Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pisałeś o odżywkach dolistnych wiec Ci napisałem że jeśli dasz je w momencie kiedy pąki się już rozwiną to możesz je lekko przypalić bo w niektórych odżywkach jest azot np w Basfoliarze jak dasz max dawke + siarczan magnezu to przypalisz kwiaty ponieważ są zbyt delikatne. Ja sam sie troche bałem bo do tego dodawałem jeszcz mocznik ale pryskałem w sobote i jak narazie jest wszystko dobrze. Ja nie pryskam jak jest kwiat i pryskanie w tym momencie nie jest wskazane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dam 5 l Basfoliaru 5kg boru i 3 kg siarczanu i będzie dobrze co nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj luki mam odrobine rzepaku po ziemniakach (denar 40 t/ha handlowego) trochu późno siany ok.15IX i jest nieco mały 30/40cm odm pomorzanin f1

sa pąki ale jeszcze nie kwitnie dostał 100kg saletry i 200 mocznika jutro mam go potraktować nurelle i ekolist rb.bo mi dzis polało Mam rzepak pierwszy raz i niewiem bo koncówki lisci są granatowe/bordowe... to cecha odmiany czy brak czegoś np. fosfor?

a kilometr dalej jest rafineria nafty jasło to chyba siary bedzie miał dość?

a i jeszcze czy ktoś miał Ziemniaka Tajfuna?? kupiłem w centrali po 1950złCB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to dam 5 l Basfoliaru 5kg boru i 3 kg siarczanu i będzie dobrze co nie

 

 

będzie git ja na twoim miejscu troszke bym to zmienił zwiekszyłbym dawke basfoliaru np do 7l/h a zmiejszyłbym bor do 2l/h ponieważ jest on też jednym ze składników basfoliaru siarczan bym zostawił tak jak dałeś i dodałbym troch mocznika na ładny kolorek ale to jeśli nie masz jeszcze kwiatostanu pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa pąki ale jeszcze nie kwitnie dostał 100kg saletry i 200 mocznika jutro mam go potraktować nurelle i ekolist rb.bo mi dzis polało Mam rzepak pierwszy raz i niewiem bo koncówki lisci są granatowe/bordowe... to cecha odmiany czy brak czegoś np. fosfor?

 

witam najprawdopodobniej zmienione końcówki to brak niektórych mikroelementów aby uzyskać naprawde ładny kolorek liści powinieneś zastosować mieszanke o jakiej wspomniałem w poprzednim poście 3l Bor-u /h + 7-8l Basfoliaru +Siarczan magnezu powienien załatwić twój problem. z dawek nawozu jakie podałeś widze ze na start dałeś saletre to dobrze tylko czego tak mało tylko 100? szkoda że nie daleś siarczanu amonu w dawce 200-250kg/h potem po jakiś 10 dniach trzeba było dać te 200 mocznika lub saletry i efekt murowany jeśli pod korzeń dałeś mu na jesień fosfor i potas to nie masz co sie martwić o te składniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pękaja mi łodygi od przymrozków Troche to osłabi rzepak nie jest tego dużo ale niestety jest. Mam także w okolicach wgryzienia chowacza ( jak są jego takie małe dziurki około 1-2 mm) to w ich okolicach są długie n ajakieś 2-3 cm takie niby to wygryzienia jakby coś to wygryzło , długie na 2-3 cm a szerokie 3-4mm CO TO JEST!!! tydzień temu pryskałem NURELLĄ !!! CO TO MOŻE BYĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zbieracie rzepak ja nie stosuje Rundapa wszystko naturalnie bez pokosu, jest dobrze ?? A wy jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie o ile mi wiadomo to mój dopiero sie rozkwita a ty już chcesz zbierać poczekaj jeszcze kilka miesięcy a ten temat będzie wałkowany na okrągło co i jak ile czego i kiedy! ja w zeszłym roku nie stosowałem sie sie udało ale wydaje mi sie ze teraz będe zmuszony ale damy rade...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj prysnełem nurelką 2 raz rzepak są już żółte kwiaty ale to sporadycznie!!

Niby bezpośrednio przed kwitnięciem nurelka jest nie wskazana ale chyba nic sie nie stanie bo mój rzepak zaczenie kwitnac pełną para za 3-5 dni. To ostatnie pryskanie nurelką teraz w czasie kwitnienia będe dawał MOSPILAN ??!! Może znacie jakieś inne SKUTECZNE ŚRODKI ?? Co śądzicie o FURRY , FASTAC i Bi 58!!>???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co śądzicie o FURRY , FASTAC i Bi 58!!>???

Daruj je sobie. Nurelle(generyki i mixy) i Mospilan to chyba najskuteczniejsze środki w rzepaku. Ja jak narazie pryskałem 2 tygodnie temu, nie mam nalotu słodyszka więc może tylko pojadę na pryszczarka albo ewentualnie objadę do okoła plantacje bo tam najbardziej słodyszek atakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bi 58 u mnie już dwa tygodnie trzyma nie ma słodyszka i znajdzcie mi środek za 30zł/ha który tak działa????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co śądzicie o FURRY , FASTAC i Bi 58!!>???

Daruj je sobie. Nurelle(generyki i mixy) i Mospilan to chyba najskuteczniejsze środki w rzepaku. Ja jak narazie pryskałem 2 tygodnie temu, nie mam nalotu słodyszka więc może tylko pojadę na pryszczarka albo ewentualnie objadę do okoła plantacje bo tam najbardziej słodyszek atakuje.

 

( generyki i mixy ) co masz na myśli ?????? ponoć BIi 58 jest dobre?? mówią n ato niebieska nurella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli mieszanie substancji czynnych aby uzyskać odpowiednik Nurelle. Co do Bi 58 to sprawdzcie dla jakich roślin jest zarejestrowany i nie podawajcie go w rejestrze zabiegów dla rzepaku. Mój rzepak dziś w 20% kwitnie, generalnie robią się u mnie pola żółte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie muwcie ze nurelka tyle trzyma po prostu nie bylo u was jeszcze nalotu. U mnie wczoraj nie bylo slodyszka sporadycznie jeden dwa a dzisiaj juz gurne kwiaty pogryzione i jest go masa wlasnie skonczylem pryskac mospilanem. A co do nurelli to kolega tez byl swiecie pszekonany ze bedzie 2 tyg trzymac po tygodniu zajzal na pole i co? tylko plug bo niebylo co ratowac to bylo w tamtym roku i sadzi sie teraz z firma i niema zadych szans bo z duzymi koncernami nikt jeszcze nie wygral. pozdrawiam i zagladajcie codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ja stosuję od kilku lat i działa u mnie conajmniej 2 tygodnie. Coś musiało być nie tak skoro po tygodniu nie było nic z rzepaku. Ja stosowałem ją niecałe 2 tygodnie temu i nie widziałem dziś żadnego objawu żerowania słodyszka choć trochę ich spotkałem. Nie bedę już mógł pojechać nią tylko bedę musiał jechać Mospilanem ze względu na pszczoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nurell to nie wiem co powiedzieć pryskałem w sobotę a dziś zajrzałem na rzepka który zaczyna kwitnąć a słodyszaka w pierwszych keiatach rozwiniętych mnóstwo i niewiem czy spadnie po pogryzieniu czy nie? Wydają się niby aktywne ale znajduje też takie które się kopulują i niewiem co tu robić. Może złożyć reklamacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz dokładnie ile ich leży na ziemi. Spokojnie musi działać, mi działa 0,5l/ha właśnie wróciłem z pola i oglądałem rzepaki, jest trochę słodyszka ale nie ma żadnych wgryzów w nierokwitniete pąkach. Ja pojadę Mospilanem za 2-3 dni może załatwi pryszczarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ojciec pryskał w piątek i sobotę bo mnie nie ma w tygodniu na gospodarstwie bo studiuje ale wczoraj był i twierdzi że po słodyszku ani śladu ma jaszcze tablice pomalowaną na żółto żeby nie trzeba było w kwiaty zaglądać jak jest słodyszek to i przez pomyłkę i na nią siądzie sprawdzona metoda....!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pryszczarka kiedy jest najlepszy moment prysnąc jak zaczynają opadać płatki kiwiatowe????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje albo jedziesz w przyszłym tygodniu jak zaczną się zawiązywać łuszczyna albo jak przekwitnie i jak będą larwy w łuszczynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...