Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:41 Pon 28 Maj 2018

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1731, 1732, 1733 ... 2081, 2082, 2083  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urwis75

PostWysłany: 21:46 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........Nie bierz do siebie tej nagonki bo bra? drobiarska jest jaka jest i Ty tego nie zmienisz. Ja w tym siedz? ju? 27 lat.Kolega po fachu Ci nie pomo?e...[/quote]

Mog? nie pisa? o kosztach,ale powtarzam;Ubojnie dok?adnie znaj? koszty.Nie wiem jak to jest w innych regionach kraju,ale u nas na ubojniach ?rednio raz w tygodniu pojawiaj? si? przedstawiciele paszarni i wyl?garni.Po co???I p?ac? nam dok?adnie tyle,ile te koszty wynosz?.Jak kto? umie je sobie troch? obni?y? (nie myli? z niedok?adnie obliczy?),czyli wstawia za gotówk?,pilnuje kurczaków osobi?cie(trzy kurniki da si? ,trawnik skosi? mo?e ?ona )itp.to zarobi.Jak paszarnia czy wyl?garnia da plam? to do?o?y.
Paszarnie ,wyl?garnie i ubojnie potrafi? z sob? wspó?pracowa? a my nie.I dlatego robi? co chc?.
Pomimo to,?e nie dok?adam te? uwa?am,?e za tak ci??k? i stresuj?c? prac? pieni?dze powinny by? wi?ksze.Ale po co maj? nam je da??Przecie? my i tak razem nie zaprotestujemy,nie ograniczymy wstawie?,a szkoda.
Nie wiem czy wali? po oczach jab?kami,ale co? robi? mo?e warto.
Bo jak nie to rok takich cen i zostan? na rynku tylko "skromni drobiarze"którzy zadowol? si? minimalnymi zyskami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
501

PostWysłany: 20:12 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale was por?ba?o.Forum ceny kurczaka a wy o jab?kach.
Jak wy tak to ja wam na to ?e grzybów masa.Ju? zapas na ca?y rok.HEJ. Cool
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:18 Sob 30 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STAF58 napisał:
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/sad-i-owoce/udalo_sie_,4bc55c5113fa2f95e623.html;jsessionid=B49EF1D98F9FA410384EA7B04D805F0F.app3

Podobno drobiarze to elita rolnicza wi?c niech ta elita sobie przeczyta jak dzisaj za?atwia si? ceny skupu i mo?e nauczy si? czego? od innych bran? bo na tym forum to chyba tylko zaspokajacie soje ego.

Mylisz si?. ?adne ego. A co zgni?ymi jab?kami b?dziemy sobie po oczach wali?? Very Happy
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:14 Sob 30 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urwis75 napisał:
[quote="?ysy.... Dla informacji podam i? pisklak 1,3 netto ze szczepieniami a starter po 1152,5 z? netto. Mam nadziej? ?e cena na pocz?tek pa?dziernika b?dzie powy?ej 3,2 gdy? teoretyczne koszty odchowu wysz?y mi 3,1 i je?li Urwisek pisze, ?e przy tej cenie zarobi? niez?? kask? to ma chyba kalkulator optymist? bo inaczej jest to niemo?liwe.

Kto ma "kalkulator optymist?"????
zarobi? a nie dok?ada? to ró?nica.[/quote]
Sorki urwis75. Nie mam nic do Ciebie ale powtarzam. Nie pisze si? kiedy si? zarabia a kiedy dok?ada.To forum czytaj? przede wszystkim ubojnie. Tyle samo dostaj? za broijlera co inni i sobie jako? ?yj? bez d?ugów ale nie wypisuj? ile to ja zarabiam. To by? Twój jedyny b??d a ca?a reszta pisaniny nie najgorsza. Kiedy? rozpocz??em moje pisanie podobnie jak Ty ale si? nauczy?em. Nie bierz do siebie tej nagonki bo bra? drobiarska jest jaka jest i Ty tego nie zmienisz. Ja w tym siedz? ju? 27 lat.Kolega po fachu Ci nie pomo?e.
Producentom indyka te? nie zazdroszcz?. Kiedy? te? indyka produkowa?em i nie mam ochoty w niego ponownie wchodzi?. Ka?da produkcja zwierz?ca ma swoje plusy i minusy. Ja pozostaj? przy brojlerze.

Pozdrawiam weekendowo kolegów od brojlera, indyka, g?si i trzodziarzy te?.Smile
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 22:42 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/sad-i-owoce/udalo_sie_,4bc55c5113fa2f95e623.html;jsessionid=B49EF1D98F9FA410384EA7B04D805F0F.app3

Podobno drobiarze to elita rolnicza wi?c niech ta elita sobie przeczyta jak dzisaj za?atwia si? ceny skupu i mo?e nauczy si? czego? od innych bran? bo na tym forum to chyba tylko zaspokajacie soje ego.
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 22:36 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="?ysy.... Dla informacji podam i? pisklak 1,3 netto ze szczepieniami a starter po 1152,5 z? netto. Mam nadziej? ?e cena na pocz?tek pa?dziernika b?dzie powy?ej 3,2 gdy? teoretyczne koszty odchowu wysz?y mi 3,1 i je?li Urwisek pisze, ?e przy tej cenie zarobi? niez?? kask? to ma chyba kalkulator optymist? bo inaczej jest to niemo?liwe.[/quote]

Kto ma "kalkulator optymist?"????
zarobi? a nie dok?ada? to ró?nica.
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 20:44 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="rufus"]
kol napisał:
urwis75 napisał:
Brojlerze twoja ortografii.....

prawda.
troch? ostro go?cia "elita"potraktowa?a .Dla mnie byli?ci ?askawsi kiedy?. Facet ju? chyba sie nie odezwie -a szkoda pomimo...
Gosz straszy obni?kami-?wir jeden!

Fakt nie mia?em si? odzywa?,ale nie wytrzyma?em.
Jak maj? nas nie kantowa?.Kiedy ubojnie przeczytaj?,?e "90%z nas nie umie policzy? kosztów,99%jest bezmy?lna",a ta 10%elita która potrafi liczy? wie,?e dok?ada,ale z uporem maniaka wstawia dalej,to co zrobi????
Jak d?ugo b?dziemy w odpowiedzi na spadki cen skaka? sobie do oczu i wyzywa? si? od "debili"itp.zamiast wspólnie jako? zaprotestowa?,tak d?ugo mog? nas kantowa?.
U nas dzisiaj jest 3,30 (i tyle dosta?em a nie 3,10 jak niektórzy pisali)
pozdrawiam.
Powrót do góry
ppp

PostWysłany: 17:05 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wolno sprzedawa? poni?ej 3,3 z? + vat. Ubojnie chc? wykorzysta? sytuacj? zw. ze szko?? . Braki kurczaka, w 100 % potwierdzona. Zmow? ubojni jest kupowanie poni?ej 3,3 + vat
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 14:46 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mieszalnie kupuj? pszenice po max 450z?.
Naciskajmy na obni?enie ceny.
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gigant

PostWysłany: 11:18 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

?ysy napisał:
Czy Ty medox potrafisz napisa? posta, w którym nikogo nie obrazisz i nie powtórzysz po raz setny tego co pisa?e? dwa, cztery, osiem itd. postów wstecz. Klepiesz ca?y czas te same farmazony i wreszcie jak Ci nie odpowiada bran?a to wypisz si? z biznesu zamiast wypisywa? sto razy ?e to zrobisz. Stajesz si? ?mieszny i te Twoje proroctwa spe?niaj?ce si? z cz?stotliwo?ci? szóstki w totka równie?. Nie pouczaj innych i nie pisz jaki jeste? wspania?y i wszechwiedz?cy bo to nie forum narcystyczne tylko drobiarskie. Piszesz ?e exodus jest masowy a mówisz o kilku przypadkach w skali kraju. Masówka nie jest realna gdy? wi?za?aby si? z gruntown? i kosztown? modernizacj? indyczników, tzn. wymiana poide? i karmide?, zmiana systemu wentylacji itp. Hodowla przemienna jest mo?liwa jedynie w starszych obiektach z lat 70. i 80. pod warunkiem ?e nie by?y modernizowane w kierunku indyka. Wi?kszo?? indyczników to obiekty stosunkowo m?ode a wi?c z drugiej po?owy lat 90. i m?odsze. Zastanów si? cz?owieku czy w swoich obiektach mo?esz hodowa? kury, kaczki, indyki, g?si w zale?no?ci od kaprysu. Ja wstawi?em jak ju? wspomnia?em nie z ch?ci lecz z konieczno?ci ale nie musz? si? t?umaczy? bo wolny kraj i wolny rynek. Prorokujesz ?e ceny indyka w drugim pó?roczu poszybuj? do kosmicznych rozmiarów. ?ycz? tego sobie i swoim kolegom ale nie jestem naiwny. Gdyby o cenie decydowa?a strona poda?owa to ju? od dawna powinna by? op?acalna cena a tak si? nie dzieje. Wstawienia drastycznie pospada?y a ceny nie ma od 9 miesi?cy i pr?dko jej nie b?dzie. Taki to ju? biznes ?e racjonalne przes?anki nie wystarcz? a rzeczy niezrozumia?e dziej? si? na naszych oczach i nie mamy na to wp?ywu.
Co do innych u?ytkowników tego forum to odpowiadam Iwonie ?e oczywi?cie zakontraktowa?em bo na przypa? nigdy nie hodowa?em i nie mam zamiaru. Cena 1,2 z IB jest porównywalna do mojej gdy? mia?em mocno rozbudowany program immunoprofilaktyki, a ponadto odleg?o?? od wyl?garni to zaledwie 25 km. Otrzyma?em te? solidn? bonifikat? i mo?e si? okaza?, ?e nie zdechnie mi ?adna sztuka za któr? zap?aci?em. Po tygodniu stado jest super a upadki z selekcj? to 0,46% wi?c jest spoko. Na koniec podzi?kowania dla Kruszynki za upomnienie dla gor?cych g?ów typu kol i medox.

Nic doda?, nic uj??, brawo !!!
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 07:44 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanko do ?ysego, bra?e? mo?e pisklaka z Abova z Mor?ga? Je?li nie to sk?d i jaka ras?, bo szukam w?a?nie Dobrego Cobb’a . Podr w tych ci??kich chwilach dla hodowców Indyków jak i kurczaków. Smile
Powrót do góry
501

PostWysłany: 00:58 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pi?kny i stonowany wyk?ad.Mo?na spokojnie i bez emocji?
Powrót do góry
?ysy

PostWysłany: 22:24 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Ty medox potrafisz napisa? posta, w którym nikogo nie obrazisz i nie powtórzysz po raz setny tego co pisa?e? dwa, cztery, osiem itd. postów wstecz. Klepiesz ca?y czas te same farmazony i wreszcie jak Ci nie odpowiada bran?a to wypisz si? z biznesu zamiast wypisywa? sto razy ?e to zrobisz. Stajesz si? ?mieszny i te Twoje proroctwa spe?niaj?ce si? z cz?stotliwo?ci? szóstki w totka równie?. Nie pouczaj innych i nie pisz jaki jeste? wspania?y i wszechwiedz?cy bo to nie forum narcystyczne tylko drobiarskie. Piszesz ?e exodus jest masowy a mówisz o kilku przypadkach w skali kraju. Masówka nie jest realna gdy? wi?za?aby si? z gruntown? i kosztown? modernizacj? indyczników, tzn. wymiana poide? i karmide?, zmiana systemu wentylacji itp. Hodowla przemienna jest mo?liwa jedynie w starszych obiektach z lat 70. i 80. pod warunkiem ?e nie by?y modernizowane w kierunku indyka. Wi?kszo?? indyczników to obiekty stosunkowo m?ode a wi?c z drugiej po?owy lat 90. i m?odsze. Zastanów si? cz?owieku czy w swoich obiektach mo?esz hodowa? kury, kaczki, indyki, g?si w zale?no?ci od kaprysu. Ja wstawi?em jak ju? wspomnia?em nie z ch?ci lecz z konieczno?ci ale nie musz? si? t?umaczy? bo wolny kraj i wolny rynek. Prorokujesz ?e ceny indyka w drugim pó?roczu poszybuj? do kosmicznych rozmiarów. ?ycz? tego sobie i swoim kolegom ale nie jestem naiwny. Gdyby o cenie decydowa?a strona poda?owa to ju? od dawna powinna by? op?acalna cena a tak si? nie dzieje. Wstawienia drastycznie pospada?y a ceny nie ma od 9 miesi?cy i pr?dko jej nie b?dzie. Taki to ju? biznes ?e racjonalne przes?anki nie wystarcz? a rzeczy niezrozumia?e dziej? si? na naszych oczach i nie mamy na to wp?ywu.
Co do innych u?ytkowników tego forum to odpowiadam Iwonie ?e oczywi?cie zakontraktowa?em bo na przypa? nigdy nie hodowa?em i nie mam zamiaru. Cena 1,2 z IB jest porównywalna do mojej gdy? mia?em mocno rozbudowany program immunoprofilaktyki, a ponadto odleg?o?? od wyl?garni to zaledwie 25 km. Otrzyma?em te? solidn? bonifikat? i mo?e si? okaza?, ?e nie zdechnie mi ?adna sztuka za któr? zap?aci?em. Po tygodniu stado jest super a upadki z selekcj? to 0,46% wi?c jest spoko. Na koniec podzi?kowania dla Kruszynki za upomnienie dla gor?cych g?ów typu kol i medox.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kruszynka

PostWysłany: 20:55 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy, chyba zbyt nerwowo reagujemy, swoich ostro traktujemy, nowych te?.
Wszelka konkurencja przeszkadza Embarassed
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 20:44 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokoszka napisał:
Jizin z bazin napisał:
My?la?em ?e ja mam monopol na pot?uczone teksty ale widz? ?e sa lepsi!!! Brawo!!
Trzeba nam dzielnych wytrawnych i skromnych drobiarzy , u mnie na wsi jest gosciu który je?dzi co tydzie? na "rynek" z czterema , sze?cioma królikami rowerem , nie ma rodziny ani wiekszych potrzeb usmiechni?ty i zapuchni?ty( od gorza?y) za ka?dym razem Smile.
Pytam go kiedy? : Gieniu jak Ci si? to op?aci taka jazda przecie? zawsze po?ow? królików przywozisz do domu a czasem je pogubisz ???
A On na to : lubi? te robot? tu nie chodzi o kas? szefie ,fajne maja futerka......

Mo?na zazdro?ci? postawy ?yciowej lub wys?a? do psychiatry.Smile

ja gratuluj? koledze satysfakcji z pracy i ?ycz? jeszcze raz satysfakcji i satysfakcji i jeszcze raz satysfakcji z siedzenia z zasranymi niejednokrotnie kurzmi dupami i jeszcze raz satysfakcji bo cos mi si? zdaje ?e pieniedzy to kolega Urwis ni H.ja nie zobaczy . Ale satysfakcja to co? bezcennego czego nie zaznaja ubojnie i mieszalnie pasz oraz po?rednicy na hurtowniach , lekarze weterynarii i pracownicy banków.,komornicy, sprzedawcy wyposa?enia bo oni zarabiaja pieni?dze i nie chodzi im o jak?? tam satysfakcj? ( prostaki jedne:)

Jeszcze raz duuuuuu?o satysfakji ?ycz? koledz? a kas? to niech kto inny wydaje Smile))))))

Gratuluj? ,dawno tak dobrego uj?cia g?upoty przeci?tnego polskiego hodowcy drobiu nie by?o.Trafi?e? w sedno.
W zwi?zku z powy?szym czy mo?na wymaga? czego? od Gienia? Laughing

Hobby sobie robicie z polskiego rolnictwa czy jak ?
Ludzie czy nie widzicie jak nas kantuj??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
ksiaze

PostWysłany: 16:50 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam prosbe do kolegow moze mi ktos podrzucic jesli ma w excel'u zrobione do wyliczenia kosztow produkcji bede wdzieczny pozdrawiam prosze wyslac na duzykris@interia.pl
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 15:08 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze co mo?e by? to skakanie z gatunku na gatunek. Sobie nie poprawi a innym zaszkodzi, a sam robi si? bankrutem i rozwala ca?? bran??. Chore to jest. Jak jest cena to trzeba mie? w piórach a nie wstawia?. Taki b??d robi wielu drobiarzy i kr?ci dla siebie sznur. Crying or Very sad
Masz wiele racji Medox ze swoim "krakaniem". G?upka m?dro?ci nie nauczysz Sad
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:43 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jankes napisał:
A wy dalej swoje!!!!! Debatujacie co bedzie gdy..... Ale ?aden niepisze po ile sprzedaje ??????

No to masz. 3.2 netto Warm.-Maz.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:35 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tu ju? macie jasno?? co b?dzie.
Ty wiesz o dwóch przypadkach , ja wiem o kilku.Wiesz ile tego jest w skali kraju???????????????????????????????A jeszcze par? dni temu mi nie wierzyli!.Exodus z indyka na brojlera jest masowy!!!!I wiesz co si? stanie????Brojler b?dzie po 2z? a indyk b?dzie mia? cen? z kosmosu.Jeste? tak samo bezmy?lny jak 99% tej bran?y , dlatego nie widz? dla niej ratunku.Jajka by?y wolne bo zwi?kszy?a si? drastycznie ich produkcja w odpowiedzi na wysokie ceny , które teraz spadaj? przez zwi?kszon? produkcj? w?asnie!!!!!

Ratuj si? kto mo?e !!! Brak grilla , wi?ksze obsady co by zim? pustego nie grza? plus przechodz?cy z indyka plus wracaj?cy z hodowli g?si!!!! Wiecie ju? co b?dzie????To pewnie dlatego tworz? si? ju? kolejki na wyl?garniach na ?wi?ta!!
To jest krety?ska bran?a i i nic tego nie zmieni.Trzeba naprawd? st?d wia? i ja o tym ju? my?l? na b.powa?nie.Pozdrawiam i bez odbioru.
Przemy?lcie co napisa?em bo nikomu tym co napisa?em nie chce zaszkodzi?.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 14:28 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

?ysy, a zakontraktowale? tego broilera czy nie ? Cena na indyku na pewno pójdzie w gór? do ko?ca roku i po tym rzucie wracasz do swojej ubojni na Eko ... ? Tylko pisklaka drogo kupi?e? - polecam wyl?garni? w Sokó?ce - 1,20 netto z IB.

?ysy napisał:
Nie zgadzam si? z Tob? medox co do skutków zamiany jakiej dokona?em. Skakanie z gatunku na gatunek to oczywi?cie ogromny b??d i brak konsekwencji, ale wyboru niestety nie mia?em. Licz? si? z tym, i? zarobi? b?dzie bardzo ci??ko ale w wyl?garniach jak pyta?em to brojlera by?o full i mog?em przebiera? w ofertach z na?o?eniem na "wczoraj", wi?c skoro takie rezerwy to wstawie? ma?o. Po drugie z tego co si? orientuj? to poza mn? nikt w rejonie takiego kroku nie poczyni?, poniewa? taka cena jaka od grudnia ubieg?ego roku jest na indyka to powoduje w wielu przypadkach automatyczne bankructwo, a zatem nie mo?na ju? zmieni? profilu produkcji. W moim rejonie bankrutów na p?czki a jak kto? chce kupi? kurniki za atrakcyjn? cen? to mog? zaoferowa? od r?ki 20 000 metrów. Do kryzysu na indyku po trosze do?o?yli sie te? brojlerowcy gdy? bardzo du?o z Was przesz?o nie tyle na indyka co wr?cz na indyczk? co spowodowa?o i? pierwszy raz w historii ró?nica ceny kg ?ywca mi?dzy ch?opami a panienkami si?gn??a irracjonanych warto?ci do nawet 50 gr/kg Shocked Mam nadziej? ?e b?dzie to mój pierwszy i ostatni rzut na kurczaku mimo i? to o wiele przyjemniejsza robota ni? indyk. A i jeszcze s?ysza?em o jednym go?ciu na mazowszu który zrobi? to samo wi?c produkcja zwi?kszy si? jednorazowo o 58 tys. sztuk Za?o?? si? ?e niemal?e ka?dy z Was ma obecnie wi?cej na swoich fermach.
pzdr dla braci brojlerowców Very Happy
Powrót do góry
?ysy

PostWysłany: 13:29 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam si? z Tob? medox co do skutków zamiany jakiej dokona?em. Skakanie z gatunku na gatunek to oczywi?cie ogromny b??d i brak konsekwencji, ale wyboru niestety nie mia?em. Licz? si? z tym, i? zarobi? b?dzie bardzo ci??ko ale w wyl?garniach jak pyta?em to brojlera by?o full i mog?em przebiera? w ofertach z na?o?eniem na "wczoraj", wi?c skoro takie rezerwy to wstawie? ma?o. Po drugie z tego co si? orientuj? to poza mn? nikt w rejonie takiego kroku nie poczyni?, poniewa? taka cena jaka od grudnia ubieg?ego roku jest na indyka to powoduje w wielu przypadkach automatyczne bankructwo, a zatem nie mo?na ju? zmieni? profilu produkcji. W moim rejonie bankrutów na p?czki a jak kto? chce kupi? kurniki za atrakcyjn? cen? to mog? zaoferowa? od r?ki 20 000 metrów. Do kryzysu na indyku po trosze do?o?yli sie te? brojlerowcy gdy? bardzo du?o z Was przesz?o nie tyle na indyka co wr?cz na indyczk? co spowodowa?o i? pierwszy raz w historii ró?nica ceny kg ?ywca mi?dzy ch?opami a panienkami si?gn??a irracjonanych warto?ci do nawet 50 gr/kg Shocked Mam nadziej? ?e b?dzie to mój pierwszy i ostatni rzut na kurczaku mimo i? to o wiele przyjemniejsza robota ni? indyk. A i jeszcze s?ysza?em o jednym go?ciu na mazowszu który zrobi? to samo wi?c produkcja zwi?kszy si? jednorazowo o 58 tys. sztuk Za?o?? si? ?e niemal?e ka?dy z Was ma obecnie wi?cej na swoich fermach.
pzdr dla braci brojlerowców Very Happy
Powrót do góry
Jankes

PostWysłany: 12:24 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wy dalej swoje!!!!! Debatujacie co bedzie gdy..... Ale ?aden niepisze po ile sprzedaje ??????
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:52 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I koledzy którzy macie indyka - to co robicie jest bardzo niebezpieczne g?ównie dla was - przechodz?c na brojlera zwi?kszycie poda? mi?sa drobiowego na rynku i spadnie cena do takiego poziomu ,?e stracicie znowu! i to by? mo?e du?o.Natomiast poprawicie los innym kolegom którzy hoduj? indyka bo zmniejszycie poda? mi?sa indyczego co doprowadzi do wzrostu cen na indyku.
Dla siebie w ka?dym razie osi?gni?cie skutek odwrotny od zamierzonego.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 11:50 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
urwis75 napisał:
Brojlerze twoja ortografia jest lepsza od mojej.Ale ja za to nie obra?am obcych ludzi tylko dlatego,?e maj? inne zdanie.Kto lepiej liczy poka?e czas.
Nie mam zamiaru dalej dyskutowa? z kim?,kto nie chce zrozumie?,?e na ceny nie mamy wp?ywu i wzajemne docinki nic tu nie zmieni?.Czasy,które by?y ju? nie wróc?.Szkoda mojego czasu na rozmowy z kim?,kto wszystko wie najlepiej.

?a?uj?,?e g?os zabiera tylko elita drobiarstwa czyli 10% potrafi?ce liczy?.
Ch?tnie porozmawiam z pozosta?ymi 90%,bo tylko rzeczowa wymiana informacji mo?e nam pomóc,a nie wzajemne docinki.

Pozdrowienia dla wszystkich hodowców.Zycz? wy?szych cen ,a co b?dzie zobaczymy.

Ekonomia dotyczy wszystkich jednako- lepszych czy gorszych w ortografii.

prawda.
troch? ostro go?cia "elita"potraktowa?a .Dla mnie byli?ci ?askawsi kiedy?. Facet ju? chyba sie nie odezwie -a szkoda pomimo...
Gosz straszy obni?kami-?wir jeden!
Powrót do góry
An

PostWysłany: 10:05 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kruszynka napisał:
Witamy, wida? kolega z indyczego biznesu przerzuca si? na kurzy biznes.
Medox, ty to jednak masz nosa Rolling Eyes

Pisa?em o tym kilka razy.I TO JEST BARDZO NIEBEZPIECZNE!!.Na indyku jest tragedia i zobaczycie ile za chwilk? pojawi si? brojlera na rynku (do tego dojd? g?siarze!!).I zobaczycie te? jak to wp?ynie na cen?.W tym tygodniu brak kur a cena ju? pono? 3.30brutto na ?l?sku i w ma?opolsce.Macie wyobra?enie co si? stanie jak b?dzie taki nadmiar kur???????

Pos?uchajcie medoxa, zmniejszcie obsady o 30% bo stracicie wszystko!!!

Macie wyobra?enie. Mo?e Medox wreszcie przestanie mówi? "wy", a zacznie mówi? "my", chyba, ?e znowu zas?oni si? grafikiem z ubieg?ego roku. Na Kaszubach wielu hodowców (w tym ja) od jesieni ubieg?ego roku ograniczyli?my produkcj? w?a?nie o 1/3.
Kaszuby- 3,40 netto.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1731, 1732, 1733 ... 2081, 2082, 2083  Następny
Strona 1732 z 2083

Skocz do: