Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:32 Sob 20 Lip 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1705, 1706, 1707 ... 2181, 2182, 2183  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
byczo

PostWysłany: 12:17 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To przecież na tym forum można przeczytać jak hodowca odpowiada ubojni : kiedy będzie ptak do uboju ? " " a nie wiem jeszcze bo nie obsadziłem" . " a kiedy obsadzisz? " " jeszcze nie wiem" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

słusznie zauważyłeś, to moje słowa z tego forum. Jako, że nie jestem hodowcą kontraktowym mam ten luksus wybrania sobie terminu, ilosci obsadzanych hal i kontrahenta któremu sprzedam swoją produkcję. Nie mam zamiaru wstawiać zgodnie ze ścisłym grafikiem, zaczynać telefonować do ubojni tydzien przed odstawą z pytaniami :" to jaką będę miał cenę?" i psioczyć potem na wszystkich dookoła, że to oni są winni temu, że jest 2,50, że to oni wstawili za dużo, że to oni powinni ograniczać produkcję...

Dam Ci pierwszą radę, o ile rada "przemądrzałego" dla Ciebie cokolwiek warta? Zadzwoń chociaż raz w przeddzień terminu uboju i wtedy rozmawiaj o cenie. Negocjuje się łatwiej i przyjemniej. Ubojnia ma zaplanowany ubój a jutro, więc jest bardziej elastyczna by się dogadywać właśnie z Tobą, w przeciwnym razie wypada dzień ubojowy, ludziom trzeba zapłacić, a towaru w sklepach nie będzie. No i podstawowa sprawa, nie ma czasu na szukanie innego dostawcy kurcząt...No ale jeśli ktos męczy ubojnię na tydzień przed żałosnymi pytaniami i partoli w ten sposób rynek, to o czym mowa... Wtedy winni są właśnie Ci, którzy tyyyle obsadzili..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol

PostWysłany: 12:10 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Przestańcie pieprzyć półgłówki tylko zmniejszcie obsady.Od czerwca mówiłem ,że to co wyprawiacie doprowadzi do załamania i cen poniżej 3zł.I doprowadziło.
Jeszcze pytanko do gęsiarzy i innych którzy weszli w kurczaka - zarobiliście furę kasy barany?

A Ty mądralo zmniejszyłeś obsadę i wydłużyłeś przerwę między wstawieniami? Jeżeli tak to o ile?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:07 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belfer napisał:
Są i ubojnie np. w Olsztynie, które próbują kupić kurczaka po 2.90. Słyszałem od znajomych, że zaczynają dzwonić z ubijni i ładnie rozmawiać. Coś chyba wisi w powietrzu.

Zgadza się. W Olsztynie nawet próbują kupić po 2,8 i to pewna wiadomość. Żenujące.
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 11:43 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
medox napisał:
Przestańcie pieprzyć półgłówki tylko zmniejszcie obsady.Od czerwca mówiłem ,że to co wyprawiacie doprowadzi do załamania i cen poniżej 3zł.I doprowadziło.
Jeszcze pytanko do gęsiarzy i innych którzy weszli w kurczaka - zarobiliście furę kasy barany?

MEDOX- reaktywacja wstawiłeś już czy jeszcze nie? jeżeli tak to o ile zmniejszyłeś obsadę?Medox powiedz o ile mam zmniejszyć obsadę ,żeby nie być półgłówkiem? jak już wymyślisz to może odpowiesz mi jeszcze na pytanie ,które gnębi mnie od lat: Ile lat ma moja stara z twoją starą jeżeli razem koksują od podstawówki z chłopakami z Wenezueli dla ułatwienia podam ,że nie mam wody w piwnicy?

Szkoda, że nie masz, bo miałbyś gdzie potrzymać głowę. Rolling Eyes
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 11:20 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
medox napisał:

MEDOX- reaktywacja wstawiłeś już czy jeszcze nie? jeżeli tak to o ile zmniejszyłeś obsadę?Medox powiedz o ile mam zmniejszyć obsadę ,żeby nie być półgłówkiem? jak już wymyślisz to może odpowiesz mi jeszcze na pytanie ,które gnębi mnie od lat: Ile lat ma moja stara z twoją starą jeżeli razem koksują od podstawówki z chłopakami z Wenezueli dla ułatwienia podam ,że nie mam wody w piwnicy?

zaraz zaraz ale wody ciepłej czy zimnej ,bo to dużo zmienia Laughing Laughing
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 10:59 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:43 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Od kiedy to hodowców drobiu obchodzi co będzie za miesiąc , dwa , rok czy dziesięc lat? Żyją dniem dzisiejszym , aktualną ceną , narzekają na cały świat i pół Ameryki . Za niskie ceny winią paszarnie , ubojnie , handel . Siebie oczywiście NIE . To przecież na tym forum można przeczytać jak hodowca odpowiada ubojni : kiedy będzie ptak do uboju ? " " a nie wiem jeszcze bo nie obsadziłem" . " a kiedy obsadzisz? " " jeszcze nie wiem" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak ma być dobrze kiedy "każdy ch... na swój strój" . Ilu z nas planuje chociaż na rok do przodu i tych planów się trzyma? Mówię o tzw. wolnym rynku . Wielokrotnie słyszałem , że żadna ubojnia czy paszarnia nie bedzie mówić kiedy hodowca ma wstawiać . No to wstawiamy kiedy i jak chcemy . Nie obchodzi nas , że w danym okresie robi się ptaka tyle , że handel nie jest go w stanie wchłonąć . No i ceny lecą . Wieszacie psy na ubojniach? A co oni mają zrobić kiedy z kazdej strony telefony: hurtownicy żądają obniżek bo drobiu na rynku ful , a hodowcy ceny wysokiej i zdjęcia . Czasami nie sa w stanie tego ptaka przerobić i tak naprawdę to ratują się właśnie obnizkami . Ale co tam . To wina ubojni , że hodowcy ładują w swoje budy na maksa bez opamietania mysląc , że rynek jest z gumy i wszystko wchłonie . Przy tym paszarnie nie kwapią się z obnizkami cen paszy no bo po co skoro hodowcy mają pełne kurniki i muszą ptaki wykarmić więc i tak kupią , no i mamy "pełnię szczęścia" NA WłASNE żYCZENIE
Ale po co ja to piszę? Zaraz usłyszę , że jestem mądrala itd. Pewnie jestem , ale swoją produkcję planuję od A do Z i nie wyobrażam sobie inaczej . Nigdy nie celuję z terminami .,trzymam się ściśle grafiku , a wstawienia zawsze konsultuję z wylęgarnią i ubojnią . Kiedyś napisałem , że polskim drobiarzom potrzebny jest zamordyzm .
Ustawowo: po pierwsze weryfikacja sanitarna obiektu , po drugie ścisła umowa z ubojnią , która zagwarantuje zdjęcie w określonym czasie . Po trzecie zakup pisklaka i paszy możliwy dopiero po zagwarantowaniu sobie zbytu . Przy czy w umowie z ubojnia punkt o surowych karach za niedotrzymanie jej warunków . A hodowcom partyzantom gdyby jednak jakimś cudem udało się kupić pisklę i paszę poza grafikiem cena za żywiec na poziomie ceny pisklaka i zakaz hodowli . Ubojnia pod rygorem kar nie byłaby zainteresowana zakupem od partyzanta jak również nie podpisywałaby umów z nie wiadomo ilu hodowcami tylko pod swoje moce przerobowe i sprzedaży .
Fajnie co?
Tylko przy naszej , polskiej mentalności to UTOPIA!!!!
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 10:16 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są i ubojnie np. w Olsztynie, które próbują kupić kurczaka po 2.90. Słyszałem od znajomych, że zaczynają dzwonić z ubijni i ładnie rozmawiać. Coś chyba wisi w powietrzu.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:10 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 22:09 Wto 3 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Exodus jest jedyną ubojnią z Małopolski ,która podaje ceny w M.K. więc pewnie dostali reprymende od kolegów z innych ubojni i wrócili do zwyczajnych praktyk zaniżania ceny jak reszta cwaniaków. A problemy ze zbytem to są u nich już od wielu lat czy jest dobrze czy źle zawsze twierdzą ,że są problemy ze zbytem -jaka jest prawda sami pewnie dobrze wiecie. Nie sprzedawać do nich i tyle, realna cena na Małopolskę to 3,1,- a nawet 3,2 netto. Pozdrawiam.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 20:29 Wto 3 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy ubojnie rzna nas jak nigdy CENA JUZ POWINNA BYC NA POZIOMIE MINIMUM 3.60 NETTO, exportuja, zarabiaja i smieja sie z nas WIESNIAKOW - CIEMNIAKOW!!!!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:00 Wto 3 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś sprzedaje drożej pisać o tym dla dobra wszystkich!!!
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 19:50 Wto 3 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Exodus tyle właśnie deklaruje. Powiedzieli także, że robią dzień przerwy w skupie, bo mają problem ze zbytem. Jeśli ktoś jest w stanie udowodnić, że jest inaczej - zamieniam się w słuch. Ale twarde dowody poproszę, bo z innych nie będą mogła zrobić żadnego użytku.

Pozdrawiam wieczorową porą

Beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rybka543

PostWysłany: 19:08 Wto 3 Lis 2009    Temat postu: Cena idzie w górę!!! Odpowiedz z cytatem

Małopolskie i Sląskie po 3.10 i w górę bo jest coraz więcej "poszukiwaczy" kurczaka. Nie wierzę że Exodus Trzciana kupuje po 2.80 ! Od kogo? Przecież już w ubiegłym tygodniu cena dochodziła do 3.00 zł netto.Pozdrawiam.
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 11:47 Wto 3 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga nowa cena w zestawieniu na www.mojekurczaki.pl . Do listy dołączyła ubojnia drobiu Jolanta Chlebowska z Siedlca.

Pozdrawiam

Beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
puzon brojlerowski

PostWysłany: 08:59 Wto 3 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poludniu wieksze zainteresowanie, zaczynaja dzwonic, kurczaka mozna sprzedac po 3.1- 3.2 netto - cena napewno pojdzie w gore!!!
Powrót do góry
SKARBNIK

PostWysłany: 08:45 Wto 3 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZISIEJSZE CENY DROBIU W WOJ ŁÓDZKIM TEŻ KRĄŻĄ WOKOLICYN 3-3.10 ZŁ.KIEPSKO,ALE CO ZROBIĆ.
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 11:02 Pon 2 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejsze ceny już na www.mojekurczaki.pl Jest trochę zielonych strzałek, zapraszam Very Happy

Pozdrawiam

Beata
Powrót do góry
szefcio

PostWysłany: 22:44 Nie 1 Lis 2009    Temat postu: cena cena Odpowiedz z cytatem

slask 2,95 swietokrzyskie 2,93 netto zainteresowanie jest ceny ni.h.ja a kura 3 kg i trzeba sprzedac bo terminy gonia . koledzy mam prosbe zale na innym forum lub w kosciele to forum dotyczy cen, pozdro.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 20:00 Nie 1 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

glebek napisał:
Oj Broj;erze Kurzy - na sile kreujacy sie na inteligenta !!!!!
A J. Twardowski mial pewnie na mysli pelikana "Nie boj sie chodzic po morzu, nieudanego zycia ..."
"... przytul w ten czas nieludzki, swe ucho do poduszki
bo to co nas spotyka, przychodzi spoza nas"
Trzymaj sie lepiej tematu - [color=red] I PILNUJ CEN !!!!![/color]
ps. Brojlerze Kurzy - rozkleilem sie, tyle dobrych slow, na swoj temat nie przeczytalem w calej historii forum. Sznur firmowy Adidasznur z trzema splotami i metka oczywiscie masz u mnie w prezencie

A pisałem. Olać palanta a Wy w dysputy z kretynem. Może w nie których sprawach się nie zgadzamy lecz dyskutować z tym...brak słów określających jego prawdziwe imię- a raczej na gramatyce, interpunkcji czy innej stylice języka polskiego się znam mimo, iż czasem w oborniku się "taplam".
Jego Mości sznurek może bym i kupił lecz po co? A jaka gałąź wytrzyma moje jestestwo? Szkoda przyrody, żeby łamać bez podstaw gałęzie.
Koledzy i koleżanki. Skończmy temat GLEBKA
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:25 Nie 1 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
Witam pociesze niektórych z was od przyszłego tygodnia w Provimi obnizka paszy o 20 zł

Od którego dnia konkretnie ?
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 17:36 Nie 1 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a TY glebek na kogo się kreujesz ?, na razie wykreowałeś się na byłego pacjęta szpitala dla umysłowo chorych. jak jesteś na przepustce to pora wracać....tyle nienawiści można w sobie mieć tylko po trudnym dzieciństwie lub po praniu mózgu.
najlepiej zmień to forum i nie wkurzaj ludzi ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
glebek

PostWysłany: 17:10 Nie 1 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Broj;erze Kurzy - na sile kreujacy sie na inteligenta !!!!!
A J. Twardowski mial pewnie na mysli pelikana "Nie boj sie chodzic po morzu, nieudanego zycia ..."
"... przytul w ten czas nieludzki, swe ucho do poduszki
bo to co nas spotyka, przychodzi spoza nas"
Trzymaj sie lepiej tematu - [color=red] I PILNUJ CEN !!!!![/color]
ps. Brojlerze Kurzy - rozkleilem sie, tyle dobrych slow, na swoj temat nie przeczytalem w calej historii forum. Sznur firmowy Adidasznur z trzema splotami i metka oczywiscie masz u mnie w prezencie
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:21 Nie 1 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

glebek napisał:
bROJLERZE kURZY Ty wiesz co to metafora??????
Smierci to ja zycze branzy, nie tym marnym indywiduom. Amen.

Dlatego wszyystkiego najlepszego skladam pacholkom w drobiarskiej branzy z okazji ich swieta - 1 LISTOPADA

Może jestem głupi , ale jak chciałeś użyć metafory to akurat trafiłeś jak kulą w płot . Odsyłam do definicji metafory chociaż gdybyś uważał na lekcjach języka polskiego to byś wiedział co to jest i w jakim zestawieniu powinieneś użyć pewnych wyrazów .
Pisanie o hodowcach jako o marnych indywiduach i składanie IM zyczeń z okazji 1.XI to wg Ciebie życzenie śmierci dla branży . Gratulacje sznurkowy baranie!!!

Tak na marginesie pisanie o sznurkach czy jakies inne bzdety może i były kiedyś śmieszne , zabawne . Tylko wiesz: co za dużo......
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 12:32 Nie 1 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam pociesze niektórych z was od przyszłego tygodnia w Provimi obnizka paszy o 20 zł
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1705, 1706, 1707 ... 2181, 2182, 2183  Następny
Strona 1706 z 2183

Skocz do: