lata 2005 - 2007 wstrzymano wypłacanie młodego rolnika) Potem wznowiono wypłacanie pieniędzy i cofnięto je o jakiś czas, ale brakło kilku miesięcy żeby mógł sie na nie załapać mąż. Zastanawiamy się czy po ślubie jest możliwość skorzystania z pieniędzy przeze mnie jeśli powstanie małżeńska wspólnota majątkowa? Prosze o pomoc

Możliwość jest taka ,że będziesz mogła skorzystać z takiej opcji ,jak premia dla młodego rolnika .Ale ..właśnie czy już wiadomo ,jakie warunki trzeba spełnić w nowym rozdaniu ???.Bo jeżeli je spełnisz to wsparcie otrzymasz .Swoją drogą z moją narzeczoną jesteśmy w identycznej sytuacji .

ja mam gospodarstwo i moja narzeczona też może po rodzicach otrzymać hektary i chcieli byśmy skorzystać z opcji zwanej wsparciem dla młodego rolnika .Obawiam się jednak ,że przepisy będą bardzo restrykcyjne .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie zauważył, to post jest sprzed roku więc Twoja podpowiedź nie za bardzo ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś nie zauważył, to post jest sprzed roku więc Twoja podpowiedź nie za bardzo ma sens.

To trzeba było wcześniej się zreflektować .A tak się składa ,że jesteśmy zainteresowani tym programem ,bo jak wiesz pieniążków nigdy nie jest za wiele .Tak więc sta sprawa ma bardzo wielki sens .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś nie zauważył, to post jest sprzed roku więc Twoja podpowiedź nie za bardzo ma sens.

To trzeba było wcześniej się zreflektować .A tak się składa ,że jesteśmy zainteresowani tym programem ,bo jak wiesz pieniążków nigdy nie jest za wiele .Tak więc sta sprawa ma bardzo wielki sens .

 

http://www.doradcaprow.pl/prow/Mlody-Rolnik-2014,564/

jeśli ktoś korzystał z dofinansowania to wie że z numerem gospodarstwa to jest zamieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My nie korzystaliśmy jeszcze z dofinansowania żadnego .Może wiesz ,jak to jest bo ja mam swój numer i małe gospodarstwo .Moi rodzice mają też swoje i nam zapisują i jeszcze teście też mają kolejne .To teraz ,jak wszystko połączymy to otrzymam zupełnie nowy numer gospodarstwa ???.Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem okazało się, że wbrew temu co na stronie TO MOŻNA SKŁADAĆ TEŻ W BIURACH POWIATOWYCH , świetnie!!! nie trzeba stać w kolejce w Oddziale Regionalnym tylko można pojechać do bliżej położonego Biura Powiatowego !! dla mnie to dobre rozwiązanie...no i jeszcze piszą że pocztą też...ale o tym że w biurach powiatowych dowiedziałem się dzisiaj!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TELEFONY DO AGENCJI

 

Dolnośląski: 71 369 74 00

 

Kujawsko Pomorski : tel. 56 619 83 00

 

Lubelski: tel. 81 756 88 30 i 50

 

Lubuski tel. 0957208173 oraz 957258014

 

Łódzki: tel. 42 675 67 00/10

 

Małopolski tel: 12 629 80 10

 

Mazowiecki: tel: 22 536 57 08

 

Opolski tel: (77) 401 84 50

 

Podkarpacki : 17 875 60 60

 

Podlaski: 86 215 63 12

 

Pomorski: 58 668 60 00/01

 

Śląski: 34 378 28 02

 

Świętokrzyski: tel. 41 349 09 00

 

Warmińsko Mazurski: tel. 89 521 09 20/22

 

Wielkopolski :61 845 56 44

61 845 56 36

61 845 56 63

 

Zachodniopomorski: 91 439 47 63

 

 

 

 

 

można dzownić też pod bezpłatny numer infolinii, która czynna jest 7 dni w tygodniu w godz. 7 - 21: 0-800 38-00-84

 

 

tyle znalazłem i sprawdziłem

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbmwegorzewo.pl, polceam ta firmę. Duże doświadczenie w pisaniu unijnych wniosków, firma pozyskała z unii ponad 5 mln złotych. Ja jestem zadowolony i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy jeśli mam skończone 5 lat studiów ( ekonomia) i uczelnia wystawiła mi zaświadczenie na ok 200 godzin przedmiotów dot. rolnictwa to mam wykształcenie rolnicze czy muszę uzupełniać? Przedmioty nie są ściśle związane z produkcją zwierzęcą czy roślinną ale dotyczą rolnictwa. Proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

czy jeśli mam skończone 5 lat studiów ( ekonomia) i uczelnia wystawiła mi zaświadczenie na ok 200 godzin przedmiotów dot. rolnictwa to mam wykształcenie rolnicze czy muszę uzupełniać? Przedmioty nie są ściśle związane z produkcją zwierzęcą czy roślinną ale dotyczą rolnictwa. Proszę o odp.

 

Kolego sam napisałeś ,że studia są o kierunku ekonomicznym ,to masz odpowiedź .Armiru nie interesuje czego się uczyłeś .Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbmwegorzewo.pl , polceam ta firmę. Duże doświadczenie w pisaniu unijnych wniosków, firma pozyskała z unii ponad 5 mln złotych. Ja jestem zadowolony i polecam

 

 

To faktycznie super ,jak tyle się obłowili rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studia europeistyka czy cos w tym stylu mało jest przydatna na takie europejskie sprawy. Mając duze doświadczenie w pisaniu wniosków o dofinansowania z UE, to i tak trzeba sięgnąć czasami po porady prawne, bo różnie to w zyciu bywa. Czasami jest cos nie zgodne z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przez takich jak ty co 10 ha dziela na 3 zeby kazdy z dzieci dostał 50tys a rolnictwo i tak w dupie maja bo z 3ha nie wyzyjesz ja sie nie zalapalem brak funduszy.premia powinna byc dla tych co cale gosp od rodzicow przejmuja a nie część.a potem taki madry jeszcze o niskotowarowe wyskoczy

 

Nie bardzo wiem kogo masz na myśli. Ja przejąłem całe gospodarstwo (4ha), później dokupiłem jeszcze 4,5ha i z żadnej pomocy nie korzystałem. Nie mam zamiaru nic "kombinować" po prostu jeśli spełnię warunki według nowych przepisów to złoże wniosek. A jeśli sie nie załapię to tez rozpaczać nie będę. To jest chory kraj i trzeba do tego przywyknąć, albo emigrować. Po prostu trzeba wyluzować i nie dać się zgnoić.

Pozdrawiam

 

No cóż, ja kolegę świetnie rozumiem. Ponieważ dla prawdziwych rolników rzeczywiście nie ma pieniędzy. Ale dla cwaniaków, którzy mają w urzędach swoją PSLowską brać, biorą w posiadanie kilka hektarów, mają je głęboko w dupie i dostają wielkie premie. Nie mówiąc już o tym, że opłacają KRUS.

 

Później czyta się jakiegoś szmatławca pokroju gazety wyborczej i się okazuje, że rolnicy mają za dobrze, bo KRUS opłacają. Niech uszczelnią przepisy. Wówczas okaże się, że w KRUSie prawdziwych rolników jest raptem 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

czy jeśli mam skończone 5 lat studiów ( ekonomia) i uczelnia wystawiła mi zaświadczenie na ok 200 godzin przedmiotów dot. rolnictwa to mam wykształcenie rolnicze czy muszę uzupełniać? Przedmioty nie są ściśle związane z produkcją zwierzęcą czy roślinną ale dotyczą rolnictwa. Proszę o odp.

 

Idź na sggw na podyplomowe rolnictwo. Moja koleżanka skończyłą chemię na polibudzie i te podyplomowe to dla niej był śmiech na sali. Żadnych kolosów. Żadnego pytania, Kompletnie nic. Tylko napisanie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jak najbardziej polecam Podyplomowe Rolnictwo na SGGW które ukończyłem 2 lata temu.

Ciekawe zajęcia, dużo praktycznych informacji.

 

Uczelnia ma kilka super ośrodków doświadczalnych pod Warszawą i w Skierniewicach na których są zajęcia terenowe ( m.in. obory, chlewy, kurniki, królikarnie, i pola uprawne kukurydzy, rzepaku, motylkowych a także nawadniana uprawa ziemniaków na czipsy ! )

 

Szczerze polecam bo warto zainwestować w taką wiedzę !

 

SGGW to jednak w skali kraju wg mnie najlepsza uczelnia rolnicza !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...