Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:12 Pią 19 Lip 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2181, 2182, 2183  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szefcio

PostWysłany: 17:19 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: cenne ceny Odpowiedz z cytatem

koledzy to forum mialo dotyczyc cen drobiu, prosze o podanie . interesuje mnie swietokrzyskie slaskie malopolskie. pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jeep

PostWysłany: 16:14 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
ceny na kontrakcie ida w dol...glownie z powodu bardzo niskich cen na wolnym rynku cholernie psujecie nam teraz ceny..!!!!

Shocked Shocked Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jizin z bazin

PostWysłany: 14:45 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny na kontrakcie ida w dol...glownie z powodu bardzo niskich cen na wolnym rynku cholernie psujecie nam teraz ceny..!!!!

Ceny na rynku spadają bo podaż przewyższa popyt i nikt czy to od wolnorynkowców czy kontraktowiczów nie chce kupić w cenie kontraktacyjnej . A kontraktację jak się okazuje też można "uwolnorynkowić" mimo że wcześniej podpisał zakład np 3,40 to teraz dokładnie wali się hodowcę po jajach a nie nawet po rogach.
A może to kantraktacja zaniżała cenę gdy podpisywała na 3,40 a zakłady sprzedawały tuszkępo 6,20 ????
Nie ma co się obwiniać wybór każdego jak chce produkować , tylko podpisywanie umów na 3,1 to głupota!!!
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 13:55 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to za kontraktacje jak wstawisz i nie wiesz po ile sprzedasz
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 13:45 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
R2

PostWysłany: 12:48 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanko do pani Beaty i osób na kontrakcie czy ceny spadają na podpisywane obecnie umowy czy na zawarte np 2 miesiące temu ? Jeśli na zawarte wcześniej to to żadna kontraktacja nie jest tylko walenie w rogi!!!
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 12:47 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam słyszałem że od srody w provimi obniżka paszy o 30 zł.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 12:08 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojekurczaki.pl napisał:
Ależ się tutaj językowo zrobiło. Podobno najszybciej uczymy się na przykładach, więc skoro Rysiu Ochucki domaga się edukacji kolegów, to proszę:

Nie jestem w stanie załatwić Wam wyższych cen, bynajmniej.

Ale to, co mogę zrobić, to przynajmniej dostarczać Wam informacje. Zapraszam na www.mojekurczaki.pl do obejrzenia poniedziałkowej tabelki. Rynek bez zmian, spada kontraktacja.

I jak Panie Rysiu? Dobrze? Cool Proponuję następnym razem wyjaśnić na przykładzie zamiast kpić z kolegów, to nieelegancko trochę.

Pozdrawiam

Beata

a kontraktacja zawsze zarabia Razz to sie im porobilo...pie...rdolenie ze rynek wolny rozwala cene...
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 12:03 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ się tutaj językowo zrobiło. Podobno najszybciej uczymy się na przykładach, więc skoro Rysiu Ochucki domaga się edukacji kolegów, to proszę:

Nie jestem w stanie załatwić Wam wyższych cen, bynajmniej.

Ale to, co mogę zrobić, to przynajmniej dostarczać Wam informacje. Zapraszam na www.mojekurczaki.pl do obejrzenia poniedziałkowej tabelki. Rynek bez zmian, spada kontraktacja.

I jak Panie Rysiu? Dobrze? Cool Proponuję następnym razem wyjaśnić na przykładzie zamiast kpić z kolegów, to nieelegancko trochę.

Pozdrawiam

Beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 09:42 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łysy napisał:
"Deprecjacja pieniądza – spadek kursu waluty krajowej względem walut zagranicznych, powstały w wyniku przewagi podaży nad popytem, oznaczający spadek siły nabywczej waluty"-Wikipedia

Niby nieważne bo wszyscy wiedzą o co chodzi ale zabiłeś mi ćwieka więc musiałem to sprawdzić i jednak miałem rację Twisted Evil

I jeszcze kolego Lysy sprawdź sobie różnicę między słowami : BYNAJMNIEJ i PRZYNAJMNIEJ.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 08:37 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Łysy"]"Deprecjacja pieniądza – [b]spadek kursu waluty krajowej względem walut zagranicznych[/b], powstały w wyniku przewagi podaży nad popytem, oznaczający spadek siły nabywczej waluty"-Wikipedia

Niby nieważne bo wszyscy wiedzą o co chodzi ale zabiłeś mi ćwieka więc musiałem to sprawdzić i jednak miałem rację :twisted:[/quote]

Witam.Ten wpis w wikipedii należy i trzeba poprawić żeby nie mącił ludziom w głowach tak jak to sie stało z tobą.W wyniku przewagi podaży nad popytem kurs waluty będzie tracił w stosunku do innych walut i spadała bedzie wartość nabywcza zł.To jest normalne prawo fizyczne łoma.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 08:09 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Deprecjacja pieniądza – spadek kursu waluty krajowej względem walut zagranicznych, powstały w wyniku przewagi podaży nad popytem, oznaczający spadek siły nabywczej waluty"-Wikipedia

Niby nieważne bo wszyscy wiedzą o co chodzi ale zabiłeś mi ćwieka więc musiałem to sprawdzić i jednak miałem rację Twisted Evil
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 23:44 Nie 25 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przy deprecjacji złotego do poziomu 3,8 jest już czarna rozpacz. Inna sprawa że w przypadku deprecjacji z pewnością stracimy konkurencyjność wyrażoną właśnie w Euro

z obecnego poziomu 4,2 do 3,8 to jest raczej aprecjacja naszej waluty i utrata konkurencyjnosci, na deprecjacji możemy jedynie zyskiwać. Ale to szczegół, generalnie racja...
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:24 Nie 25 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie że ceny tuszki , dziennikarze nie zawsze wiedzą o czym piszą ale my wiemy o czym czytamy dane liczbowe są aktualne i dotyczą hurtowych cen tuszki z kurczaka.
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 12:04 Nie 25 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domyślam się że te dane to ceny tuszki a nie ceny żywca. Bynajmniej tak wychodzi z kalkulacji. Od wielu lat mamy konkurencyjne ceny wobec państw Europy zachodniej i środkowej ale z kolei nie jesteśmy w stanie konkurować cenowo z Azją i Brazylią. Ponadto nasze koszty systematycznie rosną i w perspektywie najwyżej kilku lat dojdą może nie do francuskich ale do duńskich z pewnością. A nawet w przypadku ceny 1,13 ojro/kg tuszki przy deprecjacji złotego do poziomu 3,8 jest już czarna rozpacz. Inna sprawa że w przypadku deprecjacji z pewnością stracimy konkurencyjność wyrażoną właśnie w Euro i z poziomu 1,13 wskoczymy automatycznie na 1,30. No chyba że ktoś zrobi tuszkę po 4 zł Very Happy
Powrót do góry
aks_sc

PostWysłany: 09:21 Nie 25 Paź 2009    Temat postu: agrobiznes Odpowiedz z cytatem

R2 nieeksytuj się za bardzo nasi dziennikarze jak zwykle pisząc o rolnictwie wykazują się kompletnym dyletanctwem . Bardzo chciałbym otrzymywać 1,13 euro za 1kg żywca niestety na dzisiaj jest ok 71 euro centów/kg
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:31 Nie 25 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

23 października 2009
Sytuacja na rynku - mięso
Do obniżek wieprzowiny zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Podobnie jest z drobiem, którego ceny podlegają dość częstym wahaniom. Jednak spadki na rynku wołowiny, należą raczej do rzadkości.

Wydawałoby się, że to od lat najbardziej stabilna gałąź produkcji - tymczasem i w tym przypadku nie udało się uchronić przed obniżkami. Podaż wołowiny rośnie, czego nie można powiedzieć o rynkach zbytu.

Najbardziej tanieją krowy, nieco mniej jałówki i buhaje. Ale to tylko dlatego, że wciąż są podpisywane umowy handlowe z zachodnioeuropejskimi odbiorcami.

- Gdyby nie to, spadki na pewno byłyby większe – oceniają maklerzy. Jako importer wołowiny w dalszym ciągu proponujemy atrakcyjne dla klientów z zachodu stawki. Średnia cena żywca wołowego wynosi w Polsce niecałe 2,5 euro za kilogram.

Najdrożej - ponad 3 euro - jest we Francji, Danii i w Niemczech. Najtaniej na Litwie.

Żywiec wołowy euro/kg

Francja 3,16

Dania 3,09

Niemcy 3,01

Słowacja 2,82

Węgry 2,54

Polska 2,47

Litwa 1,92

Na rynku drobiu Polska ma zdecydowanie najniższe ceny, nieporównywalne z innymi krajami. Dwa razy drożej niż u nas, jest we Francji.

Żywiec drobiowy euro/kg

Francja 2,10

Węgry 1,82

Dania 1,79

Słowacja 1,74

Rumunia 1,52

Litwa 1,47

Polska 1,13

Agrobiznes, TVP1, 23 października 2009

Dlatego jedyne wyjście odpuścić produkcję , robić przerwy i czekać na obniżenie kosztów ( ceny pasz i piskląt) inaczej dokładeczka.
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 23:19 Sob 24 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.Moi drodzy parafianie,gdyby te posty pisały jakies nastolatki albo chociażby czternastoletni murzyn analfabeta a tu dorośli piszą i naiwność tych postów jest rozbrajająca.RYNKIEM RZĄDZI STRACH I CHCIWOŚĆ.A sprawiedliwości nie było,nie ma i NIE POTRZEBA.Pozdrawiam.

mądrej głowy miło posłuchać....
nie moge tylko zrozumiec dlaczego ten murzyn ma 14 lat i jest analfabetą Laughing [/list]
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 15:15 Sob 24 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie wiosną 2010 r. koło Brzeska rusza budowa fermy Firmy D..... Ma powstać 100 hal na brojlera.Pasza pójdzie z przejętej jakimś mykiem wytwórni po Provimi w Brzesku.Jeżeli moje informacje się potwierdzą to co z nami będzie.Niestety może się sprawdzić mój prognostyk , że i tym rynkiem zawładną bezduszne koncerny z kapitałem.Brojlerzystom pozostaną tylko kontraktacje.Jeśli macie jakieś info na ten temat to można go rozwinąć.Pozdrawiam.
Powrót do góry
dziadzia

PostWysłany: 00:07 Sob 24 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jednym z pierwszych użytkowników tego forum. ŻENADA.
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 21:08 Pią 23 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
a ja wczoraj zdalem po 3,25...i sie smieje z was wolnorynkowccow.. Very Happy Very Happy

dostales pisklaka drogiego do bani ktory padl w 5-6% procentach wywalilem sporo na leki i slaba waga duze zuzcyie paszy bo na gotowej i konfiskata i Twoja cena 3.25 nie kryje Ci kosztow :PPP liczyc nie umiesz i zl mi Ciebie bo bylem kiedys w DROSED i tez mnie taak okradali nic kasy nie zarabialem Smile a teraz jestem wolnorynkowiec ktoremu nikt nie rozkazuje i robie wolne kiey chce i zarabiam przy 2,9 lol misiek naprawde mi Ciebie zal:)))))

pisklak 1,25 upadki ok 2,2% zuzycie 1,85 na 2,65 wagi cena 3,25 netto ja nikomu nie pozwole sie okradac..!!!ani na kontrakcie ani na wolnym rynku..!!!a testowalem juz rozne sposoby hodowli...

co do pomyslu ograniczenia wstawien to calkowicie POPIERAM ja robie to juz od wielu lat....zima 20 % mniej a latem nawet 35 % ale w moim rejonie wiem ze robie to tylko ja sam...jak to rozpropagowac to nie wiem...na maila napisze ze wstawil mniej a faktycznie wstawil normalna ilosc...!!jak to sprawdzic????w tym jest problem..!!
moja sasiadka laduje po 22 na metr kw..i robi przebiorki..i nikogo nie bedzie sluchac...
to jest to polska mentalnosc..!!!
DLADZEGO NIECHWALIŁES SIĘ WCZESNIEJSZYMI ŻUTAMI, MYSLE ŻE POCHWALISZ SIE NASTĘPNYM BO JEDEN UDANY TO NIE SUKCES
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 18:49 Pią 23 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Masz rację dlatego jedziemy na 2.50 Laughing

wyśpij się człowieku chyba wczoraj zdałeś,
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:11 Pią 23 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację dlatego jedziemy na 2.50 :lol:
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 08:39 Pią 23 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Moi drodzy parafianie,gdyby te posty pisały jakies nastolatki albo chociażby czternastoletni murzyn analfabeta a tu dorośli piszą i naiwność tych postów jest rozbrajająca.RYNKIEM RZĄDZI STRACH I CHCIWOŚĆ.A sprawiedliwości nie było,nie ma i NIE POTRZEBA.Pozdrawiam.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 20:27 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow nie słuchać tych pierduł robić SWOJE 2.90 NETTO niestety
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2181, 2182, 2183  Następny
Strona 1709 z 2183

Skocz do: