Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:38 Pon 21 Maj 2018


Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1705, 1706, 1707 ... 2080, 2081, 2082  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jastrząbDołączył: 08 Gru 2008
Posty: 31

PostWysłany: 14:24 Czw 11 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy i kolezanki na sląsku mocne zainteresowanie żywcem,na dzesiaj mam cenę 2,95 +vat pozdrawim ja jastrząbek Smile MAM NADZIEJĘ ZE W PRZYSZŁYM TYGODNIU BĘDZIE 3+
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
to_i_ovoDołączył: 18 Lis 2008
Posty: 76
Skąd: Dolnośląskie

PostWysłany: 12:10 Czw 11 Gru 2008    Temat postu: salmonella Odpowiedz z cytatem

Witam.
Odszkodowania = 0zł !!!

Załącznik nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia………………2008 r. (Dz.U. Nr….., poz…..)
KRAJOWY PROGRAM ZWALCZANIA NIEKTÓRYCH SEROTYPÓW SALMONELLI
W STADACH BROJLERÓW GATUNKU KURA (GALLUS GALLUS) NA ROK 2009
1. Identyfikacja programu
Państwo Członkowskie: Rzeczpospolita Polska
Choroba: zakaŜenie brojlerów odzwierzęcą Salmonella spp.
Rok wdroŜenia: 2009
Wysłano do Komisji Europejskiej dnia: 30 kwietnia 2008 r.

4.4.8. Odszkodowania dla posiadaczy zwierząt poddanych ubojowi lub zabitych
w trakcie realizacji programu:
– nie dotyczy.
4.4.9. Akt prawny stanowiący podstawę uzyskania odszkodowania za zwierzęta
poddane ubojowi lub zabite:
- nie dotyczy

Program wysłano do Komisji Europejskiej 30 kwietnia 2008r., a do konsultacji społecznych podaje się w grudniu!!!!! Palenie Głupa. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hybro3Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 366
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: 02:00 Czw 11 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Kilka miesięcy temu zagościła w naszym grajdole niejaka p.Lech wówczas Główny Lekarz Weterynarii na konferencji poświęconej zwalczaniu salmonelli.Atmosfera była sielska,pito sobie z dziubków a to z tego powodu,że 95% słuchaczy to byli lekarze z powiatów a tylko 5% stanowił motłoch od zbierania kurzej kupy do którego sam się zaliczam.Wszyscy patrzyli w skupieniu na Majestat.I Majestat bez żenady oświadczył,że co prawda w budżecie państwa nie ma środków na odszkodowania ale za to jest znakomity program walki z salcią który będzie bezwzględnie prowadzony od stycznia 2009.Gdyby były środki i tu: cytat z Majestatu "ona sama wynajęła by kilka ferm i hodowała brojlera na koszt podatnika, oczywiście z salmonellą".Teraz po dymisji będzie miała szansę zrealizowac te plany biznesowe.Trzymajcie koledzy z Mazowsza rękę na pulsie jak Lech będzie próbowała wynająć obiekty tzn. odszkodowania będą a jak nie to ratuj się kto może.Świętokrzyskie 3.1b.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurczakDołączył: 10 Cze 2006
Posty: 243
Skąd: mazowieckie....

PostWysłany: 22:58 Sro 10 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem to mailem od znajomego:

Szanowni koledzy,

Od kilku miesięcy trwa dyskusja o obowiązku zwalczania salmonelli u brojlerów, która ma wejść w życie od 1 stycznia 2009r.
29 października br. Odbyła się konferencja na temat : „Salmonella-nowe przepisy i ich funkcjonowanie a przyszłość drobiarstwa w Polsce”.
Przed paru dniami ukazał się w Internecie na stronie Głównego Weterynarza „Krajowy program zwalczania niektórych serotypów salmonelli w stadach brojlerów gatunku Gallus Gallus na lata 2009-2011”
W dokumencie czytamy; „cel wspólnotowy zostanie osiągnięty w odniesieniu do stada brojlerów w przypadku ograniczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej maksymalnej wartości procentowej stad brojlerów z wynikiem dodatnim badania na obecność s.enteritidis i s.typhimurium do 1% lub poniżej tej wartości. Cel powinien zostać osiągnięty do dnia 31.12.2011r., natomiast realizacja programu powinna się rozpocząć od 1 stycznia 2009r….”. Według tego samego dokumentu, w p.1.3. tab.1 częstość występowania zakażeń pałeczkami salmonella średnio w kraju wynosi 58,7% (dane z badań przeprowadzonych w okresie 01.10.2005r. do 30.09.2006r., do których pobrano próby w 383 gospodarstwach utrzymujących powyżej 5000 sztuk brojlerów);
Już z tych danych wniosek nasuwa się sam – ponad 50% stad do likwidacji. To pierwsze bardzo poważne ostrzeżenie.
W p.1.5. wymienia się laboratoria zatwierdzone i w tych tylko przeprowadzane będą badania pobranych prób kału
W p. 1.7. zapisano „ pobieranie próbek w ramach badania następuje w ciągu 3 tygodni przed przemieszczeniem brojlerów do rzezi. Wyniki (…) umieszczone w urzędowym świadectwie zdrowia ptaków kierowanych do uboju (…) właściwy miejscowo powiatowy lekarz weterynarii nadzoruje prawidłowość pobierania próbek (…) oraz kontroluje dokumentacją uwzględniającą: szczegóły dot. rodzaju próbek, datę, godzinę pobierania, datę i godzinę wysłania do laboratorium nazwę i adres laboratorium oraz szczegóły dot. stada ...”
Stado brojlerów uważane jest za zakażone gdy:
1. W stadzie wykryto obecność serotypów salmonelli enteritidis lub typhimurium
2. Wykryty został efekt hamujący mnożenia się bakterii lub zastosowane zostały środki przeciwustrojowe w stadzie.
„… w sytuacji, o której mowa w p.2 koszty wszelkich dalszych działań w stosunku do stada brojlera zakażonego w odniesieniu do celu wspólnotowego są ponoszone przez hodowcę.”
Jak widać – brak zapisu kto ponosi koszty likwidacji w przypadku w p.1. Jest to bardzo ważne gdyż;
Punkt 1.9.5 brzmi „w przypadku uzyskania dodatniego wyniku badań laboratoryjnych urzędowo pobranych próbek w kierunku serotypów pałeczek salmonelli objętych programem, w drodze decyzji administracyjnej nakazuje:
1. Zniszczenie wszystkich sztuk drobiu padłego, ….-
2. Zniszczenie lub przetworzenie mięsa, w sposób określony w odrębnych przepisach
3. Zniszczenie pasz lub zagospodarowanie ich po obróbce…
4. Zniszczenie lub zagospodarowanie ściółki, odchodów i innych przedmiotów, które mogły ulec skażeniu.
I uwaga – najbardziej niejasny rozdział; pomoc finansowa.
„… koszty wykonywania zadań inspekcji weterynaryjnej są pokrywane z budżetu państwa, chyba że co innego wynika z programu… . …Wartość odszkodowania określa się na podstawie średniej z trzech kwot oszacowania i przyjętych przez powiatowego lekarza weterynarii oraz dwóch rzeczoznawców wyznaczonych przez tego lekarza…”
Jest również zapis pozornie bez znaczenia, ale cytat; „odszkodowanie nie przysługuje podmiotom prowadzącym działalność w zakresie zarobkowego przewozu zwierząt itd., itd. I w końcu; obrót paszami, uboju zwierząt lub produkcji mięsa…”
Naszym zdaniem nie byłoby to może godne uwagi, gdyby w naszym krajowym prawie nie korzystano –przy orzeczeniach- z zapisów niby nie istotnych w przedmiocie.

Jak widać, program nie przewiduje procedury odwoławczej. Wynik badania kału określa zdrowotność stada i lekarz podejmuje decyzje o likwidacji stada. Mamy więc do czynienie z uśmiercaniem, bardzo często, zdrowych kur na podstawie przypuszczenia, że skoro w środowisku jest bakteria to stado musi być chore. To wydaje się biologicznie mało poprawne , ponieważ istnieje coś takiego naturalna odporność organizmu.


Szanowni koledzy!

Dzielimy się naszymi uwagami i obawami, które wydyskutowaliśmy z udziałem przedstawicieli zaprzyjaźnionych i partnerskich firm.
Niestety wnioski nie SA optymistyczne, tym bardziej, że doświadczenie hodowców stad reprodukcyjnych lub towarowych rzucają światło na to co nas czeka.

Po pierwsze
- Likwidacja stada jest bardzo kosztowna (przykład: transport; ubój 16 tys. kur niosek, koszty Państwo Polskie 98000zł, to przynajmniej 3-krotnie przesadzone koszty) i wyniszcza polskie drobiarstwo.
- Nie wyklucza błędu pobrania próby lub zakażenia podczas przygotowania próby to oznaczenia.
- Wykluczyć nie można różnego rodzaju korupcji choćby przy określaniu przydatności mięsa

Po drugie
W przypadku wykrycia czynnika hamującego w kale (stado uznaje się za chore) koszty wszystkich działań w stosunku do tego stada ponosi właściciel.
I tu uwaga:
Środek hamujący nie musi być podany rozmyślnie w celu zahamowania namazania pałeczki salmonelli w kale. Środkiem hamującym mogą być, zlecane zresztą w procesie technologicznym, środki dezynfekcyjne linii pojenia, zamgławianie powietrza w kurniku bądź konieczność podania w trakcie odchowu np.: leku, którego karencja jest dłuższa.

Po trzecie
W tym „programie”, producentom brojlera – w przypadku likwidacji stada- nie należy się odszkodowanie wynikające z przepisów o zwalczaniu choroby z urzędu. Na takie rozwiązanie zgody wyrazić nie możemy. Tym bardziej, że zawarte tam zapisy mogą prowadzić do korupcji i powstanie czarnego rynku taniego mięsa.

Obawiamy się, że może następować dobrowolność interpretacji przepisów.

Likwidacja stada bez zapewnienia odszkodowania oznacza likwidację fermy, gdyż po takim krachu finansowym, bez pomocy państwa hodowca nie będzie w stanie podnieść się.
Stanie się wraz z rodziną bankrutem i bezrobotnym.


Swój sprzeciw wobec tak stanowionego prawa i żądanie równego traktowania możemy wyrazić przez zebranie podpisów, które w następnym etapie posłużą do obrony naszych warsztatów pracy i przyszłości drobiarstwa w Polsce.
Zarząd
Lista rolników producentów, ich rodzin i pracowników
L.p. Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania PESEL podpis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurczakDołączył: 10 Cze 2006
Posty: 243
Skąd: mazowieckie....

PostWysłany: 22:54 Sro 10 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytajcie o zwalczaniu salmonella u brojlerów

http://www.wetgiw.gov.pl/files/3414_Projekt-rozp.RM.brojlery.17.11.08.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jizin z bazinDołączył: 17 Sty 2008
Posty: 288
Skąd: Z bagien

PostWysłany: 19:50 Sro 10 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ppr.pl/artykul.php?id=152108

no i do tego dojdzie jeszcze jeśli uznają działy specjalne prod za działalność gospodarczą obowiązek rezygnacji ze zwolnienia z vat po przekroczeniu 50 000 zł przychodu i obowiazek zapłacenia należnego vatu od sprzedaży ???????????? paranoja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszczaczekDołączył: 11 Cze 2006
Posty: 320
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 18:08 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
doktor napisał:
Witam
Zgadzam sie zupelnie z kolegą,od jakiegoś czasu sa tu same śmieci,medox , brojler kurzy wypisują same brednie jakby zapomnieki do czego jest ten odnośnik na forum.pozdrawiam

Te, buraku ,a ty co byś chciał ?Podawanie suchej liczby np 2.70netto?I to cała dyskusja na forum?Tak by ono miało wyglądać? Zakładam po nicku ,że jesteś weterynarzem.Skończyło się weterynarię parę latek temu za osełkę masła a teraz się kurkami dorabia?Doktor wypa..duwa
mi stąd !
ić sie rzeczywiscie zajmij kurkami i nie obrazaj naszych proroko-myslicieli jasnie oslawionych
maselko dawales teraz sie dorabiasz na weterynarii czy tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
iwonaradDołączył: 30 Mar 2006
Posty: 133

PostWysłany: 14:39 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie tak coś koło tego / zaklady w debicy 2,85 plus vat
adam kurak napisał:
2,80 2,85 małopolska netto bez kitu i innych marnych wypocin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam kurakDołączył: 04 Lip 2008
Posty: 84

PostWysłany: 12:56 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,80 2,85 małopolska netto bez kitu i innych marnych wypocin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medoxDołączył: 28 Mar 2006
Posty: 4759

PostWysłany: 08:48 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doktor napisał:
Witam
Zgadzam sie zupelnie z kolegą,od jakiegoś czasu sa tu same śmieci,medox , brojler kurzy wypisują same brednie jakby zapomnieki do czego jest ten odnośnik na forum.pozdrawiam

Te, buraku ,a ty co byś chciał ?Podawanie suchej liczby np 2.70netto?I to cała dyskusja na forum?Tak by ono miało wyglądać? Zakładam po nicku ,że jesteś weterynarzem.Skończyło się weterynarię parę latek temu za osełkę masła a teraz się kurkami dorabia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzyDołączył: 29 Gru 2006
Posty: 1041
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: 08:09 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="asdos"]
Brojler kurzy napisał:
Pozdrów swoją matkę Very Happy Widzę wobec tego , że jesteśmy z jednego śmietnika . Embarassed Crying or Very sad Miarkuj słowa pajacu , a jak chcesz pisać w takiej formie to proszę na priva .[/quo
Wszystkie twoje posty świadczą o tym, że twoje IQ jest jeszcze niższe niż twój rozmiar buta i jest takie jak brojlera kurzego. Pseudonim adekwatny do IQ. Potrafisz tylko ubliżać innym. Zmień forum gdzie będziesz mógł się bardziej wykazać swoim chamstwem, arogancją i "wysokim" IQ. Nie czepiaj się cudzych matek, chyba brakowało ci twojej, czyżby cię opuściła.
Czy nie możesz wymyslić czegoś swojego? O IQ już było więc nie rób sobie siary Very Happy Zwróciłem ci tylko uwagę , że twój post także nic nowego do tematu nie wnosi ,a co do chamstwa to przypomnę to co napisałeś: czytając te bzdury w tych postach, z których nie ma, żadnego pożytku odnosi się wrażenie, że to piszą sami idioci, imbecyle, kretyni, bezmózgi, itd Piszesz na forum więc licz się z tym , że ktoś twojego posta skomentuje . Czy gdzieś jest napisane , że wszystkie komentarze mają być "słodkie" ? Co! Nie spodobał ci się mój komentarz więc teraz "huzia na Józia"?? Walnij się w tą tępą łepetynę , poczytaj ze zrozumieniem to co piszą inni i wyciągnij odpowiednie wnioski . A teraz sobie poużywaj Very Happy
Noooo Very Happy W końcu zaczyna coś się dziać na tym forum Mr. Green Później podam cenę na Kaszubach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asdosDołączył: 26 Paź 2007
Posty: 78

PostWysłany: 07:40 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Brojler kurzy"]Pozdrów swoją matkę :D Widzę wobec tego , że jesteśmy z jednego śmietnika . :oops: :cry: Miarkuj słowa pajacu , a jak chcesz pisać w takiej formie to proszę na priva .[/quo
Wszystkie twoje posty świadczą o tym, że twoje IQ jest jeszcze niższe niż twój rozmiar buta i jest takie jak brojlera kurzego. Pseudonim adekwatny do IQ. Potrafisz tylko ubliżać innym. Zmień forum gdzie będziesz mógł się bardziej wykazać swoim chamstwem, arogancją i "wysokim" IQ. Nie czepiaj się cudzych matek, chyba brakowało ci twojej, czyżby cię opuściła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzyDołączył: 29 Gru 2006
Posty: 1041
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: 06:57 Wto 9 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrów swoją matkę Very Happy Widzę wobec tego , że jesteśmy z jednego śmietnika . Embarassed Crying or Very sad Miarkuj słowa pajacu , a jak chcesz pisać w takiej formie to proszę na priva .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorDołączył: 12 Gru 2007
Posty: 62

PostWysłany: 23:17 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zgadzam sie zupelnie z kolegą,od jakiegoś czasu sa tu same śmieci,medox , brojler kurzy wypisują same brednie jakby zapomnieki do czego jest ten odnośnik na forum.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asdosDołączył: 26 Paź 2007
Posty: 78

PostWysłany: 22:12 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GOMAK 2,85 ZŁ NETTO
PIÓRKOWSCY 2,85 ZŁ NETTO (po dużych negocjacjach)
ER-DROB 2,85-2,90 ZŁ NETTO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jastrząbDołączył: 08 Gru 2008
Posty: 31

PostWysłany: 21:22 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na sląsku mocno szukają żywca cena2,9 netto po mocnych negocjacjach ,TWIST z Rybnika płacił 2,9 netto informacja pewna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzyDołączył: 29 Gru 2006
Posty: 1041
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: 20:57 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luzik , luzik Very Happy No trochę mi się nudziło Laughing ale i tak nie lubię ludzi , którzy tylko pytają ile płaci ta czy inna ubojnia , a sami nie mają odwagi zadzwonić do ubojni , albo kumpla który aktualnie sprzedaje i dowiedzieć się o cenę . Jeepek a co to oznacza "ty tu stanowisz kot " Very Happy Kurczę czy chodzi o kota w butach Question Very Happy Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jeepDołączył: 06 Gru 2007
Posty: 167
Skąd: świetokrzyskie

PostWysłany: 17:53 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
asdos napisał:
Chyba zauważyłeś, że post był pisany w niedzielę i nie mogłem chwycić za słuchawkę i się dowiedzieć o cenach. Swoją odpowiedzią to ty dołączyłeś do grona ludzi, o których pisałem. A co do małej ilości moich postów to wyjaśniłem brak swojej aktywności we wczorajszym poście, ale aby to zrozumieć nie trzeba być w tym gronie, o którym pisałem.
Po pierwsze to post napisałeś dzisiaj o 3 nad ranem . Czy 3 godzina dzisiaj to dla ciebie wczoraj Question Very Happy Nie bedę zwracał się do ciebie z duzego "C" bo jesteś gamoń i tyle , a swoje ble,ble,ble zostaw dla takich jak ty czyli z IQ odpowiadającemu numerowi obuwia. Nie masz nic konstruktywnego w temacie "cena brojlera" to ogonek pod siebie i szaaaaaaaaaaaaaaaaa .Ale widzę , że ty chcesz być cenzorem i mentorem Shocked .Tylko wiedzy i intelektu nie starcza Very Happy

brojler... a tak sie miałeś wyluzować i daj sie człowiekowi wypowiedziec, nie ty tu stanowisz kot i co będzie pisał !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iwonaradDołączył: 30 Mar 2006
Posty: 133

PostWysłany: 13:07 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pisklę po 1,30 to brutto czy netto i ze szczepieniami i transportem ? normalnie piskle chodzi po 1,10-1,20 netto bez szczepień

BUCEK napisał:
Banasiewicz 2,80 netto DROB OSTRÓW 2,90 NETTO ale piskle 1.30
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BUCEKDołączył: 04 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: WIELKOPOLSKIE

PostWysłany: 12:36 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Banasiewicz 2,80 netto DROB OSTRÓW 2,90 NETTO ale piskle 1.30
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
ViktoriaDołączył: 11 Sty 2008
Posty: 51

PostWysłany: 11:26 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Młody, gniewny wilczek? Laughing
Jeśli kogoś nudzi forum, to po co czyta? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwonaradDołączył: 30 Mar 2006
Posty: 133

PostWysłany: 10:45 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znowu będziecie pisać po 100 postów na temat tego czy 3 rano to wczoraj czy już dzisiaj. czy to jest formu filozofów ?
wola cyrusowa 2,75 netto
twist w rybniku 2,80 netto
resdrob 2,80 netto

asdos napisał:
Może, ktoś z kolegów hodowców wie jaki cena są w ubojniach GOMAK, ER-DROB, PIÓRKOWSCY, REYDROB, DROBBOGS. Forum miało służyć do informowania się wzajemnie o cenach w poszczególnych ubojniach aby nie dać się wykorzystywać. Jednak czytając te bzdury w tych postach, z których nie ma, żadnego pożytku odnosi się wrażenie, że to piszą sami idioci, imbecyle, kretyni, bezmózgi, itd ... a nie polscy drobiarze. Ale widocznie taka nasza mała wada narodowa. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzyDołączył: 29 Gru 2006
Posty: 1041
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: 09:45 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asdos napisał:
Chyba zauważyłeś, że post był pisany w niedzielę i nie mogłem chwycić za słuchawkę i się dowiedzieć o cenach. Swoją odpowiedzią to ty dołączyłeś do grona ludzi, o których pisałem. A co do małej ilości moich postów to wyjaśniłem brak swojej aktywności we wczorajszym poście, ale aby to zrozumieć nie trzeba być w tym gronie, o którym pisałem.
Po pierwsze to post napisałeś dzisiaj o 3 nad ranem . Czy 3 godzina dzisiaj to dla ciebie wczoraj Question Very Happy Nie bedę zwracał się do ciebie z duzego "C" bo jesteś gamoń i tyle , a swoje ble,ble,ble zostaw dla takich jak ty czyli z IQ odpowiadającemu numerowi obuwia. Nie masz nic konstruktywnego w temacie "cena brojlera" to ogonek pod siebie i szaaaaaaaaaaaaaaaaa .Ale widzę , że ty chcesz być cenzorem i mentorem Shocked .Tylko wiedzy i intelektu nie starcza Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asdosDołączył: 26 Paź 2007
Posty: 78

PostWysłany: 09:30 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba zauważyłeś, że post był pisany w niedzielę i nie mogłem chwycić za słuchawkę i się dowiedzieć o cenach. Swoją odpowiedzią to ty dołączyłeś do grona ludzi, o których pisałem. A co do małej ilości moich postów to wyjaśniłem brak swojej aktywności we wczorajszym poście, ale aby to zrozumieć nie trzeba być w tym gronie, o którym pisałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzyDołączył: 29 Gru 2006
Posty: 1041
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: 08:54 Pon 8 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asdos napisał:
Może, ktoś z kolegów hodowców wie jaki cena są w ubojniach GOMAK, ER-DROB, PIÓRKOWSCY, REYDROB, DROBBOGS. Forum miało służyć do informowania się wzajemnie o cenach w poszczególnych ubojniach aby nie dać się wykorzystywać. Jednak czytając te bzdury w tych postach, z których nie ma, żadnego pożytku odnosi się wrażenie, że to piszą sami idioci, imbecyle, kretyni, bezmózgi, itd ... a nie polscy drobiarze. Ale widocznie taka nasza mała wada narodowa. Twisted Evil
To może sam chwyć za telefon i podzwoń po tych ubojniach z zapytaniem o cenę Rolling Eyes Własnie dolączyłeś do cyt:"idioci,imbecyle,kretyni...." Jaki jest pożytek z Twojego postu? Podałeś jakieś ceny ? Nie bylo Cię na to stać , ale inne posty z ochotą skomentowałeś . A tak na marginesie to twórczy nie jesteś - trzy posty? Do roboty leniu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1705, 1706, 1707 ... 2080, 2081, 2082  Następny
Strona 1706 z 2082

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach