Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:04 Pon 18 Mar 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1738, 1739, 1740 ... 2160, 2161, 2162  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hodowca broilerow

PostWysłany: 18:51 Sob 9 Maj 2009    Temat postu: kontraktacja Odpowiedz z cytatem

no to w takim razie hodujmy wszyscy na dziko bez umow kontraktacyjnych tylko bedzie trzeba medoxa zatrudnic na pol etetu zeby mowil kiedy wstawiac kolejne rzuty..ale to proste...bedziemy wszyscy zadowoleni...no bo prxzeciez jest wolny rynek..
super rozumowanie...wiedzialem ze bedzie taki odzew....bo po prostu jestesmy normalnymi typowymi polaczkami....
nieszczesna ta polska..bezładna chaotyczna pazerna zawistna zakompleksiona...niezorganizowana....szkoda gadac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 13:22 Sob 9 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy by chciał kontraktacji z godziwą ceną dla hodowcy.A gdzie wtedy interes ubojni??????????Ciągłość dostaw?Towaru jest tyle ,że i tak im nie braknie
Nie bądżcie naiwni kontraktacja jest wtedy jak jest interesem dla ubojni , nie dla hodowcy.Tak jak mówi iwonarad - to oni liczą sobie ile ma dostać hodowca.Hodowca jest normalnie jak murzyn kilkaset lat temu do tego murzyn-debil , bez mózgu.Bo przecież chyba nikt kto ma mózg nie wybuduje obiektu za 500tys żeby mieć tysiąc miesięcznie.Lepiej zainwestować w sieć kiosków ruchu - za 500tys będzie ich z dziesięć.A jeden taki kiosk w małym mieście w słabym punkcie to ok 2tys miesięcznie.10 kiosków to 20 tys miesięcznie,czyli 20 razy tyle ile z kurnika na kontraktacji.Choćby same fatalne lokalizacje wybrał i 1tys z każdego kiosku to i tak 10tys miesięcznie czyli 10 razy więcej niż kontraktacja.A jaki spokój nic nie choruje , nie dusi się nie zdycha.
Ale co innego przecież właściciel kiosku a co innego prawdziwy biznesmen-hodowca kur :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol
Ja bym wprowadził administracyjny zakaz budowy i powiększania obiektów od jutra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bywka

PostWysłany: 12:26 Sob 9 Maj 2009    Temat postu: Re: kontraktacja Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie po długiej nie obecności na forum. Cytując wypowiedz ostatnią, podzielam poglad, dodając, że baza surowcowa powinna trafić do przedstawicieli producentów rolnych. To właśnie rolnicy powinni decydować ile mamy produkować oraz do jakiego odbiorcy towar sprzedać i za jaką cenę! cenę, która będzie gwarantować zysk. Jest to trudna droga ale możliwa. Innego wpływu na cenę produktu rolnego "jak do tej pory począwszy od przemian polityczno-gospodarczych, nie mamy". Jak do tej pory jesteśmy tylko rolnikami wyrobnikami, cenę dają jaką chcą skupujący a powinni płacić. Wykonujemy brudną robotę nie mając wpływu na cenę końcową u klienta.
Potrzebne są działania RZĄDU, rozwiązania systemowe dla całej branży rolnej.
W pojedynkę tego nigdy nie dokonami. Musi być świadomość rolnika, że tylko dobrowolne wspólne działanie może przynieść pozytywny skutek.
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 11:37 Sob 9 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zaczna wszyscy mieć kontraktacje,to co to za hodowla, zero emocji a tak 6 tyg. uda sie czy nie uda?
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 23:58 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Re: kontraktacja Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo - chcecie takiej kontraktacji to już niedługo będziecie mieli - tak jest np. we Francji czy w Stanach - koszty produkcji (ale to ubojnia wam weryfikuje koszty i równa do najlepszych hodowców) + stały zarobek. Taki system ma np. duża ubojnia w Siedlcach (dla niektórych hodowców - kiepskich od razu mówię). Wychodzi jakieś 2 tys z kurnika, czyli 1 tys zł na miesiąc. Przy 10 kurnikach to jest dziesięc tysięcy na miesiąc na łapę. Ale chyba nie o to wam chodzi, co ? To właśnie wolny rynek daje jeszcze spore marże dla hodowcy w tym biznesie - jak rynek podzielą między siebie duże ubojnie - co już się powoli (na szczęście dla Was) dzieje - to zapomnijcie chłopcy o dziesiątce, i więcej z kurnika. I wtedy, medox, niestety tylko skala da trochę zarobić (te z 10 kurników, jak wyżej). Ale wtedy nie będziecie już tylko świadczeniodawcami pracy i obiektów dla ubojni. Tak to działa już w świniach, w Polsce. Więc myślcie trochę chłopcy zanim się zaczniecie pienić ...
Powrót do góry
chowanex

PostWysłany: 20:58 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to mnie wydymał bo mam 3,5 ale jak z kasą u niego?
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 20:51 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej podobno pan kulus płaci 3 60
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 20:46 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A skąd ten górny?Bo ze śląska,małopolski i świętokrzyskiego dzwoniły dziś do mnie ubojnie czy nie mam kurczaka na przyszły tydzień Shocked3.4netto, ale jakby ktoś ze znajomych miał to możemy się dogadać.Tyle usłyszałem, więc może wam cenka wzrośnie na przyszły tydzień

górny z Giżycka Warmińsko-Mazurskie, jak do niego sprzedawałem to przelewy szły piechotą ( zaliczki po sprzedażny) jakieś 2 tygodnie po słowie( już wysyłam zaliczkę Very Happy)
Powrót do góry
chowanex

PostWysłany: 20:22 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje może ktoś do ubojni z okolic Zielonej Góry, której właścicielem jest Pan Kulus. Macie jakieś info na jego temat?
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 20:17 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalewo 3.2 netto ( termin wiadomo jaki)
Kondratowicz 3.0 netto,
Kaszuby 3.4 netto
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 19:47 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Re: kontraktacja Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
hodowca broilerow napisał:
ale jak juz mowie ...to wam powiem...glownym problemem na rynku drobiarskim sa hodowcy wstawiajacy "na dziko"to oni psuja ceny na rynku..wstawiajac kiedy im sie chce i ile im sie chce..i gdziekolwiek moga(szopy stodoly garaze budy i gdzie tylko mozna)bo wg nich nagle cena zrobila sie korzystna..
POWINNA BYC TYLKO I WYLACZNIE KONTRAKTACJA GDZIE PRODUKCJA JEST ZAPLANOWANA NA CALY ROK I JEST WIADOMO ILE DROBIU JEST NA RYNKU W JAKICH FERMACH JEST NO I ZA ILE
a tak mamy partyzantke i nigdy nic nie wiadomo i taki p.medox np moze doskonale funkcjonowac na forum przedstawiac swoje wizje..
Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze od razu mnie tu zjecie na snadanie...bo 90 % na tym forum to hodowcy produkujacy NA DZIKO...
Ja pier......! Ale mądrości . Przecież o tym piszemy od początku tego forum! Wielokrotnie słyszałem żebym się walił / początkowo jako Żeldrob / bo mamy wolny rynek więc mam spadać na szczaw z planowaniami i ilością wsadów . Każdy ..uj na swój strój . ZAMORDYZM - czyli ścisle zaplanowana produkcja , w konkretnych terminach . Nie masz umowy z ubojnią , która zagwarantuje 'głową" ściągnięcie towaru w termianch ... W przeciwnym razie nie kupisz ani pisklaka , ani paszy . A jak wyhodujesz na dziko to weterynaria i skarbówka tak ci d...bie , że na kary trzeba bedzie budę sprzedać , albo starą wypuści8ć na ulicę Very Happy Minimalna cena? Jest co najmniej kilka sposobów żeby w jakiś sposób ten problem rozwiązać . Ale oczywiście ZANMORDYZM bo inaczej żadna ubojnia i ubojenka takiej umowy nie podpisze . Gdyby im również groziły kary mamy sielankę . No i termin 7-14 dni dla wszystkich , a handel płaci od ręki . Ot co . To jest to czego nam trzeba . Ale najpierw weryfikacja sanitarna obiektów - już nam się produkcja 30-40 % zmniejszy . Syfiarze na smietnik! Ot co .

Swiete slowa broiler podpisuje sie pod tym co napisales oboma rekami...to wydaje sie takie proste ale dla nas hodowcow takie skomplikowane..!!!!!
dlaczego tak sie dzieje..?????
tylu wydaje sie rozsadnych hodowcow..a mimo to nie mozemy sie dogadac...przeciez ta kontraktacja by uzdrowila cale drobiarstwa..i znakomita wiekszosc bylaby naprawde zadowolona i sytuacja na rynku wreszcie by sie uspokoila..co stoi na przeszkodzie..????
ja zadaje sobie to pytanie od kilkidziesieciu lat....i nie mam jakiegos logicznego wtlumaczenia...
jedyne co mi sie nasuwa na mysl to specyfika i mentalnosc polskiego hodowcy..zreszta to nie dotyczy tylko hodowcow ..ale my mamy z dziada pradziada taka dziwna mentalnosc..samowyniszczajaca ...
co sie jeszcze powinno wydarzyc aby zmienic to podejscie do realiow naszego obecnego zycia ...
i wyciagnac wreszcie jakies logiczne wnioski z obecnej sytuacjii zrobic to co jest bardzo oczywiste...!!!
zdaje sobie sprawe ze to brzmi jak jakies wolanie na puszczy.....
ale od czasu do czasu czuje sie w obowiazku przedstawic swoje poglady i mam nadzieje ze coraz wiecej hodowcow bedzie myslalo podobnie .....i wreszcie cos sie zmieni ....
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:12 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd ten górny?Bo ze śląska,małopolski i świętokrzyskiego dzwoniły dziś do mnie ubojnie czy nie mam kurczaka na przyszły tydzień Shocked3.4netto, ale jakby ktoś ze znajomych miał to możemy się dogadać.Tyle usłyszałem, więc może wam cenka wzrośnie na przyszły tydzień
Powrót do góry
janek777

PostWysłany: 18:52 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Górny dzis 3.10. Ubojnie robia co chca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jeep

PostWysłany: 18:14 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszyskie złote mysli bardzo piękne , tylko nie piszecie koledzy kto ma dokonać tej rewolucji w drobiarstwie i komu będzie zależało na jej przeprowadzeniu oprócz hodowcow oczywiście ????????

na biciu piany się skończy..
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:08 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Re: kontraktacja Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
ale jak juz mowie ...to wam powiem...glownym problemem na rynku drobiarskim sa hodowcy wstawiajacy "na dziko"to oni psuja ceny na rynku..wstawiajac kiedy im sie chce i ile im sie chce..i gdziekolwiek moga(szopy stodoly garaze budy i gdzie tylko mozna)bo wg nich nagle cena zrobila sie korzystna..
POWINNA BYC TYLKO I WYLACZNIE KONTRAKTACJA GDZIE PRODUKCJA JEST ZAPLANOWANA NA CALY ROK I JEST WIADOMO ILE DROBIU JEST NA RYNKU W JAKICH FERMACH JEST NO I ZA ILE
a tak mamy partyzantke i nigdy nic nie wiadomo i taki p.medox np moze doskonale funkcjonowac na forum przedstawiac swoje wizje..
Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze od razu mnie tu zjecie na snadanie...bo 90 % na tym forum to hodowcy produkujacy NA DZIKO...
Ja pier......! Ale mądrości . Przecież o tym piszemy od początku tego forum! Wielokrotnie słyszałem żebym się walił / początkowo jako Żeldrob / bo mamy wolny rynek więc mam spadać na szczaw z planowaniami i ilością wsadów . Każdy ..uj na swój strój . ZAMORDYZM - czyli ścisle zaplanowana produkcja , w konkretnych terminach . Nie masz umowy z ubojnią , która zagwarantuje 'głową" ściągnięcie towaru w termianch ... W przeciwnym razie nie kupisz ani pisklaka , ani paszy . A jak wyhodujesz na dziko to weterynaria i skarbówka tak ci d...bie , że na kary trzeba bedzie budę sprzedać , albo starą wypuści8ć na ulicę Very Happy Minimalna cena? Jest co najmniej kilka sposobów żeby w jakiś sposób ten problem rozwiązać . Ale oczywiście ZANMORDYZM bo inaczej żadna ubojnia i ubojenka takiej umowy nie podpisze . Gdyby im również groziły kary mamy sielankę . No i termin 7-14 dni dla wszystkich , a handel płaci od ręki . Ot co . To jest to czego nam trzeba . Ale najpierw weryfikacja sanitarna obiektów - już nam się produkcja 30-40 % zmniejszy . Syfiarze na smietnik! Ot co .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:00 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to nas kurka złotopiórka różni ja NIGDY nie "opstawiam" swoich bud jak cena poskoczy i między innymi dlatego zarabiam Cool
Hodowca - kontraktacja tak , tylko powiedz jaką byś na dzień dzisiejszy widział cenę kontraktacji.
Ktoś mówi ,że nic nie wynika z tego co pisze.To ja napiszę ci co wynika
Po pierwsze-27 lutego z mojego postu wynikło żeby nie walić kur bez ograniczenia bo nic z tego nie będzie
Po drugie-z postu poniżej wynika ,żeby nie wkładać między 15 a 30maja.
Gdybyś zastosował się do tego co wynika z tych postów byłbyś pewnie kilkadziesiąt tysięcy do przodu.Mało?
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 10:58 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: kontraktacja Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 10:49 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj medox ale ty (słowo zostało usunięte) skąd ty możesz wiedzieć gdzie ty będziesz za dwa miechy,możesz jedynie planowac ale niewiadomo czy cie CBA wypuści z kraju. albo cena podskoczy i jednak zdecydujesz opstawic wszystkie twoje budy.
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 10:41 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednym slowem to bicie piany i nic wiecej z tego nie wynika...ale co sie nagadales to sie nagadales...widocznie lubisz "robic"za gwiazde... Smile
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 10:38 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze medox ze koniecznie chcesz jak najszybciej dobic pierwszy do 1000 postow....i jak na razie to tylko to cie sie uda..!!! Shocked
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:38 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc poniżej o cenie miałem namyśli 3.40netto, bo taką usłyszałem dzwoniąc dziś z ciekawości po ubojniach.A mogło być tak pięknie.....
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:26 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby ci to powiedzieć SamSam , bo chciałem być delikatny i was pocieszyć,ale skoro tego nie potrzebujecie to powiem to samo inaczej - patrz ile musieliście nawstawiać bez użycia mózgu, ile szop zapełnić i jaką obsadą ,że przy tych wszystkich 8 czy 9 warunkach o których pisałem jest taka cena Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Moja przepowiednia sprawdziła się w 100% i za 2 miesiące sprawdzi się następna ze wstawieniami między 15 a 30 maja Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Ale ja wtedy będę chyba na BoraBora no może....Galapagos.... jeszcze kurczę nie mogę się zdecydować Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Samsam

PostWysłany: 06:38 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ale chłopy nie dajcie się z drugiej strony robić teraz, bo się z was śmieją
1.Indyk-kosmos cena
2.Wieprzowina droga
3.Wołowina droga
4.Świńska grypa
5.Gorąca nie ma i nie będzie (miało być niby 27 w weekend ale już nie ma,już mówią 20)
6.Komunie,wesela,imprezy na powietrzu,grille są i biją wszyscy baaardzo dużo
7.Importu nie ma
8.Eur i Dolar dalej duuużo wyżej niż w zeszłym roku.
9.W zeszłym roku nie wystąpił żaden z tych elementów a ceny podobne były!!
Także moja prognoza 2.50 trochę przesadzona była,głowa do góry

Ty na prawdę wstydu nie masz. Poczułeś smród koło dupy, że Twoja przepowiednia nie sprawdzi się i teraz starasz się to wyprostować.

Ponawiam pytanie. Wiesz co to jest "pycha" ?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:41 Czw 7 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale chłopy nie dajcie się z drugiej strony robić teraz, bo się z was śmieją
1.Indyk-kosmos cena
2.Wieprzowina droga
3.Wołowina droga
4.Świńska grypa
5.Gorąca nie ma i nie będzie (miało być niby 27 w weekend ale już nie ma,już mówią 20)
6.Komunie,wesela,imprezy na powietrzu,grille są i biją wszyscy baaardzo dużo
7.Importu nie ma
8.Eur i Dolar dalej duuużo wyżej niż w zeszłym roku.
9.W zeszłym roku nie wystąpił żaden z tych elementów a ceny podobne były!!
Także moja prognoza 2.50 trochę przesadzona była,głowa do góry
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 21:01 Czw 7 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
medox napisał:
Za to na maj tyle kurczaka ,że Eur po 7zł dolar po 5zł świnia po 8zł nas tylko ratuje bo inaczej 2.50 za kure

Powyżej moja prognoza z 27 lutego.To w odpowiedzi na zarzut Jeepa, który twierdzi że wstawiam między 15 a 30maja i dlatego pisze ,że są wtedy nieprawdopodobnie wręcz duże , od lat nie notowane obsady.
Radziłem kolego drogi Jeep dobrze w lutym jeśli chodzi o maj i radzę teraz.Nie wsadzaj między 15a30maja bo umoczysz dupę tak ,że będziesz długo pamiętał.
Widzisz kolego drogi ja sobie siedzę i się śmieję z naiwnych.Jak wyjdę to wszyscy naiwni już oddadzą Laughing Wtedy wyjdę ja Laughing A , że potem sezon urlopowy to za premię z różnicy cen trza będzie wyskoczyć na urlop , tylko zastanawiam się czy Bora Bora czy jakieś Wyspy Żółwie?

medox z tej euforii na temat własnego geniuszu chyba nicki pomyliłeś
o 15 maja pisał hybro3........
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1738, 1739, 1740 ... 2160, 2161, 2162  Następny
Strona 1739 z 2162

Skocz do: