Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:28 Pią 20 Lip 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1738, 1739, 1740 ... 2086, 2087, 2088  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:17 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i Kol masz rację bo jak czytam takie debilizmy / autor Urwis / to nie mogę nie nie napisać .
Ty Urwis jak miałeś problemy z liczeniem to specjalnie dla Ciebie :
przykładowy koszt stada 20tys. przy cenie za pisklaka 1,17 netto bez szczepień / teniej dopiero teraz będzie / , cenie paszy netto 1150 / teniej też dopiero teraz będzie / , średniej wadze ptaka 2,40 , spożyciu paszy 1,85 i upadkowości 4%.
Koszt:
pisklak 25800
pasza 19200x2,4x1,85=85250x1,184br.= 100930PLN
doktor / zakładam , że żadnego dużego leczenia nie było / ok.3000PLN
prąd 2000
opał 4000 / no chyba , że nie wentylujesz , ale wtedy o wynikach zapomnij /

ilość żywca do uboju pomiejszona o około 1,5% strat transportowych i ubojowych / nie liczę ewentualnej klasyfikacji / - 45400kg.

Koszty tylko z tego co powyżej 135730/45400=2,999PLN

No i dolicz sobie koleżko inne koszty typu:
woda
słoma
łapanie ptaków / u nas z takiego kurnika to koszt od 2500do 2800 czyli do kilograma żywca doliczamy około 6gr. /
wywóz obornika
nieczystości stałe i płynne
utylizacja
podatki
ubezpieczenia
paliwo
telefony
i wiele, wiele innych drobnych .
Chcesz zebym doliczył jeszcze amortyzację obiektów i sprzętu?
A może tak jeszcze obsługa bankowa co?
Jak liczysz tak i pewnie hodujesz . Policz gamoniu dokłądnie WSZYSTKIE koszty i dopiero zabieraj głos.
I co my się dziwimy , że wszyscy z nami jadą jak chcą? Jak czytają , że hodowca nawet przy 3,10 zarabia to po co dawać więcej?
Tak naprawdę to śmieją się z nas ile wlezie no ba jak z tu się nie smiać?
Ubojnie i inni jakoś potrafią policzyć swoje koszty i skrupulatnie je wliczają w swój produkt . Tylko hodowca tak wszystkich nauczył , że innych kosztów prócz paszy , prądu , pisklaka , może doktora i opału nie ma .
Telefonów i komputerów też używamy za darmo . i w ogóle to wszystko mamy za darmo więc ja proponuję cenę BRUTTO za żywiec 2,50 .
Jak cuda to cuda.
A Ty Urwis zastanów się nad swoją przyszłością i zdaj sobie sprawę z tego , że to forum czytają ubojnie , wytwórnie pasz i inni więc zanim coś napiszesz je---j się w łeb.
Sorry , ale nie zdzierżyłem Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:05 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="urwis75"]W lubuskim dzisiaj 3,30.Nie piszcie głupot,że przy tej cenie nie da się nic zarobić.Ja dzisiaj zdawałem.Podliczyłem wszystko dokładnie i wyszła mi niezła sumka.Oczywiście bywało już dużo lepiej ale czasy są ciężkie nie tylko w drobiarstwie.Ceny 4,50 albo więcej nie będzie długo.Dlatego zamiast lamentować trzeba przypilnować kurników,mniej dokładnie śledzić ceny a dokładniej przyjżeć się wylęgarniom producentą paszy ubojnią.Mając dobrego kurczaka i dobrą paszę ,otrzymując pieniądze z ubojni w uczciwym terminie nie dołożymy nawet przy 3,10.
Jestem na tym forum od niedawna ale zdążyłem się przekonać,żejedynym tematem w którym się koledzy wypowiadacie są ceny.Może warto by podyskutować w dawno zapomnianych tematach ubojnie wylęgarnie godne polecenia czy pasze.
Ale chodzi mi tu o uczciwą wymianę doświadczeń niekoniecznie w takiej formie jak to miało miejsce dotąd.
Very Happy Very Happy Very Happy[/quot masz racje kolego popieram cię
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:58 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urwis75 napisał:
W lubuskim dzisiaj 3,30.Nie piszcie głupot,że przy tej cenie nie da się nic zarobić.Ja dzisiaj zdawałem.Podliczyłem wszystko dokładnie i wyszła mi niezła sumka.Oczywiście bywało już dużo lepiej ale czasy są ciężkie nie tylko w drobiarstwie.Ceny 4,50 albo więcej nie będzie długo.Dlatego zamiast lamentować trzeba przypilnować kurników,mniej dokładnie śledzić ceny a dokładniej przyjżeć się wylęgarniom producentą paszy ubojnią.Mając dobrego kurczaka i dobrą paszę ,otrzymując pieniądze z ubojni w uczciwym terminie nie dołożymy nawet przy 3,10.
Jestem na tym forum od niedawna ale zdążyłem się przekonać,żejedynym tematem w którym się koledzy wypowiadacie są ceny.Może warto by podyskutować w dawno zapomnianych tematach ubojnie wylęgarnie godne polecenia czy pasze.
Ale chodzi mi tu o uczciwą wymianę doświadczeń niekoniecznie w takiej formie jak to miało miejsce dotąd.
Very Happy Very Happy Very Happy

No to teraz uważaj jak na Ciebie naskoczą.
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 21:40 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lubuskim dzisiaj 3,30.Nie piszcie głupot,że przy tej cenie nie da się nic zarobić.Ja dzisiaj zdawałem.Podliczyłem wszystko dokładnie i wyszła mi niezła sumka.Oczywiście bywało już dużo lepiej ale czasy są ciężkie nie tylko w drobiarstwie.Ceny 4,50 albo więcej nie będzie długo.Dlatego zamiast lamentować trzeba przypilnować kurników,mniej dokładnie śledzić ceny a dokładniej przyjżeć się wylęgarniom producentą paszy ubojnią.Mając dobrego kurczaka i dobrą paszę ,otrzymując pieniądze z ubojni w uczciwym terminie nie dołożymy nawet przy 3,10.
Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 19:44 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy cena,cena,cena,nie piszcie o pierdołach tylko o cenie,przecież taki jest temat tej strony.Jeżeli chcecie pisać na inne tematy to załóżcie sobie stronkę z odpowiednim tematem.Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 18:48 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja ponownie zastanawia się nad wprowadzeniem embarga na nasze mięso - no to znowu zacznie sie jazda!!
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 18:35 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Widzieliście protest rolników pod zakładem przetwórczym w związku z niską ceną skupu owoców?(jabłka w sklepie po 5zł a u rolnika po 50gr tak na marginesie zastanawiał się redaktor).W samym proteście pod zakładem przetwórczym chodziło o jabłka przemysłowe - rolnicy domagali się wyższych cen skupu.Na to ktoś z ministerstwa odpowiedział prosto - zaklady dokonujące skupu i przetwórstwa owoców to spółki prawa handlowego i jak każdy taki podmiot tak i zarządy takich zakładów mają działać tak aby wypracować zysk czyli tanio kupić , drogo sprzedać.W przeciwnym wypadku działanie zarządu byloby niezgodne z prawem.Więc kupują tanio i sprzedają drogo - jest wolny rynek - nawet minister rolnictwa nic tu nie może poradzić.Obiecał pomoc w negocjacjach, doradził tworzenie grup producenckich.
Podobnie jest z ubojniami - to też podmioty prawa handlowego zobligowane przez kodeks handlowy by działać tak aby przynosić zysk.I tak działają.Proste jak budowa cepa.Skoro znajdują idiotów chcących sprzedawać po 3.20 to byliby nienormalni (lub wnet działali by niezgodnie z kodeksem handlowym Laughing ) gdyby po tyle nie kupili.A sprzedają tuszkę po 5.20.Tak więc realizują to do czego obliguje ich prawo ,działają tak by przynosić zysk - tanio kupić drogo sprzedać.

Bardzo trafne podsumowanie.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 18:23 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Widzieliście protest rolników pod zakładem przetwórczym w związku z niską ceną skupu owoców?(jabłka w sklepie po 5zł a u rolnika po 50gr tak na marginesie zastanawiał się redaktor).W samym proteście pod zakładem przetwórczym chodziło o jabłka przemysłowe - rolnicy domagali się wyższych cen skupu.Na to ktoś z ministerstwa odpowiedział prosto - zaklady dokonujące skupu i przetwórstwa owoców to spółki prawa handlowego i jak każdy taki podmiot tak i zarządy takich zakładów mają działać tak aby wypracować zysk czyli tanio kupić , drogo sprzedać.W przeciwnym wypadku działanie zarządu byloby niezgodne z prawem.Więc kupują tanio i sprzedają drogo - jest wolny rynek - nawet minister rolnictwa nic tu nie może poradzić.Obiecał pomoc w negocjacjach, doradził tworzenie grup producenckich.
Podobnie jest z ubojniami - to też podmioty prawa handlowego zobligowane przez kodeks handlowy by działać tak aby przynosić zysk.I tak działają.Proste jak budowa cepa.Skoro znajdują idiotów chcących sprzedawać po 3.20 to byliby nienormalni (lub wnet działali by niezgodnie z kodeksem handlowym Laughing ) gdyby po tyle nie kupili.A sprzedają tuszkę po 5.20.Tak więc realizują to do czego obliguje ich prawo ,działają tak by przynosić zysk - tanio kupić drogo sprzedać.
Obawiam się Medoxie,że około 80% odwiedzających to forum nie wie o co chodzi w tym poście.Dlatego jest tak jak jest.
Powrót do góry
general

PostWysłany: 18:22 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okolice Prochowic 3,30 netto Shocked
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:23 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:52 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wez mi ciagnij...FAKTY sa takie ze umowa psuje rynek bo debile ja podpisuja i dobrze ze po 1.20 macie pisklaka i pasze po 1200 srednio i jeszcze 5% z zywca konfiskaty macie....[/quote]
Amen Razz
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:53 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="marcin siedlce"]
bajorek napisał:
urwis75 napisał:
to jest fakt nadawali swego czasu kredyty fermom powstawaly jak grzyby po deszczu...firmy wyposazajace mialy rece pelne roboty i zarabialy banki zarabiaja nadal tylko drobiarstwo sie rozjechalo...CI co siedza na umowach taak naprawde nigdy sie nie wyrwa spod bata i to jest najgorsze i nie rynek wolny psuje cene tylko wlasnie na umowe...rynek wolny od czasu do czasu probuje podnosic cene oplacalnosci i radosci z produkowania a na umowe to podnosi sie wymagania cene pisklaka i paszy przez zaklad...kiedys 20 lat temu polskie drobiarstwo bylo barzdo mocne dzis to upadajaca galaz gospodarki...lament i zastanawianie się skąd ta nadprodukcja.
kiedyś to bylo inaczej były mniejsze procenty jakoś to szło a kto splacil kredyt wczas to teraz jest pan ale to takiego pana to trzeba szukać za świeczka bo powiem wam tak jak patrze na niekturych panow kolegow hodowcow to jak dorwal sie do kasy to postawil ten kurniczek wyposarzyl go ---jak najmniejszym kosztem bo przeciez trzeba kupic trzeba bylo bryke a i w domku od pitolic jakis marmurek ,kominek.....NO I PO IMPREZOWAC oHLANSKO co by to kaske co mu tam zostala to na czarna godzinke zostawil bo to roznie w zyciu jest ale skad tam imorezki w glowie a teraz jedna licytacja po drugiej zonka za granica na zarobku a hodowca pije na umur a kurki naUMOWIE i powiedzcie mi jak to dobrze bedzie w tym drobiarstwie jak jest takie towarzysto Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

PIER.OL SIE POKEMONIE I NIE PODCIĄGAJ WSZYSTKICH HODOWCÓW NA UMOWACH POD JEDNE KRYTERIA, KTÓRE DODATKOWO TYLKO TOBIE SĄ ZNANE

a wez mi ciagnij...FAKTY sa takie ze umowa psuje rynek bo debile ja podpisuja i dobrze ze po 1.20 macie pisklaka i pasze po 1200 srednio i jeszcze 5% z zywca konfiskaty macie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
An

PostWysłany: 10:52 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox,skąd wiesz z taką dokładnością (do 1 tygodnia), kiedy na kurnikach jest dużo czy mało?
Według moich informacji sprzedaż piskląt w lipcu była relatywnie mała, co skutkowało obniżką ceny do 1,05 netto bez szczepień.Spadek ceny znaczny, bo o 0,15 zł/szt. Wygląda na to, że coś kręcisz.
Powrót do góry
marcin siedlce

PostWysłany: 09:38 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="bajorek"]
urwis75 napisał:
to jest fakt nadawali swego czasu kredyty fermom powstawaly jak grzyby po deszczu...firmy wyposazajace mialy rece pelne roboty i zarabialy banki zarabiaja nadal tylko drobiarstwo sie rozjechalo...CI co siedza na umowach taak naprawde nigdy sie nie wyrwa spod bata i to jest najgorsze i nie rynek wolny psuje cene tylko wlasnie na umowe...rynek wolny od czasu do czasu probuje podnosic cene oplacalnosci i radosci z produkowania a na umowe to podnosi sie wymagania cene pisklaka i paszy przez zaklad...kiedys 20 lat temu polskie drobiarstwo bylo barzdo mocne dzis to upadajaca galaz gospodarki...lament i zastanawianie się skąd ta nadprodukcja.
kiedyś to bylo inaczej były mniejsze procenty jakoś to szło a kto splacil kredyt wczas to teraz jest pan ale to takiego pana to trzeba szukać za świeczka bo powiem wam tak jak patrze na niekturych panow kolegow hodowcow to jak dorwal sie do kasy to postawil ten kurniczek wyposarzyl go ---jak najmniejszym kosztem bo przeciez trzeba kupic trzeba bylo bryke a i w domku od pitolic jakis marmurek ,kominek.....NO I PO IMPREZOWAC oHLANSKO co by to kaske co mu tam zostala to na czarna godzinke zostawil bo to roznie w zyciu jest ale skad tam imorezki w glowie a teraz jedna licytacja po drugiej zonka za granica na zarobku a hodowca pije na umur a kurki naUMOWIE i powiedzcie mi jak to dobrze bedzie w tym drobiarstwie jak jest takie towarzysto Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

PIER.OL SIE POKEMONIE I NIE PODCIĄGAJ WSZYSTKICH HODOWCÓW NA UMOWACH POD JEDNE KRYTERIA, KTÓRE DODATKOWO TYLKO TOBIE SĄ ZNANE
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 09:01 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na śląsku i w małopolsce cena 3.40 - 3.50 netto. Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:44 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An a gdzie widzisz sprzeczność? W zeszłym tygodniu i w tym tygodniu braki kurczaka.W przyszłym wychodzi go dużo , dodatkowo jest 1 września więc zero ruchu będzie, stąd prognozuje żeby sprzedawać szybko bo po niedzieli cena zjedzie.
Powrót do góry
gienek61

PostWysłany: 07:37 Wto 26 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaaaaaa
Powrót do góry
An

PostWysłany: 22:25 Pon 25 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ale ma b.dużo racji kolego.
Sprzedawać, bo po niedzieli na pewno cena pojedzie w dół ino zatrzeszczy

Poprzedni cytat z Medoxa jest z ubiegłej środy (20.08.0Cool.
Zdecyduj się chłopie, czy cena może spadać,kiedy na kurnikach "pustki" ??
Powrót do góry
An

PostWysłany: 22:21 Pon 25 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
U nas nadal 3.80brutto sląsk ,małopolska,świętokrzyskie.ALe koniec ostatnich kurników , ciekawe co będą bić w przyszłym tygodniu.Dwóch już nawet do mnie się przyznało , że może będą musieli stanąć

Medox, Twoje ostatnie posty (poza wróżbami) to zwykła głupota,czy już schizofrenia paranoidalna?
Powrót do góry
bajorek

PostWysłany: 21:50 Pon 25 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty kurka złotopiórka ty lepiej czytaj bo pierdzielisz nie odrzeczy i sie nie denerwuj tak Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:55 Pon 25 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bajorek napisał:
o teraz to niech nikt nie mowi że zarabia na kurkach przy cenie 3 10 tylko ile dokłada
to niesprzedawaj po 3 30 lub 3 10 netto . tylko sam je wpierdol. jak tyle nabudowałeś..
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 19:40 Pon 25 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cenka juz poszla na dol a po niedzieli to nie zatrzeszczy tylko j.ebnie w dol.
Powrót do góry
bajorek

PostWysłany: 17:34 Pon 25 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Evil or Very Mad czlowieku jakie wypociny ty jestes nie normalny jak tak jest w tym drobiarstwie i nikt ci nie kaze czytaC Twisted Evil czepiacie sie jak ktos prawde pisze a co prawda w oczy kole Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Mad Mad Mad
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 16:45 Pon 25 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bajorek napisał:
żeby nie było to kupiłem kurnik od znajomych moich rodzicow bo przychodzili z placzem bo kasy niema a tu licytacje a maż sie wiesza i co to cała prawda a teraz maja spokuj a zyrantom nie pozabiera bank dorobku zycia Smile

Czytając twoje wypociny, to nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Trochę szacunku dla tych co przeglądają to forum. Wstyd.
Powrót do góry
bajorek

PostWysłany: 14:20 Pon 25 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o teraz to niech nikt nie mowi że zarabia na kurkach przy cenie 3 10 tylko ile dokłada
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1738, 1739, 1740 ... 2086, 2087, 2088  Następny
Strona 1739 z 2088

Skocz do: