Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:05 Czw 20 Cze 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2174, 2175, 2176  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 09:08 Sob 10 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stasiu, to też, to też
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stachu 123

PostWysłany: 22:10 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy hodowcy tu nie chodzi o wstawienia . Produkujemy tyle samo co zwykle , ale przełom pazdziernika i listopada to podpisywqanie szczegółowych warunków kontraktacji na przyszły rok,które jak wiecie nie mogą być gorsze niż w poprzednim roku.Dlatego duże zakłady kontraktujące są zmuszone obniżać cenę żywca w tym okresie, sprzedają tuszki po zaniżonych cenach aby na rynku powstał chaos i nastąpił spadek cen żywca.W ten sposób duże zakłady obniżają cenę w szczegółowych warunkach kontraktacji. Zauważyłem. że to działa co roku. Zwróccie uwagę , że dziajaj euro wysokie ,a cena kurzcąt spada. W tym okresie duże zakłady potrafią doklwdać do uboju by osiągnąć swój cel- zaniżenie ceny.Póżniej podnoszą ceny tuszek ,żeby odrobić straty i tak to się kręci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kuropatwik

PostWysłany: 19:54 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co myslicie na temat ekologicznej hodowli kur. Tutaj jest ciekawie napisane i mnie to zastanawia:

http://www.hodowle.eu/256_Ekologiczna_produkcja_jaj.html

Wiecie jak ze zbytem? Hodowla eko jest trudniejsza ale moze się opłaci?
Powrót do góry
grześ21

PostWysłany: 19:21 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich.nie mam zbyt wiele wspólnego z wasza branża ale sledze ten temat na bieżąco i powiem wam ze ubaw mam z co niektórych po pachy w jeden dzień krzyczy 3,5 za kg hura a za tydzień chce wszystkie kurniki burzyć bo dostanie 3,00 uuuu.co niektórym by się przydało jak tacy w gorącej wodzie kąpani żeby własna głowa próbowali burzyć te kurniki.ja za to chowam świnie kto mi wyjaśni o co tam chodzi na rynku skoro rok temu była olbrzymia świńska górka cena po 2,80 za kg większość odpuściła hodowle bo nie wytrzymała i zrobił się historyczny dołek świński cena skoczyła w czerwcu do 5,00/kg co było lekkim przegięciem ale rekompensowało wcześniejsze straty,pogłowie świń nie tak łatwo odbudować i trochę czasu minie a tu cena trach na 3,4 dzisiaj mi oferowano i niby świń nie ma ,euro stoi wysoko wiec co sie stało panie Mdx?co siejesz tyle zamieszania w temacie hehe.dla mnie jako zwykłego rolnika najgorsza jest klęska urodzaju,a najlepsza jakaś lekka susza albo cos w tym stylu która przesieje w naturalny sposób prawdziwych producentów od cwaniaków co do złudzenia przypomina waza drobiarska sytuacje teraz.tylko śmiać mi się chce czemu co niektórzy ludzie obracającymi takimi milionami nie zrozumieli tego tylko sieja taki zamęt?panie Medox jest pan moim idolem czekam na jak najwiecej postów bo w tym całym cyrku tylko pan potrafisz wszystkich rozbawić hehe.jeden cos palnie wszyscy sie smieją Laughing Laughing Laughing
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:20 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem parę razy-ruszyły puste obiekty to raz,nioska poszła na brojlera,gęsiarze na brojlera plus każdy ładuje do budy i upycha kolanem żeby zamknąć drzwi,plus co 8tyg maks następne wstawienie
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 17:00 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do cholery co się dzieje przecież dobra cena była tylko przez 8 miesięcy skad oni nagle powynajdowywali miejsca na dodatkowe wstawienia .niby ruszyły puste obiekty , jak miała by ruszyć to by ruszyły wcześniej . po prostu jest bieda i ludzie nie kupuja nawet salmonella nie wykosiła hodowców. zawsze tak było raz dobrze raz żżle
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:57 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Addam ,no coś ty ,skąd, kurek jest mało, nawet brakuje Laughing Laughing Tak tu wszyscy sądzą Laughing Laughing Laughing Laughing Mało tego ,sądzą ,że tak będzie zawsze,niezależnie od tego o ile zwiększą produkcję Laughing Laughing
Przecież stary to co napisałeś ja piszę od pół roku ,że tak będzie i nikt nie wierzy ,nawet mimo tego ,że kura już po 3zł brutto.Uwierzą dopiero jak spadnie EUR i dolar Laughing Laughing Tylko,że wtedy będzie za póżno. Laughing Laughing
Pisałem również to co ty już dawno- że jest tak masakrycznie dużo żywca od jakiś 2tygodni bo wszyscy nastawili się żeby wyjść na styczeń bo dwa razy była cena w styczniu Laughing Laughing
Przecież w kalendarz wystarczy spojrzeć,sprzedali , wstawiają potem sprzedadzą po 20 listopada tak do początku grudnia i wstawiają na styczeń Laughing Laughing Laughing Laughing
A noi jeszcze ceny paszy i piskląt Laughing Laughing Laughing Laughing Jest popyt jest i cena,pisałem już po wielokroć ,że dotyczy to każdego towaru.
Zobaczcie po ile kukurydza,link poniżej Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
http://www.ppr.pl/artykul-plantatorzy-kukurydzy-nie-zarobia-w-tym-roku-duzo-155465.php
Przecież pasza to 800zł brutto , a kosztuje 1000 i paszarniom nie starcza mocy produkcyjnych Laughing Laughing Laughing
Wisicie na cieniutkim sznurku,bardzo cieniutkim a pod wami przepaść Laughing Laughing :lol ostatni zgasi światło
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:56 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Addam ,no coś ty ,skąd, kurek jest mało, nawet brakuje :lol: :lol: Tak tu wszyscy sądzą :lol: :lol: :lol: :lol: Mało tego ,sądzą ,że tak będzie zawsze,niezależnie od tego o ile zwiększą produkcję :lol: :lol:
Przecież stary to co napisałeś ja piszę od pół roku ,że tak będzie i nikt nie wierzy ,nawet mimo tego ,że kura już po 3zł brutto.Uwierzą dopiero jak spadnie EUR i dolar :lol: :lol: Tylko,że wtedy będzie za póżno. :lol: :lol:
Pisałem również to co ty już dawno- że jest tak masakrycznie dużo żywca od jakiś 2tygodni bo wszyscy nastawili się żeby wyjść na styczeń bo dwa razy była cena w styczniu :lol: :lol:
Przecież w kalendarz wystarczy spojrzeć,sprzedali , wstawiają potem sprzedadzą po 20 listopada tak do początku grudnia i wstawiają na styczeń :lol: :lol: :lol: :lol:
A noi jeszcze ceny paszy i piskląt :lol: :lol: :lol: :lol: Jest popyt jest i cena,pisałem już po wielokroć ,że dotyczy to każdego towaru.
Zobaczcie po ile kukurydza,link poniżej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.ppr.pl/artykul-plantatorzy-kukurydzy-nie-zarobia-w-tym-roku-duzo-155465.php
Przecież pasza to 800zł brutto , a kosztuje 1000 i paszarniom nie starcza mocy produkcyjnych :lol: :lol: :lol:
Wisicie na cieniutkim sznurku,bardzo cieniutkim a pod wami przepaść :lol: :lol: :lol ostatni zgasi światło
Powrót do góry
addam

PostWysłany: 12:37 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. R, rozmawiałem ostatnio ze znajomym ubijaczem i powiedział mi, że jedyne co ratuje rynek drobiarski w Polsce na chwilę obecną to wysoki kurs euro i dolara. Mówił, że gdyby kurs tych walut był o 1 zł niższy, jak było w zeszłym roku to cena żywca byłaby w granicach 1,8 -2 zł. Mówił też, że nie pamięta aby o tej porze roku było tyle kur do zdjęcia z kurników oraz że na porządku dziennym są telefony typu: "proszę mi zabrać ostatnie dwa zestawy bo pojutrze wstawiam, oddam 10 groszy taniej". Także zastanówmy się do czego może to doprowadzić w przyszłości. Pozdrawiam
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 09:42 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się ze moze byc tak ze prawo swoja droga a zycie swoja... Tak jak to u nas bywa zazwyczaj
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 09:23 Pią 9 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie i Panie chciałbym zadać pytanie? Smile Czy w Polsce nie ma obowiązkowej trzytygodniowej przerwy technologicznej między cyklami Question Wstawianie co 8 czy 8,5 tygodnia uważam za lekkie przegięcie. Trzeba się więcej narobić i ponieść wyższe nakłady finansowe. No chyba że ktoś sprzedaje w wieku max 40 dni ale takich szaleńców jest niewielu. Może dyrektywa unijna nam pomoże w ograniczeniu produkcji od przyszłego roku ale to zależy od kontrolowania przestrzegania jej zapisów przez inspekcję wet. Jeśli nie zdrowy rozsądek to przymus państwowy wymusi na niektórych zmniejszenie produkcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 22:23 Czw 8 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej chodziło mi o niekontrolowany bezmyślny wzrost produkcji.
Ale o wstawianie wszyscy naraz, tak jak teraz na styczeń, bo raz czy dwa była wtedy cena również.Także o ładowanie do kurnika na maksa ,zacieśnianie rzutów bo była chwilę dobra cena
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 21:19 Czw 8 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wypiszcie sobie nad łóżkiem i czytajcie przed każdym zaśnięciem i po każdym obudzeniu:
TYLKO NIEDOBÓR TOWARU MOŻE SPOWODOWAĆ ZWYŻKĘ CENY.
KAŻDY,NAWET DELIKATNY NADMIAR TOWARU JEST PRZYCZYNĄ NATYCHMIASTOWEGO DRASTYCZNEGO SPADKU CENY

to co piszesz to jest swięta prawda,tez prawda..i gowno prawda...
wez wszystich wolnorynkowcow w polsce i stworz im harmonogram wstawien tak aby wstawienia byly rozlozone rownomiernie przez caly rok..!!!!
wyobrazasz to sobie ..???bo ja nie..!!!
to co piszesz to jest zwykle bicie piany jak to niektorzy madrzy politycy mowia..
Powrót do góry
Janek R.

PostWysłany: 19:28 Czw 8 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Delikatny niedobór jest przyczyną wzrostu ceny,mocny niedobór jest przyczyną drastycznego wzrostu ceny.Delikatny niedobór powoduje,że cena się trzyma na zadowalającym poziomie lub rośnie jeśli wcześniej była niska.Delikatny niedobór=dobra cena lub jej wzrost.Delikatna nadwyżka powoduje drastyczny zjazd bo wtedy ubojnie i hurtownie wiedzą o co chodzi i robią was jak chcą a wy się dajecie,jeden przed drugim codziennie zjeżdża 5-10gr bo jutro będzie jeszcze taniej!.Mocna nadwyżka to już rzeż.
To dotyczy KAŻDEGO towaru.Tyle tylko,że towaru ,który musi zostać sprzedany w ciągu kilku dni dotyczy to po stokroć bardziej.DLATEGO TAK WAZNY JEST PRZYNAJMNIEJ LEKKI NIEDOBóR TEGO TOWARU

MEDOX, rzadko się z Tobą zgadzam ale tym razem PIĘKNY WYKŁAD Exclamation Idea Exclamation , brawo !
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:00 Czw 8 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delikatny niedobór jest przyczyną wzrostu ceny,mocny niedobór jest przyczyną drastycznego wzrostu ceny.Delikatny niedobór powoduje,że cena się trzyma na zadowalającym poziomie lub rośnie jeśli wcześniej była niska.Delikatny niedobór=dobra cena lub jej wzrost.Delikatna nadwyżka powoduje drastyczny zjazd bo wtedy ubojnie i hurtownie wiedzą o co chodzi i robią was jak chcą a wy się dajecie,jeden przed drugim codziennie zjeżdża 5-10gr bo jutro będzie jeszcze taniej!.Mocna nadwyżka to już rzeż.
To dotyczy KAŻDEGO towaru.Tyle tylko,że towaru ,który musi zostać sprzedany w ciągu kilku dni dotyczy to po stokroć bardziej.DLATEGO TAK WAZNY JEST PRZYNAJMNIEJ LEKKI NIEDOBóR TEGO TOWARU
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 17:22 Czw 8 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoroś taki mądry to powiedz dlaczego nawret delikatny niedobór towaru nie jest przyczyna natychmiastowego drastycznego wzrostu ceny/?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:56 Czw 8 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypiszcie sobie nad łóżkiem i czytajcie przed każdym zaśnięciem i po każdym obudzeniu:
TYLKO NIEDOBÓR TOWARU MOŻE SPOWODOWAĆ ZWYŻKĘ CENY.
KAŻDY,NAWET DELIKATNY NADMIAR TOWARU JEST PRZYCZYNĄ NATYCHMIASTOWEGO DRASTYCZNEGO SPADKU CENY
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:53 Czw 8 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na Kaszubach zjazd na 3,00 i jak się nie podoba to nie sprzedawaj! Evil or Very Mad
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 20:13 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś zaczyna się dziać, czuć w powietrzu pierwsze podwyżki cen, na razie 3,2 br. ale idzie ku lepszemu.
Powrót do góry
adam kurak

PostWysłany: 20:07 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="hybro3"]Witam.3.2brutto.Żywca nie za wiele.Trwają dożynki z zeszłego tygodnia.Ceny raczej wzrosną niż spadną wbrew opinii kilku ustratów.Pozdrawiam.[/quote] co ty to wypisałeś przecież do krakowa tylko 100 kilosów a u nas 2, 95 i ni h--a więcej
Powrót do góry
501

PostWysłany: 12:06 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuldrób odmówił?
No panie Kulus przecież z pana poczciwota człek.
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 11:21 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

mam dobrą wiadomość - tabelka na www.mojekurczaki.pl się powiększyła ! Do akcji przyłącza się województwo świętokrzyskie, a pierwszą pozyskaną ubojnią jest Kieldrób z Bartkowa. Kolejne ubojnie z regionu - mam nadzieję wkrótce. Very Happy

Napotkałam sporo trudności z tym, aby w tabelce znalazły się ceny z województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Nie wiem dlaczego? Co jest tak specyficznego w tym regionie, że nie chcą rozmawiać? Do tej pory jedynym człowiekiem, który pozytywnie podszedł do akcji jest Pan Frankowski z ubojni "Franek". Widać nie ma nic do ukrycia, w przeciwieństwie do swojej konkurencji ...

Pomału wyczerpuje mi się otrzymana od Was lista ubojni z tych województw, dlatego proszę o kolejne typy. Na liście są i odmówili:
Kul-Drób
Brychcy
Brojlex

Do kogo jeszcze dzwonić? Przypominam, że chodzi o woj. lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie.

Pozdrawiam

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szeryf5

PostWysłany: 11:10 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury proponują 3,00 i ani grosza więcej Kaszuby mają co zdejmować i chyba więcej nie zaproponują
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 08:20 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie że są jeszcze hodowcy którzy wstawiają i zamawiają pisklęta a nie mają pojęcia o cenie 2,90 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy przyzwyczaili się do cenki i już!!!
Czy warto ryzykować setki tysięcy dla kilku groszy zysku??
Powrót do góry
Gultrax

PostWysłany: 05:58 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jaka cena na kaszubach dzisiaj?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2174, 2175, 2176  Następny
Strona 1709 z 2176

Skocz do: