Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Daj dawkę perzową plus przylepca. Musi zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a stosując oprysk na buraki na jednoliścienne i na dwuliścienne osobno , jaki odstep czasu należy zachować np. czy wystarczy 24 h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o 3 dniach. Kiedyś mieszałem agil z etofumesatem i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się , że na safari kiedys widziałem, że odstep przy mieszance z nim 5 dni, ale dziś to chciałem sprawdzić i nic na etykiecie safarii które mam takiego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sądzę że to zależy od zastosowanych środków.Kiedyś gdzieś widziałem o 7 dniach ale zacząłem szukać informacji i trafiłem na http://gruparolnik.pl/pdf/Betanal%20MaxxPro%20209%20OD.pdf

b) W przypadku zachwaszczenia plantacji chwastami jednoliściennymi (chwastnica

jednostronna, perz właściwy) Betanal maxxPro 209 OD stosować w kombinacji

z herbicydem Agil 100 EC

Czyli można nawet mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstęp 7 dni jest na Fusilade Forte 150EC

ksbgf88s3bsl_t.jpg

 

PS.Niby nowe forum , ale dalej nie można edytować swoich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak była dostępna pantera to można było mieszać z safari i betanalem, nawet sam robiłem mieszankę, betanal + goltix + safari + pantera w 2 i 3 oprysku, w tym roku nie pryskam na jadnoliścienne bo ich na polu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna mieszanka napisz jeszcze fazę rozwoju buraka i dawki to może coś łodzią rozjaśni bo na pewno nie pełne i nie faza 2 liści właściwych

 

ja osobiście jedno liścienie w burakach zwalczałem osobno -byli tacy co pytali po co ja z 10 oprysków stosuje na buraki

 

inni ze codziennie pryskam .

 

Stare czasy zapomniałem jak to robiłem

ale mam pytanie do forumowiczów i plantatorów buraków

 

skoro Polska jest importerem cukru bo od paru ładnych lat jest po okolo 100 gdy byla eksporterem

kilka cukrowni nie ma juz kominów

 

w kilku juz sie buraków nie przerabia .

Jaki cel ma Polska całkiem wygasić cukrownie ? przy tej cenie cukru co jest dzis 2 zł to juz w porywach w detalu to cukrownie on opuszcza po 1,6

to daje 190 zł z tony buraków sam kosz surowca to 120 byly czasy ze juz po 1,6 byl w detalu to cukrownie non profit pracowały i bez Kosztowo zapewne niemcy Lubia polaków i beda za free robić w Polsce

 

Bo na pewno nie mamy planu zwiększyć produkcji i uruchomić wszystkie nie zburzonych cukrowni bo po co

 

 

a co na tych wyburzonych powstało piszcie jestem ciekawy jak nam sie kraj ładnie rozwija

np co w Wieluniu powstało ?

w Wrocławiu 2 cukrownie bylo co teraz jest?

 

ciekawe co tam teraz jest czy spożywka czy może domy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam początek kampanii jak buraki? U nas armagedon wyschło wszystko nie wiadomo co robić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kluczewie przesuneli rozpoczęcie kampani o 2 tygodnie i przewidują że bardzo szybko skończą w tym roku. U mnie planowany odbiór na 15 listopada, wiec może jeszcze coś podrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@osa przyjacielu HOLMEREM będziesz kopał w listopadzie lub w grudniu

 

 

Szkoda ze przesunęli polaryzacja zapowiada sie wyjątkowa

 

Chyba buraki w tym roku bedą najbardziej dochodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko ROPA na polu, pewnie będzie kopane przed samą odstawą.

Żeby buraki przyniosły w tym roku największy dochód to polaryzacja powinna być ponad 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak kiedys ktoś gaworzył o naukowcach tych co z ..polem'' maja nie wiele wspólnego jakie to złe

 

ja znam takich co maja własne pole i uprawiaja - inni z nich kpia w zywe oczy

 

2 kategoria to ci co maja swoje pole ale wydzierżawili - moim zdaniem to najgorsi naukowcy

 

3 to tacy co faktycznie nie maja z ziemią nic wspólnego i ja znam kilku takich co wcale nie jest to złe . Jeden z nich to naukowiec juz z 3 pokolenia w stopniu dr

 

dziadek bardzo bolał ze syn studia porzucił i wyjechał do usa

 

 

ale do tematu dziadek robił wiele badań i wiele publikacji opublikował

 

NIGDY w jego badaniach polaryzacja cukru w burakach na oborniku nie była niższa od 20% rekordowa to 25%

 

Nie wiem czy pamietacie pierwsze badania w pierwszym roku jak płacili 46 euro za tone buraka czy ktoś miał polarycaja mniejszą niz 18%? (i to juz była podana z stratami w wysłodkach 3%) a co to rolnika obchodzi ze cukrownia 10% cukru nie potrafi wydobyc z buraka

 

a dlaczego Kolego Osa nie ma byc 20% raczej szybko tak kożystny rok na polaryzacje sie nie powtórzy - na plon moze nie jest to wymarzony ale jakos surowca do przeróbki raczej bedzie rewelacyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdy własne badania polaryzacji nie pokryły mi się z polaryzacją w cukrowni... Ktoś wie ile buraki przystają po deszczach na dobę na czy jak tak min i max ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa różnice jak to nie tajemnica?

 

dawno temu to było dr juz dzis może i nie żyje a juz na pewno jest emerytem

 

ale on miał 20% prawie zawsze a na burakach uprawianych na oborniku nawet 25% polaryzacji sie mu nie raz zdarzało

 

oczywiście wszystkim rzycze tej wyższej polaryzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaryzacja liczona jest tak by odzwierciedlała ilość cukru wyprodukowaną przez cukrownie z twoich buraków. Jeśli coś nie tak z technologią oszczędności czy coś tam zginie To w cukrowni musi się zgadzać to co przyjedzie od rolnika z cukrem który jest w magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukrownia i tak zrobi taką polaryzacje jaka będzie pasowała, W zeszłym roku akurat oddawałem w tym samym czasie co były minister Artur B. oddałem wtedy 8 samochodów a resztę po tygodniu i polaryzacja była o 1% mniejsza niż te co po tygodniu, u niego jak kopali buraki to na polu nawet nie leżały godziny. Czyli na układy nie ma rady. U nas w wiosce dają azotu na buraki od 120 do nawet 300N/ha a różnica w polaryzacji jest nie większa niż 0,5% i standardem jest gdzie większa polaryzacja to większe zanieczyszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to kolego nie musi być minister znam przypadek ze brat był dyr w cukrowni to jego brata buraki zawsze rewelacyjny cukier miały i niskie zanieczyszczenia

 

 

a tak swoja drogą przecież rolnicy mogą reklamować polaryzacje ciekawe dlaczego tego nie robią

 

a ja dawałem azot w ostatniej dawce do 20 lipca i kiedyś mnie moj kuzyn zakapował i cukrownia robiła u nas próby na azotany i na jakos cukru nic specjalnego im nie wyszło . wiec doszli do wniosku ze kuzyn ich wystawił do wiatru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Zestawienie największych kosiarzy dotacji ostatnich lat otwiera Krajowa Spółka Cukrowa z monstrualną dotacją 138 mln euro. Za nią trzej zagraniczni producenci cukru: Sudzucker 66 mln euro, Pfeifer&Langen 53 mln i British Sugar Overseas z 39 mln euro.

 

tak jak by kto nie wiedział polski cukier 80% skarb państwa

 

niemieckie cukrownie -nieniecy rolnicy ta brytyjksa to fundusz inwestycyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wczorak kolega Ansu pisał o burakach za 2 lata czyli od 2017 jak nie kupisz której niemieckiej cukrowni to buraki będziesz widział w ogrodzie botanicznym

 

krowy i świnie bedą w ZOO

 

po zniesieniu kwot mlecznych co sie dzieje ceny spadaja co jest najbardziej oczywistą rzeczą a zachodnie mleczarnie wycofuja sie z rynku np na Opolszczyznie Zolt juz ma na sprzedaz mleczarnie w raciborzu holland juz sprywatyzował

 

jest super nie ma co narzekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sympatyczny kolega Lans pisał mi o silnikach z aluminium o oponach co sie nadmiernie zużywają i o przekłamaniach licznika

 

ja obliczem co innego niz ilość tlenku magnezu potrzebna do zobojętnię kwasu azotowego

było u nas 300 do350 tys ha buraków przy plonie 40 ton to kolo 5000 tys obrotu rocznie całosc to 1.5mld -1,65mld Polska sprzedała 17 cukrowni za 250mln to my rolnicy moglismy kupic ta czesc za 20% i jeszcze by zostało dlaczego nie kupiliśmy?

 

A do Ciebie lans nie martw sie moimi oponami Angielskim wyprodukowanymi w francji z dodatkiem kukurydzy z GMO maja przejechane 130 i jeszcze duzo przed nimi

 

Zimowski tylko Hankook koreanki mi sie bardzo podobają te jeszcze wiecej pojeżdżą ale sa 10mm szersze od letnich i 10 mm wyższe

 

a nigdy nie kupuj aut francuski i na F to szajc jakich mało na swieciecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...