Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:01 Sob 17 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1737, 1738, 1739 ... 2190, 2191, 2192  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol

PostWysłany: 21:24 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na zakończenie polemiki. Był kiedyś czas obrotówki, wzloty i upadki, upały również są i...znam stan swojego konta. Nie narzekam-na razie. Wiele ferm w mojej okolicy i -sorki ale nie widzę bankrutów i bezdomnych. Kwestia szczęścia? Szczęścia pewnej części kraju? Wątpię.
Moim zdaniem pewna część drobiarzy uważa, że jeżeli lepiej to (słowo zostało usunięte) dusza a gdy gorzej to płacz. Gdy jestem na górce to kawałkiem szczytu przysypuję ewentualny przyszły dołek i gdy on nadejdzie to oczywiście jest niedosyt ale bez zgrzytania zębami i dalej człowiek godnie żyje. To tyle.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janina Kasprzyk

PostWysłany: 19:33 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak.To prawda.To jest najważniejsze !!! Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
hodowca broilerow

PostWysłany: 18:20 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedni mowia ze zarabiaja inni ze odrabiaja straty....i jedni i drudzy maja racje...jak zwal tak zwal...ale glownie chodzi o to ze wreszcie od wileu lat NIE DOKLADAMY....!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Janina Kasprzyk

PostWysłany: 17:42 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Cena brojlera! Odpowiedz z cytatem

Nie przeczytał Pan dokładnie. Być może prowadząc tucz brojlerów nie wpadł Pan w ceny 2,00 zł a nawet 1,90 za kg, bo 2-3 lata temu takie były,a w najlepszym wypadku potem 2,50-2,65. Wtedy to były tak duże straty że dopiero teraz/ nie tylko ja/ je odrabiam. Czy kredyty obrotowe,hipoteki gwarancyjne,wydłużone terminy płatności za pasze,pisklęta itp są znane wszystkim tu zabierającym głos? Jeśli nie to moje gratulacje! Mają raczej szczęście , bo w drobiarstwie od wielu lat jak w rosyjskiej ruletce.... Znam ludzi z branży,którzy w tej ruletce nie mieli szczęścia i nie mają nawet gdzie mieszkać! Powalająca ta "stabilizacja" produkcji drobiarskiej. To byłoby na tyle.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:03 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Re: Cena brojlera! Odpowiedz z cytatem

Janina Kasprzyk napisał:
Nie zarabiają,nie zarabiają!!!!!Dopiero zaczynają odrabiać straty proszę pana!!!! Proszę nie pisać takich bzdur ,bo ktoś kto nie zajmuje się drobiarstwem pomyśli że tak jest jak pan pisze!!!! Proszę napisać coś na temat choćby strat w tuczu brojlerów z powodu wysokiej temperatury na przykład dnia 02.08.09 i wielu innych problemów a nie robić sobie żartów na PPR.

No bez przesady proszę Pani. Jeżeli w tym roku nie zarobiliśmy to kiedy? Very Happy
Powrót do góry
Janina Kasprzyk

PostWysłany: 16:51 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Cena brojlera! Odpowiedz z cytatem

Nie zarabiają,nie zarabiają!!!!!Dopiero zaczynają odrabiać straty proszę pana!!!! Proszę nie pisać takich bzdur ,bo ktoś kto nie zajmuje się drobiarstwem pomyśli że tak jest jak pan pisze!!!! Proszę napisać coś na temat choćby strat w tuczu brojlerów z powodu wysokiej temperatury na przykład dnia 02.08.09 i wielu innych problemów a nie robić sobie żartów na PPR.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:40 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co tam,to wszystko nie ważne.Hodowcy drobiu piją od miesiąca z zachwytu,bo po raz pierwszy w życiu zarobili trzy razy po rząd Laughing Laughing
To że ubojnie czy paszarnie zarabiają na nich od wielu lat miesiąc w miesiąc setki tysięcy złotych nie jest ważne Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:33 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolnicy protestują na drogach w sprawie koszmarnie niskich cen zbóż i pomstują na markety,chcą ograniczenia ich marż.Ciekawe czy wiedzą że pasza z ich zbóż kosztuje 1100zł /tona?????Ciekawe co by powiedzieli????Normalna cena paszy to maks 900zł na tą chwilę.
Teraz przy tej cenie zbóż i drogim żywcu wieprzowym wszyscy pójdą świnie,za pół roku świnia po 3zł
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 11:39 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Re: znam Rokipo Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do Pani Beatki - majac na uwadze dobro hodowców czy mogłaby Pani również zająć się cenami pasz?

KOLEDZY JAKIE SA TERAZ CENY PASZ? A JAKIE CENY ZBÓZ?

CZY KTOŚ MA DKA-GROWER PONIZEJ 1000ZŁ BRUTTO? (chyba ze sam robi pasze!)

W OBECNEJ SYTUACJI CENY PASZ POWINNY JUZ BYĆ NA POZIOMIE
800-900 ZŁ
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 11:34 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny z dzisiaj już na www.mojekurczaki.pl - strona główna, przewijany pasek.

Ubojnie te same, co w piątek. Rozmowy z wieloma innymi trwają i mam nadzieję, że już jutro lista się wydłuży Smile

R2 - pomysł z fakturami jest oczywiście słuszny. Tylko jakoś nie mam odwagi na dzień dobry mówić o tym ubojniom. Jak się trochę poznamy i przyzwyczaimy do siebie - wtedy temat poruszę. Póki co proszę wszystkich o czujność i jeśli zobaczycie, że jakieś ceny podane przeze mnie są nieprawdziwe - DAJCIE ZNAĆ.

Dalej proszę o typowanie ubojni. Aktualna lista:

Dolnośląskie - 0
Kujawsko-Pomorskie - ELCZAR-Serock
Lubelskie - 0
Lubuskie - Brychcy, Kul-Drob
Łódzkie - Piórkowscy, Gomak, Er-Drob
Mazowieckie - 0
Małopolskie - Eko-Drób, Imex, Brado 2, Ecodus, Drobeksan
Opolskie - 0
Podkarpackie - Res-Drob, Animex Dębica
Podlaskie - Animex Suwałki, Eko Grill, San Drób
Pomorskie - Gosz, Mielewczyk, Konkol
Śląskie - Hybro Kaniów, Algas
Świętokrzyskie - Fox Drób, Saladra, Kieldrób
Warmińsko-mazurskie - Zalewo, Kondratowicz, Urban, Górni
Wielkopolskie - Storteboom Hamrol
Zachodniopomorskie - 0

Jak widać jest już lepiej niż ostatnio, ale nadal za mało. Także czekam na kolejne propozycje.

Jeśli jeszcze dzisiaj uda mi się zdobyć więcej cen - wstawię tutaj o tym informację.

Niezmiennie ciepło pozdrawiam

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Janek R.

PostWysłany: 10:51 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: znam Rokipo Odpowiedz z cytatem

Jaro8038 napisał:
paktofonikas napisał:
Stosoaliście preparat o nazwie Rokipo albo Solicroit?

Tak, stosuję Solicrolit, tylko dla indyka a nie kurczaka, poprawia strawność paszy i tygodniowe przyrosty. Dla indyka podaję w dawce 0,50kg na 1000l wody. W wodzie przez całą dobę min 3 do 5 dni. Rozpuszczam w temp. ok 40 stopni. Ładnie poprawia budowę mięśnia piersiowego.

Ja natomiast nie znam tego Soli... ale Rokipo jest OK, ptaki w końcówce lepiej przybierają i są bardziej aktywne. Swoją drogą kiedyś ten preparat był dużo droższy... (teraz jeszcze ten rabat!)
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:58 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
kol napisał:
A tak na marginesie to jestem na PPR od początku jego istnienia. A zresztą. Kogo to obchodzi? Sad

a tak na marginesie gwoli sprostowania....to JA jestem na PPR OD POCZATKU JEGO ISTNIENIA.. Very Happy

No to bardzo mi miło Smile

Kondratowicz 3,3
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:58 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zweryfikować prawdomówność danej ubojni można w bardzo prosty sposób: jeśli ktoś sprzedał drożej do danej ubojni to pisze o tym wytłuszczonym drukiem na forum i już jest sprawa jasna ,chyba że nie chce podzielić się tą radosną informacją z forumowiczami Very Happy .
I wtedy będziemy wiedzieć kto kłamie Cool Cool Cool
A żeby uwiarygodnić podaną cenę przesyła faksem do np. Pani Beaty kopię fakturki z ceną . I mamy prostą kontrolę krzyżową prawdomówności.
Mogą też wysyłać grupy producenckie wynegocjowane (jeśli mają) ceny.
najgorzej nic nie robić.

Ps. Nie mam rabatów w mojekurczaki i jeszcze nic tam nie kupiłem , żeby było jasne. Cool Cool Cool
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 09:14 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojekurczaki.pl napisał:

Po trzecie - zarzuty, że ubojnie specjalnie podają cenę niższą.... A jeszcze niedawno mówiliście, że nie ma sensu dzwonić, bo będą zaniżać... To ja już nic nie rozumiem !

tutaj się oczywiście pomyliłam i napisałam 2x to samo Smile Chodziło mi o to, ze niedawno były głosy, że ubojnie będą podawały ceny wyższe niż są w rzeczywistości, żeby omamić hodowców.

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 08:35 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojojojojojjjjj!

To się narobiło hałasu! Panie i Panowie - po kolei!

Po pierwsze - dziękuję kolejnym zgłaszającym, zaraz zaczynam dzwonić do nowych ubojni.

Po drugie - ktoś pytał o ceny - czy netto. Tak, NETTO.

Po trzecie - zarzuty, że ubojnie specjalnie podają cenę niższą.... A jeszcze niedawno mówiliście, że nie ma sensu dzwonić, bo będą zaniżać... To ja już nic nie rozumiem !

Po czwarte - jeśli ktoś twierdzi, że ceny podawane przez szefów skupu w rozmowie ze mną są nieprawdziwe - proszę o dowody. Bez dowodu nieprawdomówności nie mogę nikomu takiej zarzucić. Nie odrzucam takiej możliwości, ale - powtarzam - muszę mieć dowód.

Po piąte - każda podawana przeze mnie cena jest ceną wywoławczą. Każdy przedstawiciel ubojni, z którym rozmawiam dopuszcza możliwość, że w szczególnych przypadkach konkretnych hodowców cena może być odrobinę wyższa/niższa. Ale wydaje mi się, że ta odrobina i tak nie zmienia ogólnego poglądu na rynek - a przecież o to w tej akcji chodzi. Nie o ceny z dokładnością do pół grosza z danej ubojni tylko o zmiany i układ rynku z uwzględnieniem geografii !

No ! A teraz wracam do pracy i zamierzam dalej robić swoje.

Osoby przyjazne projektowi - serdecznie pozdrawiam. Osoby sceptyczne - pozdrawiam jeszcze serdeczniej i życzę miłego dnia w dobrym humorze Smile

Ceny z dnia dzisiejszego ok. godz. 12 pojawią się na www.mojekurczaki.pl

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 08:33 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
A tak na marginesie to jestem na PPR od początku jego istnienia. A zresztą. Kogo to obchodzi? Sad

a tak na marginesie gwoli sprostowania....to JA jestem na PPR OD POCZATKU JEGO ISTNIENIA.. Very Happy
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 07:57 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:

Tak, stosuję Solicrolit, tylko dla indyka a nie kurczaka, poprawia strawność paszy i tygodniowe przyrosty. Dla indyka podaję w dawce 0,50kg na 1000l wody. W wodzie przez całą dobę min 3 do 5 dni. Rozpuszczam w temp. ok 40 stopni. Ładnie poprawia budowę mięśnia piersiowego.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 07:34 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy na wrzesien duze braki zywca nie dajcie sie oszukac czarujacej Pani Beatce, te ceny które ona podaje sa nieprawdziwe, zanizone tylko przez kogo? i w jakim celu? - WSZYSCY WIEMY WATPIE ZE UBOJNIE PODAJA JEJ PRAWDZIWE CENY, TO WBREW ICH NATURZE, TRZEBA SOBIE DO TYCH CEN DODAC JAKIES 10-20 GR.
Pozdrawiam trzeźwo myślących.
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 00:17 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co takiego pani Beatka ma w sobie, że tylu z was na tym forum zbajerowała? Przecież podawane przez nią ceny szkodzą tylko naszym interesom. Żadna ubojnia nie poda jej prawdziwej ceny, zawsze podadzą jak najniższą i wygodną dla samych siebie. Zastanówcie się, gdyby to nas pytano, po ile sprzedajemy kurczaka, to czy nie zawyżalibyśmy celowo ceny? Jasne, że tak! Gdyby pani Beatka, faktycznie chciała pomóc naszej branży, to zajełaby się cenami pasz i to nas pytałaby o cenę kurczaka. Kto za - ten nasz, a kto przeciw - ten zdrajca i ubojnik Wink
Powrót do góry
Chikara

PostWysłany: 22:48 Nie 30 Sie 2009    Temat postu: pomorskie ceny drobiu Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Kurczaków jest mało. Konkol podpytywał o kury na najbliższe 2 tygodnie już tydzień temu. Zakrzewski też nie ma kur na wrzesień. Ostatnio płacił 20gr więcej bo szukał kur. tak jak Bastian i Gosz zresztą.
Nie dajmy się wrześniowi. tak jak Nowy Rok raz jest gorszy a raz lepszy.
Ten wrzesień będzie dobry !!!
Oni grają nam na nosach próbując zbijać ceny.
nie godźmy się . przesuńmy odstawy a oni pójdą po rozum do portfela.
cena urośnie. na 1000%. na drugi tydzień września na bank 3.7 do 3.9
Wrzesień - to ludzie nie wydają na jedzenie??? - owszem nie pójdą do knajpy na płetwala czy befsztyka tylko właśnie zakupią kuraka do domku. to wciąż najtańsze i najzdrowsze mięsko.
pozdrowienia
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 21:36 Nie 30 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:40 Sob 29 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:35 Sob 29 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już się wziąłem za pisanie to jeszcze jedno pytanie do ADMINA. Przeglądając różne fora w necie jest opcja własnego komentarza z własnego loginu. Można poprawić, wykasować ( czasem człowiek nie tak klepnie). Forum PPR dłuuuugo istnieje i...stagnacja. Jak go kiedyś stworzono tak istnieje, żadnych zmian. A może twórca portalu...nie będę krakał a reszta nie potrafi zrobić bardziej korzystnych dla nas zmian? Dziwne ale ten portal o początku swojego istnienia nie uległ żadnym zmianom na lepsze. Panowie ADMINI nic nie robią jedynie Panowie lub Panie MOD coś kasują lub upominają. Może przejdziemy na naszekurczaki.pl?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:15 Sob 29 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
moim zdaniem ubojnie próbują na opinii 'września' zbić ceny , przecież nagle Polacy nie przestali jeść drobiu , wymówka 'nowego roku szkolnego'to tylko wybieg jeść każdy musi nie ważne czy jaki to miesiąc roku ,czy to znaczy że nagle przestawili się na ziemniaki i marchewkę, pewnie tak ale na przystawkę.pozdrawiam

Masz rację. Wymówka. Sam dzisiaj kupiłem części z kurczaka na grilla nie patrząc na wrzesień. Proste. To jest niczym uzasadniony syndrom września czyli początku roku szkolnego. Początek czy koniec jeść trzeba i zbyt kuru jest taki sam cały czas.
Medox gdzie jesteś? Wstawiłem 16 szt na m2 i co? Koszty na 1 kg wyższe a cena je.bła i jak to się ma z Twoją kulą i ekonomią? Czasem mądrze piszesz ale Twoje wołanie o zmiejszenie obsady czkawką obrzydliwą mi się odbiło mimo kilku browarków. Nic więcej nie mów, nie pisz. A kyrz z forum. Według mnie czasami jesteś-bez urazy- czarnym dziadowstwem krążącym nad naszymi budami. Błagam-odpuść.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 17:57 Sob 29 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem ubojnie próbują na opinii 'września' zbić ceny , przecież nagle Polacy nie przestali jeść drobiu , wymówka 'nowego roku szkolnego'to tylko wybieg jeść każdy musi nie ważne czy jaki to miesiąc roku ,czy to znaczy że nagle przestawili się na ziemniaki i marchewkę, pewnie tak ale na przystawkę.pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1737, 1738, 1739 ... 2190, 2191, 2192  Następny
Strona 1738 z 2192

Skocz do: