Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:52 Pon 22 Kwi 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1731, 1732, 1733 ... 2165, 2166, 2167  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paktofonikas

PostWysłany: 12:52 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bedziesz nas tu wychowywa? Chwalił tego a ganił tamtego? To temat o cene a jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia w temacie to w.y.p.a.d.- --------> tam sa drzwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marek marek

PostWysłany: 12:42 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox to powiedz czy warto dla takiego wielkiego ryzyka brać w tym udział. Oczywiście, że dochód jest nie adekwatny do obrotu, więc czy warto. Wiesz widać, że jesteś człowiekiem wychowanym bo umiesz normalnie rozmawiać. W przeciwieństwie do Jizin z bazin.
Jizin z bazin nie bądź taki nerwowy bo choroby się nabawisz. Widać, że nie masz twardych argumentów na odparcie majego postu, skoro atakujesz mnie taką płytką odpowiedzią. Masz jakieś uprzedzenia na temat Dalajlamy? Twój problem.
Powrót do góry
Bywka

PostWysłany: 12:42 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Goky napisał:Zgadzam się, ale skoro będziemy tak rozliczani, to można załaczyć fakturkę i.... mamy koszty.
Goky- a jak ty liczysz ile zarobiłeś?Bo ja sumuję wszystkie przychody(sprzedany żywiec) a od tego odejmuję wszystkie poniesione koszty (część z nich ma fakturę, część nie, bo do tej pory nie miało to znaczenia).To że w tej chwili na te koszty na które nie brałem faktury dotąd, teraz ją wezmę nie spowoduje , że koszty się zwiększą a tym samym zostanie mniejszy zysk do opodatkowania!!Żebyśmy się zrozumieli dobrze.Jedyny sposób w jaki mogę zmniejszyć zysk to wrzucenie jakiś dodatkowych rzeczy w koszty, co tam będzie można - komputer i takie tam.Chodzi o takie rzeczy których do tej pory nie uwzględniałeś w kosztach - lodówkę do domu możesz sobie wrzucić, laptopa dla dziecka .Ale ile to może być na rzut?Tysiąc?Dwa?I jak często się kupuje laptopa czy lodówkę?????
Ja do tej pory przy kosztach każdego rzutu liczyłem każdą kupioną żarówkę, papier toaletowy,spinacze itp.Po prostu notowałem wszystko co kupuje na potrzeby aktualnego rzutu.To właśnie, razem z kosztami nazwijmy je głównymi (pasza,pisklę,orzewanie, ludzie itp) były koszty calkowite.Tak więc jak wyżej napisałem co można dołożyć do tych kosztów? Komputer raz na 10lat i lodówkę?
Ciekawe jak rozpiszesz np koszt załadunku ?Weżmiesz ludzi na etat i odprowadzisz ZUS??W końcu tobie nie zostanie nawet złotówki z tego interesu. Jak nie będziesz miał udokumentowanego kosztu , to przez jego brak twój zysk zwiększy się ! A tym samym podatek do zapłaty.
Jak powiedziałem-to ,że do tej pory pewne sprawy można było potraktować swobodniej traktowałem jako uproszczenie dla rolnika od Państwa , ze względu na fakt iż rolnik to nie hurtownia agd to specyficzna, trudna produkcja.Krótką mówiąc-żywy towar ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Obecna władza, co było wiadome, ma to oczywiście w d.u.p.i.e. bo taki towar można sprowadzić taniej skądkolwiek i jeszcze na tym zarobić.Ot liberałowie. A faktury RR znikną?A to co pisała kurka, jak ktoś k.u.r.w.a ma kilka tysięcy świń albo krów to jest to coś innego?????Kurka złotopiórka świetnie to wychwyciła - na tej podstawie można taką ustawę zaskarżyć- nie traktuje wszystkich obywateli równo bo niby czym się świne w tej sytuacji różnią od kur????

Witam serdecznie, do tego chcę dołożyć koszty amortyzacji obiektów hodowlanych, które w RP wynoszą wg tabeli MF 40lat!!! natomiast u naszych sąsiadów zachodnich 16lat(o tym problemie pisałem, nikt do tej pory nie wychwicił ), po za tym jeśli chodzi o załadunek drobiu to są firmy załadunkowe, które wystawią FV. Prowadzę pełną rachunkowość i wiem jak to się ma do podatku rolnika RR bo sam byłem do momentu przekroczenia 800 tyś. euro teraz jest podwyższony próg do 1200tyś euro. Pisałem też o cenie brojlera 4,20 przy min. zysku. Jeżeli będziemy wszystko robić na FV to wtedy pogadamy merytorycznie. Dla banków będziemy nie ciekawie wygladać, żeby jakikolwiek kredyt uzyskać.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 12:33 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja kasa ,moje siwe włosy ,moja fura, mój grób, więc co tu robisz????
zapisz się do sekty i bądz szczęsliwy bo pieniądze szczęscia nie dają szczególnie tym którzy ich nie mają Laughing Laughing Laughing Dalajlama oczekuje wsparcia wstąp w szeregi!!!! zabładziłeś to jest forum materialistów którzy liczą na kasę z produkcji drobiarskiej Very Happy poszukaj innego forum, tutaj chodzi o kasę zarobioną na tuczu kurczaków!!!! Laughing umisz czytać ???
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:27 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba dlatego w tej branży jest tak żle bo jak hodowca 2 czy 3 razy trafił pod rząd i zarobił przyzwoite adekwatne do wkładu i ryzyka pieniądze co nie zdarzyło się na przełomie ostatnich nie wiem ilu lat - 10 , 20 ? to wszyscy już go wyliczają, a gdzie byli jak przy koszcie 3.30 kura była po 2.30.Wtedy nikt nie wyliczał? Hodowca ma brać kredyty inwestować setki tysięcy tyle samo ryzykować codziennie i jeszcze najlepiej jakby tracił za każdym razem?Co to wogóle za teksty ,że teraz kura po 4 zł.Po tyle powinna być non-stop ,żeby zarobek był adekwatny do inwestycji i ryzyka i możliwych strat.Że nie wspomnę o ile podrożała ostatnio pasza, pisklęta i prąd.Co pasza jest po 800zł a kura po 0.90gr że 4.1 to taki zarobek duży?
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 12:22 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jizin z bazin ciesz się zarobioną kasą. Musisz wiedzieć, że absolutnie Ci jej nie zazdroszcze. Pomyśl ile zdrowia musiałeś stracić na zarobienie "tej kaski" miej frajde kupuj fury. Tylko zadaj sobie pytanie czy warto tak siwieć i denerwować się dla tych złotówek. Do grobu ich nie zabierzesz.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 12:18 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek napisał:
Doskonale wiecie, że jak będą chcieli to zrobią co chcą. A że wszyscy teraz zarobili to nie można tego ukryć. A do tych pieniędzy każdy chce dotrzeć -US. A jeżeli tak źle jest to wycofajcie się z tego interesu- ja już to zrobiłem. Jest mniej pieniędzy- dużo mniej, ale SPOKOJNIEJ I BEZPIECZNIEJ.

to po chu. tu zaglądasz ??? widać bardzo się zdenerwowałeś że sąsiad kupił nową furkę???? Laughing Laughing Laughing Laughing ale i tak nie zepsujesz nam frajdy z zarobionej kaski.............powtarzam ZAROBIONEJ I TO CIĘZKO!!!!
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 12:12 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonale wiecie, że jak będą chcieli to zrobią co chcą. A że wszyscy teraz zarobili to nie można tego ukryć. A do tych pieniędzy każdy chce dotrzeć -US. A jeżeli tak źle jest to wycofajcie się z tego interesu- ja już to zrobiłem. Jest mniej pieniędzy- dużo mniej, ale SPOKOJNIEJ I BEZPIECZNIEJ.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 12:02 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie. Na razie to tylko propozycja Min.Fin.. Zobaczymy jak zareagule PSL. Z reformą KRUS Sawicki sobie poradził Smile
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:01 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak była ptasia grypa i traciliśmy tyle co zwykły szarak zarobi w 5 lat to ci pasowało marek marek?A jak latem ludziom się dusiły kury za setki tysięcy złotych też ci pasowało?A jak wpadła choroba i narobiła strat że głowa puchnie też ci pasowało?A czy ten co prowadzi księgi ma tak,że wystarczy awaria agregatu prądotwórczego latem i traci majątek życia w 30min?A czy ma tak, że wyjdzie salomonella (i można się zesrać z czystością a i tak może wyjść)i traci majątek życia?A czy ..... i tak dalej i tak dalej.To nie jest normalna działalność i nie powinna być tak traktowana
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 12:00 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek napisał:
I dobrze myślą miastowi. Czego wy chcecie? Każdy prowadzi księgi rachunkowe, nawet 1-os firma. Zatrudniasz księgowego płacisz mu 300-500zł na miesiąc i już. Nie rozpaczajcie- teraz przez 1 rzut zarobiliście tyle, co normalny pracownik w zwykłym zakładzie produkcyjnym nie zarobi przez 5lat. I gdzie tu sprawiedliwość. Wy teraz możecie pozamykać "swoje budy" na parę lat a taki zwykły szaraczek musi pracować cały czas, żeby dzieci miały, co jeść.
Nie zdajecie sobie chyba sprawy z realiów życia „poza drobiowego” wymieniając się tylko cenami 4,10 i 4,50. Zastanówcie się, bo inni naprawdę mają gorzej niż WY.

no... takie prostytutki w mogadiszu na przykład mają żle..
co ty piszesz człowieku ???? gąski słabo idą??? trzeba było nie ryzykować tylko wstawiać drób przez lata, jak byś miał zbyt i cenę to byś nie pisał takich głupot!!! tobie nikt nie wylicza ile zarobiłeś a jak wejdzie ustawa to i ciebie dokładnie wyliczą z pisklątka gęsiego i będziesz musiał lecieć po protokół na pięć zdechłych gęsiątek do lekarza wet. który oczywiście weźmie kasę za zaświadczenie ale będziesz mógł sobie wliczyć oczywiście w koszty działalności gospodarczej SmileSmileSmile
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 11:39 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek napisał:
I dobrze myślą miastowi. Czego wy chcecie? Każdy prowadzi księgi rachunkowe, nawet 1-os firma. Zatrudniasz księgowego płacisz mu 300-500zł na miesiąc i już. Nie rozpaczajcie- teraz przez 1 rzut zarobiliście tyle, co normalny pracownik w zwykłym zakładzie produkcyjnym nie zarobi przez 5lat. I gdzie tu sprawiedliwość. Wy teraz możecie pozamykać "swoje budy" na parę lat a taki zwykły szaraczek musi pracować cały czas, żeby dzieci miały, co jeść.
Nie zdajecie sobie chyba sprawy z realiów życia „poza drobiowego” wymieniając się tylko cenami 4,10 i 4,50. Zastanówcie się, bo inni naprawdę mają gorzej niż WY.

Kim Ty jesteś i co robisz na tym portalu?
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 11:19 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:33 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poczytajcie koledzy co na portalu wp w temacie propozycji zmian podatkowych piszą internauci. Jejku. Nóż sam w kieszeni się otwiera co o nas miastowi myślą. Po przeczytaniu prawie wszystkiego horrory mi się w nocy śniły.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:41 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można , tylko kto to ma zrobić jak nie ma żadnego związku.
My produkujemy mięso drobiowe i nam najbardziej zależy ,żeby ludzie jedli drób.Wieprzowina,wołowina to dla nas potencjalna konkurencja.Nie pojmuje dlaczego konkurencja mam mieć inne proste , bardziej korzystne zasady.To się ewidentnie nadaje do zaskarżenia.Zna ktoś kogoś w związkach żeby o tym pomyśleli?
Skoro ponad 100 kur to już dział specjalny i wchodzi w prowadzenie księgowości to ponad 2szt świń też powinno wejść w księgowość (nawet wagowo ilość mięsa się zgodzi bo 100kur to ok 240kg = ok 2 szt świń)
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:39 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i tu się z panem panie medox zgadzam , jeśli wpasują nas w dochodowy na zasadach ogólnych wszystkie 18 tysięczniki wylecą w kosmos !!! ludzie nie wiecie co to jest książka przychodów i rozchodów a co dopiero pełna księgowość!! a co dopiero księgowość w rolnictwie !! jak zaksięgujecie " dościelanie słomy w trakcie cyklu albo 18 zdychów za jeden dzień? jak się trafi na debiła w skarbówce to wam ten komputer zakwestionuje " bo jaki to ma wpływ na uzyskanie dochodu" powie !!! ale jak nagle wzrośnie zużycie paszy na kg przyrostu !!! i znikną wyczynowcy z wynikami 1,75 na kg przyrostu !!!
Pomysł na sposób opodatkowanie działów totalnie wzięty z du.y !!!to jest rolnictwo i biologia .. nieprzewidywalna jak wybuchy na słońcu !!!! ale jakiś (słowo zostało usunięte) chce to wstawić w tabelki i co mu zrobisz... jedno jest pewne społeczeństwo nie zje już taniej kurki bo nawet 4,50 netto za żywiec nie będzie gwarantować zysku z tej produkcji!!!

Ps. acha i jeszcze trzeba będzie wycenić budy i gospodarstwo żeby móc je amortyzować w kosztach a potem sprzedając trzeba będzie odprowadzić podatek od zysku , no i kostka to środek trwały który amortyzuje sie ok 25 lat( chyba) a nie koszt w danym miesiącu jak sądzą niektórzy .

proszę zacząć od kiosku z gazetamim jak proponował pan medox bo w rachunkowości rolne przy skurwysy.skim US będzie ciężko.

A i każdy wzrost ceny o 0, 10 netto żywca zaowocuje zaraz min 19 % podatku więcej dla budżetu państwa . Dobranoc państwu.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 09:18 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox- ja nie pisałem, że będzie lepiej. A co do zaskarżenia , to również można to zrobić z ustawą o salmonelli, bo traktuje nie równo hodowców w sprawie odszkodowań. Wylęgówka i stada towarowe- przysługuje odszkodowanie w razie likwidacji stada, brojlery- nie. I gdzie tu równość podmiotów w świetle prawa???
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:56 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goky napisał:Zgadzam się, ale skoro będziemy tak rozliczani, to można załaczyć fakturkę i.... mamy koszty.
Goky- a jak ty liczysz ile zarobiłeś?Bo ja sumuję wszystkie przychody(sprzedany żywiec) a od tego odejmuję wszystkie poniesione koszty (część z nich ma fakturę, część nie, bo do tej pory nie miało to znaczenia).To że w tej chwili na te koszty na które nie brałem faktury dotąd, teraz ją wezmę nie spowoduje , że koszty się zwiększą a tym samym zostanie mniejszy zysk do opodatkowania!!Żebyśmy się zrozumieli dobrze.Jedyny sposób w jaki mogę zmniejszyć zysk to wrzucenie jakiś dodatkowych rzeczy w koszty, co tam będzie można - komputer i takie tam.Chodzi o takie rzeczy których do tej pory nie uwzględniałeś w kosztach - lodówkę do domu możesz sobie wrzucić, laptopa dla dziecka .Ale ile to może być na rzut?Tysiąc?Dwa?I jak często się kupuje laptopa czy lodówkę?????
Ja do tej pory przy kosztach każdego rzutu liczyłem każdą kupioną żarówkę, papier toaletowy,spinacze itp.Po prostu notowałem wszystko co kupuje na potrzeby aktualnego rzutu.To właśnie, razem z kosztami nazwijmy je głównymi (pasza,pisklę,orzewanie, ludzie itp) były koszty calkowite.Tak więc jak wyżej napisałem co można dołożyć do tych kosztów? Komputer raz na 10lat i lodówkę?
Ciekawe jak rozpiszesz np koszt załadunku ?Weżmiesz ludzi na etat i odprowadzisz ZUS??W końcu tobie nie zostanie nawet złotówki z tego interesu. Jak nie będziesz miał udokumentowanego kosztu , to przez jego brak twój zysk zwiększy się ! A tym samym podatek do zapłaty.
Jak powiedziałem-to ,że do tej pory pewne sprawy można było potraktować swobodniej traktowałem jako uproszczenie dla rolnika od Państwa , ze względu na fakt iż rolnik to nie hurtownia agd to specyficzna, trudna produkcja.Krótką mówiąc-żywy towar ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Obecna władza, co było wiadome, ma to oczywiście w d.u.p.i.e. bo taki towar można sprowadzić taniej skądkolwiek i jeszcze na tym zarobić.Ot liberałowie. A faktury RR znikną?A to co pisała kurka, jak ktoś k.u.r.w.a ma kilka tysięcy świń albo krów to jest to coś innego?????Kurka złotopiórka świetnie to wychwyciła - na tej podstawie można taką ustawę zaskarżyć- nie traktuje wszystkich obywateli równo bo niby czym się świne w tej sytuacji różnią od kur????
Powrót do góry
Miron6592

PostWysłany: 07:33 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: inkwizycjia Odpowiedz z cytatem

jak znajdą Salcie to i Mosiek się znajdzie szukali kiedyś siarki i ............a ,efekt końcowy taki sam będzie .u kogo znajdą u tego to ma prze........e Twisted Evil
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 07:02 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszecie o nowych przepisach odnośnie salci, ale trochę nie rozumne. Przecież zawsze jesteśmy badani na obecność nic się tak naprawdę nie zmieniło, jeśli będzie to wykryją a jak nie ma to nie wykryją – proste.
No chyba i jestem przekonany, że nieuczciwi hodowcy termicznie oddziałowują na kał i spreparowane próbki dają do labo. Niestety skończyło się to już.
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 22:09 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kondratowicz 4,00 netto
Powrót do góry
buba76

PostWysłany: 21:42 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może by tak kto podał cenę kontrolnie ?
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:19 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam jak się choduje kilka tysięcy kurek czy indyków to jest dział specjalny, a jak ktoś ma kilka tysięcy świn to już niejest dział specjalny , lub maja 100 lub 200 krówek i to tez niejest dział specjalny, coza paranoja.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 19:49 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To teraz nie liczycie np kosztów ogrzewania przy kalkulacji jaki wam wyszedł zysk?To się nie dziwię jak niektórym wychodziły niskie koszty produkcji.
Przeliczcie wszystko i zobaczcie ile będziecie musieli odnieść przy cenie 4zł.A ile można kupić komputerów (zresztą kosztuje ile, 2 3 ,4 tys?)Kostki chyba też codziennie nie kupujecie i nie kładziecie.Teraz nic tylko za fakturami trza będzie biegać.Traktowałem to do tej pory jako pewno rodzaju ułatwienie dla rolników w związku z ze specyfiką działalności.To w końcu nie jest hurtownia agd i nie powinna być tak traktowana

Zgadzam się, ale skoro będziemy tak rozliczani, to można załaczyć fakturkę i.... mamy koszty. A co do liczenia opału itp. , to pewnie, że liczymy ale tylko dla siebie, a nie dla U.Skarbowego. Dotychczas wszystkie zakupy robimy z zysku a i tak jako kredytobiorcy jesteśmy niewiarygodni (a bo,to rolnik, i jeszcze na ryczałcie , więc temu panu dziekujemy) Mówięt u o kredytach komercyjnych np. na samochód, czy coś tam a nie o kredycie na budowę kolejnej budy w BGŻ.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:12 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To teraz nie liczycie np kosztów ogrzewania przy kalkulacji jaki wam wyszedł zysk?To się nie dziwię jak niektórym wychodziły niskie koszty produkcji.
Przeliczcie wszystko i zobaczcie ile będziecie musieli odnieść przy cenie 4zł.A ile można kupić komputerów (zresztą kosztuje ile, 2 3 ,4 tys?)Kostki chyba też codziennie nie kupujecie i nie kładziecie.Teraz nic tylko za fakturami trza będzie biegać.Traktowałem to do tej pory jako pewno rodzaju ułatwienie dla rolników w związku z ze specyfiką działalności.To w końcu nie jest hurtownia agd i nie powinna być tak traktowana

I tu się zgadzam:)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1731, 1732, 1733 ... 2165, 2166, 2167  Następny
Strona 1732 z 2167

Skocz do: