Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:45 Pon 10 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1742, 1743, 1744 ... 2404, 2405, 2406  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenest

PostWysłany: 19:24 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż mnie to nie dotyczy (przerwa świąteczna ) , ale myślę że cenka na pewno skoczy ,od zeszłego poniedziałku cena skoczyła do 4 pln , w środę zaczęła spadać drastycznie narobił się kurczaka ,
i teraz przypomniały mi się słowa kierowców że wożą tylko małego kurczaka czyli idąc dalej ,wynika że po osiągnięciu magicznej 4 wszyscy rzucili się do zdawania (5-tygodniowe) i efektem tej decyzji jest raptowny spadek. Nie odpowiadam za swoje domysły, ale myślę że pod koniec tygodnia ,jeżeli naprawdę potraficie ( Ci którzy mają) być stanowczy ,to może zaistnieć ciekawa sytuacja.

Tylko trzeba być stanowczym,i bez nerwów .
I staraj cie się troszkę negocjować z wytwórniami pasz ,bo zaistniała sytuacja to też ich zasługa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Savik!

PostWysłany: 19:07 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Radas"][quote="Savik!"][quote="Ossa"]
Savik! napisał:

Niestety Ossa mylisz poełną księgowość = podatek dochodowy z bycia VAT czynnym = płatnik VAT. To są dwa różne podatki nie mające nic wspólnego ze sobą.[/quote
Poza tym trudno wrócić z powrotem na ryczałt. Urzędy Skarbowe tego nie lubią, bo to oznacza najczęściej Chęć zwrotu VAT-u kiedy się ma rozchody, a później próba zostawienia sobie tego podatku. Tego naprawdę nie lubią U S

A co mnie obchodzi lubią czy nie. Prawo jest prawo. Duże firmy różne rzeczy robią, których US nie lubią. A le robią, bo w świetle przepisów prawa można.
Tak jak z powrotem na ryczałt........ na razie można wrócić.......... Ale w Polsce zmiany przepisów są szybkie, kto wie. Moim zdaniem opodatkowanie naszej produkcji nastąpi prędzej czy później, a potem VAT w naszym przypadku obowiązkowy.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 19:05 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolo22 napisał:
baca60 napisał:
kolo22 napisał:
witam wszystkich na tym forum.cena na jutro to 3,6 netto war-maz

A powiedz mi skąd znasz cenę na jutro ?( oczywiście jeśli możesz) bo ja znam na dziś.

OK jutro to znaczy dziś w nocy ładowane a rano bite.

OK teraz rozumiem że cenę uzgadniałeś wczoraj i dokładnie u nas to samo na dziś 3,50 3,60 a najprawdopodobniej troszkę wyżej jutro
Powrót do góry
kolo22

PostWysłany: 17:29 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
kolo22 napisał:

A powiedz mi skąd znasz cenę na jutro ?( oczywiście jeśli możesz) bo ja znam na dziś.

OK jutro to znaczy dziś w nocy ładowane a rano bite.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 16:24 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolo22 napisał:

Powrót do góry
krab

PostWysłany: 16:12 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak planujesz inwestycje np. budowa kurnika Very Happy Very Happy Very Happy to przejdz na VAt jak chcesz hodowac i nie inwestowac to daj sobie spokoj. Zmiany w Vacie maja spowodowac zachecenie rolnikow do przejscia na Vat gdyz wtedy rzeczywiscie US bardzo latwo jest w stanie sprawdzic ich prawdziwe dochody a o tym od paru lat sie w tym kraju mowi coraz czesciej. Cena na w-mazurach 3,5-3,6 netto.
Powrót do góry
kolo22

PostWysłany: 15:48 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:22 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:
Ossa napisał:
Savik! napisał:

Niestety Ossa mylisz poełną księgowość = podatek dochodowy z bycia VAT czynnym = płatnik VAT. To są dwa różne podatki nie mające nic wspólnego ze sobą.

Wybaczcie, jeżeli coś pokręciłam, ale czy można być czynnym vatowcem, wystawiać faktury vat i robić odliczenia vatu i nie prowadzić pełnej księgowości?

rolnik może. Księgowość pełna dla rolnika powyżej 1.200.000 euro przychodu rocznie i to różne izby skarbowe różnie ten obowiązek interpretują.

1,2 mln rocznie przychodu netto przeliczonego na PLN .....zawsze po kursie z 30-09 danego roku.
Jeśli się nie planuje wielkich inwestycji to przejście na VAT raczej się nie opłaca. Poza tym trudno wrócić z powrotem na ryczałt. Urzędy Skarbowe tego nie lubią, bo to oznacza najczęściej Chęć zwrotu VAT-u kiedy się ma rozchody, a później próba zostawienia sobie tego podatku. Tego naprawdę nie lubią U S
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
CINDUSIA

PostWysłany: 15:10 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
Mam pytanie czy ktoś dziś bedzie zdawał kurę Question łudzkie 3.50 a jak gdzie indziej Question

n

Na południu 3,5
niektóre ubojnie 3,2

mówi sie ze cena się podniesie .Ale życie ułoży swój scenariusz życze wysokiej ceny wszystkim zdającym !!!! Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 14:08 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa napisał:
Savik! napisał:

Niestety Ossa mylisz poełną księgowość = podatek dochodowy z bycia VAT czynnym = płatnik VAT. To są dwa różne podatki nie mające nic wspólnego ze sobą.

Wybaczcie, jeżeli coś pokręciłam, ale czy można być czynnym vatowcem, wystawiać faktury vat i robić odliczenia vatu i nie prowadzić pełnej księgowości?

rolnik może. Księgowość pełna dla rolnika powyżej 1.200.000 euro przychodu rocznie i to różne izby skarbowe różnie ten obowiązek interpretują.
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 13:55 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:

Powrót do góry
teken

PostWysłany: 12:37 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy ktoś dziś bedzie zdawał kurę Question łudzkie 3.50 a jak gdzie indziej Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Savik!

PostWysłany: 12:32 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Ossa"]
Savik! napisał:

.

aha Ossa. Można też samemu robić jak wspomniany przez Ciebie pan Józek. A tej kwestii nie rozwijam, każdy se dopowie ciąg dalszy.
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 12:28 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Ossa"]
Savik! napisał:

Miejcie na uwadze co można jeszcze kupić w cenie netto. Coraz mniej, ale uslugi, robocizna, zakupy u producentów jeszcze czasami.

To się zgadza. Tyczy się to także mat. budowlanych i w zasadzie wszystkiego w naszym kraju, bo Polacy to kombinatorzy.
Natomiast także bywa tak:
płacisz za coś. Pytasz się ile? np. gość mówi 500. Pytasz brutto? on mówi: tak. To fakturę proszę...........To jakby druga strona medalu.
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 12:26 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek16 napisał:
Koledzy czy ktoś wie jak płacą Brychcyki i Kulus Question
BRYCHCY W TYGODNIU PŁACIŁ 3,40,
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 12:12 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:

Natomiast odnośnie kratki w samochodzie: czy to nie jest przyjemnie zapłacić za nowe auto 23% ceny netto mniej? Przecież tak rozumują wszystkie firmy odliczające VAT i wpuszczające koszt zakupu w koszty działalności???? Skoro takie jest prawo, więc czemu nie skorzystać? Chyba że niektórzy wolą się taplać w g.ó.w.n.i.e w kurniku, aby zarobić kwotę VATu zawartą w cenie auta????

Ty zarabiasz pieniądze taplając się w czymś tam?
Nie bądź taki napastliwy, pisałam że każdy indywidualnie ocenia zyski i staty. Tylko jedna, aktualna historyjka: Zgadałam się ze znajomym vatowcem, że musimy przed wiazdem na posesję przywieźć troszkę łlucznia w związku z roztopami. On u siebie, ja u siebie oczywiście. Ja zadzwoniłam do pana Józka, przywiózł mi porcję, zapłaciłam 800 zl i zapomniałam o sprawie. Znajomy zamówił to samo w firmie, żeby mieć fakturę vat. Przywiozą mu może w poniedziałek, bo mają kupę roboty. Faktura będzie na 1170 brutto, 200 zł vatu do odliczenia.

Miejcie na uwadze co można jeszcze kupić w cenie netto. Coraz mniej, ale uslugi, robocizna, zakupy u producentów jeszcze czasami.
Powrót do góry
piotrek16

PostWysłany: 11:53 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy czy ktoś wie jak płacą Brychcyki i Kulus Question
Powrót do góry
mateuszkonrad

PostWysłany: 11:25 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny brojlerów w kończącym się już tygodniu (10.01.-16.01.) wahały się w granicach od 3,10 do 3,90 zł/kg (cena netto). Sytuację na przyszły tydzień trudno jest przewidzieć. Szczegóły znajdziecie pod załączonym niżej linkiem.
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 11:20 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa napisał:
U niektórych moich znajomych vatowców obserwuję manię prześladowczą. Zbierają i noszą do biura rachunkowego wszelkie kwity, które im wpadną w ręce: opłaty parkingowe, bilety wstępu na Targi itp. Robią tłok przy każdej kasie, domagając się na wszystko faktury: na kilo gwoździ, sześć żarówek albo szczotkę na kiju. Pod koniec roku wydają forsę na niepotrzebne rzeczy, żeby tylko zapłacić mniejszy podatek. Kaleczą i oszpecają ładne3 zamochody jakimiś kratkami. I mówią że tak trzeba. No pewnie trzeba, ale ja się do tego nie spieszę. Wink

Tak Ossa prawda, kwity trzeba zbierać. I tak na prawdę dopiero wtedy się okaże kto i ile zarabia na produkcji drobiarskiej. Ryczałtowcy myślą tak jak zwykli konsumenci: ot tam pare złotych tam pearenaście e tam. W skali roku czy miesiąca nazbiera sie parę dobrych tysięcy.
Wiem wiem każdy rozumuje tak: zysk czy strata liczona mniej więcej w zaokrągleniu do dziesiątek tysięcy........
Natomiast odnośnie kratki w samochodzie: czy to nie jest przyjemnie zapłacić za nowe auto 23% ceny netto mniej? Przecież tak rozumują wszystkie firmy odliczające VAT i wpuszczające koszt zakupu w koszty działalności???? Skoro takie jest prawo, więc czemu nie skorzystać? Chyba że niektórzy wolą się taplać w g.ó.w.n.i.e w kurniku, aby zarobić kwotę VATu zawartą w cenie auta????
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 11:11 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa napisał:
koks napisał:
przechodzicie na VAT czy zostajecie na RR..?...spytam kolejny raz..

Zapewne są tacy i tacy.
Ja zostaję na ryczałcie, bo nie stało się nic takiego, co by mnie do wejścia w pełną księgowość zmusiło. . Laughing

W moim terenie większość hodowców się zastanawia, ok 70% przejdzie na VAT.
Do rzeczy: zmiana stawek VAT spowoduje, że ci co byli na Vacie będą mieli trochę gorzej, a ci co pozostaną na ryczałcie będą mieli dużo gorzej.
Z wyliczeń moich i innych hodowców wynika, że cena netto, przy której naliczony na ryczałcie zwrot podatku VAT gwarantujący zwrot VATu przy poniesionych kosztach równoważy cena brojlera 4-4,1netto.
Natomiast cena netto, przy której trzeba by było odprowadzać VAT przy sprzedaży żywca wynosi min3,6netto. To tak przy aktualnych kosztach.
Ja na Vacie od paru dobrych lat.
Parę osób się mnie pyta co i jak, czy warto. Zawszę odpowiadam: przeliczcie se sami na podstawie własnych kosztów produkcji i specyfiki kosztowej własnej działalności rolniczej. Trzeba przeliczyć np. poprzedni rok i samemu na te pytanie odpowiedzieć.
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 10:48 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:
8- obcy pasażer nostromo to jakiś nielat, pewnie dzieciak jakiegoś hodowcy lub ubojnisty, uważam że nie warto z nim polemizować a najlepiej go lekceważyć, piszcie wreszcie na temat a nie o bzdurach które i tak nikt nie czyta. Szkoda że na tym forum jest mniej hodowców a więcej marnych filozofów.
CHYBA MASZ RACJĘ,JA TEŻ UWAŻAM, ŻE TO JAKIŚ GOŚĆ TROCHĘ NIEPEŁNOSPRYTNY ALBO DZIECIAK , KTÓRY ROBI SOBIE ŻARTY.IGNORUJMY GO.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELI Very Happy
Powrót do góry
klark

PostWysłany: 10:27 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! ale bajzel na tym forum!
Po co tyle razy wklejać te głupoty !?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Ossa

PostWysłany: 10:23 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U niektórych moich znajomych vatowców obserwuję manię prześladowczą. Zbierają i noszą do biura rachunkowego wszelkie kwity, które im wpadną w ręce: opłaty parkingowe, bilety wstępu na Targi itp. Robią tłok przy każdej kasie, domagając się na wszystko faktury: na kilo gwoździ, sześć żarówek albo szczotkę na kiju. Pod koniec roku wydają forsę na niepotrzebne rzeczy, żeby tylko zapłacić mniejszy podatek. Kaleczą i oszpecają ładne3 zamochody jakimiś kratkami. I mówią że tak trzeba. No pewnie trzeba, ale ja się do tego nie spieszę. Wink
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 10:03 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można coś pogadać bo jak się ten pasażer obudzi to znowu zaśmieci całe forum.

Co do watu u nas wygląda to tak , jedni wat drudzy ryczałt, wszystko zależy jakie ma kto warunki do kombinowania, na wacie trzeba bardzo
pilnować papierów bo można się przejechać. Kontrola watowca to z góry nastawienie że to oszóst.
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 10:02 Nie 16 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8- obcy pasażer nostromo to jakiś nielat, pewnie dzieciak jakiegoś hodowcy lub ubojnisty, uważam że nie warto z nim polemizować a najlepiej go lekceważyć, piszcie wreszcie na temat a nie o bzdurach które i tak nikt nie czyta. Szkoda że na tym forum jest mniej hodowców a więcej marnych filozofów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1742, 1743, 1744 ... 2404, 2405, 2406  Następny
Strona 1743 z 2406

Skocz do: