Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:23 Pon 24 Cze 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1737, 1738, 1739 ... 2175, 2176, 2177  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol

PostWysłany: 17:22 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koszek napisał:
"w odpowiedzi na pismo w związku z wykryciem pałeczek Salmonella Enteritidis w próbie właścicielskiej na fermie Ubojnia Drobiu w U.k/Mławy informuje,że dokona uboju drobiu w cenie 0,01 zł za 1kg."
i co Wy na to ?
pozdrawiam

To chyba jakaś kpina. To lepiej jak pisałem na ciężarówki i do Warszawy a gnojom nie dać za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hybro3

PostWysłany: 17:05 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Lubuskie cena leci z dnia na dzień,ubojnie nie mają zejscia import z Brazyli

Witam.Lesiu! twój post jest bezużyteczny!!!Po pierwsze nie ma w nim aktualnej ceny drobiu w Lubuskim.Jeżeli jej nie znasz to moze choć cena z twojej rodzinnej wsi ją zastąpi.Po drugie uwaga o imporcie z Brazylii napewno nie była skierowana do Ciebie więc nie podsłuchuj bo potem kolportujesz niestworzone historie które obrażaja naszą inteligencję.Ogólnie to popraw się Lesiu i ćwicz zwieracze.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:50 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Muszą się Lesiu znacznie kursy walut zmienić
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 16:22 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie cena leci z dnia na dzień,ubojnie nie mają zejscia import z Brazyli
Powrót do góry
koszek

PostWysłany: 15:47 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"w odpowiedzi na pismo w związku z wykryciem pałeczek Salmonella Enteritidis w próbie właścicielskiej na fermie Ubojnia Drobiu w U.k/Mławy informuje,że dokona uboju drobiu w cenie 0,01 zł za 1kg."
i co Wy na to ?
pozdrawiam
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 15:46 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4-4.1b.
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 15:18 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy ma ten sam problem, obdzwonił ubojnie i nie ma żadnego zainteresowania kurczakiem z salcią. Współczuję. Podobno są skłonni kupić pod warunkiem podpisania wieloletniej umowy kontraktacyjnej. To już wiemy czemu ta ustawa ma służyć.
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 14:34 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak najbardziej do Olsztyna, czy ktoś się orientuje ile mniej się dostaje za kurczaka z salcia? bo wiem ze Indykpol ma sie w to bawić i kosić hodowców Sad pozdr
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 14:13 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cobb 500 napisał:
eragon napisał:
Prawdopodobnie badałeś w Biolabie. Oni mają pokaźny odsetek +
Może laboratoria są zasyfiałe i zrażają. Jak to sprawdzić. Miałem raz na plusie drugie badanie bez leczenia wyszło na minus. Następny przykład oddałem jedną próbę do Biolabu a drugą do ZHW. W biolabie wyszło na + a w ZHW na -

Pisaklaka z AB-OVA a badała mi z PIW bo mnie kontrolowali, dodatkowo dziś brali resztę prób, pasza woda... nie wiem co z tego wyjdzie.

No tak. Kontrola była z PIW ale czy wiesz dokąd poszły próby? Teren Ostródzki to prawdopodobnie do ZHW do Olsztyna. Dobrze myślę?
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 12:48 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eragon napisał:
Może laboratoria są zasyfiałe i zrażają. Jak to sprawdzić. Miałem raz na plusie drugie badanie bez leczenia wyszło na minus. Następny przykład oddałem jedną próbę do Biolabu a drugą do ZHW. W biolabie wyszło na + a w ZHW na -

Pisaklaka z AB-OVA a badała mi z PIW bo mnie kontrolowali, dodatkowo dziś brali resztę prób, pasza woda... nie wiem co z tego wyjdzie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:48 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to na ciężarówki i wywalić przed pałacem lub ministerstwem.
Ten pomysł mi się podoba kol
Nie lubisz gry w rosyjską ruletkę?Jak tobie wyjdzie przegrałeś, jak innym (mniejsza podaż kurczaka) wygrałeś
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:40 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanki i koledzy. Proponuję zalewanie Głównego Inspektoratu Weterynarii wnioskami o zmianę przepisów pobierania prób.
Pierwsza próba podeszwowa a w razie wyniku dodatniego następna próba wymazowa z kloaki.

wet@wetgiw.gov.pl
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 07:36 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 07:23 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cobb 500 napisał:
Witam, MI tez wyszła salcia, przed wejściem ustawy zacząłem ją leczyć(10dni) wpadli po wymazy ale co z tego jak w ściółce nawet po leczeniu ona pozostaje. Gdyby brali "normalnie" sam kal to zapewne kurczak był by czysty... pozdr i nie dawać się

Skąd miałeś pisklaka?
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 06:51 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, MI tez wyszła salcia, przed wejściem ustawy zacząłem ją leczyć(10dni) wpadli po wymazy ale co z tego jak w ściółce nawet po leczeniu ona pozostaje. Gdyby brali "normalnie" sam kal to zapewne kurczak był by czysty... pozdr i nie dawać się
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:51 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum na psy zeszło. Warto się udzielać? I co? Uważacie, że każdy sobie rzepkę skrobie? No to więc najlepszego.

Pozdrawiam
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:08 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
witam czy idzie ubespieczyc stado na wypadek wystąpienia sanmoneli, i utylizacji stada? czy ktos się orientował

Możesz ubezpieczyć od zdarzeń losowych a jak wyjdzie salcia to dym i modlitwa...skąd ten dym powstał. Czekam na dobre pomysły.
MEDOX zawsze taki mądry byłeś a teraz co? Cisza? Poradź. Very Happy
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:59 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmad napisał:
sasza307 napisał:
witam czy idzie ubespieczyc stado na wypadek wystąpienia sanmoneli, i utylizacji stada? czy ktos się orientował

Z tego co się dowiadywałam wynika, że żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy stada od strat spowodowanych chorobą zkaźną zwalczaną z urzędu. A taką jest salmonella. W tym wypadku odszkodowanie przysługuje ze środków budżetu państwa. Funkcjonuje to w przypadku stwierdzenia salmonelli w stadach kur niosek stad reprodukcyjnych i towarowych.Stado jest kierowane do likwidacji, hodowca dostaje odszkodowanie.
Jeżeli chodzi o brojlery wynik dodatni badania w kierunku salmonelli, poza objęciem specjalnymi rygorami sanitarnymi i nadzorem weterynaryjnym dalszej części tuczu, nie utrudnia (teoretycznie), dotuczenia brojlerów do odpowiedniaj wagi ubojowej. Schody zaczynają się własnie w tym momencie, a jakie to nie będę się rozpisywać. Wystarczy prześledzić wątek.

A tak gwoli informacji. Salmonella w stadach towarowych nie jest- w myśl ustawy- chorobą zwalczaną z urzędu. Jest to chorubsko MONITOROWANE. I tu mądrala sobie zrobił furtkę, żeby nie płacić odszkodowań. Mądrala to pajac który się nie zna w ogóle na rolnictwie a wszedł za protekcją. Mimo wszystko zrobił co chciały molochy drobiarstwa i ten pajac dobrą kasiorę za to zgarnął a my drobniusie pajacyki dupkami trzęsiemy, chyba, że ...trzeba pomyśleć. Zero wstawień, albo bojkot urzędasom, albo szturm na jakieś tam ministerstwo? Jak komu stado wypadnie (odpukać) to na ciężarówki i wywalić przed pałacem lub ministerstwem. Na koszty onego przedsięwzięcia się zrzucę. Mieszam? Ok. Mogę kij w mrowicho wsadzić. Jeżeli nic nie będziemy robić to dorobek naszych dziadków, rodziców i nasz szlag trafi i wtedy witaj Ameryko, Azjo i inne świństwo. Ja sobie kurkę, świnkę, krówkę uchowam ale pytam- CO MAJĄ ZROBIĆ W MIASTACH, JAKIE ŚWIŃSTWO MAJĄ JEŚĆ DZIECI KTÓRE NIE BĘDĄ MIĘĆ DOSTĘPU DO NASZEJ ŻYWNOŚCI?
Ja dam sobie radę ale co inni.

TO JEST APEL. I proszę Moderatora żeby mi nie zwracał uwagi na krzyk dużymi literami na forum.
To na razie wszystko.
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 21:55 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co sie orientuje to za nioski sa odszkodowania ale sa to marne grosze dlatego jesli nawet bylby i do broilera nawet wylegarni nie zapłacilibysmy wiec jesli wyjdzie to po fermie!!ale normalna rzecza jest ze lepsze cos niz nic!!w kieleckim sa dwa zaklady co biora z salmonela napewno foksy z pierzchnicy i jeszcze jeden z ostrowca czy skarzyska ale taj jak pisalem wczesniej za kilo daja tyle co za piskle ale pewny tego nie jestem tak słyszałem
Powrót do góry
marcin siedlce

PostWysłany: 21:49 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myslał kto jak tą ustawę zaskarżyć bo niby dlaczego my mamy placić za głupie ustawy
Powrót do góry
koszek

PostWysłany: 20:09 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odszkodowania sami sobie możemy wypłacać a poza tym możemy być dumni że finansujemy program zwalczania salmonellozy w EU z własnych środków.
Powrót do góry
wmad

PostWysłany: 18:50 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:

Z tego co się dowiadywałam wynika, że żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy stada od strat spowodowanych chorobą zkaźną zwalczaną z urzędu. A taką jest salmonella. W tym wypadku odszkodowanie przysługuje ze środków budżetu państwa. Funkcjonuje to w przypadku stwierdzenia salmonelli w stadach kur niosek stad reprodukcyjnych i towarowych.Stado jest kierowane do likwidacji, hodowca dostaje odszkodowanie.
Jeżeli chodzi o brojlery wynik dodatni badania w kierunku salmonelli, poza objęciem specjalnymi rygorami sanitarnymi i nadzorem weterynaryjnym dalszej części tuczu, nie utrudnia (teoretycznie), dotuczenia brojlerów do odpowiedniaj wagi ubojowej. Schody zaczynają się własnie w tym momencie, a jakie to nie będę się rozpisywać. Wystarczy prześledzić wątek.
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 18:15 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 16:49 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie skromne pytanie. Dlaczego to forum tak umilkło? Każdy trzęsie tyłkiem przed salcią czy może nie chce się podzielić informacją jak przez to przeskoczyć.To jest nasz wspólny problem i każde info na ten temat jest "być albo nie być". A może kiosk z gazetami otworzyć jak kiedyś radził Medox? Ja robię pewne doświadczenia i postaram się podzielić wynikiem za 5 dni.
Pozdrówko wszystkim co jeszcze dychają. Smile
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 15:25 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koszek napisał:
Witam,obdzwoniłem dziś kilkanaście zakładów przetwórstwa i nikt nie jest zainteresowany drobiem z salcią. amen

Będą musieli coś zrobić bo połowa drobiarstwa padnie a my jesteśmy tylko ogniwem bardzo istotnym w całym łańcuchu powiązań. I nic rządowi nie przyjdzie z nowelizacji ustawy o podatkach z działów specjalnych. Co tu dużo gadać będzie 50% mniej wpływów z nośników energii, pasz, leków etc., etc., etc. Wróci to wszystko na normalny poziom tylko szkoda tych co już się nie podniosą.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1737, 1738, 1739 ... 2175, 2176, 2177  Następny
Strona 1738 z 2177

Skocz do: