Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:55 Pon 21 Maj 2018

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 942, 943, 944 ... 1239, 1240, 1241  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LEHORN

PostWysłany: 14:00 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
Spróbuję wytłumaczyć to na przykładzie. Wystawiasz swój samochód do sprzedaży za 6000 polskich złotych na Allegro.Przyjeżdża do ciebie przeor i daje ci całe 6 tysiaków. LEHORN mi odpowiada. NIE!!!NIE!!!NIE CHCĘ 6000, daj mi 5400zł. Płacę i myślę!!! Dziwny ten gość!!! KTO TU JEST ŚWIREM????
W TAMTYM ROKU LEHORN CHCIAL KUPIC AUTO WIEC UDAL SIE DO KOMISU I WIDZI ZE AUTA PRAWIE ZA DARMO DILER RWIE WLOSY WIEC MOWIE KUPIE SAMOCHOD ZA ILE? A ILE PAN DA I TAK NIKT NIE CHCE KUPOWAC WIEC LEHORN KUPIL PRZEPLACAJAC MYSLAC ZE KIEDYS TEN DILER ODWZAJEMNI TEN GEST.....DOBRZE ZE KUPYWALEM U UCZCIWEGO SPRZEDAWCY A NIE U ZLODZIEJA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LEHORN

PostWysłany: 13:48 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacarz dobre naprawde dobre Laughing .....wiesz jestes hiena myslaca dzisiaj zeby sie narzrec jak bedziesz taki kogucik i tak podchodzil do interesu nie mowie zebys sprzedawal po cenie minimalnej ale widze ze caly czas dajesz przyklady skarajnie wysokie wiec gul ci skacze ze Twoj klient sie dowie jak go rzezbisz sa jeszcze producenci ktorzy wiedza co to wzajemna wspolpraca ......jesienia taki (słowo zostało usunięte) jak Ty bedzie zebral o klienta
Powrót do góry
rolnikzwywiechowa08

PostWysłany: 13:38 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, wszyscy b dużo piszecie ale mało w temacie
Wczorajsza sprzedaż z fermy w cenach netto
s - 0,61
0 - 0,55
Ia - 0,53
Ib - 0,51
Od jutra będę wyczekiwał i obserwował sytuacje. Telefony od skoczków wskazuja na możliwy wzrost cen.
Pozdrawiam i witam po przerwie
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 13:27 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W basenie, przy szpitalu dla wariatów, topi się jeden z pacjentów. Na ratunek skoczył mu LEHORN i go uratował.
Po tym całym bohaterskim wydarzeniu pan LEHORN jest wezwany do lekarza.
Arrow Pana postawa świadczy o tym, ze jest pan już całkowicie zdrowy i może pan wracać do domu. Mam jednak smutną wiadomość, ten człowiek, któremu uratował pan życie powiesił sil się w łazience.
Na to LEHORN dumnie;
Arrow to ja go tam powiesiłem, żeby wysechł.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 12:05 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XL-0,60 to dużo? jak w makro M po 0,86gr , panie LEHORN dlaczego nie sprzedajesz kur po 10zł tylko po 15,czy to nie świrowanie?
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 12:03 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/z-powodu-nowych-przepisow-w-niektorych-krajach-ue-moze-brakowac-jaj,66715.html Popatrz,popatrz!!! Cóż za cudowna przemiana. Dwa tygodnie temu były "pe" Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 11:22 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuję wytłumaczyć to na przykładzie. Wystawiasz swój samochód do sprzedaży za 6000 polskich złotych na Allegro.Przyjeżdża do ciebie przeor i daje ci całe 6 tysiaków. LEHORN mi odpowiada. NIE!!!NIE!!!NIE CHCĘ 6000, daj mi 5400zł. Płacę i myślę!!! Dziwny ten gość!!! KTO TU JEST ŚWIREM????
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 11:10 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...czemu świry???? Embarassed Chcę 0,60 i to oznacza że zfiksowałem????. Myślę że,kiedy mogę brać 0,60 to biorę, gdy nie mogę to biorę 0,06.Przedziwna historia Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
LEHORN

PostWysłany: 10:31 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za xxl 54 i co dwa grosze w dol ale sa swiry co chca i 60 gr
Powrót do góry
pereziak1318

PostWysłany: 09:44 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

czy ktos moze podac aktualne ceny na dzis?? :D
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 06:53 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy siec Biedronka od 5 marca placi 59 za m i 64 za l netto albo maja stany magazynowe albo leca kolejny tydzien w cenach dampingowych i nikt im tego nie zabroni maja taka polityke ale jest bardzo dobrym partnerem przy stalej wspolpracy mimo terminow itp.w miare stabilna cena przez caly rok mozna troche zaplanowac sobie obsadzenia i do tego dla hodowcy mimo nakladow to jest dla niego przyszlosc nie ma co sie oszukiwac
Powrót do góry
kokojajo

PostWysłany: 01:12 Nie 11 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Kreator - chyba Cię poniosło przy sobocie Wink
Powrót do góry
embag

PostWysłany: 23:45 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Promocje wielkanocne zawsze były , jaka skale osiagną w tym roku zobaczymy , na swieta mały detal ( posrednio i handlarze ) zawsze dostawalismy w d..

dla wyjasnienia o zaniżaniu ceny chodzi mi o to , ze w 2011 srednia cena na biedronce była 2,99 3,60 3,99 w małych sklepach od 3,2 do 4,50 tak było w rejonie w którym ja handluje i najblizszym terenie w którym handlowała konkurencja -niezaleznie czy jajo kupił po 0,07 czy 0,12 czy tak jak ja średnio 0,20

ale konkurencyjni hurtownicy płacący te niskie ceny zwietrzyli mozliwosc wejscia na nowe tereny i zaczeli wpychac towar nizej na obcym terenie .

Miałem dwa wyjscia , albo zakupić towar tam gdzie oni czyli taniej , ugotować mojego stałego aby i on zaczął sprzedawać po 0,07 czy 0, 12 albo uwierzyc na słowo ,ze w 2012 bede potrzebował stałego aby nadal handlować i tyle w tym temacie .
ostatnio słyszałem , ze juz w lipcu po ilosci wstawień młodej kury mozna było przewidzieć sytuacje w roku 2012
Powrót do góry
obserwatorjaj

PostWysłany: 23:15 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

15 groszy na jaju w hurcie Laughing (takie żeczy to tylko w erze) albo na straganie w detalu Panowie producęci
Powrót do góry
Kreator

PostWysłany: 23:10 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie macie rację. Ale wieszając psy na pośredniku, nie zapomnijcie o kilku sprawach: skoro latem handlarz zaniżał ceny, to co myśleć o marketach? To tam na półce leżały jaj za kilka groszy. Np. słynna promocja Polomarketu: 30 jaj za 2,99.
Za wejście do marketu trzeba zapłacić. Potem płacić obrotówkę. Terminy płatności liczone w miesiącach. Do tego wymianki, zwroty. W skali roku mega kasa.
To tylko cyferki i suche fakty.
Teraz dojdą promocje Wielkanocne. Niedługo sami się przekonamy o ich skali.
Po co to piszę? Bo moim zdaniem sterowane to wszytsko jest przez kilku dużych. Za kilka lat zostaną same sieciówki i hipermarkety. Kto tam wozi to chyba wszyscy wiedzą.
I czy Wam koledzy producenci to się podoba czy nie, to za kilka lat albo będziecie pracować dla jednego z nich (oczywiście na ich warunkach), albo wypadniecie z rynku.
I podobny schemat działania będzie dotyczył małych i średnich pakowni. Albo zostaną wykupione, albo będa pracować dla nich.
I tyle w tym temacie.
Powrót do góry
G.Kogut

PostWysłany: 22:17 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

embag napisał:
Kol.Kreator ja juz raz o tym pisałem , zacznijmy traktować supermarkety jako najwiekszych odbiorców hurtowych -kupujacych u producenta -w łancuchu zaopatrzenia miedzy producentem a np.Biedronką niema nas handlarzy i to zmienia cene w |Biedronce L-5,99 u mojego detalisty L-0,70 (nasze 10gr)

ta róznica cenowa jest do przyjecia , zawsze była i bedzie -mówie o konsumencie końcowym , nie wszyscy kupuja w supermarketach

Bardziej boje sie handlarza zanizającego cene bo wydymał producenta , niz supermarketu.

W zeszłym roku musiałem zwolnic pracownika i sprzedac samochód , bo mi wjechali cwaniaki z niska ceną i zakosili rynek zbytu , dzisiaj odbieram co moje

... i znowu embag ma 100% racji !
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 22:01 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...służyłem u pana przez calutkie lato..... Very Happy Very Happy Very Happy http://www.youtube.com/watch?v=XY2edbB0uTc
Powrót do góry
embag

PostWysłany: 21:52 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol.Kreator ja juz raz o tym pisałem , zacznijmy traktować supermarkety jako najwiekszych odbiorców hurtowych -kupujacych u producenta -w łancuchu zaopatrzenia miedzy producentem a np.Biedronką niema nas handlarzy i to zmienia cene w |Biedronce L-5,99 u mojego detalisty L-0,70 (nasze 10gr)

ta róznica cenowa jest do przyjecia , zawsze była i bedzie -mówie o konsumencie końcowym , nie wszyscy kupuja w supermarketach

Bardziej boje sie handlarza zanizającego cene bo wydymał producenta , niz supermarketu.

W zeszłym roku musiałem zwolnic pracownika i sprzedac samochód , bo mi wjechali cwaniaki z niska ceną i zakosili rynek zbytu , dzisiaj odbieram co moje
Powrót do góry
G.Kogut

PostWysłany: 21:49 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Kreator. Ręce opadają jak się czyta takie wpisy jak Twój.
Embag ma bardzo dużo racji.

To jest biznes. Raz bywa lepiej a raz trochę gorzej. Przykre jest to, że chciałbyś cały czas zarabiać minimum 15 groszy na tym, co inni wyprodukowali. A jak nie zarobiłeś tych swoich 15 groszy to jesteś zły na producenta. Piszesz o kosztach utrzymania "samochodów, pracowników i energii i całego tego cyrku związanego z utrzymaniem pakowni (wymazy, badani wody i te inne kosztotwórcze pierdoły)." A producent to niby pozbawiony jest tych kosztów ? Wierz mi, że oprócz tych kosztów, które wymieniłeś mamy jeszcze inne i to o wiele większe.
Człowieku, jest teraz tak jak jest- czyli z powodu wejścia w życie nowych przepisów jest totalny brak jaj. Zamiast 15 groszy zarób 2 i też będzie dobrze. Skoro my dokładaliśmy przez półtora roku nawet 10 groszy do jajka i daliśmy radę, to Ty przeżyjesz ten trudny okres zarabiając 2 grosze na sztuce.
Powrót do góry
RAFAŁ 21

PostWysłany: 21:46 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAWSZE NAS ROZSMIESZYŁ JAKIMŚ DOBRYM KAWAŁEM .ZAPRASZAMY Laughing
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 21:42 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,, zapłakani szukali współczucia i pomocy,,
Widzisz kol. Kreator a teraz to się odwróciło ,widać po wpisach na forum.
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 21:40 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAJCZAREK BYŁ CAŁY CZAS TYLKO ZMIENIŁ NICA
Powrót do góry
Kreator

PostWysłany: 21:29 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Embag. No wielkie łoł. Zakładając, że kupujesz po 0,46. Do tego opakowanie, karton zbiorczy i transport. Mamy 0,52. Dla Ciebie 0,5. No i robi się 0,57. W Biedronce 5,99. No faktycznie cudowy układ. Po to firma, własny kapitał i wiele lat w tym biznesie, żeby być tańszym o 2 grosze od Biedrony.
A jeszcze nie policzyłem kosztów utrzymania samochodów, pracowników i energii i całego tego cyrku związanego z utrzymaniem pakowni (wymazy, badani wody i te inne kosztotwórcze pierdoły).
Uwierz! Znam wielu producentów co dzisiaj zapakowaną L-kę targają po punktach po 40-45 groszy. I śmieją się w nos.
A jeszcze 3 miesiące temu zapłakani szukali współczucia i pomocy.
To się nazywa: dwie twarze handlu...
Powrót do góry
obserwatorjaj

PostWysłany: 21:25 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek a gdzie się podziewałeś Question Martwili się Wszystcy o ciebie Wink
Powrót do góry
RAFAŁ 21

PostWysłany: 21:17 Sob 10 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MYLISZ SIE BO MAM 15 GR ZMAGAZYNOWAŁEM JAJO JESZCZE W DOBRYCH CENACH I TERAZ NIE KUPUJE BO JEST MNIEJSZA SPRZEDAŻ PODWYŻKI DZIAŁAJA NA MOJĄ KORZYŚĆ NAWET JEST SPOKÓJ Z PODJAZDAMI Z TAŃSZYM JAJKIEM Z TWOJCH STRON jest cenaniemaceny.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 942, 943, 944 ... 1239, 1240, 1241  Następny
Strona 943 z 1241

Skocz do: