Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:43 Pon 21 Maj 2018

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1732, 1733, 1734 ... 2080, 2081, 2082  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jizin z bazin

PostWysłany: 16:52 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem że ja mam monopol na potłuczone teksty ale widzę że sa lepsi!!! Brawo!!
Trzeba nam dzielnych wytrawnych i skromnych drobiarzy , u mnie na wsi jest gosciu który jeździ co tydzień na "rynek" z czterema , sześcioma królikami rowerem , nie ma rodziny ani wiekszych potrzeb usmiechnięty i zapuchnięty( od gorzały) za każdym razem Smile.
Pytam go kiedyś : Gieniu jak Ci się to opłaci taka jazda przecież zawsze połowę królików przywozisz do domu a czasem je pogubisz ???
A On na to : lubię te robotę tu nie chodzi o kasę szefie ,fajne maja futerka......

Można zazdrościć postawy życiowej lub wysłać do psychiatry.Smile

ja gratuluję koledze satysfakcji z pracy i życzę jeszcze raz satysfakcji i satysfakcji i jeszcze raz satysfakcji z siedzenia z zasranymi niejednokrotnie kurzmi dupami i jeszcze raz satysfakcji bo cos mi się zdaje że pieniedzy to kolega Urwis ni H.ja nie zobaczy . Ale satysfakcja to coś bezcennego czego nie zaznaja ubojnie i mieszalnie pasz oraz pośrednicy na hurtowniach , lekarze weterynarii i pracownicy banków.,komornicy, sprzedawcy wyposażenia bo oni zarabiaja pieniądze i nie chodzi im o jakąś tam satysfakcję ( prostaki jedne:)

Jeszcze raz duuuuuużo satysfakji życzę koledzę a kasę to niech kto inny wydaje Smile))))))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol

PostWysłany: 16:46 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Jeszcze jedna uwaga! Pisząc o kwocie 700tys. za wybudowanie kurnika miałem na myśli GOTOWIZNĘ czyli wkładamy rączkę do kabzy i wyciągamy te 700tys. PLN . Gdybyś jednak nie miał tych tysięcy to dolicz sobie do kosztów prowizję bankową od udzielonego kredytu , odsetki i obsługę . Nawet jak dostaniesz kredycik na np.6% to np. od kwoty 500tys. / zakładam , że te 200tys. to wkład własny / roczne odestki na dzień dobry stanowią kwotę 30tys. co przy 5,5 rzutu w roku daje kwotę do 1 rzutu ok.5400 co stanowi około 9gr. kosztów do kilograma żywca . Oczywiście każdy następny rok to mniejsze odsetki , ale zawsze stanowią sporą kwotę.
Zapomniałem jeszcze o kosztach pracownika . Na jednym obiekcie mozesz go nie mieć , ale mając kilka obiektów musisz kogoś zatrudnić .No chyba , że praca na fermach od rana do wieczora , koszenie trawnikow w nocy , a obowiązki małżeńskie scedujesz na kolegę drobiarza , który zatrudnia pracowników Very Happy Urlop to wirtualny twór wynaleziony przez leniuchów korzystających z tzw. FWP z danego PRL-u. Very Happy

Nie dyskutuj z debilem bo szkoda czasu i klawiatury i nerwów. Taki niczego się nie nauczy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 16:41 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojlerze twoja ortografia jest lepsza od mojej.Ale ja za to nie obrażam obcych ludzi tylko dlatego,że mają inne zdanie.Kto lepiej liczy pokaże czas.
Nie mam zamiaru dalej dyskutować z kimś,kto nie chce zrozumieć,że na ceny nie mamy wpływu i wzajemne docinki nic tu nie zmienią.Czasy,które były już nie wrócą.Szkoda mojego czasu na rozmowy z kimś,kto wszystko wie najlepiej.

Żałuję,że głos zabiera tylko elita drobiarstwa czyli 10% potrafiące liczyć.
Chętnie porozmawiam z pozostałymi 90%,bo tylko rzeczowa wymiana informacji może nam pomóc,a nie wzajemne docinki.

Pozdrowienia dla wszystkich hodowców.Zyczę wyższych cen ,a co będzie zobaczymy.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:58 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna uwaga! Pisząc o kwocie 700tys. za wybudowanie kurnika miałem na myśli GOTOWIZNĘ czyli wkładamy rączkę do kabzy i wyciągamy te 700tys. PLN . Gdybyś jednak nie miał tych tysięcy to dolicz sobie do kosztów prowizję bankową od udzielonego kredytu , odsetki i obsługę . Nawet jak dostaniesz kredycik na np.6% to np. od kwoty 500tys. / zakładam , że te 200tys. to wkład własny / roczne odestki na dzień dobry stanowią kwotę 30tys. co przy 5,5 rzutu w roku daje kwotę do 1 rzutu ok.5400 co stanowi około 9gr. kosztów do kilograma żywca . Oczywiście każdy następny rok to mniejsze odsetki , ale zawsze stanowią sporą kwotę.
Zapomniałem jeszcze o kosztach pracownika . Na jednym obiekcie mozesz go nie mieć , ale mając kilka obiektów musisz kogoś zatrudnić .No chyba , że praca na fermach od rana do wieczora , koszenie trawnikow w nocy , a obowiązki małżeńskie scedujesz na kolegę drobiarza , który zatrudnia pracowników Very Happy Urlop to wirtualny twór wynaleziony przez leniuchów korzystających z tzw. FWP z danego PRL-u. Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:52 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cena zjechała wcześniej o 3dni niż przewidziałem bo już na jutro 3.40brutto śląsk ,małopolska,świętokrzyskie i straszą ,że będzie taniej.A ja czułem ,że od niedzieli będzie ze 3.40 brutto dopiero.Trza kule dać znowu do przeglądu.Jak zwykle nagle stanął ruch
Powrót do góry
Kruszynka

PostWysłany: 13:12 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zysków życzę wszystkim, tak żeby nie tylko na kredyty, ale i na wczasy starczyło i na inne przyjemności Laughing
Powrót do góry
Kruszynka

PostWysłany: 12:35 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

życzę Urwisie jednak dużo wyższych cen, gdyż przy obecnych, długi mogą wzrosnąći i 15 lat, to malutko...i co następne 15...
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:20 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urwis75 napisał:
Medox masz racje kożystam z samochodu w pracy,ale nie na tyle by całe jego utrzymanie odliczać.Wykożystuje go w większości do celów prywatnych.Każdy dzisiaj ma samochód z czego jego utrzymanie ma odliczyć pracownik?Może dojeżdża nim do pracy?

Co do wypowiedzi kruszynki to chyba niedokładnie czytał;albo nie ma pojęcia o tym ile kosztuje postawienie od zera fermy.Zwrot takiej inwestycji musi potrwać.To nie te czasy co kiedyś.Jak ktoś ma ferme po tatusiu to faktycznie powinien mieć pokażne konto.
A ile musi potrwać? Pewnie z 20 lat czyli około 110 rzutów . Koszt obiektu z wyp. na 25 tys. to dzisiaj 700tys. PLN czyli do 1 rzutu trzeba doliczyć ok. 6300PLN , a to daje średnio do 1 kg. żywca większy koszt o około 11groszy .
No chyba , że wybudowałeś budę za 50tys. - to wtedy zdradź nam jak to się robi Shocked
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:15 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urwis75 napisał:
Policzyłem dokładnie-wszystko.A jak licze tak hoduje masz racje.Dlatego robię to od ponad 15 lat.Zaczynałem od gołego pola,które musiałem sobie kupić,a dzisiaj mam całkiem niezłą fermę.
Ty zamiast odliczać koszty komputera i paliwa może przestań tyle siedzieć w internecie i samochodzie,a częściej zagłądaj do kurnika to złapiesz lepsze efekty i automatycznie zarobisz więcej.Po jaką ch......... komputer w hodowli.Czy tylko do tego go masz?Jeżeli tak liczysz odlicz sobie jeszcze koszty żywności dla rodziny,ubrania i kosmetyczki dla żony.Jak paliwo odliczasz to policz jeszcze zakup samochodu (co 2 lata ) mercedes najniżej,bo trzeba z fasonem jeżdzić.Przy twoich wynikach to nie wystarczy na wszystko.
Ja miałem wage 2,60 przy zużyciu niecałe 1,80 upadki poniżej 3%.
Co ty masz za ubojnie 1,5%strat transportowych i ubojowych?
Skoro się na to godzisz ?...Ja mam 0,5%
Co do ubojni to one dokładnie mają policzone i swoje i nasze koszty.Przecież niekture ubojnie mają swoje kurniki.To co my piszemy nie ma żadnego wpływu na cenę.Piszecie od dłuższego czasu oponad 4zł.I co?Unas i tak płacą 3,30,więc po co pisać bzdury i podnosić kolegą ciśnienie,że dostają mniej.(no chyba,że nasze ubojnie nie czytają forum)
pozdrawiam
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:35 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty Urwis jesteś jednak gamoń! Zanim coś napiszę to odsyłam Cię do słownika ortograficznego Embarassed Już przecież napisałem , że piszesz tak jak hodujesz Very Happy Nikt nie mówi , że masz odliczać 100% paliwa czy innych rzeczy związanych zarówno z produkcją jak i codziennym bytem . Nikt nie mówi , że masz odliczać koszt żywności , pomadek itp . Masz policzyć koszty produkcyjne uczciwie i rzetelnie . Zachwycasz się jednym rzutem z bardzo dobrym wynikiem jakby to była norma. Chłopcze rusz tą swoją leniwą łepetyną , poczytaj moje wcześniejsze posty i dowiesz się gamoniu jeden , że do rozliczeń nie liczy się wynik jednostkowy , ale np. średni wynik ze 100 ostatnich rzutów . Miewałem wyniki ze średnią żywca powyżej 2,80 przy spożyciu poniżej 1,80 , a nawet miałęm rzut z konwersją 2,45/ 1,69 . Ale miałem też rzuty ze spożyciem paszy znacznie powyżej 2 kg!!! Z różnych powodów , ale najczęściej paszowych . Nie z powodu przebywania w internecie czy samochodzie Shocked Co za kretyn Evil or Very Mad
Nic to jednak bo ważne jest rozliczenie zbiorcze , nie jednostkowe.
Nie bedę się odnosił do tego po co komputer w hodowli bo jak ktoś jest taki głupek to nie ma sensu mu tłumaczyć . Zastanawia mnie tylko jedno , że hodujesz 15 lat i jeszcze masz 50% kredyciku bankowego? Przecież tak zarabiasz Question Exclamation Gdzie ta kasa!
W zasadzie nikt z Tobą nie powienien dyskutować bo debili się ignoruje . Jestes jak świnia , której plują w oczy , a ona mówi , że deszcz pada.
Jakoś znaczna większość dostrzega ptoblem cen żywca w odniesieniu do właściwych kosztów , ale Ty nie.
No to żyj w przekonaniu , że świetnie zarabiasz , a najlepiej to weź kolejny kredycik i wybuduj sobie 2-3 kolejne kurniki .
No!!! Później będzie z kogo się pośmiać Very Happy Cool
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 10:58 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox masz racje kożystam z samochodu w pracy,ale nie na tyle by całe jego utrzymanie odliczać.Wykożystuje go w większości do celów prywatnych.Każdy dzisiaj ma samochód z czego jego utrzymanie ma odliczyć pracownik?Może dojeżdża nim do pracy?

Co do wypowiedzi kruszynki to chyba niedokładnie czytał;albo nie ma pojęcia o tym ile kosztuje postawienie od zera fermy.Zwrot takiej inwestycji musi potrwać.To nie te czasy co kiedyś.Jak ktoś ma ferme po tatusiu to faktycznie powinien mieć pokażne konto.
Powrót do góry
Kruszynka

PostWysłany: 10:18 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, miło się czyta o sukcesach Urwisa, tylko nasuwa mi się takie pytanie,
15 lat owocnej pracy, a jednak zamiast pokażnego konta- długi ( na twoje szczęśie nierosnące,jak piszesz)-a jednak DŁUGI......
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:08 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak paliwo odliczasz to policz jeszcze zakup samochodu (co 2 lata )

Tak na pisał dwa posty niżej Urwis75.

I widzisz kolego urwis75 to pokazuje jak nie masz bladego pojęcia jak liczyć koszty.Samochód jak każda inna rzecz jest narzędziem w twoim ,że tak się wyrażę górnolotnie przedsiębiorstwie.I kolego MUSISZ uwzględnić również zakup auta bo tak robi się w każdej firmie na świecie.Ten który masz się zużywa, między innymi dlatego ,że jeżdzisz nim i załatwiasz sprawy swojego "przedsiębiorstwa".Jak już się zużyje zupełnie to czym będziesz jeżdził ? rowerem? być może.W takim razie musisz uwzględnić w kosztach zakup roweru.Podobnie sytuacja wygląda z twoimi maszynami jak również budynkami.
To tylko jeden przykład jak potraficie liczyć koszty.Gwarantuje , że takich przykładów jest więcej.
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 09:39 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu napisał:
Witam po co piszecie cene wiecie jaki to ma wplyw na nasza kieszeń ubojnie wylegarnie paszarnie tu siedza i czytaja i ustawiaja rynek juz na pare miesiecy w przód.
Proponuje kontaktowac sie telefonicznie z kolegami z branzy im mniej oni wiedza tym lepiej.
Pozdrawiam Smile

To po co taki temat i takie forum jak nie mamy pisać?
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 09:26 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Brojler , przecież 90% hodowców tak liczy koszty.Nie wiesz o tym? Za paszę dałem tyle, za pisklaka tyle , węgiel to był z zimy to się nie liczy , i doktorowi jakieś parę złotych - i przy 3.20 zarobię Laughing A długi rooooooosną aż miło w banku , paszarniach , wylęgarniach.Ale cóż, długi to normalna rzecz przecież w tej branży-taki dodatkowy składnik-czasem bardziej oczywisty niż zysk Laughing Laughing

I znowu bzdury Very Happy
Umnie długi nie rosną. Jeden kredycik w połowie już spłacony.
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 09:19 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policzyłem dokładnie-wszystko.A jak licze tak hoduje masz racje.Dlatego robię to od ponad 15 lat.Zaczynałem od gołego pola,które musiałem sobie kupić,a dzisiaj mam całkiem niezłą fermę.
Ty zamiast odliczać koszty komputera i paliwa może przestań tyle siedzieć w internecie i samochodzie,a częściej zagłądaj do kurnika to złapiesz lepsze efekty i automatycznie zarobisz więcej.Po jaką ch......... komputer w hodowli.Czy tylko do tego go masz?Jeżeli tak liczysz odlicz sobie jeszcze koszty żywności dla rodziny,ubrania i kosmetyczki dla żony.Jak paliwo odliczasz to policz jeszcze zakup samochodu (co 2 lata ) mercedes najniżej,bo trzeba z fasonem jeżdzić.Przy twoich wynikach to nie wystarczy na wszystko.
Ja miałem wage 2,60 przy zużyciu niecałe 1,80 upadki poniżej 3%.
Co ty masz za ubojnie 1,5%strat transportowych i ubojowych?
Skoro się na to godzisz ?...Ja mam 0,5%
Co do ubojni to one dokładnie mają policzone i swoje i nasze koszty.Przecież niekture ubojnie mają swoje kurniki.To co my piszemy nie ma żadnego wpływu na cenę.Piszecie od dłuższego czasu oponad 4zł.I co?Unas i tak płacą 3,30,więc po co pisać bzdury i podnosić kolegą ciśnienie,że dostają mniej.(no chyba,że nasze ubojnie nie czytają forum)
pozdrawiam
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 09:15 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po co piszecie cene wiecie jaki to ma wplyw na nasza kieszeń ubojnie wylegarnie paszarnie tu siedza i czytaja i ustawiaja rynek juz na pare miesiecy w przód.
Proponuje kontaktowac sie telefonicznie z kolegami z branzy im mniej oni wiedza tym lepiej.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:02 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Brojler , przecież 90% hodowców tak liczy koszty.Nie wiesz o tym? Za paszę dałem tyle, za pisklaka tyle , węgiel to był z zimy to się nie liczy , i doktorowi jakieś parę złotych - i przy 3.20 zarobię Laughing A długi rooooooosną aż miło w banku , paszarniach , wylęgarniach.Ale cóż, długi to normalna rzecz przecież w tej branży-taki dodatkowy składnik-czasem bardziej oczywisty niż zysk Laughing Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:00 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler , przecież 90% hodowców tak liczy koszty.Nie wiesz o tym? Za paszę dałem tyle, za pisklaka tyle , węgiel to był z zimy to się nie liczy , i doktorowi jakieś parę złotych - i przy 3.20 zarobię :lol: A długi rooooooosną aż miło w banku , paszarniach , wylęgarniach.Ale cóż, długi to normalna rzecz przecież w tej branży-taki dodatkowy składnik-czasem bardziej oczywisty niż zysk :lol: :lol:
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 08:47 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy- Twoje wyliczenia są ze wszech miar właściwe. A co jeżeli paszarnia da plamę i zużycie wyjdzie 2,2 co jest możliwe (kiedyś CARGILL mi tak załatwił)
Ludzie----3.3 i jeszcze gromadę kasy zarobi. No jak takie rzeczy wypisują to już koniec ł Sad
Powrót do góry
bajorek

PostWysłany: 08:01 Sro 27 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojlerze Kurzy masz w 100000% racje Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:17 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i Kol masz rację bo jak czytam takie debilizmy / autor Urwis / to nie mogę nie nie napisać .
Ty Urwis jak miałeś problemy z liczeniem to specjalnie dla Ciebie :
przykładowy koszt stada 20tys. przy cenie za pisklaka 1,17 netto bez szczepień / teniej dopiero teraz będzie / , cenie paszy netto 1150 / teniej też dopiero teraz będzie / , średniej wadze ptaka 2,40 , spożyciu paszy 1,85 i upadkowości 4%.
Koszt:
pisklak 25800
pasza 19200x2,4x1,85=85250x1,184br.= 100930PLN
doktor / zakładam , że żadnego dużego leczenia nie było / ok.3000PLN
prąd 2000
opał 4000 / no chyba , że nie wentylujesz , ale wtedy o wynikach zapomnij /

ilość żywca do uboju pomiejszona o około 1,5% strat transportowych i ubojowych / nie liczę ewentualnej klasyfikacji / - 45400kg.

Koszty tylko z tego co powyżej 135730/45400=2,999PLN

No i dolicz sobie koleżko inne koszty typu:
woda
słoma
łapanie ptaków / u nas z takiego kurnika to koszt od 2500do 2800 czyli do kilograma żywca doliczamy około 6gr. /
wywóz obornika
nieczystości stałe i płynne
utylizacja
podatki
ubezpieczenia
paliwo
telefony
i wiele, wiele innych drobnych .
Chcesz zebym doliczył jeszcze amortyzację obiektów i sprzętu?
A może tak jeszcze obsługa bankowa co?
Jak liczysz tak i pewnie hodujesz . Policz gamoniu dokłądnie WSZYSTKIE koszty i dopiero zabieraj głos.
I co my się dziwimy , że wszyscy z nami jadą jak chcą? Jak czytają , że hodowca nawet przy 3,10 zarabia to po co dawać więcej?
Tak naprawdę to śmieją się z nas ile wlezie no ba jak z tu się nie smiać?
Ubojnie i inni jakoś potrafią policzyć swoje koszty i skrupulatnie je wliczają w swój produkt . Tylko hodowca tak wszystkich nauczył , że innych kosztów prócz paszy , prądu , pisklaka , może doktora i opału nie ma .
Telefonów i komputerów też używamy za darmo . i w ogóle to wszystko mamy za darmo więc ja proponuję cenę BRUTTO za żywiec 2,50 .
Jak cuda to cuda.
A Ty Urwis zastanów się nad swoją przyszłością i zdaj sobie sprawę z tego , że to forum czytają ubojnie , wytwórnie pasz i inni więc zanim coś napiszesz je---j się w łeb.
Sorry , ale nie zdzierżyłem Evil or Very Mad
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:05 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="urwis75"]W lubuskim dzisiaj 3,30.Nie piszcie głupot,że przy tej cenie nie da się nic zarobić.Ja dzisiaj zdawałem.Podliczyłem wszystko dokładnie i wyszła mi niezła sumka.Oczywiście bywało już dużo lepiej ale czasy są ciężkie nie tylko w drobiarstwie.Ceny 4,50 albo więcej nie będzie długo.Dlatego zamiast lamentować trzeba przypilnować kurników,mniej dokładnie śledzić ceny a dokładniej przyjżeć się wylęgarniom producentą paszy ubojnią.Mając dobrego kurczaka i dobrą paszę ,otrzymując pieniądze z ubojni w uczciwym terminie nie dołożymy nawet przy 3,10.
Jestem na tym forum od niedawna ale zdążyłem się przekonać,żejedynym tematem w którym się koledzy wypowiadacie są ceny.Może warto by podyskutować w dawno zapomnianych tematach ubojnie wylęgarnie godne polecenia czy pasze.
Ale chodzi mi tu o uczciwą wymianę doświadczeń niekoniecznie w takiej formie jak to miało miejsce dotąd.
Very Happy Very Happy Very Happy[/quot masz racje kolego popieram cię
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:58 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urwis75 napisał:
W lubuskim dzisiaj 3,30.Nie piszcie głupot,że przy tej cenie nie da się nic zarobić.Ja dzisiaj zdawałem.Podliczyłem wszystko dokładnie i wyszła mi niezła sumka.Oczywiście bywało już dużo lepiej ale czasy są ciężkie nie tylko w drobiarstwie.Ceny 4,50 albo więcej nie będzie długo.Dlatego zamiast lamentować trzeba przypilnować kurników,mniej dokładnie śledzić ceny a dokładniej przyjżeć się wylęgarniom producentą paszy ubojnią.Mając dobrego kurczaka i dobrą paszę ,otrzymując pieniądze z ubojni w uczciwym terminie nie dołożymy nawet przy 3,10.
Jestem na tym forum od niedawna ale zdążyłem się przekonać,żejedynym tematem w którym się koledzy wypowiadacie są ceny.Może warto by podyskutować w dawno zapomnianych tematach ubojnie wylęgarnie godne polecenia czy pasze.
Ale chodzi mi tu o uczciwą wymianę doświadczeń niekoniecznie w takiej formie jak to miało miejsce dotąd.
Very Happy Very Happy Very Happy

No to teraz uważaj jak na Ciebie naskoczą.
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 21:40 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lubuskim dzisiaj 3,30.Nie piszcie głupot,że przy tej cenie nie da się nic zarobić.Ja dzisiaj zdawałem.Podliczyłem wszystko dokładnie i wyszła mi niezła sumka.Oczywiście bywało już dużo lepiej ale czasy są ciężkie nie tylko w drobiarstwie.Ceny 4,50 albo więcej nie będzie długo.Dlatego zamiast lamentować trzeba przypilnować kurników,mniej dokładnie śledzić ceny a dokładniej przyjżeć się wylęgarniom producentą paszy ubojnią.Mając dobrego kurczaka i dobrą paszę ,otrzymując pieniądze z ubojni w uczciwym terminie nie dołożymy nawet przy 3,10.
Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1732, 1733, 1734 ... 2080, 2081, 2082  Następny
Strona 1733 z 2082

Skocz do: