Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:10 Czw 27 Cze 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1742, 1743, 1744 ... 2175, 2176, 2177  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek marek

PostWysłany: 11:19 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dobrze myślą miastowi. Czego wy chcecie? Każdy prowadzi księgi rachunkowe, nawet 1-os firma. Zatrudniasz księgowego płacisz mu 300-500zł na miesiąc i już. Nie rozpaczajcie- teraz przez 1 rzut zarobiliście tyle, co normalny pracownik w zwykłym zakładzie produkcyjnym nie zarobi przez 5lat. I gdzie tu sprawiedliwość. Wy teraz możecie pozamykać "swoje budy" na parę lat a taki zwykły szaraczek musi pracować cały czas, żeby dzieci miały, co jeść.
Nie zdajecie sobie chyba sprawy z realiów życia „poza drobiowego” wymieniając się tylko cenami 4,10 i 4,50. Zastanówcie się, bo inni naprawdę mają gorzej niż WY.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol

PostWysłany: 10:33 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poczytajcie koledzy co na portalu wp w temacie propozycji zmian podatkowych piszą internauci. Jejku. Nóż sam w kieszeni się otwiera co o nas miastowi myślą. Po przeczytaniu prawie wszystkiego horrory mi się w nocy śniły.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:41 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można , tylko kto to ma zrobić jak nie ma żadnego związku.
My produkujemy mięso drobiowe i nam najbardziej zależy ,żeby ludzie jedli drób.Wieprzowina,wołowina to dla nas potencjalna konkurencja.Nie pojmuje dlaczego konkurencja mam mieć inne proste , bardziej korzystne zasady.To się ewidentnie nadaje do zaskarżenia.Zna ktoś kogoś w związkach żeby o tym pomyśleli?
Skoro ponad 100 kur to już dział specjalny i wchodzi w prowadzenie księgowości to ponad 2szt świń też powinno wejść w księgowość (nawet wagowo ilość mięsa się zgodzi bo 100kur to ok 240kg = ok 2 szt świń)
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:39 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i tu się z panem panie medox zgadzam , jeśli wpasują nas w dochodowy na zasadach ogólnych wszystkie 18 tysięczniki wylecą w kosmos !!! ludzie nie wiecie co to jest książka przychodów i rozchodów a co dopiero pełna księgowość!! a co dopiero księgowość w rolnictwie !! jak zaksięgujecie " dościelanie słomy w trakcie cyklu albo 18 zdychów za jeden dzień? jak się trafi na debiła w skarbówce to wam ten komputer zakwestionuje " bo jaki to ma wpływ na uzyskanie dochodu" powie !!! ale jak nagle wzrośnie zużycie paszy na kg przyrostu !!! i znikną wyczynowcy z wynikami 1,75 na kg przyrostu !!!
Pomysł na sposób opodatkowanie działów totalnie wzięty z du.y !!!to jest rolnictwo i biologia .. nieprzewidywalna jak wybuchy na słońcu !!!! ale jakiś (słowo zostało usunięte) chce to wstawić w tabelki i co mu zrobisz... jedno jest pewne społeczeństwo nie zje już taniej kurki bo nawet 4,50 netto za żywiec nie będzie gwarantować zysku z tej produkcji!!!

Ps. acha i jeszcze trzeba będzie wycenić budy i gospodarstwo żeby móc je amortyzować w kosztach a potem sprzedając trzeba będzie odprowadzić podatek od zysku , no i kostka to środek trwały który amortyzuje sie ok 25 lat( chyba) a nie koszt w danym miesiącu jak sądzą niektórzy .

proszę zacząć od kiosku z gazetamim jak proponował pan medox bo w rachunkowości rolne przy skurwysy.skim US będzie ciężko.

A i każdy wzrost ceny o 0, 10 netto żywca zaowocuje zaraz min 19 % podatku więcej dla budżetu państwa . Dobranoc państwu.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 09:18 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox- ja nie pisałem, że będzie lepiej. A co do zaskarżenia , to również można to zrobić z ustawą o salmonelli, bo traktuje nie równo hodowców w sprawie odszkodowań. Wylęgówka i stada towarowe- przysługuje odszkodowanie w razie likwidacji stada, brojlery- nie. I gdzie tu równość podmiotów w świetle prawa???
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:56 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goky napisał:Zgadzam się, ale skoro będziemy tak rozliczani, to można załaczyć fakturkę i.... mamy koszty.
Goky- a jak ty liczysz ile zarobiłeś?Bo ja sumuję wszystkie przychody(sprzedany żywiec) a od tego odejmuję wszystkie poniesione koszty (część z nich ma fakturę, część nie, bo do tej pory nie miało to znaczenia).To że w tej chwili na te koszty na które nie brałem faktury dotąd, teraz ją wezmę nie spowoduje , że koszty się zwiększą a tym samym zostanie mniejszy zysk do opodatkowania!!Żebyśmy się zrozumieli dobrze.Jedyny sposób w jaki mogę zmniejszyć zysk to wrzucenie jakiś dodatkowych rzeczy w koszty, co tam będzie można - komputer i takie tam.Chodzi o takie rzeczy których do tej pory nie uwzględniałeś w kosztach - lodówkę do domu możesz sobie wrzucić, laptopa dla dziecka .Ale ile to może być na rzut?Tysiąc?Dwa?I jak często się kupuje laptopa czy lodówkę?????
Ja do tej pory przy kosztach każdego rzutu liczyłem każdą kupioną żarówkę, papier toaletowy,spinacze itp.Po prostu notowałem wszystko co kupuje na potrzeby aktualnego rzutu.To właśnie, razem z kosztami nazwijmy je głównymi (pasza,pisklę,orzewanie, ludzie itp) były koszty calkowite.Tak więc jak wyżej napisałem co można dołożyć do tych kosztów? Komputer raz na 10lat i lodówkę?
Ciekawe jak rozpiszesz np koszt załadunku ?Weżmiesz ludzi na etat i odprowadzisz ZUS??W końcu tobie nie zostanie nawet złotówki z tego interesu. Jak nie będziesz miał udokumentowanego kosztu , to przez jego brak twój zysk zwiększy się ! A tym samym podatek do zapłaty.
Jak powiedziałem-to ,że do tej pory pewne sprawy można było potraktować swobodniej traktowałem jako uproszczenie dla rolnika od Państwa , ze względu na fakt iż rolnik to nie hurtownia agd to specyficzna, trudna produkcja.Krótką mówiąc-żywy towar ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Obecna władza, co było wiadome, ma to oczywiście w d.u.p.i.e. bo taki towar można sprowadzić taniej skądkolwiek i jeszcze na tym zarobić.Ot liberałowie. A faktury RR znikną?A to co pisała kurka, jak ktoś k.u.r.w.a ma kilka tysięcy świń albo krów to jest to coś innego?????Kurka złotopiórka świetnie to wychwyciła - na tej podstawie można taką ustawę zaskarżyć- nie traktuje wszystkich obywateli równo bo niby czym się świne w tej sytuacji różnią od kur????
Powrót do góry
Miron6592

PostWysłany: 07:33 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: inkwizycjia Odpowiedz z cytatem

jak znajdą Salcie to i Mosiek się znajdzie szukali kiedyś siarki i ............a ,efekt końcowy taki sam będzie .u kogo znajdą u tego to ma prze........e Twisted Evil
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 07:02 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszecie o nowych przepisach odnośnie salci, ale trochę nie rozumne. Przecież zawsze jesteśmy badani na obecność nic się tak naprawdę nie zmieniło, jeśli będzie to wykryją a jak nie ma to nie wykryją – proste.
No chyba i jestem przekonany, że nieuczciwi hodowcy termicznie oddziałowują na kał i spreparowane próbki dają do labo. Niestety skończyło się to już.
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 22:09 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kondratowicz 4,00 netto
Powrót do góry
buba76

PostWysłany: 21:42 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może by tak kto podał cenę kontrolnie ?
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:19 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam jak się choduje kilka tysięcy kurek czy indyków to jest dział specjalny, a jak ktoś ma kilka tysięcy świn to już niejest dział specjalny , lub maja 100 lub 200 krówek i to tez niejest dział specjalny, coza paranoja.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 19:49 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To teraz nie liczycie np kosztów ogrzewania przy kalkulacji jaki wam wyszedł zysk?To się nie dziwię jak niektórym wychodziły niskie koszty produkcji.
Przeliczcie wszystko i zobaczcie ile będziecie musieli odnieść przy cenie 4zł.A ile można kupić komputerów (zresztą kosztuje ile, 2 3 ,4 tys?)Kostki chyba też codziennie nie kupujecie i nie kładziecie.Teraz nic tylko za fakturami trza będzie biegać.Traktowałem to do tej pory jako pewno rodzaju ułatwienie dla rolników w związku z ze specyfiką działalności.To w końcu nie jest hurtownia agd i nie powinna być tak traktowana

Zgadzam się, ale skoro będziemy tak rozliczani, to można załaczyć fakturkę i.... mamy koszty. A co do liczenia opału itp. , to pewnie, że liczymy ale tylko dla siebie, a nie dla U.Skarbowego. Dotychczas wszystkie zakupy robimy z zysku a i tak jako kredytobiorcy jesteśmy niewiarygodni (a bo,to rolnik, i jeszcze na ryczałcie , więc temu panu dziekujemy) Mówięt u o kredytach komercyjnych np. na samochód, czy coś tam a nie o kredycie na budowę kolejnej budy w BGŻ.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:12 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To teraz nie liczycie np kosztów ogrzewania przy kalkulacji jaki wam wyszedł zysk?To się nie dziwię jak niektórym wychodziły niskie koszty produkcji.
Przeliczcie wszystko i zobaczcie ile będziecie musieli odnieść przy cenie 4zł.A ile można kupić komputerów (zresztą kosztuje ile, 2 3 ,4 tys?)Kostki chyba też codziennie nie kupujecie i nie kładziecie.Teraz nic tylko za fakturami trza będzie biegać.Traktowałem to do tej pory jako pewno rodzaju ułatwienie dla rolników w związku z ze specyfiką działalności.To w końcu nie jest hurtownia agd i nie powinna być tak traktowana

I tu się zgadzam:)
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:10 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:52 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goky napisał:
Pewnie,że jest to do przejscia: samochody w koszty, opał, remonty, kostka brukowa,itd w koszty i jest o.k.

No pewnie. A kompik- w koszty, benzynka,telefonik-w koszty, materiały biurowe (dla dzieci do szkoły), koszty reprezentacyjne (ciasteczka, kawka, koniaczek-w koszty:) Przejadą się, oj przejadą.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 17:30 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie,że jest to do przejscia: samochody w koszty, opał, remonty, kostka brukowa,itd w koszty i jest o.k.
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 16:48 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goky napisał:
A oprócz tego, obejmie nas jako już przedsiębiorców - ustawa o podatku VAT , o czym nikt nie mówi a Min. Finansów raczyło to przemilczec w swoim projekcie. + księgowy ok.2000zł/ m-c. Chyba trzeba będzie owtierac Sp.z.o.o, wtedy jak znajdą salcię będzie można legalnie ogłosić upadłość Smile

Vat jest ok moim zdaniem. księgowa bierze 200zł/miesiąc. a podatek od realnego dochodu może nawet byłby sprawiedliwszy - jak się trafi rok do bani to nie zapłąci się nawet ryczałt jak teraz. a z resztą głowa do góry - to i tak byłoby nieun iknione. zresztą firmy jakoś sobie radzą.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 16:31 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oprócz tego, obejmie nas jako już przedsiębiorców - ustawa o podatku VAT , o czym nikt nie mówi a Min. Finansów raczyło to przemilczec w swoim projekcie. + księgowy ok.2000zł/ m-c. Chyba trzeba będzie owtierac Sp.z.o.o, wtedy jak znajdą salcię będzie można legalnie ogłosić upadłość Smile
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:08 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dfarmer napisał:
Szanowni Koledzy i Koleżanki przeczytajcie co nam szykuje MF

http://podatki.wp.pl/kat,8791,title,Rolnik-bedzie-jak-firma,wid,11231245,wiadomosc.html?ticaid=183aa

Czyli dwa kurniki to przy dzisiejszej cenie 400tys obrotu.Czyli ryczałt 5.5% to 22tys zł trzeba zanieść z jednego rzutu do Urzędu Skarbowego
Lub rozumiem trzeba zaprowadzić księgowość i wtedy wybór czy progi podatkowe czy podatek liniowy19%.
Nikt nie rozumie w Ministerstwie Finansów ,że to tylko obrót pieniądzem jest,a zyski w stosunku do obrotu są śladowe.Chyba,że jest taki rok jak obecny , ale taki rok zdarza się raz na pokolenie i jest związany z ogólno-światowym kryzysem.
Ponadto nikt nie bierze pod uwagę ,że to nie jest normalny rodzaj działalnośći tylko żywy towar!!
Jest saloomonella, będą podatki a potem sprowadzą z Brazylii,Chin czy skąd tam całe statki syfu( jak tylko kursy walut wrócą do normalnego poziomu tak się stanie) i cześć czuwaj.
Mówiłem ,że platforma tylko tyle może wymyślić.Żywności na całym świecie jest nadprodukcja więc można sprowadzić dowolną ilość syfu za tanie pieniądze i na tym zarabiać bo po co dać zarobić polskim rolnikom którzy mogą ją wyprodukować,kiedy lepiej stworzyć firmy i zarabiać na imporcie a polskich producentów wykończyć.Proste.
A i konsument będzie zadowolony bo dostanie tańszy produkt ( a to że od niego dzieci będą się rodzić z kręconymi zębami i trzema rękami to już szczegół.Najważniejsze by zarobili ci co mają zarobić , bo tylko to się liczy)
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 14:46 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam mam kurczaki z INTERFERMU wstawione 18.05 .009 i do tej pory jeste ok. upadki 2 procent. pozdrawiam
Powrót do góry
antczakdrob

PostWysłany: 12:10 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Re: Wylęgarnia INTERFERM Wierzbno Odpowiedz z cytatem

krzanj napisał:
Witam

Poszukuje osób które mają kurczaki z wylęgarni INTERFERM Wierzbno wstawione w okolicy 14 maja 2009. Moje kurczaki są zawirusowane (IBH adenowirusy) i mam duże kłopoty na fermie. Oczywiście wylęgarnia niechce uznac reklamacji i ma w d....ie hodowce.
Proszę o pilny kontakt
Jacek Krzan
woj. dolnośląskie
jacek.krzan@wp.pl

Twierdzenie pana Jacka Krzana z 16.06.2009, że nie zainteresowaliśmy się jego problemem jest nieprawdziwe, ponieważ:
- 15.06.2009 uczestniczyłem z lek. wet. dr Krystyną Lisowską w lustracji stada i rozpatrywaniu reklamacji,
- wstępnie ustaliliśmy następne spotkanie na 22.06.2009,
- natychmiast rozpoczęliśmy konsultację z Instytutem w Puławach i ustaliliśmy, na nasz koszt, badania na 19.06.2009, o czym powiadomiliśmy hodowcę.

Tadeusz Antczak
przedsiębiorstwo drobiarskie INTERFERM
Powrót do góry
Krajon

PostWysłany: 11:41 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam kurczaka na sprzedaż jaką mozna dostac cenę na warmi i mazurach
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 10:30 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co z tego jak Mamy wszyscy ogromne przychody, jak są miesiące gdy dochód z tego jest znikomy.Rozumiem od dochodu można płacić podatek 5,5% ale nie od "obrotu " kasą...
Powrót do góry
dfarmer

PostWysłany: 09:48 Czw 18 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy i Koleżanki przeczytajcie co nam szykuje MF

http://podatki.wp.pl/kat,8791,title,Rolnik-bedzie-jak-firma,wid,11231245,wiadomosc.html?ticaid=183aa
Powrót do góry
ross100

PostWysłany: 21:17 Sro 17 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propozycje cenowe 4.05-4.1, mogłoby byc lepiej ale są hodowcy z okolic Sławna którym cena 4zł odpowiada i nie Chcą więcej twierdzą że to starczy. Np. Pan M, dzierżawca 5 oraz właściciel 1 obiektu .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1742, 1743, 1744 ... 2175, 2176, 2177  Następny
Strona 1743 z 2177

Skocz do: