Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fenmedifam z desmedifanem w starej rejestracji z batanalu am11 w maxymalnej dawce przypalał kostkę ale buraki musiały mieć 8 liści. Praktycznie tylko tam gdzie była to jechałem i ją usmażyło do zbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest kostka? z moich doświdczeń wynika ze na skrzyp w burakach to tylko kosa spalinowa radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś wkręca, ale podobno ludzie stosują na skrzyp polny ( chrzęść- u nas mówią ) roztwór saletry wapniowej, która go pali ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie już na chwościka? Zapobiegawczo? czy może ktoś już zauważył plamki na swojej plantacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega dzis mi muwił ze jutro bendzie pryskał tam gdzie buraki po burakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile wam cukrwonie odały opłaty produkcyjnej to jest za 1 rok bo u mnie cos kolo 2 zł do tony wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mam mikroskopijny limit ok 60 ton/1.6 ha i koszty nieduże bo około 6,5tys, a lekko licząc to ze 100ton powinno być na czysto, ile to kasy w sumie może być w KSC przy 16% cukru? (Od 6 lat nie uprawiałem buraków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam plony? Ja czekam na odbiór. Chłopaki którzy kopią mówili że w opolskim przekroczyli 100t z ha. U mnie raczej takiego problemu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko limit może w nastopnym roku jak znajdę kolegów co badzie siali i mi zasieja to moze zasieje jak sie tez zmienia zasady dopłat bo za 26 euro to ja nie potrafie wyprodukować

 

co do 100 ton to moze jak ktoś sie wstrzeli z terminem siewu i ma pole idealne

sasiad co uprawia buraki zasiał na dzierzawie bo własciele bierze dopłaty do pola to

przesiewał bo pierwszy raz siał koniec marca i przymrozek .... 2 raz siał pod koniec kwietnia to 100 tez bedzie miał ale nia pewno nie z 1ha

 

Ale mnie co innego zastanawia co Niemcy kombinuja oni po 2 zł cukru u siebie w De nie produkuja maja najdroższy cukier w europie ale sa najwiekszym tez producentem cukru to jak oni sie utrzymaja w polsce skoro cukier w nieczech na nasze kosztuje 5zł kg .Czy oni chca Polski cukier wykolegować czy sami chca zamknać cukrownie które maja w polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej rolnicy sami odpuszczą jak zaproponują po 20E za t. Albo będą rozmawiać z obszarnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualny rekord świata w plonie buraków i cukru należy do Bena Abatti, farmera z Imperial Valley w Kaliforni (USA). Z plantacji o pow. 28 ha uzyskał plon buraków 195 t/ha o zawartości cukru na poziomie 15,89% co przełożyło się na plon cukru technologicznego w wysokości 28,04 t/ha. Dotychczasowy rekord z roku 2010 należał tego samego rejonu uprawy (172,3 t/ha z pol. 17,63 %, plon cukru techn. 27,52 t/ha).

Imperial Valley jest pustynnym regionem w pobliżu meksykańskiej granicy z bardzo łagodną zimą i ekstermalnie gorącym latem. Systemy nawadniające 10.000 ha buraków cukrowych zasilane są wodą z rzeki Colorado. Siewy buraków wykonuje się jesienią. W czasie zbiorów, które są wykonywanie w okresie od kwietnia do początku sierpnia panują często temperatury pow. 37°C, co powoduje, że wykopane buraki muszą zostać przerobione w ciągu 12 godz.

Z pewnością nie można tych warunków porównać z naszymi regionami uprawy, alemimo to w/w rekord podkreśla ogromny potencjał plonowania buraków cukrowych. Nowe tegoroczne rekordy plonowania, które będą uzyskane w naszych rejonach na pewno, też nie będą ostatnimi.

http://www.liz.pl/index.php/news/2446/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku też rekord, średni plon 83,3t/ha przy zawartości cukru 15,9%. Tylko ta cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siane 1 kwietnia, kopane ostatnie dni września, zabrane 3 październik

Polaryzacja (15,5-17,9%) 16,2% , zanieczyszczenia 7,8%, plon 74t/ha, cena netto 139,47zł/t. Ciekawe ile by urosły do dziś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualny rekord świata w plonie buraków i cukru należy do Bena Abatti, farmera z Imperial Valley w Kaliforni (USA). Z plantacji o pow. 28 ha uzyskał plon buraków 195 t/ha o zawartości cukru na poziomie 15,89% co przełożyło się na plon cukru technologicznego w wysokości 28,04 t/ha. Dotychczasowy rekord z roku 2010 należał tego samego rejonu uprawy (172,3 t/ha z pol. 17,63 %, plon cukru techn. 27,52 t/ha).

Imperial Valley jest pustynnym regionem w pobliżu meksykańskiej granicy z bardzo łagodną zimą i ekstermalnie gorącym latem. Systemy nawadniające 10.000 ha buraków cukrowych zasilane są wodą z rzeki Colorado. Siewy buraków wykonuje się jesienią. W czasie zbiorów, które są wykonywanie w okresie od kwietnia do początku sierpnia panują często temperatury pow. 37°C, co powoduje, że wykopane buraki muszą zostać przerobione w ciągu 12 godz.

Z pewnością nie można tych warunków porównać z naszymi regionami uprawy, alemimo to w/w rekord podkreśla ogromny potencjał plonowania

 

buraków cukrowych. Nowe tegoroczne rekordy plonowania, które będą uzyskane w naszych rejonach na pewno, też nie będą ostatnimi.

http://www.liz.pl/index.php/news/2446/

kolego to tam warto uprawiać buraki ale tak bys sie nie podniecał to w USA tez krowe mieli co dała 26tys kg mleka

Ale kwestia czasu jak Chininy ich wykupiła bo gospodarczo za rok albo 2 ich przeskoczą jak juz nie przeskoczyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi niemiec zaproponowałże jak przekrocze limit to może kupić odemnie buraki ale cukier z nich zmagazynuje za co poniosę część kosztów magazynowania a w następnym roku będę siał mniej o tyle ile mojego cukru jest w magazynie. nieźle kombinuje. Ja już od kilku lat mam napisane ile ton buraków mogę sprzedać za najlepszą cenę ale przy polaryzacji 16%. Czyli defakto kontraktowany jest cukier a nie buraki. Najbardziej denerwująca jest ciągle zmieniająca się w dół kwota limitu. Ciekawe kiedy będzie szła w górę- nigdy zapewne.

 

Grześ ja takie rozwiaznie proponowałem w Suit cukrze nawet nie chcieli słyszeć a umowa jest jak byk ze 2 letni okres rozliczeniowy jest

mi zawsze płacili w kwocie b i c za reszte czyli kolo 40za tone

 

to raczej bym lepiej wyszedł na zmagazynowaniu cukru niz dali mi po 40 za tone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi niemiec zaproponowałże jak przekrocze limit to może kupić odemnie buraki ale cukier z nich zmagazynuje za co poniosę część kosztów magazynowania a w następnym roku będę siał mniej o tyle ile mojego cukru jest w magazynie. nieźle kombinuje. Ja już od kilku lat mam napisane ile ton buraków mogę sprzedać za najlepszą cenę ale przy polaryzacji 16%. Czyli defakto kontraktowany jest cukier a nie buraki. Najbardziej denerwująca jest ciągle zmieniająca się w dół kwota limitu. Ciekawe kiedy będzie szła w górę- nigdy zapewne.

 

Grześ ja takie rozwiaznie proponowałem w Suit cukrze nawet nie chcieli słyszeć a umowa jest jak byk ze 2 letni okres rozliczeniowy jest

mi zawsze płacili w kwocie b i c za reszte czyli kolo 40za tone

 

to raczej bym lepiej wyszedł na zmagazynowaniu cukru niz dali mi po 40 za tone

gdzie jest moderator???????????????????????

już mnie tak zmęczył ten analfabeta ze mnie głowa boli. Człowieku pisz po Polsku albo s...j z tego forum, że wogóle z nim dyskutujecie to mnie dziwi. Przecież to podżegiwacz, szuka w google odpowiedzi a pożniej pisze zero gramatycznie ze az wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synu

 

sie wyrażaj po polsku nie wiem co to za wyraz s....dalaj ?

podaj nr strony w słowniku Kopalinskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi niemiec zaproponowałże jak przekrocze limit to może kupić odemnie buraki ale cukier z nich zmagazynuje za co poniosę część kosztów magazynowania a w następnym roku będę siał mniej o tyle ile mojego cukru jest w magazynie. nieźle kombinuje. Ja już od kilku lat mam napisane ile ton buraków mogę sprzedać za najlepszą cenę ale przy polaryzacji 16%. Czyli defakto kontraktowany jest cukier a nie buraki. Najbardziej denerwująca jest ciągle zmieniająca się w dół kwota limitu. Ciekawe kiedy będzie szła w górę- nigdy zapewne.

 

Grześ ja takie rozwiaznie proponowałem w Suit cukrze nawet nie chcieli słyszeć a umowa jest jak byk ze 2 letni okres rozliczeniowy jest

mi zawsze płacili w kwocie b i c za reszte czyli kolo 40za tone

 

to raczej bym lepiej wyszedł na zmagazynowaniu cukru niz dali mi po 40 za tone

gdzie jest moderator???????????????????????

już mnie tak zmęczył ten analfabeta ze mnie głowa boli. Człowieku pisz po Polsku albo s...j z tego forum, że wogóle z nim dyskutujecie to mnie dziwi. Przecież to podżegiwacz, szuka w google odpowiedzi a pożniej pisze zero gramatycznie ze az wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja juz nie dyskutuje a Ty martin dobrze gadasz widze, że wiekszość forum odpuściła konwersacje z nim. Szkoda, że niedobitki się jeszcze męczą wierząc, że oświecą go czymś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w tym roku też rekord, średni plon 83,3t/ha przy zawartości cukru 15,9%. Tylko ta cena.

U mnie plon 71t przy cukrze średnio 16,8. Jak nigdy nie miałem tak dużej obsady przez mokrą wiosnę i takiego plonu przy takiej obsadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rok u mnie jest lepszy od poprzedniego. średni 75t/ha cukier 18,4%. w Zeszłym roku miałem wyższy cukier ale plon był 64t/ha.

 

Za to mój tato dał popis. cukier 18,3% średni plon 86t/ha, a jednego kawałka koło 100t/ha.

 

Oczywiście plon fizyczny a nie po przeliczeniu polaryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zaproponowana stawka w przeliczeniu na hektar uprawy buraków w wysokości 366 euro jest zbyt niska.

2. Z koperty przeznaczonej na buraki cukrowe w wysokości 159,4 miliona euro, MRiRW proponuje przeznaczyć na buraki cukrowe jedynie 79,4 miliona euro.

3. Uzasadnione byłoby przyznanie wsparcia w przeliczeniu na 1 tonę kwotowych buraków cukrowych.

 

Ustosunkowując się do poziomu płatności pragniemy stwierdzić, że koperta płatności dla Polski przeznaczona na płatności cukrowe w wysokości 159,4 milionów euro zapisana w załączniku XV rozporządzenia Rady (WE) nr 73/2009 została przewidziana również na lata po 2014 r., co pozytywnie wpływa na ogólną zasobność koperty finansowej. Wynegocjowane w ramach nowej perspektywy budżetowej wsparcie dla polskich rolników niewątpliwie obejmuje pieniądze należne plantatorom buraka cukrowego. Zaproponowane wsparcie w ramach płatności powiązanych z produkcją w wysokości 366 euro/ha znacznie odbiega od wsparcia, które plantatorzy otrzymywali w ramach płatności cukrowej, które w przeliczeniu na 1 hektar wynosiło ok. 800 euro. Tak więc koperta przeznaczona na płatności cukrowe wykorzystana będzie jedynie w niespełna 45% (ok. 60 milionów euro).

Dlaczego ANALFABECI SIE NIE DOPYTAJA CO Z RESZTA KOPERTY CUKROWEJ FRAJERAMI JESTEŚCIE i dajecie sie wykiwać jak dzieci

Gdzie sa koledzy z forum oświeceni w portki sraja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jaki jest przelicznik ton/ha dla dopłaty cukrowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pfajfer pisze na dole umowy powierzchnie minimalną potrzebną do limitu na podstawie plonów jakie osiągałem, także każdy ma inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...