Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A po filmikach na YT już trąbią o glifosacie walonym przed zbiorem na dosuszanie. Nie ma w zasadzie niezależnych badań ile go się kumuluje w ziarnie. Więc kto komu broni. W moich stronach mało kto dosusza. W ościennym powiecie dużo idzie na pokosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grześ ,@tekme i inni duzo pisali o Gmo i glifosacie w 2001 roku

 

 

nawet nie głupie mieliscie poglady

 

wiesz jak bym wiecej zarabiał to rzepak bym reglone desykował

 

czy mniej szkodliwy nie wiem ale jego dzialanie mi sie bardziej podoba

 

 

. Pokosówek u mnie w regionie wiele w cenie złomu najczesciej chodza i na wiekszym złomie mozna zawsze kupic

 

problem w tym ze koszt pokosówki jaki usługi to okolo 150 -200 zł glifoast nawet 3 l z opryskiem 100

 

stoły do rzepaku ludzie nawet sami dorabiali albo sa firmy co za 2500 do 4000 zrobia w tej wyższej cenie sa 2 kosy elektryczne

 

wiadomo ze idealnych rozwiazań nie ma zysk jak jest w rzepaku to minimalny a jak go nie ma to dopiero ciekawie

 

 

 

a koszty rosną każdego roku

 

ja pisalem o siarczenie amonu po 50 zł tona rok 1999 sam za tyle kupowałem przez kolejne 3 lata

 

dzis raczej 100kg moze w koksowni bym kupił

ale koksownie nie sa polskie i nie produkują w większości siarczanu amonu tylko siarke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dosuszam powodów było kilka ale głowny to byl taki ze mam obsade rzepaku nie za wielka i tam gdzie brakowało bardzo ładnie rumian sie wkomponował . a tak wyschnie a wentylator go zostawi z tylu .Czy dobrze czy zle okaze sie po zbiorach moge tylko tyle napisać ze roslny sa mocno rozgałezione ale to chyba normalne przy małej obsadzie

 

ale u mnie nie ma suszy ale u sąsiadów prawie jednakowo dojrzewa

 

a teraz juz na dosuszanie chyba lekko za pożno chyba ze gdzies na połnocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto za późno? Na północy to wszystko jest jeszcze bujnie zielone, ale w kuj-pom pszenice żółkną szybciej niż rzepak, ten jest jeszcze niegotowy do desykacji, chyba że ktoś planuje ograniczyć sobie plony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero po 15 lipca bede zastanawiał sie kiedy wjechac z opryskiwaczem, narazie wszytko zielone tylko na słabszych glebach zmienia kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad predator&obcy

gdzie tu pytanie?

ale jeśli Cię dobrze rozumiem to też mam dziwne odczucia. Suma sumarum od jakiegoś czasu coraz mniej chętnie czytam to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja wogole sie nie znam na uprawie buraków chyba ostanie w 2007 mialem

 

w pszenicy tez bez szału

 

rzepak to tragedia bo juz kilka lat temu znalazłem kile rzepaku przypadkiem

 

kukurydze bardzo rzadko uprawiam i na małych obszarach

 

w moim regionie rzepak lekko 15 będzie koszony

 

ale u mnie rolnicy juz wnioski do gminy nosza by szacowali szkody

suszy bo zboza jare na gorszych stanowsich jak wzeszły od razu klos puściły

a dopiero głupoty piszę o tym co dostajecie i gdzie jestescie rolniczo w swiecie

 

bo jest wspinała koniunktura wspaniale wyniki mamy

fosforu juz 5 razy mniej stosujemy niz 20 lat temu

soli potasowej jeszcze oszczędniej

 

z Azotem licho ale moze za rok do połowy tego co 20 lat temu sie zbilizymy

 

jest dobrze tak wyczytałem w GAZECIE WYBROCZEJ ale moze byc gorzej jak PSL sie nie dostanie do sejmu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wrółciłem z rekonesansu w plantacji rzepaku , tak rzepaku , a nie maku.

Odmiana heterozyjna Electra F1 , stan plantacji na 15 maj rokował plon ok 4 i więcej ton z ha.

Łan dalej wyglada przyzwoicie i wydaje się plonowac w granicach 3 ton , tyle że , zobaczcie nasiona.

I nie jest to rzepak przedwczesnie desykowany randapem , a nasiona ze sdjęc są zupelnie dojrzale i suche , szeleszczac w strąkach ,

Ich śr ok 1,2 mm.

Gleba klasy 4 a .

Wobec czego nie smiem ocemniać plonu przed wykoszeniem , ale obawiam się czy 1,5-1,8 t bedzie do osiagniecia .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1b24cea0441eef1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1b24cea0441eef1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego z buszu zwany buszmenem

 

może zapałkę taka do świec olejowych na zdjęciu dales

 

 

rzepak jak ma 3mm kulke to mtn jest przyzwoita

 

 

a nie zauważyłeś ze połowa straków jest nie nalana

 

co za pierdoły piszesz o plonie z 15 maja wtedy to na majówka mogłeś isc a nie szacować plon

 

ja rzepak kalecze jak nie którzy tu piszą a nie uprawiam

 

i plony akie mialem to od 1 tony do prawie 5 tyle rze skarjne plony sa zadko ale i tak po dodaniu otrzymuje sie plon sredni

wiadomo ze GUS zbiera 2 razy tyle co ja ale GUS to prawie jak większość forumowiczów wspaniali fachowcy a ja DEBIL jak donosi nasz przyjaciel z wysp galapagos

 

ja zdania nie zmieniam ze rzepak najmniej reaguje na susze na dobrym polu zborza beda ciekawiej wygladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego szu , zwany szulerem , o 3 mm ziarnie zapomnij

Nie była to zapałka olejowa , ani sztormowa , która była w sprzedaży w latach mojej mlodości i z ubawem rzucaliśmy ją do kałuż , a ta nie reagowała na wodę paląc się kilka sekund.

O wysokiej masie tysiaca nasion u mnie mogę zpomnieć i śądzę ze zamiast 3-3,5 gr bedzie 1,5gr i to w porywach , w zwiazku z tym 1,8 ton/ha uznam za wyzwanie.

Co do ocen majowych , to przyznasz że skoro idziesz do kina i jest swietny początek , to masz prawo spodziewac się rownie interesujacego zakończenia , niestety , a moze stety , rezyser- przyroda , miał taki a nie inny scenariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak na piaskach nedznie wyglada ale do stanu dojrzalosci jak u lanz buldoga mu daleko. Probowalem dzis desykowac ale po jednym polu zjechalem do domu. Jestbzbyt zielony zdecydowanie. Za kolami praktycznie ani jednej otwartej luszczyny. Ale widzialem dzis pryskabe rzepaki na ktore hyl juz czas. Poza miejscami lzejszymi ogolnie oceniam stan mimo ogromnej suszy na sredni do dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie ceny u was na kontrakty na rzepak ?

W czerwcu podpisałem na 1500zł/t. Teraz podskoczył do ponad 1550zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie niezłe ceny aby ten trend wzrostowy pozostał. Kto dobrze skupuje i kontraktuje w lubelskim ktoś miał jakieś doświadczenia z Glencore - Trawniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ przyjacielu Lanz

 

ja w maju albo czerwcu tak od niechcenia pisałem o cenie 1500 dzis wiem ze cena bedzie wyższa o ile nie wiem

 

ale rzepak wygląda tragicznie

 

kiedyś wcześnie podałem ilosc wody i tem optymalne dla rzepaku na plon kolo 3 ton o ile pamiętam to kolo 70mm w maju i czerwcu musi byc

 

ale nie załamuj sie bo juz widzialem rzepaki 4 tonowe ale na ziemi a słoma ładnie stała

ludzi nic nie mowili tylko stoły od kombajnu zdejmowali to byl rok kolo 2000 okolice Nysy obszar okolo 10km grad wybił wszystko tam chyba nikt nie kosił słomy która została taki fach

a ile ten Jeczmień Ci dał bo tez tragedia juz miałem pytac czy jary kosiłeś.

na pocieszenie Ci napisze ze w Wielkopolsce widziałem owsy takie packi po 1 lub 2 m kola i z 10m nic to dopiero będzie owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Młócicie już ?-- jaka jest wilgotność - i jaka cena u was ?

U mnie cena na na dzień dzisiejszy 1530zł.

A żniwa za tydzień przy dobrej pogodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na wczoraj 1470 u mnie. Wczoraj na 9 dzien od pryskania mial 16% kruszony. Ale generalnie sporo osob od pon ma zamiar cos tam probowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. 7 ha rzepaku poległo ,plon ok 3 t/ha . Wilgotnośc 9,2 % , zanieczyszczenia nieuż 2 % , uż 1% . Cena netto 1475 przy podstawie 1520.

Rondoupu nie widział .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0f898b8519880f2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cefa1aaea69bb7d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ab7f603ca401ab2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cefa1aaea69bb7d.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...