Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:18 Czw 19 Wrz 2019

Buhaje HF - opinie o firmach rozprowadzających nasienie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hmmm

PostWysłany: 09:32 Sob 5 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rasa BBB raczej jest znana z trudnych porodów ale wybierając odpowiedniego byka BBB który ma łatwiejsze porody to nie powinno być większych problemów. Mix ze zwykłą krową charakteryzuje się ładnymi przyrostami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba97

PostWysłany: 16:18 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nadawał by się byk BBB do krowy która jest bardzo tłusta nie rasowa daje mało mleka i dużo żre . Czy ten byk jest za duży do takich krów i czy byki BBB mają łatwe czy trudne porody proszę o pomoc Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
slawekk

PostWysłany: 12:47 Pon 31 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hurtowe ( dla inseminatorów) ceny w ppgi i konradzie dla podstawowych byków to od 10 do 15 zł
Powrót do góry
gaika

PostWysłany: 13:01 Pon 21 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stronka www.ppgi.pl !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gaika

PostWysłany: 12:58 Pon 21 Maj 2007    Temat postu: o FIRMACH:) Odpowiedz z cytatem

Właśnie otrzymałam katalog z firmy PPGI-Pierwsza Polska Grupa Inseminacyjna..oferta wydaje sie interesujaca, byczki z czołówki swiatowej!!Odwiedziłam stronke internetowa www.ppgi.pl..dajcie znac jak cos wiecie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
trojan

PostWysłany: 10:20 Pią 4 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma już córki buhaja Argon z Łowicza po drugim wycieleniu, a jeśli tak to jak wyglądają u nich wymiona?
Powrót do góry
buchaj

PostWysłany: 07:58 Sro 25 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie są różni. inseminatorzy też Crying or Very sad Ja przynajmniej mam wetów spoko. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bodzio55

PostWysłany: 17:26 Wto 24 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście , teraz jest ostra konkurencja i firmy walczą o klienta . Inseminator jest wizytówka firmy i powinien pozyskiwać klienta a nie zniechęcać go . Kiedy zamawiam nasienie to dzwonię do SHUZUu i mówię który inseminator ma je dostać i ten je dostaje . W ubiegłym roku zamówione nasienie dotarło do mnie po czasie i w dodatku uszkodzone , okazało sie że były byki o tym samym imieniu a nikt nie sprawdził rasy . Nasienie było kilka razy przerzucane od jednego inseminatora do drugiego i prawdopodobnie zostało rozmrożone . Mój inseminator postawił wszystkich na nogi i doszedł co się stało . W moim imieniu złożył reklamację i dopilnował żeby ją uznali . Są i tacy inseminatorzy Laughing
Powrót do góry
fruniu

PostWysłany: 14:17 Wto 24 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzwonisz do firmy zamawiasz nasienie i przysyłaja a inseminator ma robic shiuzy pobierają za ta operacje 7,5 za kazda porcje\
Powrót do góry
buchaj

PostWysłany: 11:00 Czw 19 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie ins ma monopol. Normalnie jak za komuny Mad
Powrót do góry
Bodzio55

PostWysłany: 16:48 Sro 18 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile się nie mylę to nie robią tego za darmo Exclamation Płacisz - wymagasz Exclamation
Powrót do góry
buchaj

PostWysłany: 13:45 Sro 18 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo mają takich ins, którzy albo nie mają nasienia, którym by się chciało zacielić daną krowę, albo "przez przypadek" wezmą inne Evil or Very Mad
Powrót do góry
Bodzio55

PostWysłany: 17:47 Wto 17 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby dlaczego nie Question Przecież te trzy parametry decydują o opłacalności produkcji mleka .
Powrót do góry
buchaj

PostWysłany: 07:27 Wto 17 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inni też by chcieli zwracać na to uwagę, jednak nie mają takiej możliwości. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Bodzio55

PostWysłany: 17:42 Pon 16 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś chyba jednym z nielicznych który zwraca uwagę na podstawowe cech dobrej krowy .
Powrót do góry
trojan

PostWysłany: 06:23 Nie 15 Kwi 2007    Temat postu: Re: jorryn Odpowiedz z cytatem

fruniu napisał:
córek po jorynie nie widziałem ale patrząc na jego eksterier to nie zaciekawie i tym bardziej za tą cene na TPI 100 jest setny to tez nie dobrze jesli podasz swój adres to prześle Ci katalog byków kanadyjskich które wyceniane sa na LPI (wycena kanadyjska) i TPI (wycena amerykańka) na innych pewnie tez

Dziekuję za chęć udzielenia pomocy, ale katalog z firmy Konrad już przeglądałem. Nie wiem jak wg Ciebie ale mnie ich oferta nie zainteresowała. Nasienie jest stanowczo za drogie.
Na eksterier byka to ja w ogóle nie zwracam uwagi, a z wyceny wartości hodowlanej na podstawie pokroju córek danego buhaja to interesuje mnie tylko kaliber, jakość racic i połozenie wymienia.
Z cech produkcyjnych to wg mnie mleko jest najważniejsze, bo jego ilość w cenie mleka które sprzedaję do Danonów odgrywa największą rolę. Białko i tłuszcz w mleku jezeli kiedyś będzie potrzeba poprawić w mojej oborze to uzyskam to szybko stosując kojarzenia z odpowiednimi bykami, bo te cechy są znacznie wyzej odziedziczalne niż wydajność mleka. Ponadto żywienie odgrywa tu dużą rolę.
Wybierając nasienie zawsze patrzę na parametry komórek somatycznych, długowieczności krów i łatwość wycieleń. Niestety dla byków wycenianych w Polsce nie oblicza się tych parametrów, indeks krajowy jest z połowy ubiegłego wieku, więc dobór buhaja na podstawie krajowej wyceny to dla mnie loteria.
Powrót do góry
fruniu

PostWysłany: 13:49 Sob 14 Kwi 2007    Temat postu: jorryn Odpowiedz z cytatem

córek po jorynie nie widziałem ale patrząc na jego eksterier to nie zaciekawie i tym bardziej za tą cene na TPI 100 jest setny to tez nie dobrze jesli podasz swój adres to prześle Ci katalog byków kanadyjskich które wyceniane sa na LPI (wycena kanadyjska) i TPI (wycena amerykańka) na innych pewnie tez
Powrót do góry
trojan

PostWysłany: 14:57 Pią 13 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś doi już pierwiastki po byku Jorryn ?
Czy warto inseminować tym bykiem / byk z oferty firmy KI Samen /
Powrót do góry
fruniu

PostWysłany: 17:23 Wto 20 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto słyszał cos o firmie konrad
Powrót do góry
NataszaX

PostWysłany: 15:39 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Cogentu (współpraca bdb), to skuteczność seksowania jest taka jak zakładana, przy czym seksowane buhaje nie są rewelacyjne. Współpracujemy również z ABS, WWS, HG Plus, CRI i jak do tej pory nie zostaliśmy okantowani (przynajmniej jeszcze o tym nie wiemy Wink ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Oman

PostWysłany: 11:53 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda,że jacyś debile (Dojarze i Ki samen) wchodzą na forum i wypowiadają się zupełnie nie na temat.Apropo's tematu to myślę,że będziemy kontynuować obecny,gdyż jest to bardzo ważny temat dla hodowców krów,producentów mleka.Jest wiele firm oferujących nasienie buhajów.Myślę,że większość z nich posiada w swojej ofercie nasienie buhajów,których można uznać za wartościowe.Niestety jest też wiele 'badziewia'. Co do firm rozprowadzających nasienie to 'wrzuca' mnie się w oczy nie profesjonalizm ich pracowników. Rolnik powinien mieć do dyspozycji doradcę a nie tylko osobę,której zależy na sprzedaży jak największej ilości produktu,w tym przypadku nasienia buhajów.

Myślę,koledzy,ze powinniśmy wymieniać się doświadczeniami o firmach produkujących nasienie, o ich produktach jakie oferują itp. Dla mnie ważne jest osobiście,jakie macie już doświadczenia w tym temacie.Pozdrawiam wszystkich- prawdziwych profesjonalnych rolników a kpiarzom i dupkom internetowym mówię wypie....ać stąd!!!!
Powrót do góry
Dojarze
Gość

PostWysłany: 19:54 Wto 21 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy Pana do siebie i zamawiamy od razu 60 słomek
Proszę sie podmyć
Dojarze z Gejówki
Powrót do góry
ki samen
Gość

PostWysłany: 19:01 Wto 21 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz odpowiadam panstwu na pytania.firma ki samen jest bardzo dobra a ja jestem przedstawicielem.moje nazwisko michalski ,jezdze białym oplem i ciagle sie onanizuje stad moja wiedza na temat byków jest znikoma,ale mysle ze jak ktos weznie z 30 słomek ode mnie to chetnie mu wezne lasku w paszczu.pozdrawiam
Powrót do góry
Zbysio
Gość

PostWysłany: 07:06 Nie 19 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje rzetelnej informacji od kogoś kto już uzywał seksowanego nasienia z Cogenty.
Jak to jest z skutecznościa i czy rodzi sie więcej jałówek?
Powrót do góry
dolnyślązak
Gość

PostWysłany: 07:55 Sob 4 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkopolanin napisał:
a co powiecie o firmie CRi? maja całkiem niezłe buhaje, zwłaszcz polecam SOSE i POP-a. pierwszy swietny na polepszenie wydajnosci a drugi to dobry pokrojowiec.SOSA jest u nas w shiuzie za 99zl bo podpisali umowe z CRI, był już po 249 zł(sic!)

Sosa potaniał bo mocno zdołował w ostatnich rankingach po lutowej wycenie. Uważam że to jest niewłaściwa polityka tych firm handlujących nasieniem bo gdyby wcześniej sprzedawali po ok. 100 zł bo sprzedali by dużo więcej i zarobili w efekcie niezłe pieniadze, a tak to kilka spółek państwowych wzięło drogie nasienie i teraz CRI robi straszną promocję oferując mi po 99 zł. Po wycenie majowej jeszcze stanieje i wtedy kupię. Co to za róznica czy jałówka po Sosie urodzi mi sie za 9 czy za 12 miesięcy?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: