Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:10 Pon 30 Lis 2020

Jęczmień
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidlubelskie

PostWysłany: 21:59 Sro 28 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro skracam jęczmień cecefon 1.5l na hektar a trzy dni temu pryskałem na chwasty puma +chwastoks trio i jęczmień zauwazłem ze prawie się wyłożył . pierwszy raz skracam i jakich moge się efektów spodziewać ? prosze o komentarz czy pryskać teraz z antywylegaczem + coś od grzyba czy się wstrzymać i fungicyd za tydzień
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kubuś

PostWysłany: 11:18 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile czystego N polecacie dać na jary, w ilu dawkach i jakich etapach.
Czy podobnie jak w pszenicy ?
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 22:05 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matii napisał:
Agrotefon nie ma chyba ccc więc moze być

ale ma etefon.etefon>etylen>zahamowanie wzrostu>przyspieszone starzenie sie.
Moim zdaniem w warunkach bezdeszczowych to ryzykowne.
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 21:58 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrotefon nie ma chyba ccc więc moze być
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
men2face

PostWysłany: 21:54 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robinson napisał:
Witam . Mam pytanie czy pryskacie jęczmień jary na skracanie i czy 0,2l modusa i 0,5l agrotefonu to dobry pomysł . Z góry dziękuję za odpowiedż .

wydaje mi sie ze ten dodatek agrotefonu(CCC+etefon) jest zbedny pozatym przy suchej i gorącej pogodzie może narobic wiecej strat niz pożytku.
Powrót do góry
robinson

PostWysłany: 20:18 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam . Mam pytanie czy pryskacie jęczmień jary na skracanie i czy 0,2l modusa i 0,5l agrotefonu to dobry pomysł . Z góry dziękuję za odpowiedż .
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 12:04 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
majkeel napisał:
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, otóż mam taki problem na jęczmieniu jarym pojawiają się przebarwienia na liściach są one koloru jasno żółtego a nawet prawie białego, postępują one od czubka liścia w dól. Po pewnym czasie roślina schnie i zamiera, występuje to nie na całym polu ale w mniejszych lub większych skupiskach rozsianych po całej powierzchni uprawy. dodam jeszcze, że początkowo rośliny wschodzą normalnie, a zaczyna się to dopiero jak roślina jest już trochę większa ale jeszcze przed krzewieniem. Jaka może być tego przyczyna? Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to jaka, czym to zwalczać?[/list]

J abym raczej stawiał na jakieś oparzenia chemiczne albo pozostałości chemii w glebie, pasuje mi to do białych liści i zamierania roślin.
Co było przed jęczmieniem? jaki doglebowe środki dawałeś?

Gdybyś zrobił zdjecia to można by coś wiecej powiedzieć a tak to mozna tylko strzelać.Tym bardziej że przyczyn moze być wiele a objawy są podobne.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 11:10 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkeel napisał:
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, otóż mam taki problem na jęczmieniu jarym pojawiają się przebarwienia na liściach są one koloru jasno żółtego a nawet prawie białego, postępują one od czubka liścia w dól. Po pewnym czasie roślina schnie i zamiera, występuje to nie na całym polu ale w mniejszych lub większych skupiskach rozsianych po całej powierzchni uprawy. dodam jeszcze, że początkowo rośliny wschodzą normalnie, a zaczyna się to dopiero jak roślina jest już trochę większa ale jeszcze przed krzewieniem. Jaka może być tego przyczyna? Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to jaka, czym to zwalczać?[/list]

J abym raczej stawiał na jakieś oparzenia chemiczne albo pozostałości chemii w glebie, pasuje mi to do białych liści i zamierania roślin.
Co było przed jęczmieniem? jaki doglebowe środki dawałeś?
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 08:15 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkeel napisał:

Masz niedobory mikro składników a podstawową przyczyną pewnie jest zakwaszona ziemia.
Możesz opryskać jakąś odzywką i dodać do tego siarczanu magnezu a najgorsze place posypać WapMagiem. Również możesz kupić np Wuxal Ca tylko przeczytaj dokładnie bo jak sie nie myle to nie mozna go mieszac z siarczanem magnezu.
Powrót do góry
wiesLaw

PostWysłany: 20:30 Sob 24 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam cos podobnego ale w miejscach gdzie byla kiedys laka
Powrót do góry
majkeel

PostWysłany: 14:36 Sob 24 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
matii

PostWysłany: 22:05 Pią 23 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tom napisał:
Czy zauważyliście u siebie taka zależność- przez 7 lat na polach stosowałem Pumę, w ubiegłym roku i w tym już nie robię zabiegu na jednoliścienne i jest zero owsa głuchego. Chyba go w końcu wypleniłem.
Jak sie nie mylę to nasiona owsa głuchego maja zdolność kiełkowania przy sprzyjających warunkach po 10 latach a słyszałem nawet ze i dłuzej Shocked
Powrót do góry
tom

PostWysłany: 10:18 Pią 23 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zauważyliście u siebie taka zależność- przez 7 lat na polach stosowałem Pumę, w ubiegłym roku i w tym już nie robię zabiegu na jednoliścienne i jest zero owsa głuchego. Chyba go w końcu wypleniłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DAREX

PostWysłany: 10:17 Czw 22 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erdem napisał:
Spartak Alpha ma rejestracje w jarym na plamistość siatkową od fazy końca krzewienia do początku kłoszenia. ale jak nie masz narazie choroby u siebie to poczekaj bo jesli teraz go zastosujesz to bedziesz musiał później poprawić.
Jak widze ten tok bedzie pod znakiem brunatnej plamistości i plamistości siatkowej jeczmienia.
Ja uważam że i tak trzeba pryskać jąączmień dwa razy to w tym roku jest nieuniknione i oby dwa razy bo może zajść koniecznośćpryskania i trzeci raz jak taka wilgotna pogoda będzie
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 20:17 Sro 21 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 23:01 Wto 20 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spartak Alpha ma rejestracje w jarym na plamistość siatkową od fazy końca krzewienia do początku kłoszenia. ale jak nie masz narazie choroby u siebie to poczekaj bo jesli teraz go zastosujesz to bedziesz musiał później poprawić.
Jak widze ten tok bedzie pod znakiem brunatnej plamistości i plamistości siatkowej jeczmienia.
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 19:48 Wto 20 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na ozimy to ma rejestrację ale o jarym nic nie mogę znalezdz a plamistość siatkokowa jeszcze u mnie nie występuje chciałem to pojechać zapobiegawczo a nie interwencyjnie i nic nie poradze mam ten srodek termin dobry wiec jak skończy w końcu u nas padać to pojadę nim.dzięki za zainteresowanie jak by co to piszcie jeszcze swoje sugestie.
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 06:07 Wto 20 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matii napisał:
Panowie mam taki problem ktory na pewno na tym forum rozwiązecie. przeszukałem juz cały internet i nic.Mianowicie w mojej okolicy (10 km ode mnie) jest silne porazenie jeczmienia plamistością siatkową ale u mnie nie widać jeszcze.Czy zapobiegawczo mogę to opryskać sportakiem alpha dlatego tym środkiem iz zostało mi go z ubiegłych lat w piwnicy i nie wiedziałem ze go nawet mam.(80 litrow)wiem ze to nie zadobry srodek ale nie wyzucę go a termin wazności jest ok.Jest to jeczmien jary.

zaszkodzić to on nie zaszkodzi ale czy pomożeWink
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 06:05 Wto 20 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eWielkopolanin napisał:
Na moim jęczmieniu jarym jest dużo uszkodzeń po skrzypionce. Ale larw nie widać prawie wcale, rzadko można spotkać dorosłe owady. Przypuszczam , że larwy zmyła sobotnia ulewa. Czytałem,że jak je zmyje deszcz to już na rośliny nie wrócą. I tu się pojawia pytanie- pryskać, czy nie? Jak myślicie?

obserwuj zboże.i w razie czego działaj.
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 21:51 Pon 19 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie mam taki problem ktory na pewno na tym forum rozwiązecie. przeszukałem juz cały internet i nic.Mianowicie w mojej okolicy (10 km ode mnie) jest silne porazenie jeczmienia plamistością siatkową ale u mnie nie widać jeszcze.Czy zapobiegawczo mogę to opryskać sportakiem alpha dlatego tym środkiem iz zostało mi go z ubiegłych lat w piwnicy i nie wiedziałem ze go nawet mam.(80 litrow)wiem ze to nie zadobry srodek ale nie wyzucę go a termin wazności jest ok.Jest to jeczmien jary.
Powrót do góry
eWielkopolanin

PostWysłany: 21:16 Pon 19 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moim jęczmieniu jarym jest dużo uszkodzeń po skrzypionce. Ale larw nie widać prawie wcale, rzadko można spotkać dorosłe owady. Przypuszczam , że larwy zmyła sobotnia ulewa. Czytałem,że jak je zmyje deszcz to już na rośliny nie wrócą. I tu się pojawia pytanie- pryskać, czy nie? Jak myślicie?
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 18:46 Nie 18 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pryskałem jakiś tydzień temu Puma 1L/ha+Sekator 120ml/ha. Dobry ten Chwastox? Ja pryskałem Turbo 2 lata temu pszenice-efekt mizerny(w odpowiednim stadium chwastów).
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 22:46 Sob 17 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja siałem na początku kwietnia i też jest ładny tylko odmiana orthega jakaś zółta w porównaniu z innymi czy pryskacie już od chwastów ja mam w planie PUME I CHWASTOX TRIO TYLKO NIE WIEM CZY RAZEM PRYSKAĆ CZY OSOBNO
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 18:24 Pią 9 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiałem dziś 100kg/ha saletry. Piękny jęczmień mam,opłacało się zasiać na początku marca Very Happy
Powrót do góry
go4gold

PostWysłany: 17:27 Sro 9 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie jest to niedobór MAGNEZU ale co ja tam wiem

http://www.czwa.odr.net.pl/gazeta.php?artykul=00000173
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następny
Strona 29 z 32

Skocz do: