Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4222624847

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do operatorów Bizonów mamy Z 056 brak instrukcji, przed akcją żniwa wiadomo jakiś tam przegląd ogólny co skrzywione widoczne luzy przesmarowanie wszystkich miejsc ze smarnikami filtry oleje a co sprawdzacie wy w swoich i co smaruje się co dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie instrukcji to w sieci są.Np. u mnie na Chomikuj.pl czy też http://instrukcja.pl/szukaj/instrukcje/?s=2&title=bizon Odnośnie smarowania to codziennie smaruję wariator(ale nie za dużo żeby nie "zapaskudzić"pasów),olej w silniku i stan wody w chłodnicy,skrzydła nagarniaczy i palce czy też te punkty z łożyskami ślizgowymi.Z łożyskami tocznymi to nie codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie, gdzie można kupic zestaw naprawczy do silnika 6-ścio cylindrowego (Perkins JD 975) Ile to może kosztowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy planuje zakup Bizonika ( patrze bardziej za rekordem tym czerwonym 1990 r) na co zwracać uwagę przy kupnie żeby nie nadziać się na minę ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie takowy czujnik sie znajduje i jak możecie podajcie jakies zdjęcie takowego ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bizonie znajduje się na sprzęgle przeciążeniowym (na podajniku ziarnowym z prawej strony u góry zespół 2 kół pasowych i zębatki odbierającej napęd z wału młocarni). Przeciążenie powoduje odsunięcie koła od "zębatki"sprzęgła i zwarcie elementów "stycznych" czujnika zamontowanego na "osi" sprzęgła i przesłanie sygnału na podest kombajnisty.Ja nie mam zamontowanego ale bodaj że w katalogu jest narysowany.Nie w każdym modelu był montowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki tekme u mnie go niema ani nawet kabelka od instalacji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wielki problem.Cały czas bez tego koszę (i nie tyko ja) i nie widzę z tego powodu jakiegoś problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Interesuje mnie taka rzecz a mianowicie na jaką wysoką naczepę jest w stanie sypnąć Bizon ZO 56. Bym zmierzył u siebie ale nie mam na razie jak a ciekawość jest silniejsza. Dzięki za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dokładnie nie wiem,ale wysokość kombajnu bez daszku jest według instrukcji 358 cm. a wylot "rury" jest na zbliżonym poziomie.Podstawiając przyczepę nowym Deutz Fahr (nie pamiętam modelu) musiał kabiną minąć "rurę " bo się nie mieścił,czyli nie podjechał prosto tak jak np. C-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLAAS KOSMOS szerokość kosy 220 cm silnik deutz chłodny powietrzem 4 cylindry modelu nie znam czy dałby rade z henrem 270 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CLAAS KOSMOS szerokość kosy 220 cm silnik deutz chłodny powietrzem 4 cylindry modelu nie znam czy dałby rade z henrem 270 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamia zmienić kombajn na Claas Dominator 88 SL, co mi koledzy poradzicie, z którym silnikiem będzie lepszy - Mercedes czy Perkins ? Dla czego w tych kombajnach często pali się silnik oraz kabina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogło się stać, przy ruszaniu bizonem coś trzasło i znikły wszystkie biegi, przy holowaniu hamulec nożny działa na oba koła to wyklucza półosie, co tam mogło pęknąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak pękła półoś krótka przy samym mechanizmie różnicowym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Dokładnie nie wiem,ale wysokość kombajnu bez daszku jest według instrukcji 358 cm. a wylot "rury" jest na zbliżonym poziomie.Podstawiając przyczepę nowym Deutz Fahr (nie pamiętam modelu) musiał kabiną minąć "rurę " bo się nie mieścił,czyli nie podjechał prosto tak jak np. C-360.

Miałem okazję zmierzyć i tak dla "potomności" zamieszczam dane."Bezpieczna" wysokość od ziemi to 3 metry.Może być pewne "wahnięcie"w zależności od "równości" terenu

2n0fi2rp3wup_t.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/6_rd3qHGuR8m1QKnmQfL-oln8qPI1FoQS4LB-NyeFNI=w1800-h896-no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zerwał mi się pasek od obrotów młocarni, napędza on czujnik który pokazuje obroty młocarni w kabinie w jd 975. Mam pytanie żeby go wymienić trzeba ściągać te duże koła? tak na szybko zmierzyłem sznurkiem długość paska i jest mniejszy niż obwód kół:-( czy ktoś wymieniał /zakładał ten pasek? dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam takie pytanie jak sobie radzicie przy koszeniu mocno pochylonego żyta na prawo (w kombajnach claas )bo mi ucieka na bok kłos ciężki i zostaje poza hedrrem jak go przycisnę mocniej motowidłem żeby go wciągało to się owija o motowidło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Przymierzam się do kupna Deutz-Fahra 2480, ale jestem w tym tak samo świerzy jak na tym forum. Chciałbym was prosić o pomoc przy identyfikacji potencjalnych przyczyn uszkodzeń, które zostały pokazane na zdjęciach poniżej. Na jednym widać wstawkę w ramie na drugim zaś spaw w okolicach tylnej osi. Kombajn wydaje się w 100% sprawny, jednak te dwa elementy trochę mnie nie pokoją

Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc i proszę o wyrozumiałość

 

40SQl0p.jpg

9eW9nnc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Patrząc po kolorze to są również wymienione pewne elementy.Obstawiam że kombajn pracował przy "wybitych" łożyskach/tulejach,co powodowało "stuki"/"drgania" i w efekcie pęknięcia.Należało by uruchomić kombajn i przyjrzeć się czy na danych elementach nie ma jakiś nie naturalnych "zachowań" (drgania , szarpnięcia ,wibracje).Również sprawdzić potencjalne ogniska korozji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam claasa dominatora 88s. Ostatnio popsuł mi się rozdzielacz. Rozebrałem go i okazało się, że był pęknięty talerzyk sprężyny. Włożyłem go i problem polega na tym, że jak przesunę dźwignię sterowania do przodu ( np. opuszczanie hederu) to drążek sam wraca na położenie neutralne (działa sprężyna), a jak przesunę dźwignię w drugą stronę (podnoszenie) to dźwignia pozostaje w tym położeniu i nie wraca do neutralnego położenia. Czy ktoś miał podobny problem i podzieliłby się co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Elektromagnez sieczkarni kombajnu New Holland TX-32 grzeje się po wymianie łożyska. Wymieniany był elektromagnez i też łożyska kilkakrotnie i trudno znaleźć przyczynę.

 

Czy ktoś miał taki problem? Jaka powinna był normalna temperatura pracy? Czy wzrost do około 110-120 stopni to normalne?

 

Prośba o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...