Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:01 Sob 17 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2190, 2191, 2192  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
puzon brojlerowski

PostWysłany: 09:53 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Beato z "Mojekurczaki", czyni Pani, prawdopodobnie nieświadomie ,bardzo niebezpieczną rzecz.Otóż w momencie, kiedy na Pani liście ktoś poda Pani jakąś niską cenę (przecież może podać każdą !!!!Nie ma żadnej weryfikacji i nic mu za to nie grozi, zresztą kto mu udowodni czy od kogoś nie kupił jednego auta po tyle , bo np zdychały mu po 300 na dobę,albo wierzyciel stał z dziewiątką przy skroni , wszak sytuacje bywają różne) i kiedy taka niska cena pojawi się na Pani stronie ubojnie zaczynają do niej równać na zasadzie "nie mogę być gorszy,skoro on tyle płaci to ja płacąc więcej jestem frajer" . Osobiście tego doświadczyłem!!!!
Pani sklep jest na tym portalu rozleklamowany tak ,że więcej raczej się nie da , myślę więc,że może wystarczy podawani cen na tym portalu bo to działa absolutnie na naszą niekorzyść a to w końcu my a nie ubojnie dokonują zakupów w Pani sklepie.Uważam ,że naprawdę może to sprzyjać potężnej manipulacji, jak napisałem nawet bez Pani wiedzy i świadomości tego faktu.
I żeby nie było ,nie mam nic przeciwko Pani sklepowi.Jestem za.Wygodniej bez jeżdżenia kupić coś u Pani.

Osobiscie spotkalem sie z tekstem ubojni " nie mozemy dac wyzszej ceny bo na moje kurczaki nikt wiecej nie placi - sam pan sprawdz!!!!" no i co Wy na to? Jednak Medox ma racje w ubojniach wszyscy sie znaja jezdza razem na spotkania, pija wode i ustalaja CENY, a my im w tym tylko pomagamy to oni tylko dyktuja ceny - lista Pani Beatojest przykladem. Musimy jak najszybciej zakonczyc ten cyrk i najlepiej usunac tabelke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmx

PostWysłany: 20:25 Wto 17 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
mmx napisał:
Uwaga!
Potwierdzona informacja-w małopolsce jest bardzo mało brojlera , ubojnie nie przyznają się do tego ale nie mają żadnych nadwyżek drobiu. Jest małe zejście na hurtownie ale cenę żywca można spokojnie utrzymywać na poziomie 3 netto.
I to ma być dobra informacja? Przecież to totalne tyły!!!

Przyjacielu ,to nie jest "dobra informacja" to jest poprostu INFORMACJA , kto ma głowę na karku ten wie jak ją wykorzystać. W tym momencie ubojnie będą chciały ciągnąć cenę w dół bo mają kiepsko ze zbytem, ale przesadzać nie mogą w związku z tym o czym pisałem wcześniej. POZDRAWIAM.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:42 Wto 17 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
Uwaga!
Potwierdzona informacja-w małopolsce jest bardzo mało brojlera , ubojnie nie przyznają się do tego ale nie mają żadnych nadwyżek drobiu. Jest małe zejście na hurtownie ale cenę żywca można spokojnie utrzymywać na poziomie 3 netto.
I to ma być dobra informacja? Przecież to totalne tyły!!!
Powrót do góry
gawor333

PostWysłany: 18:02 Wto 17 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Pani Beato z "Mojekurczaki", czyni Pani, prawdopodobnie nieświadomie ,bardzo niebezpieczną rzecz.Otóż w momencie, kiedy na Pani liście ktoś poda Pani jakąś niską cenę (przecież może podać każdą !!!!Nie ma żadnej weryfikacji i nic mu za to nie grozi, zresztą kto mu udowodni czy od kogoś nie kupił jednego auta po tyle , bo np zdychały mu po 300 na dobę,albo wierzyciel stał z dziewiątką przy skroni , wszak sytuacje bywają różne) i kiedy taka niska cena pojawi się na Pani stronie ubojnie zaczynają do niej równać na zasadzie "nie mogę być gorszy,skoro on tyle płaci to ja płacąc więcej jestem frajer" . Osobiście tego doświadczyłem!!!!
Pani sklep jest na tym portalu rozleklamowany tak ,że więcej raczej się nie da , myślę więc,że może wystarczy podawani cen na tym portalu bo to działa absolutnie na naszą niekorzyść a to w końcu my a nie ubojnie dokonują zakupów w Pani sklepie.Uważam ,że naprawdę może to sprzyjać potężnej manipulacji, jak napisałem nawet bez Pani wiedzy i świadomości tego faktu.
I żeby nie było ,nie mam nic przeciwko Pani sklepowi.Jestem za.Wygodniej bez jeżdżenia kupić coś u Pani

Wydaje mi się, że jest w tym połowa racji. Bo jeśli taki mechanizm działa to działać musi i w drugim kierunku. Czyli jeśli ktoś zaczyna podwyższać cenę, bo potrzebuje żywca (trafił się mu kontrakt sprzedażowy), to reszta patrząc na obrót sprawy reaguje tym samym.

Osobiście uważam, że prawdę znamy tylko my hodowcy dlatego jestem ciekawy i trzymam kciuki za dedykowanym i zamkniętym forum dla nas.
Chwała, że ktoś taki jak p. B się pojawiła i zaczęła coś robić, teraz tylko my musimy zadać sobie pytanie ile w tej tak irytującej nas kwestii jesteśmy w stanie zrobić.

A tak jeszcze się zastanawiam czy wy naprawdę wierzycie, że ta tabelka ma taką siłę?! Czy ktoś naprawdę wierzy, że ubojnie (prezesi i decydujący) się nie znają osobiście i nie ustalają cen telefonicznie?! Dla mnie to trochę śmieszne. Robią na nas interes od dawna, z pewnością nie od powstania tabelki na moichkurczakach.

Słuszność obserwacji MEDOXA jest tak, że może to działać w mniejszym bądź większym stopniu, ale może działać!!! A jak działa to na pewno w obu kierunkach. Więc uważam, że jak najdłużej powinniśmy pilnować tej tabeli.
Bo lepiej jak jest i ma jakikolwiek wpływ na nas i na ubojnie niż jak by jej nie było, bo i tak ubojnie ustalą między sobą cenę (tak jak to zawsze robiły i robią).

Narzekamy, na sytuację z podawaniem cen na forum ale tak naprawdę to może wejść tu każdy (jak mądry pan i obserwator spalonych kurników) i napisać co chce np: 3,2 świętokrzyskie i co mu zrobimy?!?!
I sądzę, że takich zamydlaczy z ubojni, wytwórni pasz jest tu w setkach i mają z nas dobru ubaw!!!

Dużo lepszym pomysłem (i trzeba się zastanowić jak zmobilizować panią B do szybszego działania) jest zamknięte forum.

Bo na takim forum nie wiadomo czy pojawi się MEDOX, dlaczego?! Bo może się okazać, że MEDOX czy ktokolwiek inny jest kimś zupełnie innym niż hodowcą drobiu i wydaje mi się, że to jest właśnie szansa na skończenie tych narzekań, a zadziałanie coś w temacie który najbardziej nas interesuje.

P.S. warmińsko-mazurskie 2,88netto wynegocjowane.
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 16:51 Wto 17 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga!
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 16:20 Wto 17 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To nie chodzi o wtopienie.Dzwoniłem parę razy jak orientowałem się jakie ceny i sytuacja i usłyszałem np - wczoraj płaciliśmy 3.00 , ale widział Pan zestawienia cen w internecie?widział Pan ile płacą ubojnie,?Jutro już tyle nie będziemy płacić

No bo trzeba nie wstawiać jak wszyscy wstawiają Very Happy Very Happy Very Happy sory taki sobie zarcik Very Happy ja stoję , wentylację sobie poprawiam i takie tam. Wink
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 12:27 Wto 17 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz to już chyba nie chodzi o to ile kto nawstawiał albo pokabinował z terminami. wzrosla produkcja kurczakow i ma jeszcze wzrosnąć o 3%. podobno export jest bardzo duży i sprzedaż kurczaków w sklepach też jest wysoka.my naprawdę aż tyle produkujemy ?bo to wszystko nie trzyma się kupy
Powrót do góry
501

PostWysłany: 12:05 Wto 17 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To nie chodzi o wtopienie.Dzwoniłem parę razy jak orientowałem się jakie ceny i sytuacja i usłyszałem np - wczoraj płaciliśmy 3.00 , ale widział Pan zestawienia cen w internecie?widział Pan ile płacą ubojnie,?Jutro już tyle nie będziemy płacić

Dobrze że ubojnia tam zajrzała bo mogli ci czasami zaśpiewać 2.50.A tak im jest ciężko zaniżyć.Nie chcą się ośmieszyć. Wink
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:22 Wto 17 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:09 Wto 17 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
lukasz111 napisał:
Łoooooooooooooo.Nieomylny i niezwyciężony Medox wtopił.Jakim sposobem???????!!!!!!!!

Wszyscy krzyczycie o podawanie cen a sami ich nie podajecie. Wielmożni Państwo tylko na gotowe. Czemu jeden z drugim nie zapytasz się o cenę podając-tak jak było kiedyś-cenę ze swojego regionu? A może brak już na telefony? Kurde. To już żenada co zrobiliście z tego forum. Wstyd.
Możesz im pisać do us.ranej śmierci i tak nie zrozumieją . Najprościej wypukać na klawiaturze: " po ile żywiec?" i czekać , i pisać pierdoły , że nikt nie podaje cen i takie tam bzdety . Z.asrana pseudoelita drobiarska kurna blaszka . Raz , dwa złapie to to parę groszy , kupi jekieś bmw czy mesia i mysli , że świat jest jego . Później karp , że jednak nie zawsze się zarabia . Wtedy wszyscy na tym świecie są winni tylko nie hodowca . A hodowca jak partyzant w II wojnie : sam wie kiedy , co i ile .
ZAMORDYZM - jedyna droga do sukcesu i wyeliminowania ekonomicznych analfabetów .
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 23:55 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Czw Sie 20 12:39:13 GMT Temat postu: ceny

--------------------------------------------------------------------------------

takich co dzwonia w sprawie cen ubojnie maja setki...niech sie p.Beata nie łudzi....ze otrzyma rzetelna i prawdziwa informacje...
prwdziwe ceny maja tylko dwie osoby...kupujacy i sprzedajacy...i to jest naturalnie objete tajemnica handlowa..
jedynie hodowca jesli jest uczciwy moze podac prawdziwa cene...
ale mimo wszystko gratulacje dla p.Beaty za pomysl zaistnienia na forum drobiarskim...czesciowo sie to chyba pani pwiodlo....bo sam zagladnelem na pani strone....:)tak przy okazji to ceny w Waszej firmie nie wydaja sie byc konkurencyjne..
porownywalne ceny a nawet nizsze moza zaobserwowac w hurtowniach weterynaryjnych....
pozdrawiam...i zycze jeszcze wiele pomyslow aby zaistniec na rynku..

tak dla przypomnienia wklejam swoj post z 20 sierpnia .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kol

PostWysłany: 23:40 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukasz111 napisał:
Łoooooooooooooo.Nieomylny i niezwyciężony Medox wtopił.Jakim sposobem???????!!!!!!!!

Jesteś taki mądry? To napisz coś mądrego. Te powtarzające się znaki w twoim poście to oznaka. Poczytaj w słowniku choroby na literę A.
Wszyscy krzyczycie o podawanie cen a sami ich nie podajecie. Wielmożni Państwo tylko na gotowe. Czemu jeden z drugim nie zapytasz się o cenę podając-tak jak było kiedyś-cenę ze swojego regionu? A może brak już na telefony? Kurde. To już żenada co zrobiliście z tego forum. Wstyd.
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 22:55 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
I żeby nie było ,nie mam nic przeciwko Pani sklepowi.Jestem za.Wygodniej bez jeżdżenia kupić coś u Pani

Mądre słowa.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:42 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Podpisuję się pod Twoim postem. Wcześniej już o podobnym zagrożeniu pisałem a ci co nie mają nic do powiedzenia robią sobie jaja. Zwykłe - bez urazy - burki co tylko szczekają krzywdy nie czyniąc. Very Happy
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:33 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox nawet jak tego osobiście doświadczył to i tak nie wtopił. Jemu wtopy sie nie zdarzaja. Nigdy.
Powrót do góry
lukasz111

PostWysłany: 19:21 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:49 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Kikal

PostWysłany: 18:16 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płn. Mazowsze 2.9 netto
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 17:43 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 netto, jest zainteresowanie żywcem
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 10:03 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasciwie to już nie ma po co tu zagladać i tak nie można się dowiedzieć jakie są ceny
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 01:22 Pon 16 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja p.i.e.r.d.....olę o czym wy mówicie podawajcie ceny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 17:40 Nie 15 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a poza tym kurnikki matole są ubezpieczone. dlatego maja za co odbudowywać kazdy jeczy bo chce zarabiac więcej bo wiecej jest wkładu na krótki okres dużo ryzykujemy ,duzo się martwimy i chcemy duzo zarabiać .jakas rekompesata musi być
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 16:48 Nie 15 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TYLKO DO PANA JACUSIA . pilnuj swojego noska a nie naszego drobiarstwa bo my do twojego interesu nie wtrącamy się tz. rób sobie dobrą kiełbaskę i kiszeczkę a wiesz że tego robić nie wolno , rachunku za szambo też nie wystawiasz nie mówiąc już o usługach za kase !!!! NAS TO NIE OBCHODZI a co do odbudowy spalonego kurnika w dwa tygodnie to nap.może szwagier dotać szybką pożyczkę na zetora i już dach na kurniku jest. no a na koniec powiem ci że na kurnikach świecą żarówki a nie światło . serdecznie pozdrawiam 10 km od krakowa z widokiem na babią góre Question
Powrót do góry
JACUS

PostWysłany: 10:16 Nie 15 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nauczyliscie sie plakac i placzecie,pare lat juz nie siedze w temacie,ale zawsze tak bylo,snicie o PRL-co rzut to polonez,a to juz nie wroci.
jak tak jest zle to czemu ,jak jade to w kazdym korniku swiatlo sie swieci,dymy z komina leca.u nas pod krakowem pelno kurnikow i wszyscy wstawiaja-ciekawe za co i po co jak tak kiepsko jest.spalil sie kurnik a za 2 tygodnie odbudowany-jak nie ma zysku to powinni go do konca rozwalic i po placzu.znam tylko jednego faceta ,ktory mowi ze jak nie na rower to na auto zarobi i widac to po nim-nienormalny jakis czy co[chyba ze to medox Laughing Laughing ]
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 16:50 Sob 14 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem za podawaniem cen z swojego rejonu a pierdoły o których wszyscy wiedzą to na innym forum cena w małopolsce 2,85netto w tym tygodniu
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2190, 2191, 2192  Następny
Strona 1709 z 2192

Skocz do: