Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:45 Czw 15 Lis 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1705, 1706, 1707 ... 2104, 2105, 2106  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurka

PostWysłany: 19:13 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otis7680 napisał:
Witam , czy ktoś sprzedaje w okolicy Kielc- jeśli tak to proszę o podanie ceny-ja przed chwilą dostałem propozycję 3.95 br.a słyszałem że jest więcej.
Czy ktoś to może potwierdzić.

Małopolska, Świętokrzyskie i Śląsk 3.80 netto. Dzwonią, szukają kurczaka. W dalszym ciągu brak kurczaka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chicken

PostWysłany: 17:01 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, jest hodowcą z ternu wielkopolski, mam podpisaną umowę, z ubojnią STORTEBOOM HAMROL i muszę przyznać, że jestem zadowolony z tej współpracy, wiem że ceny nie są najwżysze, ale z drugiej strony jestem pewien, ze te pieniądze bede miał w ciągu 14 dni na koncie, dla mnie osobiscie jest to ważniejsze, od wysokich cen które proponują inne mniejsze zakłady i terminów sięgających miesięcy. Drodzy przyjaciele hodowcy, zastasnówcie sie dlaczego inne ubojnie plącą takie wysokie ceny? moim zdaniem jest to spowodowane koniecznością ciągłej produkcji, gonitwy za waszymi, naszymi pieniędzmi, jaki sens ekonomiczny ma zakup żywca w cenie 4zł albo więcej, skoro cena tuszki w hurtowni kszatłtuje sie ok 5,5? Płacenie takich wyoskich cen za żywiec nie ma żadnego uzasadnienia, wysokie ceny żywca wykańczają ubojnie, zwróćcie uwage, na ciągle wydłużające sie terminy płatności w większości ubojni. Mnie osobiście cos takiego nie odpowiada, nie mam zamiaru "wtopić" wielkich pieniędzy(hoduje prawie 100 tys), mam już takie dośwaidczenie za soba i nauczyło mnie to jednego CHYTRY DWA RAZY TRACI. Gdy słysze cenę rzędu 3,8 - 4 zł ? kusi mnie czasami spróbować, ale zdrowy rozsądek mówi co innego.
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 15:50 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam dladzego ubojnie wolnorynkowe w lubuskim płacą najmniej w kraju 3 40 netto a na podbieraka jadą na śląsk za 3 80 .Tak jak hamrol Stoortebom na kontrakt płacą 3 15 netto a z wolnego rynku dokupują za dużo wyrzszą cene. niezle szanują swoich klijentów z którymi podpisali umowy.
Powrót do góry
ross100

PostWysłany: 15:27 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurzony drobiarz- nie rozumiesz polityki Hamrolu?? pani z hamrolu poroponowała cenę hodowcy z kaszyb 4,2 i jak to zostało napisane na forum zaczoł się szum wsród hodowców z ich rejonu bo oni na kontrakt płacą 3,15 a przy tym jak przepłaci (4,2) na kaszubach to w ich rejonie nie znają ceny zakupu a ona ma szansę powiedzieć że nie ma zejscia i im nie moze podnieść i nie potrzrba jej na dzić aż 4 zestawów tylko 2 i zaczyna się panika wśród hodowcow.wydaje mi się że TADEK odwołał post z ceną 4,2 na prośbę pani z hamrolu.dam ci 4,2 ale bądz cicho i nie wkurzaj moich hodowców
Powrót do góry
wkurzony drobiarz

PostWysłany: 14:07 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rowniez troche zachodu mnie kosztowalo, by sprawdzic cene jaka placi hamrol. niestety wydaje sie nizsza niz tutaj podawana, stad moja prosba czy ktos kto ma pewnosc co do ceny, lub choc powazne podejrzenia moglby zadzwonic pod moj numer 0609125624. moga byc tkze sms z podana cena. sprawa wazne, wiec prosze bez jaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
to_i_ovo

PostWysłany: 14:03 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek napisał:
Tadek napisał:
Kolega jest po rozmowie z ubojnia Hamrol pod Poznaniem i chętnie przyjadą po 4.2netto , nasza waga -1.5%
W razie pytań prosze dzwonić 607 237 769 -tadeusz

Wiadomość została zdementowana rozmawiałem osobiście z Panią Hamrol

Hm.. Jak się dzwoni do ubojni to cena jest zawsze niższa. niż gdy ta sama ubojnia dzwoni do hodowcy. Confused
Powrót do góry
otis7680

PostWysłany: 13:02 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , czy ktoś sprzedaje w okolicy Kielc- jeśli tak to proszę o podanie ceny-ja przed chwilą dostałem propozycję 3.95 br.a słyszałem że jest więcej.
Czy ktoś to może potwierdzić.
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 12:11 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek napisał:
Kolega jest po rozmowie z ubojnia Hamrol pod Poznaniem i chętnie przyjadą po 4.2netto , nasza waga -1.5%

Wiadomość została zdementowana rozmawiałem osobiście z Panią Hamrol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Tadek

PostWysłany: 11:08 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Tadek

PostWysłany: 10:55 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą dostałem ofertę na gwarantowaną cene minimalną 4netto, rzeżnia oddalona o 200km(Nowe Miasto Lubawskie- P.Urban ) ,waga u mnie -1.5%,płatność 30dni. Jeżeli będą znaczące różnic na lokalnym rynku oddam 2 obiekty.
pozdr.-tadek
Powrót do góry
ross100

PostWysłany: 10:15 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam to co napisał <TADEK> wydzwaniają ,szukaja,ale znam tez przypadek proby wyrwania kurczaka po 3,7 taką cene podał pan gosz koledze który nie jest zorientowany w cenach,cwaniaczek,myślał że moze się uda
Powrót do góry
Sławek57

PostWysłany: 23:45 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Re: bblee blle Odpowiedz z cytatem

eragon napisał:
adam kurak napisał:
każdemu hodowcy jeszcze jakiś telewizor został z dobrych czasów i raz na jakiś czas agrobiznes ogląda w południe a więc nie ma sensu na forum tych bzdur pisać i czytać.

Amen. Koniec

amen
Powrót do góry
Sławek57

PostWysłany: 23:42 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Re: bblee blle Odpowiedz z cytatem

adam kurak napisał:
każdemu hodowcy jeszcze jakiś telewizor został z dobrych czasów i raz na jakiś czas agrobiznes ogląda w południe a więc nie ma sensu na forum tych bzdur pisać i czytać.

Witam
Dziwi mnie ze uwazasz to rozporzadzenie za bzdury. Dla hodowcow to bardzo istotna sprawa bo jak znam naszych urzedasow to branza moze sie nie pozbierac. Eragon pisze ze u niego juz to obowiazuje a w ministerstwie i w Giwie nie wiedza nic na temat daty wejscia tego rozporzadzenia w zycie.U mnie tez nie obowiazuje. Juz samo to budzi obawy bo jesli mamy zalezec od jednego czy innego nadgorliwca to... dziekuje.
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 23:20 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Re: bblee blle Odpowiedz z cytatem

adam kurak napisał:

Amen. Koniec
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 22:04 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby-lokalne rzeżnie 3.8netto ,Zalewo Prop.3.9 ale i też 4netto płatność 2tyg. lub z dostawy na dost.
Dzwonią ubojnie oddalone o 300-400km
Mówi się o bardzo silnym exporcie i dużej opłacalności nawet znacznie powyżej 4zł netto za żywiec.
Pozdrawiam-tadek g.
Powrót do góry
adam kurak

PostWysłany: 13:02 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: bblee blle Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eragon

PostWysłany: 10:28 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdym razie tak mi mówił mój lekarz urzędowy i powiatowy.
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 10:26 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sławek57 napisał:
Witam
Przepraszam ze w ten sposob wchodze na forum ale to moj debiut i mimo wielu prob nie udalo mi sie umiescic tu swojego postu. Mam pytanie na ktore moze ktos z Was zna odpowiedz. W koncu ubieglego roku glosno bylo o rozporzadzeniu Ministra Rolnictwa o zwalczaniu niektorych serotypow salmonelli. Mialo ono wejsc w zycie w styczniu ale podobno przelozono to na marzec. Teraz nigdzie nie moge sie dowiedziec czy wejdzie ono w marcu czy nie. Moze ktos z Was slyszal cos na ten temat? Z gory dziekuje

To rozporządzenie już weszło i dotyczy na razie salmonelli z grupy ST i SE
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:13 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kto zapłacił za napisanie tego wstępu o zniżkowaniu cen skoro dalej autor zamieszcza informacje o wysokich cenach i braku żywca!!! zastanówcie się autorzy co wypisujecie !!
Poza wstępem wszystko prawda.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:08 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny - Drób
13.02.2009
Na giełdach towarowych handel drobiem praktycznie nie istnieje, a ceny zniżkują z dnia na dzień.
Narzekają ci, którzy do tej pory eksportowali towar, bo tu handel wyraźnie wyhamował. Wszystko przez kryzys finansowy skutecznie ograniczający konsumpcję.

Nawet korzystne dla zagranicznych odbiorców osłabienie złotego nie wpływa na zwiększenie sprzedaży. Powoli rośnie więc góra filetów z piersi, a ceny spadły już poniżej 10 złotych za kilogram. Ale są to jedyne elementy drobiowe, których wartość się obniżyła.

Tymczasem producenci i przetwórcy jednym głosem mówią, że odbicia tej sytuacji nie widać w sprzedaży bezpośredniej. Tu zainteresowanie ze strony odbiorców jest spore.

Elementy z kurczaka
Ceny sprzedaży w zakładach zł/kg
tuszki 5,10 – 6,10
ćwiartki 4,90 – 5,10
skrzydła 4,40 – 4,60
nogi 5,60 – 6,80

Drożeją przede wszystkim elementy, na które popyt jest największy – kurczaki, tuszki i ćwiartki. Cena kilograma ćwiartek to około 5 złotych. Ale rosną też stawki płacone za nogi i skrzydła – i w przypadku tych elementów można mówić o sporych transakcjach z odbiorcami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi.

Za wzrostem cen gotowych produktów, kryje się nie tylko większy wewnętrzny popyt, ale przede wszystkim wyższe ceny płacone producentom za żywy drób i ograniczona podaż brojlerów. Do tego w miejscu stanął import. Dlatego żywca jest dużo mniej, niż potrzeby zakładów.

Brojlery
ceny skupu w zakładach zł/kg
wolny rynek 3,40 – 3,80
umowy kontraktacyjne 3,02 – 3,20

Za kilogram brojlerów hodowcy dostają teraz na wolnym rynku nawet 3 złote 80 groszy. Część producentów zastanawia się wiec, czy nie rezygnować z kontraktacji, gdzie stawki są nawet o 80 groszy niższe. Przy małej podaży w stosunku do popytu taki krok może się okazać opłacalny.

Drób
ceny skupu w zakładach zł/kg
indory 4,70 – 4,90
indyczki 4,10 – 4,40

Drożeją także indyki. Za kilogram można otrzymać blisko 5 złotych. Jednak tutaj sytuacja dla zakładów jest dramatyczna. Wstawienia były w ubiegłym roku tak niewielkie, że dzisiaj część firm z braku surowca rezygnuje ze skupu indyków i przestawia produkcję na brojlery.
Powrót do góry
Sławek57

PostWysłany: 23:34 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Przepraszam ze w ten sposob wchodze na forum ale to moj debiut i mimo wielu prob nie udalo mi sie umiescic tu swojego postu. Mam pytanie na ktore moze ktos z Was zna odpowiedz. W koncu ubieglego roku glosno bylo o rozporzadzeniu Ministra Rolnictwa o zwalczaniu niektorych serotypow salmonelli. Mialo ono wejsc w zycie w styczniu ale podobno przelozono to na marzec. Teraz nigdzie nie moge sie dowiedziec czy wejdzie ono w marcu czy nie. Moze ktos z Was slyszal cos na ten temat? Z gory dziekuje
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 23:09 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znów nożyce cenowe będą zamykać się będą nad hodowcą . Zachęceni "wysoką ceną "żywca hodowcy wstawiają, mieszalnie podnoszą ceny bo jest popyt a ubojnie zacierać będą ręce bo będzie podaż. I tylko nikt nie wie jaki bedzie popyt na tuszkę.
Powrót do góry
Chicken Exam

PostWysłany: 18:29 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www napisał:
medox napisał:
A pasza znów do góry.Oni są szybsi jak ich dostawcy.Zanim dostawcy pomyślą o zmianie cen to nasze paszarnie już mają zmienione, a przecież mają magazyny i kontrakty długoterminowe zawierane po b.dobrych cenach bo nikt się obecnej sytuacji nie spodziewał.ALe co tam, zawsze można przecie wystrzyc hodowce dodatkowo

A która to wytwórnia znowu podniosła ceny i o ile ??????????????

A która nie podniosła cen?
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 13:04 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bajorek napisał:
witam!czy ktoś może mi powiedzieć o ubojni ZALEWO skąd oni są i jak u nich z kasą?dziękuje.

Poczytaj trochę w temacie: "Czarna lista ubojni" to się dowiesz. Ubojnia ta nie należy do czołowych ubojni w kraju. Indyczaże sprzedaja im za gotówkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bajorek

PostWysłany: 12:32 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!czy ktoś może mi powiedzieć o ubojni ZALEWO skąd oni są i jak u nich z kasą?dziękuje.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1705, 1706, 1707 ... 2104, 2105, 2106  Następny
Strona 1706 z 2106

Skocz do: