Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu przyczyną zatrzymania ciągnika po małym nagrzaniu był czujnik temp skrzyni doszedł do tej usterki i wymienił mi okoliczny dobry warsztat teraz znowu wystąpiła taka sytuacja czujnik kupisz za ok 100 zł tylko ktoś podpowie gdzie go szukać w ciągniku aby samemu wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szrpanie jest takie ze np jadąc do tyłu na pierwszym biegu i przełoze rewers do przodu to traktor zatrzymuje sie i słychać jakieś uderzenie i szarpnie i wtedy jedzie do przodu. nie ma płunnego ruszania nawet z miejsca tylko słychac uderzenie i szarpniecie.rewers jest elektrochydrauliczny bez sprzegła. Sprzegla uzywa sie tylko do biegów głownych .Półbiegi zmieniaja sie płynnie nie ma szarpniecia przy zmianie czy z A na B, C ,D lub odwrotnie przy zwalnianiu.

pewnie czas i pora go kalibrowac albo mogl pasc komputer ale trzeba zaczac od kalibracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawiamy wszystkie zachodnie marki od przedniego napedu przez silnik skrzynie mosty elektryke wystawiamy fakture vat udzielamy gwarancji tel 508061026 lub 501832246

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawiamy wszystkie zachodnie marki od przedniego napedu przez silnik skrzynie mosty elektryke wystawiamy fakture vat udzielamy gwarancji tel 508061026 lub 501832246

agro-mechanika.com.pl - nasza strona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z MF 6160, nie jeżdzi do tyłu a mianowicie nie wychodzi napiecie ze sterownika na cewke jazdy do tyłu, sygnał z przełącznika kierunku jazdy dochodzi do sterownika i wychodzi na jazde do przodu a do tylu nie, sygnał z pedału sprzegła dochodzi do sterownika i wszystko inne działa, (raczej sterownik do naprawy?) robił ktoś może przekładke dekla skrzyni zeby zrobic rewers mechaniczny bo mam dekiel dzwignie biegów z wersji z rewersem mechanicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

massey 6160 jakie kolego masz akumulatory w tym ciągniku? Z góry dziekuje pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z podnośnikiem w mf 6150, nie świeci się żadna kontrolka na podnośniku. Jakby prąd nie dochodził. Sprawdziłem chyba wszystkie bezpieczniki i nic?? Co to może być??? proszę o szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasniedziały ci kostki albo pod kabiną tam przy sterowniku skrzyni kostka z czerwonym i czarnym kablem, albo pod panelem ehr odkrec tą scianke plastikową obok recznego i tam na spodzie kabiny są kostki i bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego Mały 85 bardzo mi pomogleś, spalił mi się bezpiecznik za tą plastikową ścianką. Może miałem za mały (3). Wiesz może jaki powinien tam być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 7,5 A, a te nad akumulatorem po 10A max. przerobiłem rewers w masaju 6160 z elektrohydraulicznego na mechaniczny, dekiel dzwignie i wodzik za deklem zalorzyłem od 3090, wszystko pasuje idealnie smiga jak szalony i biegi wchodzą lepiej bo da sie rewers wyrzucic na luz jak w seri 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak to można tak nazwać czasami ciężko wsadzić drugi bieg. Zakres A/B ładnie wchodzi, tylko ten drugi bieg tak nie bardzo. 4 też wchodzi bez problemu. Nie wiem co to może być miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAKA JEST KOLEJNOŚĆ DOKRĘCANIA ŚRUB GŁOWICY mf 3060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie glowice raczej odkreca sie tak samo odkreca sie zaczynając od zewnetrznej pokoleji a dokreca zczynając od srodka i kończąc na zewnetrznych srobach zeby zminimalizować napręrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólne zasady to znam ale szukam schematu rysunku opisu ogólnie fachowej lektury na pismie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdecydowałem się na Turdusa 15W40 i olej wymieniłem.

Teraz chciałbym jeszcze wymienić olej w hydraulice w moim MF690 i nie wiem czy on ma olej wspólny ze skrzynią czy osobno?

Bo widzę wlew oleju do skrzyni od przodu prawej strony kabiny a szabelka poziomu oleju jest z tyłu kabiny jakby przy moscie! Czy on ma jakiś filtr bo też nie bardzo go widzę? I jaki olej jest zalecany do tego ciągnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chłopaki ale forum zastygło. mam pytanie moze kto wie od czego pasowała by ta piasta zewnetrzna łozyska WOM w mf 3115.

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? Ma ktoś może jakiś padnięty moduł z MF? cokolwiek;) Padnięte czujniki też mogą być;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam komputer do mf 3080 który szwankował i wymieniony już na inny który działa znakomicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,ale cisza. czy komus udalo sie rozlozyc elektrozawor i zlozyc bez szwanku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...