Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:59 Sob 17 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1705, 1706, 1707 ... 2190, 2191, 2192  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sarius

PostWysłany: 21:40 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetokrzyskie 3.1b płaca ciagnac ile sie da!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sebawet

PostWysłany: 20:37 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Adros Odpowiedz z cytatem

Może ktoś na tym forum handluje tez z firma Adros? Jaką macie o niej opinie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Klaudia

PostWysłany: 19:38 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja wam powiem jaka bedzie cena od poniedzialku. 2,80 netto. Mielewczykowa i Gosz juz stekaja.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 18:52 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis w nocy sprzedaje po 3.00 netto , ale jutro juz moze byc drozej bo dzwonia i sie umawiaja !!!! To bardzo dobry znak!
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 18:34 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
starter napisał:
W
-Każdy uczestnik mógłby mieć wpływ na zarządzanie, rozwój i kontrolę tego forum (firma Mojekurczaki wykonywała by tylko wolę uczestników).

Nie ma potrzeby rezygnacji ze swojego anonimowego konta tu na "cenie brojlera"

Wszyscy będą rządzić i kontrolować. Buha,ha. Ile Ty masz lat starter?
Coś marnie Wam idzie zawiązywanie tego nowego forum .Póki co to zaśmiecanie ten wątek jakimiś śmiesznymi mrzonkami . Pora dorosnąć Very Happy

Oj, widzę że tego tematu nie udało ci się pojąć!Czy czytałeś go po kolei(od dołu strony)?
...Podobnie teraz masz doży wpływ na rozwój tego forum i właśnie dlatego jest ono takie beznadziejne!!!
Co do tabelki to przecież są to tylko deklaracje ubojni.
Nie wiedziałeś tego???.
Ile powiedzą to im sprzedajesz???
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 17:57 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Brednie,brednie i jeszcze raz brednie.Tyle odnośnie głosów sprzeciwu w sprawie tabelki.To że mamy tylko lekko w plecy po tylu rentownych rzutach to CUD.Cud przy którym cuda rządu Tuska to pikuś.Przepraszam -PAN PIKUŚ.Pozdrawiam.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:45 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Beato z mojekurczaki.pl. Proszę posłuchać nasze wołanie i zlikwidować "Ceny żywca" na swojej stronie.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:40 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podam przykład. Swego niedawnego czasu dzwoni do mnie Pan z ubojni z Nowego Miasta Lubawskiego -to było koło godz 13.30- Pytam się cenę i słyszę odpowiedź 3 netto no i -1% na ubytki a w "tabelce" 2,9 netto.
Dlatego jestem cały czas przeciw tabeli cen. I będę dopóki owa tabelka nie zniknie. Nie mam nic do sklepu mojekurczaki.pl ale proponuję po raz wtóry zbojkotować zakupy w tym sklepie do czasu likwidacji osławionej tabeli.
Jeszcze jedna moja propozycja. Zacznijmy wraz z dyskusjami o rynku drobiarskim pisać aktualne ceny sprzedaży jak było wcześniej. To było zdrowe.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:24 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

starter napisał:
W
-Każdy uczestnik mógłby mieć wpływ na zarządzanie, rozwój i kontrolę tego forum (firma Mojekurczaki wykonywała by tylko wolę uczestników).

Wszyscy będą rządzić i kontrolować. Buha,ha. Ile Ty masz lat starter?
Coś marnie Wam idzie zawiązywanie tego nowego forum .Póki co to zaśmiecanie ten wątek jakimiś śmiesznymi mrzonkami . Pora dorosnąć Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:22 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jutro ubojnie kaszubskie z oporami 3,00-3,05 , ale myslę , że do środy powinno dojśc może do 3,20 . Ptaka mało więc ciągnąć cenę
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:16 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję, od poniedziałku przez dwa tygodnie nie umieszczać cen w tabelce na mojekurczaki.Zobaczymy ,czy ma ona jakiś wpływ na rynek.
A w ogóle widzę,że chyba zdaniem większości należy ją usunąć trwale.
Pani Beato, jeśli zdaniem większości należy ją usunąć to powinna Pani to zrobić.Jeśli uważamy ,że coś nam szkodzi proszę posłuchać , w końcu to my mamy kupować Pani produkty.
Ja od początku byłem jej przeciwny,tylko ułatwiło to sprawę ubojniom.Jeśli tabelka nie zniknie,proponuję aby podawać tutaj ceny z tych ubojni które są w tabelce.Jeśli w tabelce Pani Beaty pisze 3zł a ja wpiszę tutaj na forum 3.5zł to wiarygodność tych informacji będzie identyczna.Podawanie więc takich cen,bo takie sobie wymyśliła (w dosłownym tego słowa znaczeniu!) ubojnia jest bez sensu i może tylko zaszkodzić.Nie ma absolutnie żadnych dowodów ,że dana ubojnia faktycznie tyle płaci, a inne na zasadzie by nie być gorszym mogą równać do niskiej ceny.Dokąd to zaprowadzi?Osobiście dwukrotnie podczas rozmowy ze mną powołano się na niskie ceny w zestawieniu.
Ktoś ma kurczaka ? Dzwonili do mnie czy nie mam na dziś w nocy towaru ze śląska - 2.95 netto .Jeśli komuś się przyda taka informacja to dwie godziny temu miałem taki telefon.Ponoć spłynęły nowe zamówienia
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 13:31 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wklejam tu fragment swojego postu z tematu "Nowe forum".
Jest to odpowiedź właśnie na te wszystkie bolączki n.p:
-tabelka (ceny)
-uczestnictwo osób tylko czytających(forum zamknięte)
-konsolidacja (związek)
-kontakt i autoryzacja informacji(jawność danych)
-mojekurczaki (współpraca)
-składki (jawne konto)
-zarządzanie (Każdy użytkownik może założyć temat ,popierać temat lub negować temat)
-skuteczność w działaniu (uczestnicy mający poparcie mogą być skutecznymi działaczami)
itp.

Proszę dobrze przeanalizować cały ten temat i jasno określić minusy tego rozwiązania!

"Motorem i warunkiem powodzenia nowego forum byłaby właśnie jawność danych i informacji dotyczących logowania się przez uczestników.

-Dzięki temu nie potrzebne byłyby żadne władze.

-Jawność danych kontaktowych umożliwiała by wymianę informacji pomiędzy poszczególnymi uczestnikami poza forum (nie potrzebne byłyby jednak żadne dodatkowe funkcje).

Podoba mi się pomysł z symboliczną wpłatą na konto.
Byłoby to konto specjalne również jawne dla wszystkich uczestników."

P.S.
I jeszcze jedna oczywistość dla zwolenników ppr:
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 13:13 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
czasami zaglądam na forum ale rzadko się wpisuję bo czytając wpisy wydawałoby się inteligentni ludzie ale.... , przypominam sobie euforię niektórych jak miała powstawać tabelka z cenami żywca na moichkurczakach, ludzie podawali numery telefonów do ubojni , nie mam nic przeciwko monitorowaniu rynku ale czy o taki monitoring chodziło , niech sklep internetowy sprzedaje witaminy itp. , ale monitorowanie cen żywca w takim wydaniu nie ma sensu ponieważ dziś to ubojnie są zainteresowane podawaniem do tabeli zaniżonych cen a nie hodowcy , paradoksalnie to ubojniom pomogła ta tabelka obniżyć skutecznie ceny bo mają przegląd całej Polski i jeszcze zaoszczędzili na telefonach bo nie muszą dzwonić do konkurencji. Może się mylę ale spadki cen zaczęły się mniej więcej w tym samym czasie jak ukazała się tabelka .Euforia minęła - tabelka z cenami odniosła odwrotny skutek ,proponuję poprosić p. Beatkę aby wycofała się z prowadzenia tabelki rownie szybko jak ją zamieściła. Dodam jeszcze jedno szkoda że nie macie koledzy takiej euforii do zrzeszania sie w Polski Związku Drobiarskim który broni waszych interesów - złagodzenie procedury salmonelli , interwencja w sprawie podaków od działów specjalnych - to te najostatnie działania choć było ich wiele - straciliście 10-20gr a może więcej na osławionej tabelce a żal wam JEDNEGO GROSZA na składkę członkowską . Wiem jedno jestem członkiem związku i wiem że naszych interesów broni tylko związek, JEDNOSTKA SIĘ NIE LICZY , nie liczcie na to że zrobi to niewidzialna ręka jedynie taki sam hodowca jak każdy z was jest zaangażowany ale żeby działać to trzeba mieć środki - czy ktoś z WAS chciałby finansować działania organizacji społecznej jaką jest związek za własne pieniądze ? Myślę że nie ma takich filantropów wśród braci drobiarzy dlatego zrzućmy się wszyscy a nikogo to nie zaboli tak jak tabelka p. Beatki . POZDRAWIAM

Jola 1, Jola, Jola 1 ...Tak dajmy Joli pieniądze... nie kompromituj się z tym związkiem drobiarskim na twoim miejscu to bym się do tego nie przyznawał , jesteście jak PZPN istniejecie sami dla siebie i nic nie robicie a jeżeli robicie to beznadziejnie. Przez lata płaciłem składki i nic z tego nie wynikało "JEDNOSTKA SIĘ NIE LICZY" owszem ale wy się też nie liczycie. Na co poszły moje pieniądze? nawet przez moment nie odniosłem wrażenia ,że związek dba o moje interesy. Grzejecie fotele i udajecie wielką organizację , która nie wiem komu robi dobrze...
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 11:53 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Jola1"]czasami zaglądam na forum ale rzadko się wpisuję bo czytając wpisy wydawałoby się inteligentni ludzie ale.... , przypominam sobie euforię niektórych jak miała powstawać tabelka z cenami żywca na moichkurczakach, ludzie podawali numery telefonów do ubojni , nie mam nic przeciwko monitorowaniu rynku ale czy o taki monitoring chodziło , niech sklep internetowy sprzedaje witaminy itp. , ale monitorowanie cen żywca w takim wydaniu nie ma sensu ponieważ dziś to ubojnie są zainteresowane podawaniem do tabeli zaniżonych cen a nie hodowcy , paradoksalnie to ubojniom pomogła ta tabelka obniżyć skutecznie ceny bo mają przegląd całej Polski i jeszcze zaoszczędzili na telefonach bo nie muszą dzwonić do konkurencji. Może się mylę ale spadki cen zaczęły się mniej więcej w tym samym czasie jak ukazała się tabelka .Euforia minęła - tabelka z cenami odniosła odwrotny skutek ,proponuję poprosić p. Beatkę aby wycofała się z prowadzenia tabelki rownie szybko jak ją zamieściła. Dodam jeszcze jedno szkoda że nie macie koledzy takiej euforii do zrzeszania sie w Polski Związku Drobiarskim który broni waszych interesów - złagodzenie procedury salmonelli , interwencja w sprawie podaków od działów specjalnych - to te najostatnie działania choć było ich wiele - straciliście 10-20gr a może więcej na osławionej tabelce a żal wam JEDNEGO GROSZA na składkę członkowską . Wiem jedno jestem członkiem związku i wiem że naszych interesów broni tylko związek, JEDNOSTKA SIĘ NIE LICZY , nie liczcie na to że zrobi to niewidzialna ręka jedynie taki sam hodowca jak każdy z was jest zaangażowany ale żeby działać to trzeba mieć środki - czy ktoś z WAS chciałby finansować działania organizacji społecznej jaką jest związek za własne pieniądze ? Myślę że nie ma takich filantropów wśród braci drobiarzy dlatego zrzućmy się wszyscy a nikogo to nie zaboli tak jak tabelka p. Beatki . POZDRAWIAM[/quote

Pozdrawiamy z Kaszub
Andrzej i tadek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:13 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola Twój apel to jak rozmowa z głuchym . Jak chcą sobie zakładać jakieś nowe fora to niech zakładają . Jak chcą tabelki z cenami i zakupów u Beaty to niech tak będzie. Tych kilku hodowców z tego forum to raptem promil całej drobiarskiej społeczności .Niech wstawiają kiedy chcą , ile chcą , sprzedają nie na kontrakt tylko temu kto da więcej , wciskają się jak nie ma gdzie sprzedać itd . Życie ich zweryfikuje . Składki? Działanie w Związku? Ilu hodowców na to stać? Przerabiałem temat i wiem , że owszem jest grupa , która myśli perspektywicznie i potrafi podporządkować się pewnym rygorom w interesie uzyskania dobrej ceny . Ale to tylko część hodowców . Druga część skutecznie robi wszystko żeby ceny nie było . Faktycznie też byłem informowany przez moja ubojnię , że w całej Polsce jest taka niska cena bo na "moichkurczakach" tak podają . Nie chciałem pisać o wg mnie szkodliwym oddźwięku podawania cen bo te ceny nigdy do końca nie są prawdziwe . Ubojnia nie jest zainteresowana zyskiem hodowcy tylko swoim . Tak więc zadajcie sobie pytanie: przy cenia 2,90 my sporo dokładamy , a ubojnie? A paszarnia sprzedając paszę po blisko 1000 brutto? A lekarze weterynarii? A Wylęgarnie za pisklaka po sporo ponad 1,20 netto bez szczepień?
Dlaczego po raz kolejny o tym piszę? Przecież wszyscy o tym doskonale wiedzą tak?
Wiedzą? A wypisują takie bzdury , chcą tworzyć jakieś śmieszne zamknięte fora , ale o zreformowaniu swojej produkcji ani myślą . Uważają , że są w tym świetni i w temacie niskich cen żywca nic nie mają sobie do zarzucenia .
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:35 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasami zaglądam na forum ale rzadko się wpisuję bo czytając wpisy wydawałoby się inteligentni ludzie ale.... , przypominam sobie euforię niektórych jak miała powstawać tabelka z cenami żywca na moichkurczakach, ludzie podawali numery telefonów do ubojni , nie mam nic przeciwko monitorowaniu rynku ale czy o taki monitoring chodziło , niech sklep internetowy sprzedaje witaminy itp. , ale monitorowanie cen żywca w takim wydaniu nie ma sensu ponieważ dziś to ubojnie są zainteresowane podawaniem do tabeli zaniżonych cen a nie hodowcy , paradoksalnie to ubojniom pomogła ta tabelka obniżyć skutecznie ceny bo mają przegląd całej Polski i jeszcze zaoszczędzili na telefonach bo nie muszą dzwonić do konkurencji. Może się mylę ale spadki cen zaczęły się mniej więcej w tym samym czasie jak ukazała się tabelka .Euforia minęła - tabelka z cenami odniosła odwrotny skutek ,proponuję poprosić p. Beatkę aby wycofała się z prowadzenia tabelki rownie szybko jak ją zamieściła. Dodam jeszcze jedno szkoda że nie macie koledzy takiej euforii do zrzeszania sie w Polski Związku Drobiarskim który broni waszych interesów - złagodzenie procedury salmonelli , interwencja w sprawie podaków od działów specjalnych - to te najostatnie działania choć było ich wiele - straciliście 10-20gr a może więcej na osławionej tabelce a żal wam JEDNEGO GROSZA na składkę członkowską . Wiem jedno jestem członkiem związku i wiem że naszych interesów broni tylko związek, JEDNOSTKA SIĘ NIE LICZY , nie liczcie na to że zrobi to niewidzialna ręka jedynie taki sam hodowca jak każdy z was jest zaangażowany ale żeby działać to trzeba mieć środki - czy ktoś z WAS chciałby finansować działania organizacji społecznej jaką jest związek za własne pieniądze ? Myślę że nie ma takich filantropów wśród braci drobiarzy dlatego zrzućmy się wszyscy a nikogo to nie zaboli tak jak tabelka p. Beatki . POZDRAWIAM
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 17:33 Sob 21 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Do ok 15 grudnia jest mało kurczaka ,cena powinna systematycznie iść do góry. Cool Cool Cool
Dopiero zacznie sie jazda, Medox też to potwierdz
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:34 Sob 21 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do ok 15 grudnia jest mało kurczaka ,cena powinna systematycznie iść do góry. Cool Cool Cool
Powrót do góry
ross100

PostWysłany: 12:31 Sob 21 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnialem dopisać,w piątek rano pierwszy raz DZWONILI DO MNIE z ubojni i pytali czy jeszcze mam kurczaka ,ale jakl zapytałem o cenę to tylko 2,95netto,odpowiedzialem że niech jeszcze podrośnie,że zdzwonimy się po niedzieli
Powrót do góry
ross100

PostWysłany: 12:24 Sob 21 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam cenę na kaszubach 2.95zł netto, dziś w nocy ładowalem
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 00:05 Sob 21 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

starter napisał:
"Kol" pomyśl trochę!
Nie rób sobie obciachu!
Przecież właśnie cały czas przeciwdziałam tej tabelce!

No to sorry. Poczytam bardziej wnikliwie.
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 23:34 Pią 20 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kol" pomyśl trochę!
Nie rób sobie obciachu!
Przecież właśnie cały czas przeciwdziałam tej tabelce!
Powrót do góry
Janek R.

PostWysłany: 22:13 Pią 20 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kikal napisał:

Tylko co z tego jak cena na WIADOMEJ STRONIE będzie podana 2,8 zł i ubojnia powie : przecież wszyscy tak płaca . A cena na dzień dzisiejszy jest min 2.95 netto . Żeby nie te zestawienie cen to też bym tam kupował. Shocked

Co to znaczy, że cena jest min. 2,95 netto ? Rozumiem, że to cena rynkowa (ubojnia po tyle kupiła) i w zbijaniu ceny nie pomogła jej tabelka z moich kurczaków ?
Trzeba więc się zdecydować, czy ubojnia z powodu "złej" tabelki kupiła taniej czy też hodowca dostał swoje 2,95 choć ubojnia startowała od niższej ceny ?
Swoją drogą nie przypominam sobie, żeby w czasach dołków cenowych ubojnie prześcigały się w oferowaniu wyższych cen, a nie było wtedy żadnych tabelek.

Jak ceny w końcu będą szły do góry tabelka będzie nam pomagać bardziej. Teraz wszystko nam przeszkadza.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:36 Pią 20 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kikal napisał:
mmx napisał:
puzon brojlerowski napisał:
Panowie bardzo malo kurczaka na przyszly tydzien!
Poludnie 2.9 i w gore ! To chyba dobry znak!

Też tak słyszałem ,ale narazie ubojnie bronią się jak mogą,
małpoplska z bólem 2,9 ale na przyszły tydzień duże zainteresowanie.

Tylko co z tego jak cena na WIADOMEJ STRONIE będzie podana 2,8 zł i ubojnia powie : przecież wszyscy tak płaca . A cena na dzień dzisiejszy jest min 2.95 netto . Żeby nie te zestawienie cen to też bym tam kupował. Shocked

Brawo Kikal Smile a starter się przymknij-proszę Very Happy
Powrót do góry
Kikal

PostWysłany: 20:56 Pią 20 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dla przypomnienia :

Wysłany: Sro Lut 15 22:43 GMT 2006
-----------------------------------------------------------

2,8 DO 2,85 + VAT - ŁÓDZKIE

Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1705, 1706, 1707 ... 2190, 2191, 2192  Następny
Strona 1706 z 2192

Skocz do: