Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:56 Pon 22 Paź 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2098, 2099, 2100  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:19 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Znam gościa który ma wiatę ocieploną styropianem.Cenka poszła na 3,9 i on wstawił. Przy 3,2 tego by nie zrobił. On i jego podobni za 6-7 tyg wyjdą z żywcem i co będzie? 2,6..... Laughing
10 dni euforii i 180 dni kanału Sad Za takie partyzanckie wstawienia to należy podziękować nastepującym :
PIW , wylęgarnia i paszarnia . Gdzie identyfikator fermy ? Zamordyzm to jedyna droga do sukcesu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol

PostWysłany: 21:01 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak ktoś napisze o 3,65 netto to dostanie w pysk. Oczywiście wirtualnie Wink
A tak na przyszłość to nie napędzajcie jeden przez drugiego tak ceny bo w sumie to się odbija rykoszetem w drugą stronę wartości cenowych i to na dłuższy czas. Znam gościa który ma wiatę ocieploną styropianem.Cenka poszła na 3,9 i on wstawił. Przy 3,2 tego by nie zrobił. On i jego podobni za 6-7 tyg wyjdą z żywcem i co będzie? 2,6.....On wdupi i my normalni przez niego i podobnych też. Jakie to były piękne 2 lata po naszej integracji z Unią Very Happy Nie za dużo i nie za mało akurat w sam raz.
I tak na marginesie -jeżeli ja jako klient w sklepie mam wybierać to wolę kotleta schabowego po 14 za kilo niż kurę za 8. Jak kura by kosztowała 6 zetów to bym się zastanowił a jak 5,99 to bym kupił kurę.Ciekawe prawda? Laughing Laughing
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 20:43 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Kaszuby dzisiaj 3,20 netto i tendencja dalej spadkowa . Fajnie co ?

Cześć.
To i tak super bo War-Maz 2,9 a za moment 2,8.
Pisałem już coś o tej cenie jak trądzie?
Paranoja
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:24 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby dzisiaj 3,20 netto i tendencja dalej spadkowa . Fajnie co ?
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 14:48 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam nikt niepisze chyba wszyscy sprzedali?
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 18:19 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
I jeszcze jedno! Nasz zarobek . Ile mamy zarabiać z rzutu przy inwestycji na kurnik 20tys. około 150tys. PLN? 5% ? To średnio da nam miesięcznie około 3400 PLN . Co to za pieniądze? Ludzie do obornika za dniówkę chcą około 200PLN , za łapanie od 10gr. wzwyż za 1 sztukę . Jak chcesz zatrudnić na 2-3 dni to nie przyjdzie za mniej niż 12PLN za godzinę . Wychodzi na to , że pracownik zarobi prawie tyle co pracodawca .
Jeszcze raz powtórzę- zejdź na ziemię!!!

Hehehe

...Poki my żyjemy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
donciu

PostWysłany: 18:02 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

donciu napisał:
Leśiu napisał:
Lubuskie małe zmiany ubojnia Brychcy ograniczyła bicie odbiera od najlepszych chodowców cena jest tajna .
Kul-drob 3,1 zł
Chlebowski 3,2 zł
Idziaszek,Brychcy,Smolarek zawiązuje kartel do kontraktacji kurczaka.

to znaczy do siebie

przepraszam miało być od siebie i do siebie tz.bijemy swoje i dlatego zbijamy cenę
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 16:17 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brojler kurzy co ty sie przejmujesz tu na tym forum polowa nie wie co to netto a co brutto a ty im robisz jakies obliczenia jak ktos napisze cene ktora komus nie pasuje to zaraz h..j albo ubojnia jedno jest pewne zal dupe sciska ze sasiad opylil po 4 a tera 3,2.co na to ----- ano wolny rynek, podaz-popyt.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 15:46 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie małe zmiany ubojnia Brychcy ograniczyła bicie odbiera od najlepszych chodowców cena jest tajna .
Kul-drob 3,1 zł
Chlebowski 3,2 zł
Idziaszek,Brychcy,Smolarek zawiązuje kartel do kontraktacji kurczaka.
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 13:54 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

donciu napisał:
BUCEK napisał:
Leśiu napisał:
Lubuskie ceny bez zmian.
Brychcy 3,0 zł
Kul-drob 3,1 zł
Chlebowski3,2 zł

te ceny co podajesz to są na kontraktacji

... leśiu to jest ubojnia,która ma też swoje kurniki i to nie mało ( leśiu napisz ile ) reszte sobie dopiszcie czytajac jego wszystkie posty Ps. ja już zdalem wszystko dziś nocy - kurczaki pow. 3 kg i za cenę na dziś 3,65 zł N E T T O - ludzie sznujcie swoją pracę i swoje pieniążki -'' kowalem swego szczęścia każdy bywa sam " no ale trudno kogoś uszczęsliwiać na siłę jak on tego nie chce

fakt, piszecie, że cena spada, a kontraktacja sukcesywnie podnosi u nas ceny. dziśkolejna podwyżka była. to się trochę kupy nie trzyma. rzeczywiście chyba ubojniom łatwo ogłupiać jest hodowców.pozdr
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 13:31 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.5 br.
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 12:58 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BUCEK napisał:
Leśiu napisał:
Lubuskie ceny bez zmian.
Brychcy 3,0 zł
Kul-drob 3,1 zł
Chlebowski3,2 zł

... leśiu to jest ubojnia,która ma też swoje kurniki i to nie mało ( leśiu napisz ile ) reszte sobie dopiszcie czytajac jego wszystkie posty Ps. ja już zdalem wszystko dziś nocy - kurczaki pow. 3 kg i za cenę na dziś 3,65 zł N E T T O - ludzie sznujcie swoją pracę i swoje pieniążki -'' kowalem swego szczęścia każdy bywa sam " no ale trudno kogoś uszczęsliwiać na siłę jak on tego nie chce
Powrót do góry
BUCEK

PostWysłany: 11:44 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Lubuskie ceny bez zmian.
Brychcy 3,0 zł
Kul-drob 3,1 zł
Chlebowski3,2 zł

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
medox

PostWysłany: 11:28 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie zrozumiecie tego co pisze brojler kurzy to ubojnie przejmą wasze kurniki za długi,wybudują swoje i w ogóle przestaniecie istnieć!! To kwestia kilku najbliższych lat.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:27 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno! Nasz zarobek . Ile mamy zarabiać z rzutu przy inwestycji na kurnik 20tys. około 150tys. PLN? 5% ? To średnio da nam miesięcznie około 3400 PLN . Co to za pieniądze? Ludzie do obornika za dniówkę chcą około 200PLN , za łapanie od 10gr. wzwyż za 1 sztukę . Jak chcesz zatrudnić na 2-3 dni to nie przyjdzie za mniej niż 12PLN za godzinę . Wychodzi na to , że pracownik zarobi prawie tyle co pracodawca .
Jeszcze raz powtórzę- zejdź na ziemię!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:14 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Typowy hodowca. Kto sie nie zgadza z jego opinia to tepak i nieuk. Gratuluje kultury. A wracajac do temtu to
nie wiem czemu dla doktora placisz 4000 jak nie choruja i skad te 16 tys kosztow? Ile przewidujesz czas amortyzacji kurnika?

Skąd 4000? Ano stąd , że na kurniku szczepię na IB , 2x gumboro , daję trochę witamin , trochę leczę , kupuję środki do dezynfekcji no i z kilku obiektów średnio wychodzi właśnie 4000 PLN!
Dlaczego inne koszty 16tys. PLN ?
Ano dlatego , że też tak wychodzi . Mając więcej niż jeden obiekt niestety muszę zatrudnić pracownika , a to średnio do rzutu wychodzi 4200PLN .
Zakup słomy , wywalenie obornika , koszt łapania , koszt ubezpieczeń / jest tego od groma! / , paliwo , woda , nieczystości , czasami pracownicy najemni itd.,itd.,itd.
Tak więc koszty TO NIE MOJA OPINIA , ale zwykła ekonomia . I Ty dziwisz się , że irytują mnie posty , w których czytam , że przy 3,00 jestem zarobiony?
A jeszcze nie napisałem o obsłudze bankowej , kosztach amortyzacji , kosztach bieżących drobnych napraw . Te 3,00 to sobie możesz!!!!!!!!!!!
Oszukuj się , że tak dobrze zarabiasz , oszukuj .
Spróbuj tylko po zakończeniu cyklu wyzerować się . Często słyszę od paszarni , że hodowcy wcale tak dużo nie zalegają za paszę , ale w kuluarach stękanie ile to muszą płacić odsetek za kredytowanie hodowców . A wiesz jakie terminy? Nie 10 czy 30 dni tylko cały rzut i połowa następnego .
Jeżeli tak dobrze zarabiamy to dlaczego tak źle jest z naszymi finansami ?
Zejdź na ziemie! Ludzie już od dawna chodzą po ziemi na dwóch nogach .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:50 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Chcieliśmy 3,9 a co niektóry pisał o 4,5. Proszę bardzo Crying or Very sad 2,9 na dziś 2.8 na jutro. Ja kończę polemikę. W nocy udało mi się sprzedać stado po 3,1.
Życzę owocnych rozmów z ubojniami i wymądrzaniem się typu " dzwońcie, nie sprzedawajcie, przytrzymajcie". Ja byłem głupiec bo kurczak miał 2,6 kg wagi i sprzedałem nie czekając na wyższą cenę.
Najlepszego.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 23:31 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typowy hodowca. Kto sie nie zgadza z jego opinia to tepak i nieuk. Gratuluje kultury. A wracajac do temtu to
nie wiem czemu dla doktora placisz 4000 jak nie choruja i skad te 16 tys kosztow? Ile przewidujesz czas amortyzacji kurnika?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:15 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
brojler ;
jak banki to przeczytają to jutro kredyty zostaną wstrzymane Wink
No to ubędzie nam konkurencji , drobiu bedzie mnie i cena wzrośnie! Very Happy
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 23:13 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brojler ;
jak banki to przeczytają to jutro kredyty zostaną wstrzymane Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:10 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Oczywiscie ze wolalbym sprzedawac po 4 i dobrze zarobic. Ale przy 3,0 n tez cos tam zostanie i nie mow ze to tylko na przetrwanie chyba ze masz bardzo wysoki poziom zycia.

Jak czytam takie bzdury to zastanawiam się skąd się takie tępoty biorą . Dlaczego tępoty? Wyjaśnienie poniżej na stadzie 20tys.

Cena pisklaka brutto ze szczepieniami 1,22 x 20tys. = 24400
Cena paszy 900 netto , spozycie 1,90 kg , śr. waga ptaka 2,5845000,
Upadkowość 4% , straty transportowe i ubojowe 1,6% .

Policzmy:
Ptaki 24400
Pasza 84500
Opał 10000
Doktor 4000 / delikatnie jak nie chorują!!!!!!!!!!!!!!!! /
Inne 16000 / prąd , ludzie , oborniki i wiele , wiele innych bez amort. – też delikatnie i bez obsługi bankowej!!! /

Razem koszt 138900!!!

Koszt wyprodukowania 1 kg 138900/ 47200 = 2,95

To teraz mi powiedz jaki będzie koszt jak zachoruja , jak wiecej zjedzą i mnie urosną , jak dostaniesz ch—wego pisklaka , jak doliczysz amortyzację , jak doliczysz obsługę bankową itd.

Już nudzi mnie ciągłe udowadnianie , że ktoś nie potrafi liczyć . Nakręcaj ubojnie , paszarnie , wylęgarnie . Pisz bzdury dalej , a paszę będziesz miał za chwilę p[o 1100 , pisklaka po 1,30 , a za żywiec dostaniesz 2,80 .
I wtedy płacz!!!!
DO SZKOŁY!!!
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 23:09 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sarius napisał:
Dobra gosciu ja juz tlko czytam to forum nie udzielam sie bo twoj ostatni post i reszta optymistów takich jak ty rozpier..laja mnie

u nas poumawiani na 3,6 - 3,7brutto
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 22:58 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ze ubojnie zyją na hodowcach jak huba na drzewie to inna sprawa, ale jestesmy na siebie skazani.......
co do spadającej ceny : to czy nie na tym samym rynku sprzedają duze zakłady, które kupują żywiec za grosze ?
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 22:51 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra gosciu ja juz tlko czytam to forum nie udzielam sie bo twoj ostatni post i reszta optymistów takich jak ty rozpier..laja mnie
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 22:49 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do medoxa
czy ty po polskiemu nie panimajesz ?
napisze więc jeszcze raz: podawanie cen z kosmosu , których nikt nie widział na oczy robi więcej złego niż dobrego i przy negocjacji z ubojnią nie powołasz sie na daną informacje, a ubojnia cie wysmieje.
wynegocjowałem i zapłacili cenę xx,xx to ją podaje. ubojnia tez ma telefon i każdy ubojowiec jak wstaje rano to nie idzie sie golic, tylko obdzwania inne ubojnie Exclamation
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2098, 2099, 2100  Następny
Strona 1709 z 2100

Skocz do: