Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:11 Sob 20 Paź 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2097, 2098, 2099  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leśiu

PostWysłany: 15:46 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie małe zmiany ubojnia Brychcy ograniczyła bicie odbiera od najlepszych chodowców cena jest tajna .
Kul-drob 3,1 zł
Chlebowski 3,2 zł
Idziaszek,Brychcy,Smolarek zawiązuje kartel do kontraktacji kurczaka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Savik!

PostWysłany: 13:54 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

donciu napisał:
BUCEK napisał:
Leśiu napisał:
Lubuskie ceny bez zmian.
Brychcy 3,0 zł
Kul-drob 3,1 zł
Chlebowski3,2 zł

te ceny co podajesz to są na kontraktacji

... leśiu to jest ubojnia,która ma też swoje kurniki i to nie mało ( leśiu napisz ile ) reszte sobie dopiszcie czytajac jego wszystkie posty Ps. ja już zdalem wszystko dziś nocy - kurczaki pow. 3 kg i za cenę na dziś 3,65 zł N E T T O - ludzie sznujcie swoją pracę i swoje pieniążki -'' kowalem swego szczęścia każdy bywa sam " no ale trudno kogoś uszczęsliwiać na siłę jak on tego nie chce

fakt, piszecie, że cena spada, a kontraktacja sukcesywnie podnosi u nas ceny. dziśkolejna podwyżka była. to się trochę kupy nie trzyma. rzeczywiście chyba ubojniom łatwo ogłupiać jest hodowców.pozdr
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 13:31 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.5 br.
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 12:58 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BUCEK napisał:
Leśiu napisał:
Lubuskie ceny bez zmian.
Brychcy 3,0 zł
Kul-drob 3,1 zł
Chlebowski3,2 zł

... leśiu to jest ubojnia,która ma też swoje kurniki i to nie mało ( leśiu napisz ile ) reszte sobie dopiszcie czytajac jego wszystkie posty Ps. ja już zdalem wszystko dziś nocy - kurczaki pow. 3 kg i za cenę na dziś 3,65 zł N E T T O - ludzie sznujcie swoją pracę i swoje pieniążki -'' kowalem swego szczęścia każdy bywa sam " no ale trudno kogoś uszczęsliwiać na siłę jak on tego nie chce
Powrót do góry
BUCEK

PostWysłany: 11:44 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Lubuskie ceny bez zmian.
Brychcy 3,0 zł
Kul-drob 3,1 zł
Chlebowski3,2 zł

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
medox

PostWysłany: 11:28 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie zrozumiecie tego co pisze brojler kurzy to ubojnie przejmą wasze kurniki za długi,wybudują swoje i w ogóle przestaniecie istnieć!! To kwestia kilku najbliższych lat.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:27 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno! Nasz zarobek . Ile mamy zarabiać z rzutu przy inwestycji na kurnik 20tys. około 150tys. PLN? 5% ? To średnio da nam miesięcznie około 3400 PLN . Co to za pieniądze? Ludzie do obornika za dniówkę chcą około 200PLN , za łapanie od 10gr. wzwyż za 1 sztukę . Jak chcesz zatrudnić na 2-3 dni to nie przyjdzie za mniej niż 12PLN za godzinę . Wychodzi na to , że pracownik zarobi prawie tyle co pracodawca .
Jeszcze raz powtórzę- zejdź na ziemię!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:14 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Typowy hodowca. Kto sie nie zgadza z jego opinia to tepak i nieuk. Gratuluje kultury. A wracajac do temtu to
nie wiem czemu dla doktora placisz 4000 jak nie choruja i skad te 16 tys kosztow? Ile przewidujesz czas amortyzacji kurnika?

Skąd 4000? Ano stąd , że na kurniku szczepię na IB , 2x gumboro , daję trochę witamin , trochę leczę , kupuję środki do dezynfekcji no i z kilku obiektów średnio wychodzi właśnie 4000 PLN!
Dlaczego inne koszty 16tys. PLN ?
Ano dlatego , że też tak wychodzi . Mając więcej niż jeden obiekt niestety muszę zatrudnić pracownika , a to średnio do rzutu wychodzi 4200PLN .
Zakup słomy , wywalenie obornika , koszt łapania , koszt ubezpieczeń / jest tego od groma! / , paliwo , woda , nieczystości , czasami pracownicy najemni itd.,itd.,itd.
Tak więc koszty TO NIE MOJA OPINIA , ale zwykła ekonomia . I Ty dziwisz się , że irytują mnie posty , w których czytam , że przy 3,00 jestem zarobiony?
A jeszcze nie napisałem o obsłudze bankowej , kosztach amortyzacji , kosztach bieżących drobnych napraw . Te 3,00 to sobie możesz!!!!!!!!!!!
Oszukuj się , że tak dobrze zarabiasz , oszukuj .
Spróbuj tylko po zakończeniu cyklu wyzerować się . Często słyszę od paszarni , że hodowcy wcale tak dużo nie zalegają za paszę , ale w kuluarach stękanie ile to muszą płacić odsetek za kredytowanie hodowców . A wiesz jakie terminy? Nie 10 czy 30 dni tylko cały rzut i połowa następnego .
Jeżeli tak dobrze zarabiamy to dlaczego tak źle jest z naszymi finansami ?
Zejdź na ziemie! Ludzie już od dawna chodzą po ziemi na dwóch nogach .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:50 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Chcieliśmy 3,9 a co niektóry pisał o 4,5. Proszę bardzo Crying or Very sad 2,9 na dziś 2.8 na jutro. Ja kończę polemikę. W nocy udało mi się sprzedać stado po 3,1.
Życzę owocnych rozmów z ubojniami i wymądrzaniem się typu " dzwońcie, nie sprzedawajcie, przytrzymajcie". Ja byłem głupiec bo kurczak miał 2,6 kg wagi i sprzedałem nie czekając na wyższą cenę.
Najlepszego.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 23:31 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typowy hodowca. Kto sie nie zgadza z jego opinia to tepak i nieuk. Gratuluje kultury. A wracajac do temtu to
nie wiem czemu dla doktora placisz 4000 jak nie choruja i skad te 16 tys kosztow? Ile przewidujesz czas amortyzacji kurnika?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:15 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
brojler ;
jak banki to przeczytają to jutro kredyty zostaną wstrzymane Wink
No to ubędzie nam konkurencji , drobiu bedzie mnie i cena wzrośnie! Very Happy
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 23:13 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brojler ;
jak banki to przeczytają to jutro kredyty zostaną wstrzymane Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:10 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Oczywiscie ze wolalbym sprzedawac po 4 i dobrze zarobic. Ale przy 3,0 n tez cos tam zostanie i nie mow ze to tylko na przetrwanie chyba ze masz bardzo wysoki poziom zycia.

Jak czytam takie bzdury to zastanawiam się skąd się takie tępoty biorą . Dlaczego tępoty? Wyjaśnienie poniżej na stadzie 20tys.

Cena pisklaka brutto ze szczepieniami 1,22 x 20tys. = 24400
Cena paszy 900 netto , spozycie 1,90 kg , śr. waga ptaka 2,5845000,
Upadkowość 4% , straty transportowe i ubojowe 1,6% .

Policzmy:
Ptaki 24400
Pasza 84500
Opał 10000
Doktor 4000 / delikatnie jak nie chorują!!!!!!!!!!!!!!!! /
Inne 16000 / prąd , ludzie , oborniki i wiele , wiele innych bez amort. – też delikatnie i bez obsługi bankowej!!! /

Razem koszt 138900!!!

Koszt wyprodukowania 1 kg 138900/ 47200 = 2,95

To teraz mi powiedz jaki będzie koszt jak zachoruja , jak wiecej zjedzą i mnie urosną , jak dostaniesz ch—wego pisklaka , jak doliczysz amortyzację , jak doliczysz obsługę bankową itd.

Już nudzi mnie ciągłe udowadnianie , że ktoś nie potrafi liczyć . Nakręcaj ubojnie , paszarnie , wylęgarnie . Pisz bzdury dalej , a paszę będziesz miał za chwilę p[o 1100 , pisklaka po 1,30 , a za żywiec dostaniesz 2,80 .
I wtedy płacz!!!!
DO SZKOŁY!!!
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 23:09 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sarius napisał:
Dobra gosciu ja juz tlko czytam to forum nie udzielam sie bo twoj ostatni post i reszta optymistów takich jak ty rozpier..laja mnie

u nas poumawiani na 3,6 - 3,7brutto
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 22:58 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ze ubojnie zyją na hodowcach jak huba na drzewie to inna sprawa, ale jestesmy na siebie skazani.......
co do spadającej ceny : to czy nie na tym samym rynku sprzedają duze zakłady, które kupują żywiec za grosze ?
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 22:51 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra gosciu ja juz tlko czytam to forum nie udzielam sie bo twoj ostatni post i reszta optymistów takich jak ty rozpier..laja mnie
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 22:49 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do medoxa
czy ty po polskiemu nie panimajesz ?
napisze więc jeszcze raz: podawanie cen z kosmosu , których nikt nie widział na oczy robi więcej złego niż dobrego i przy negocjacji z ubojnią nie powołasz sie na daną informacje, a ubojnia cie wysmieje.
wynegocjowałem i zapłacili cenę xx,xx to ją podaje. ubojnia tez ma telefon i każdy ubojowiec jak wstaje rano to nie idzie sie golic, tylko obdzwania inne ubojnie Exclamation
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 22:38 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ze wolalbym sprzedawac po 4 i dobrze zarobic. Ale przy 3,0 n tez cos tam zostanie i nie mow ze to tylko na przetrwanie chyba ze masz bardzo wysoki poziom zycia.
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 22:27 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
A czy przy cenie 3,0 nie zarobisz? A jak bylo o 2,8 i pasza 1100 pamietasz?

tak pamietam i to bardzo dobrze paktofonikas pamietam nawet jak po 2,3 sprzedawałem ptaki to nie jest temat na takie rozmowy ale nie rozumiem takich ludzi jak ty!!cały ostatni rok to nędza i to straszna zaden drobiarz nie powie ze był udany i ze zarobił teraz jedyna szansa jest zeby troche kasy zgarnać długi spłacic a ty piszesz ze przy 3.0 jest ok zastanów sie

ps.3.4 w trakcie pisania postu telefon z taka informacja dostałem
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 22:19 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
kol napisał:
R2 napisał:
".

.

Co zrobi hodowca drobiu jak wygra milion w totolotka? :
Odda dług do banku , a reszta??? A reszta niech k--wa czeka!!! / czyt. paszarnie , wylęgarnie /
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 22:12 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy przy cenie 3,0 nie zarobisz? A jak bylo o 2,8 i pasza 1100 pamietasz?
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 21:59 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

źle sie dzieje z cena na dzien dzisiejszy ale wiem ze dzis 3.65-3.7 placili a te posty z 3.0-3.1 przerażaja bo po bardzo dobrym początku roku wszystko wrócilo do normy ubojnia zarobi sklep zarobi tylko hodowcy na przetrwanie zostanie
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:48 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donciu- obdzwoniłem wiele ubojni i albo sprzedam w cenie o której pisałem albo będę się dusił z dużym kurczakiem i liczył straty i to są realia. A tak na marginesie w ubojniach cena tuszki poleciała na mordę i handel jeszcze trzyma cenę detaliczną. piszesz, że 3,65 może tak ale to są już godziny tej ceny i tylko gdzie niegdzie.
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 21:31 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bamber jestem trzeżwy i piszę prawde.Zdawałem z poniedziałku na wtorek w wielkopolsce po 3,65 netto.Słyszałem że ubojnie prubują obniżać ceny bez uzasadnienia.Jeśli uda im się zastraszyć jakiegoś hodowcę że cena spada i im sie uda to prubują dalej wiedzą że łatwo nas zastraszyć.

Takie ceny jak podaje Lesiu są w dużych zakładach na kontraktacji.Ceny na wolnym rynku są dużo wyższe i niema powodu żeby spadały.Po ile kto sprzeda to jego sprawa.Każdy ma wybór szanować siebie i mieć pełny portwel albo wkużać się na ubojnie że znowu na nim zarobiła w momęcie kiedy jest brak kurczaka.

Ja piszę prawdę po ile sprzedaje.Komu hodowcy uwierzą czy tym kyuży prubują zaniżać to ich indywidualna sprawa.Jeśli nie chcą zarabiać ich sprawa.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:12 Wto 13 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmowa buduje niezgoda rujnuje. To tak dla niezorientowanych Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1708, 1709, 1710 ... 2097, 2098, 2099  Następny
Strona 1709 z 2099

Skocz do: